Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37026 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Samo da pohvalim Andreja koji je igrač utakmice. :thumbup: Svugdje ga je bilo, a i gol Mulahusejnovica je kao Dzekin Francuzima. Treba ga ostaviti da počinje i naredne, Feđi reći da je Musa krilo a da Dzafic nije napadač i ne znam šta koji kurac izvodi više.
Last edited by last mohicans on 19/08/2022 22:28, edited 1 time in total.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#37027 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

I da se Rifet makne iz kuhinje
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#37028 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

rocco_siffredi wrote: 19/08/2022 22:24 I da se Rifet makne iz kuhinje
I šejtana otjerati što dalje... i dovama i fizički. :mrgreen:
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37029 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Maharadza wrote: 19/08/2022 22:24
rocco_siffredi wrote: 19/08/2022 22:24 I da se Rifet makne iz kuhinje
I šejtana otjerati što dalje... i dovama i fizički. :mrgreen:
Dzafića na desno krilo, Musu na lijevo. Sejtan na klupu. Eto iznenađenja za Sablju.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22756
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37030 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Pretjerujete svi redom. Da smo igrali ovako i uzeli dva nula, svi bi rekli super tekma, ne bi bilo onoga bodove pisi igru brisi. 76% posjed, dosta odlicnih sansi (neke nisu ni ubrojane u statistiku), ljudi bukvalno dva puta nam presli centar. Bilo je i trcanja i pozrtvovanosti, i odlicnih pasova (pogotovo od Cirjaka), i prolazaka Djokanovica, i finih kombinacija (ona sto zavrsi sutem Ikica), ali su nam se napadaci usrali i Komazecu je sjela jedna. Zadnje dvije smo odigrali katastrofalno, i treba ih za to kritikovati, ali danas je fakat nazor. Nece i pisaj ga, bit ce bolje drugi put...
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37031 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Većina ovih šuteva je bilo pokraj gola ili bezopasne frljoke. Andrejev šut je bio odličan, da je ušla evrogol bi bio. Sloboda je imala apsolutno pravo da ovako igra i uspijeli su sačuvati bod. Mi smo cesto napamet igrali, nismo kvalitetno napadali i davali upotrebljive lopte. Treba priznati da su Slobodini igrači odlično markirali. Ali sta ćeš kad Musa napravi već koju, drugu ili treću glupost za čist gol. Trči kao djeca ispred škole, a ne gleda i ne zna gdje mu je igrač. Kad vezni spavaju i puštaju veznjaka Slobode da vuče loptu 30metara. Kad Dizdarević kao ukopan stoji i vidi se da nije u formi gdje je Sahinović bio bolji izbor. Feđa pomalo nadolazi, stalo mu je, vidi se, ali jos tu ima hrpa posla. Skontao je da ne treba hokejaske izmjene praviti i da igrači trebaju igrati da bi stekli rutinu. Ovi igrači se i ne poznaju dovoljno, kad ih stalno mijenjas,taj proces će se još više odužiti. Pošto je poznat ložioničar ( a i onaj anamo njihov je jos veći),nadam se da će ih dobro naloziti za derbi.
Adobeg
Posts: 1115
Joined: 24/02/2020 18:20

#37032 Re: Utakmice.

Post by Adobeg »

Krenulo je padanje u ambis tesko cemo stati,mene je licno strah derbija,sta nam nase balerine mogu jos spremiti. :-)
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#37033 Re: Utakmice.

Post by Karikaturist »

I da smo pobijedili rekao bih da ne valja ovo..
Sljedeca tekma mu je ispit, ako ne pobijedi 4 tekmu u nizu nema tu hljeba.. i to protiv timova koji nisu pretendentni za vrh.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1642
Joined: 25/07/2015 14:13

#37034 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

Idemo na Grbavicu, Zrinjskom, Velezu i Tuzli. Dolazi nam Široki, Leotar i Borac. Nek nam je Bog na pomoći, valjda se dozovemo.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22756
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#37035 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

