Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5426 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

Haris.ba wrote: 20/08/2022 22:44 A sto ne upisujes Bosnian u to polje Nationality?

A Bosniac, Serb, Croat je i enhnicity i nationality.
Serb i Croat je nationality za one iz Srbije i Hrvatske, ne za državljane BiH, jer ovdje su to etniciteti.
Haris.ba wrote: 20/08/2022 22:44 Sta upisuje recimo drzavljanin Njemacke? Deutchland (naziv drzave) ili German? Sta ce Turcin u Njemackoj? Jer postoji i turska nacija.....
Turčin se isto upisuje kao Njemac, ako mu je državljanstvo njemačko.

Ili ako ima državljanstvo BiH i on je Bosanac i Hercegovac, a etnički Turčin.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5427 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

AtillaS wrote: 20/08/2022 23:06
Haris.ba wrote: 20/08/2022 22:44 A sto ne upisujes Bosnian u to polje Nationality?

A Bosniac, Serb, Croat je i enhnicity i nationality.
Serb i Croat je nationality za one iz Srbije i Hrvatske, ne za državljane BiH, jer ovdje su to etniciteti.
Haris.ba wrote: 20/08/2022 22:44 Sta upisuje recimo drzavljanin Njemacke? Deutchland (naziv drzave) ili German? Sta ce Turcin u Njemackoj? Jer postoji i turska nacija.....
Turčin se isto upisuje kao Njemac, ako mu je državljanstvo njemačko.

Ili ako ima državljanstvo BiH i on je Bosanac i Hercegovac, a etnički Turčin.
Znaci Dodik je Bosanac? Opet pitam? :D
User avatar
Point.
Posts: 33483
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#5428 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

Dodik je seljačina. Ruljak obični.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5429 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Point. wrote: 20/08/2022 23:09 Dodik je seljačina. Ruljak obični.
Pa sta upise u to famozno Nationality? Srbin, Bosanac, Ruljak?
User avatar
Point.
Posts: 33483
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#5430 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

Haris.ba wrote: 20/08/2022 23:11
Point. wrote: 20/08/2022 23:09 Dodik je seljačina. Ruljak obični.
Pa sta upise u to famozno Nationality? Srbin, Bosanac, Ruljak?
Ruljak. Realno.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5431 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

Haris.ba wrote: 20/08/2022 23:08
Znaci Dodik je Bosanac? Opet pitam? :D
Dodik kad kaže da nije Bosanac laže po dva osnova.
Prvo, nacionalnost mu je Bosanac i Hercegovac.
Drugo, geografski je Bosanac i to je isto prosta činjenica.

Prema tome, na njegove gluposti svako sa imalo mozga samo kratko zakoluta očima.
Haris.ba wrote: 20/08/2022 23:11 Pa sta upise u to famozno Nationality? Srbin, Bosanac, Ruljak?
Upiše Bosanac i Hercegovac ili će morati ponovo popunjavati, odnosno pravno odgovarati.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#5432 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by guruguru95 »

guruguru95 wrote: 20/08/2022 20:03

Pa mi onda dođu kriminalci i ratni profiteri Dodik i Čović i pričaju o "nemogućoj BiH".

U inat svim dušmanima :thumbup: :bih: :kiselavoda:
Ako visoki predstavnik Christian Schmidt ne razumije ili ne želi da razumije kompleksnost situacije u Bosni i Hercegovini ili nije dorastao zadatku vrhovnog tumača Dejtonskog sporazuma, onda taj sporazum postaje jednako vrijedan kao moje smrdljive tene iz predpandemijskih vremena :mrgreen:

Simple as that.
Last edited by guruguru95 on 21/08/2022 00:23, edited 1 time in total.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5433 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

guruguru95 wrote: 20/08/2022 23:34 Ako visoki predstavnik Christian Schmidt ne razumije ili ne želi da razumije kompleksnost situacije u Bosni i Hercegovini ili nije dorastao zadatku vrhovnog tumača Dejtonskog sporazuma
Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#5434 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by guruguru95 »