last mohicans wrote: 19/08/2022 22:40 Većina ovih šuteva je bilo pokraj gola ili bezopasne frljoke. Andrejev šut je bio odličan, da je ušla evrogol bi bio. Sloboda je imala apsolutno pravo da ovako igra i uspijeli su sačuvati bod. Mi smo cesto napamet igrali, nismo kvalitetno napadali i davali upotrebljive lopte. Treba priznati da su Slobodini igrači odlično markirali. Ali sta ćeš kad Musa napravi već koju, drugu ili treću glupost za čist gol. Trči kao djeca ispred škole, a ne gleda i ne zna gdje mu je igrač. Kad vezni spavaju i puštaju veznjaka Slobode da vuče loptu 30metara. Kad Dizdarević kao ukopan stoji i vidi se da nije u formi gdje je Sahinović bio bolji izbor. Feđa pomalo nadolazi, stalo mu je, vidi se, ali jos tu ima hrpa posla. Skontao je da ne treba hokejaske izmjene praviti i da igrači trebaju igrati da bi stekli rutinu. Ovi igrači se i ne poznaju dovoljno, kad ih stalno mijenjas,taj proces će se još više odužiti. Pošto je poznat ložioničar ( a i onaj anamo njihov je jos veći),nadam se da će ih dobro naloziti za derbi.
Evo ti na prvu. Ikicev sut u prvoj minuti. Nevjerovatna odbrana Suljicu u drugoj minuti. Tri suta zaredom u 31oj. Prvi ubacaj Muse gdje bi ga Merso na stakama dao, ali Mulahusejnovic je “njezan” da se gura. Dzokanovicev sut. Drugi ubacaj Muse gdje Tomasevic ne ide na drugu stativu. Suljicev pogodak njihovog igraca u glavu gdje bi siguran gol bio. Kontra gdje je Dal radje isao na faul i crveni nego da brze razigra Suljica. Kapicev sut u golmana sa pet metara poslije koga je penal trazio. Pa onda i penal (lose izveden). To je sve mimo “suteva” sa distance zarad statistike.

Ostalo sve stoji, ali ne mozes reci da nismo dosta dobrih sansi napravili…
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37036 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

GandalfSivi wrote: 19/08/2022 22:50
last mohicans wrote: 19/08/2022 22:40 Većina ovih šuteva je bilo pokraj gola ili bezopasne frljoke. Andrejev šut je bio odličan, da je ušla evrogol bi bio. Sloboda je imala apsolutno pravo da ovako igra i uspijeli su sačuvati bod. Mi smo cesto napamet igrali, nismo kvalitetno napadali i davali upotrebljive lopte. Treba priznati da su Slobodini igrači odlično markirali. Ali sta ćeš kad Musa napravi već koju, drugu ili treću glupost za čist gol. Trči kao djeca ispred škole, a ne gleda i ne zna gdje mu je igrač. Kad vezni spavaju i puštaju veznjaka Slobode da vuče loptu 30metara. Kad Dizdarević kao ukopan stoji i vidi se da nije u formi gdje je Sahinović bio bolji izbor. Feđa pomalo nadolazi, stalo mu je, vidi se, ali jos tu ima hrpa posla. Skontao je da ne treba hokejaske izmjene praviti i da igrači trebaju igrati da bi stekli rutinu. Ovi igrači se i ne poznaju dovoljno, kad ih stalno mijenjas,taj proces će se još više odužiti. Pošto je poznat ložioničar ( a i onaj anamo njihov je jos veći),nadam se da će ih dobro naloziti za derbi.
Evo ti na prvu. Ikicev sut u prvoj minuti. Nevjerovatna odbrana Suljicu u drugoj minuti. Tri suta zaredom u 31oj. Prvi ubacaj Muse gdje bi ga Merso na stakama dao, ali Mulahusejnovic je “njezan” da se gura. Dzokanovicev sut. Drugi ubacaj Muse gdje Tomasevic ne ide na drugu stativu. Suljicev pogodak njihovog igraca u glavu gdje bi siguran gol bio. Kontra gdje je Dal radje isao na faul i crveni nego da brze razigra Suljica. Kapicev sut u golmana sa pet metara poslije koga je penal trazio. Pa onda i penal (lose izveden). To je sve mimo “suteva” sa distance zarad statistike.

Ostalo sve stoji, ali ne mozes reci da nismo dosta dobrih sansi napravili…
Dzaba sve, golovi se broje, šanse samo za praznu statistiku. Da su ti šutevi bili neodbranjivi kao što je gol bio, završili bi u mrezi, jbg. A Suljićevi šutevi su 99% u golmana. I Dal se pošteno isprosipao sa šutevima večeras. Sa poludistance samo Andrej treba šutati, jer moze dobaciti,pored njega Hamza i Dzafic mogu nesta napraviti.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#37037 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

Previse mi imamo igraca u katastrofalnoj formi. Ja ne znam kako to dudic ne vidi. Dal je veceras, osim sto je bio los, bio i bezobrazan, ne da loptu nikome, u polukontrama puca sa 30 metara, zicere fula. Ikic?! Dzafic, Dizdarevic, Kapic, Suljic?!