AtillaS wrote: 20/08/2022 23:48
guruguru95 wrote: 20/08/2022 23:34 Ako visoki predstavnik Christian Schmidt ne razumije ili ne želi da razumije kompleksnost situacije u Bosni i Hercegovini ili nije dorastao zadatku vrhovnog tumača Dejtonskog sporazuma
Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
:thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#5435 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

AtillaS wrote: 20/08/2022 23:48
guruguru95 wrote: 20/08/2022 23:34 Ako visoki predstavnik Christian Schmidt ne razumije ili ne želi da razumije kompleksnost situacije u Bosni i Hercegovini ili nije dorastao zadatku vrhovnog tumača Dejtonskog sporazuma
Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
Ne 'štiti' se Dejton zbog 'naroda', već zbog raspodjele love, dobara i moći. Vrlo jednostavno. Pare i moć su droga.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#5437 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

AtillaS wrote: 20/08/2022 23:48
guruguru95 wrote: 20/08/2022 23:34 Ako visoki predstavnik Christian Schmidt ne razumije ili ne želi da razumije kompleksnost situacije u Bosni i Hercegovini ili nije dorastao zadatku vrhovnog tumača Dejtonskog sporazuma
Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5438 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

samo je država-nacija...sve ostalo su puste želje i rušenje pravnog poretka
User avatar
sime_cipol
Posts: 23409
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#5439 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

okanomalo wrote: 21/08/2022 10:12
AtillaS wrote: 20/08/2022 23:48 Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
I sport. Napravice i Lani bazen ako treba za treci entitet :skoljka:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#5440 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by AtillaS »

okanomalo wrote: 21/08/2022 10:12 moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
Može u Dalmaciji dva entiteta pa uživajte.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5441 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

sime_cipol wrote: 21/08/2022 10:17
okanomalo wrote: 21/08/2022 10:12
moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
I sport. Napravice i Lani bazen ako treba za treci entitet :skoljka:
ne uklapa im se Lana u to, jer nije "legitimna"
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5442 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

okanomalo wrote: 21/08/2022 10:12
AtillaS wrote: 20/08/2022 23:48
Posao mu jeste definisan Dejtonskim sporazumom, ali on ne smije strogo na njemu stajati jer bi to značilo da nam je onemogućeno da ispunjavamo bilo kakve uslove za integracije u saveze kojima težimo i gdje po svakoj logici pripadamo i gdje nas oni navodno očekuju i žele.

Dejtonski sporazum treba biti samo donja granica, a ići da se postigne što više preko toga u skladu sa evropskim praksama.

Ako je građanska država dokazano efikasnije rješenje od ovog seljakluka s tri naroda onda normalno da trebamo tome težiti i raditi na tome.

Ako bi smanjenjem administracije ukidanjem podjela uštedili milijarde maraka za bolje obrazovanje, kulturu, zdravstvo, sport, autoputeve, onda treba na tome raditi. Ne može se tu štititi dejton.
moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
Posto su vam prvaci dobri sa dodom ne bi lose bilo pitati njega da u manjem entitetu napravite dva entiteta. Tamo je nekad isto bilo Hrvata samo sto je dodo zabranio vasim prvacima da o tome pricaju.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#5443 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

Login77777 wrote: 21/08/2022 10:36
okanomalo wrote: 21/08/2022 10:12
moze li za pocetak napraviti dva entiteta u federaciji? koja bi sve administracija bila ukinuta a pare preusmjerene u skolstvo,sudstvo,obrazovanje.... :dada: :smeker:
Posto su vam prvaci dobri sa dodom ne bi lose bilo pitati njega da u manjem entitetu napravite dva entiteta. Tamo je nekad isto bilo Hrvata samo sto je dodo zabranio vasim prvacima da o tome pricaju.
kad u federaciji oformimo dva entiteta u RS-formiramo tri. :D samo opusteno. moze i bazen gratis a mjesto po izboru.
harisl
Posts: 683
Joined: 25/10/2002 00:00