Pola ekipe van svake forme
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#37038 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

last mohicans wrote: 19/08/2022 22:29
Maharadza wrote: 19/08/2022 22:24

I šejtana otjerati što dalje... i dovama i fizički. :mrgreen:
Dzafića na desno krilo, Musu na lijevo. Sejtan na klupu. Eto iznenađenja za Sablju.
Kakav Musa i krilo druze imas dvije vrste bekova ofanzivni i defanzivni bek.Musa je klasicni ofanzivni bek koji je jako los u odbrani da je i pozadi dobar igrao bi onda u nekoj 5 puta jacoj ekipi.
User avatar
Logovan
Posts: 102756
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37039 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Morali smo pobijediti. Em smo smotani i traljavi, em nismo ni sreće imali, em smo malo i poglupi...

Red od tri pobjede, pa red od tri kiksa. Hajmo sad ponovo. :oops:
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37040 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Dinostula wrote: 19/08/2022 23:38
last mohicans wrote: 19/08/2022 22:29

Dzafića na desno krilo, Musu na lijevo. Sejtan na klupu. Eto iznenađenja za Sablju.
Kakav Musa i krilo druze imas dvije vrste bekova ofanzivni i defanzivni bek.Musa je klasicni ofanzivni bek koji je jako los u odbrani da je i pozadi dobar igrao bi onda u nekoj 5 puta jacoj ekipi.
Pa sta hoces reci, da ostane ovakav propuh nazad zarad jedne asistencije, da glumi ofanzivnog beka, a kostao nas tri čista gola? U tom slučaju treba promijeniti cijelu formaciju nazad, igrati s trojicom, pa neka glumi Carlosa. Više nas košta lošom defanzivom nego što doprinosi ofanizivom. Jasno ko dan. By the way, čitao sam negdje da je vec igrao kao krilo.
User avatar
PhilJacksonIzvala
Posts: 585
Joined: 30/04/2020 10:35

#37041 Re: Utakmice.

Post by PhilJacksonIzvala »

ja cu im sve halalit ako osimovu prciju iskaraju. al bojim se da ce bit obrnuto. Musa NE SMIJE poceti na desnom beku protiv onog njihovog.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#37042 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Sreca pa nisam gledala utakmicu, iako me rezultat nasekirao.

Kao neko ko je propustio nerviranje 90+ minuta, i onda pogledao video u kojem se tjera Kapic…
Ne znam, koliko god da je los bio, penal ga je vjerovatno slomio, a ono poslije utakmice dotuklo. Decko se raspao :(

Imali smo mi itekako losih igraca, a samo iednog su tribine otjerale-Melunovica. Iako, i tada krivica nije bila samo njegova.
Ne znam koliko los treba igrac biti da ono zasluzi, meni je mucno bilo ono gledati :(
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37043 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

PhilJacksonIzvala wrote: 20/08/2022 00:11 ja cu im sve halalit ako osimovu prciju iskaraju. al bojim se da ce bit obrnuto. Musa NE SMIJE poceti na desnom beku protiv onog njihovog.
Oremuša se prelako odreklo. Momak je to sasvim korektno odrađivao, nije nas koštao ovoliko čistih golova, ako se dobro sjećam. Nije sve ni do Muse, jeste los nazad, ali mu veza pa i krilo moraju dolaziti u ispomoć kada on ostane visoko.
Registarska tablica
Posts: 499
Joined: 09/08/2022 10:07

#37044 Re: Utakmice.

Post by Registarska tablica »

Treba bjezati iz Zenice.... Nasa govna ipak njima idu...
last mohicans
Posts: 18203
Joined: 09/08/2012 23:19

#37045 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Anquilla wrote: 20/08/2022 00:12 Sreca pa nisam gledala utakmicu, iako me rezultat nasekirao.

Kao neko ko je propustio nerviranje 90+ minuta, i onda pogledao video u kojem se tjera Kapic…
Ne znam, koliko god da je los bio, penal ga je vjerovatno slomio, a ono poslije utakmice dotuklo. Decko se raspao :(

Imali smo mi itekako losih igraca, a samo iednog su tribine otjerale-Melunovica. Iako, i tada krivica nije bila samo njegova.
Ne znam koliko los treba igrac biti da ono zasluzi, meni je mucno bilo ono gledati :(
Ma i ja sam mu sve od do, ali pored malih ekrana, u afektu svašta čovjek kaže. Ali ne bih nikad poveo navijanje odlazi... Puno gorih igrača smo imali, moze ga sjebati da nikad više ne uzme penal da opuca. Ali ako želi biti bolji igrač,mora to prevazici. Profuli i Modric,onda u istoj utakmici zabije drugi. Imamo vec dva promašena penala. Nisu golmani tako ekstremno dobri koliko mi loše pucamo. Feđa samo analizira, moramo, trebamo, ne smijemo, onda u ključnim dijelovima meča fulaš dva penala u 6 kola. Odvojis 5 igrača jednom ili dva puta sedmično da vježbaju pucati penale. Ne smije se više prepuštati slučaju. Zbog šugavih penala smo KuP izgubili.
User avatar
Logovan
Posts: 102756
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#37046 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

PhilJacksonIzvala wrote: 20/08/2022 00:11 ja cu im sve halalit ako osimovu prciju iskaraju. al bojim se da ce bit obrnuto. Musa NE SMIJE poceti na desnom beku protiv onog njihovog.
Pa jedino Mulalić :? :D Neka Musa igra povučenije ili eto šta ja znam, neka izmisle kako da njega i ostale zaustave.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#37047 Re: Utakmice.

Post by skrbavi-admin »

Registarska tablica wrote: 20/08/2022 00:37 Treba bjezati iz Zenice.... Nasa govna ipak njima idu...
cija teku miljackom :lol: :lol: :lol:
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#37048 Re: Utakmice.

Post by Karikaturist »

Radimo posteno..
Kakva izjava jbt.. :run:
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#37049 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

last mohicans wrote: 20/08/2022 00:09
Dinostula wrote: 19/08/2022 23:38

Kakav Musa i krilo druze imas dvije vrste bekova ofanzivni i defanzivni bek.Musa je klasicni ofanzivni bek koji je jako los u odbrani da je i pozadi dobar igrao bi onda u nekoj 5 puta jacoj ekipi.
Pa sta hoces reci, da ostane ovakav propuh nazad zarad jedne asistencije, da glumi ofanzivnog beka, a kostao nas tri čista gola? U tom slučaju treba promijeniti cijelu formaciju nazad, igrati s trojicom, pa neka glumi Carlosa. Više nas košta lošom defanzivom nego što doprinosi ofanizivom. Jasno ko dan. By the way, čitao sam negdje da je vec igrao kao krilo.
Pa Musa i jeste tip igraca za formacije 352 sa tri jaka stopera.Koliko vidim na transmarketu igrao je lijevog,desnog beka i desnog veznog (RMF) ali krilo nikad ne bi mogao igrati.Zamisli da su Ronaldo i Messi samo trcali i centrirali citavu karijeru.Postoji igraci koji jednostavno ne leze odredjenoj formaciji pa tako ni nama Musa ne lezi.To trebamo zahvaliti celavom ublehasu.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#37050 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

GandalfSivi wrote: 19/08/2022 22:31 Pretjerujete svi redom. Da smo igrali ovako i uzeli dva nula, svi bi rekli super tekma, ne bi bilo onoga bodove pisi igru brisi. 76% posjed, dosta odlicnih sansi (neke nisu ni ubrojane u statistiku), ljudi bukvalno dva puta nam presli centar. Bilo je i trcanja i pozrtvovanosti, i odlicnih pasova (pogotovo od Cirjaka), i prolazaka Djokanovica, i finih kombinacija (ona sto zavrsi sutem Ikica), ali su nam se napadaci usrali i Komazecu je sjela jedna. Zadnje dvije smo odigrali katastrofalno, i treba ih za to kritikovati, ali danas je fakat nazor. Nece i pisaj ga, bit ce bolje drugi put...
Upravo tako, ovo je bila dobra utakmica i jedino nedostaje tog pobjednickog mentaliteta. Nakon utakmice covjek bude malo razocaran, ali kada se realno razmisli, borili su se, a govorili smo svi da se to treba podrzati i kada izostane rezultat. I o Suljicu se malo previse sere, pokazao je vise od Dzafica u svakom slucaju.
Post Reply