#5444 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by harisl »

okanomalo wrote: 21/08/2022 11:18
Login77777 wrote: 21/08/2022 10:36

Posto su vam prvaci dobri sa dodom ne bi lose bilo pitati njega da u manjem entitetu napravite dva entiteta. Tamo je nekad isto bilo Hrvata samo sto je dodo zabranio vasim prvacima da o tome pricaju.
kad u federaciji oformimo dva entiteta u RS-formiramo tri. :D samo opusteno. moze i bazen gratis a mjesto po izboru.
Daleko najekonomicnije rjesenje za BiH je jedan "entitet" i samo tome treba stremiti...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5445 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

harisl wrote: 21/08/2022 13:01
okanomalo wrote: 21/08/2022 11:18

kad u federaciji oformimo dva entiteta u RS-formiramo tri. :D samo opusteno. moze i bazen gratis a mjesto po izboru.
Daleko najekonomicnije rjesenje za BiH je jedan "entitet" i samo tome treba stremiti...
bio...tj. bila republika, ali su je i rasčerelili da mogu lakše popljačkati, odnosno pretvoriti društveno vlasništvo u privatno
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5446 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

JoseMujica wrote: 21/08/2022 10:16 samo je država-nacija...sve ostalo su puste želje i rušenje pravnog poretka
Samo je narod koji ima drzavu nacija.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5447 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Haris.ba wrote: 21/08/2022 13:17
JoseMujica wrote: 21/08/2022 10:16 samo je država-nacija...sve ostalo su puste želje i rušenje pravnog poretka
Samo je narod koji ima drzavu nacija.
svaki narod je imaginacija, bajka za sirotinju
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5448 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by madner »

Black swan wrote: 20/08/2022 15:40 A zasto se bihac nazivao turska hrvatska
Barem su krajisnici hrvati jel tako?
Zakacili su dio. No poenta je da ne postoji kriterij koji ujedinjuje ove Hrvatske granice. No to je snaga nacionalnog mita, Dalmatinci 1918 su imali svoj identitet. Hrvatska je uspjela isti potisnuti kao primarni.

No sa starim plemenima, mitovima i legendama to nema veze. I opet je stabilno.

Pleme Hrvatsko je gdje je prosjek ispod 180, tacno vidis ako te zanima.
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5449 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Sve to stoji ali u mojoj ulici su 3 babe iz hrvatske udovice sada s gomilom unucadi od sarajeva do njemacke

Takodjer u bivsoj ulici 2 3 babe iz zagorja

Govoriti takvima da su bos.katolkinje i njihovim potomcima da nisu hrvati...
To je fasizam
Na tragu one stare da su hrvati pokatoliceni srbi
A bosnjaci islamizirani srbi

To je kopija srpske propagande u reziji bh gradjanske opcije koja nema temelja nibu daytonu ni popisu
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#5450 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JoseMujica »

Black swan wrote: 21/08/2022 13:42 Sve to stoji ali u mojoj ulici su 3 babe iz hrvatske udovice sada s gomilom unucadi od sarajeva do njemacke

Takodjer u bivsoj ulici 2 3 babe iz zagorja

Govoriti takvima da su bos.katolkinje i njihovim potomcima da nisu hrvati...
To je fasizam
Na tragu one stare da su hrvati pokatoliceni srbi
A bosnjaci islamizirani srbi

To je kopija srpske propagande u reziji bh gradjanske opcije koja nema temelja nibu daytonu ni popisu
pa tim si primjerom samo pokazao da nije sve kako Dragan priča i da je "narod" čista fikcija političke propagande.

To šta je ko i kakvo mu je porijeklo, sa stanovišta prava, je potpuno nebitno. Ono što jste bitno je da li je osoba državljanin-građanin ( u ovom slučaju BiH) jer je to jedini osnov na temelju kojeg crpe prava i obaveze.
Locked