Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#36901 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

mirza_15 wrote: 14/08/2022 20:02 Ma što je najgore ne bore se. Ne razumijem kako ihrači igraju za neku siću u nekom malom klubu i poginu na terenu, a kada dođu kod nas, dobiju dobre i redovne plate, poslije par utakmica postanu zvijezde i šetači po terenu. Ko biva sada je neki igrač i ne mora više da trči. Kod kornera ti lopta pada na 5 metara i tu su dva igrača Igmana potpuno slobodna. Onaj sa zemlje daje gol. Što se to Igmanu ne desi ni kod jednog od silnih kornera što smo izveli? Zato što su cijelo brijeme koncentrisani i grizu.

Mene samo nervira nedostatak karaktera kod igrača. Nakon istorijske blamaže u prošlom kolu umjesto da poginu ovu i pokažu da je bio samo loš dan oni došli da šetaju. Pogotovo Suljić. Kada ti lopta 5 puta prođe ispod noge to nije slučajno. To je dokaz ku..bolje
Na stranu Suljić, ali ostale malo više razumijem.

Dođeš iz manje sredine, TC, Široki.. i vidiš da je pritisak na itekako višem nivou, što od tribina, što u svakodnevnom životu.
Prošlo kolo te deklasira, kako će se vjerovatno ispostaviti, srednje jaka ekipa iz lige, koju jučer gradski rival dobio "s pola snage", svjestan si očekivanja, i onda sve krene niz brdo, jednostavno, ne ide ništa kako si zamislio.

Moramo razumjeti da je ovo prva utakmica u kojoj su Drobarov i Trako odigrali zajedno, Čirjak i Đokanović također.

Puno novih neuigranih igrača, različitih zadataka na terenu, novi trener, ali će vjerovatno sve doći na svoje.
Važna je njihova "hladna glava" u budućim utakmicama.

Da napomenem, kad se već rotira, ne bi bilo loše vidjet šta može trio Džafić-Hamza/Mulahusejnović-Ikić na terenu.
I da dočekamo oporavljenog Daniela, aBd.
Last edited by Anquilla on 14/08/2022 20:48, edited 1 time in total.
zbunjola71sa
Posts: 918
Joined: 28/02/2020 18:33

#36902 Re: Utakmice.

Post by zbunjola71sa »

Karikaturist wrote: 14/08/2022 20:04 Jebi ga, neko nalijepio Suljica nakon onog kola kad je promasio penal i odmah lika tog popljuvali ovdje.
Igraci kao svete krave vazda bili u Sarajevu, zasticeni i placeni ko polarni medjedi.
ustvari samo su medjedi
User avatar
Logovan
Posts: 102721
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36903 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Tri kola dobro igraš, stvaraš prilike, borba, trka, želja, navijači su to prepoznali, a onda dva kola slabo šta od ovog svega imaš.

Vazda mi je ovo bilo čudno. :-) Da par igrača krenu lošije igrati pa je shvatljivo, ali čitava ekipa da ti padne.... :?
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#36904 Re: Utakmice.

Post by dzeno123 »

Logovan wrote: 14/08/2022 21:19 Tri kola dobro igraš, stvaraš prilike, borba, trka, želja, navijači su to prepoznali, a onda dva kola slabo šta od ovog svega imaš.

Vazda mi je ovo bilo čudno. :-) Da par igrača krenu lošije igrati pa je shvatljivo, ali čitava ekipa da ti padne.... :?
Zato je tu trener kojeg mi nemamo.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#36905 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Logovan wrote: 14/08/2022 21:19 Tri kola dobro igraš, stvaraš prilike, borba, trka, želja, navijači su to prepoznali, a onda dva kola slabo šta od ovog svega imaš.

Vazda mi je ovo bilo čudno. :-) Da par igrača krenu lošije igrati pa je shvatljivo, ali čitava ekipa da ti padne.... :?
Pa to treba shvatiti na nacin da i drugi skautiraju tvoju ekipu i prate sta radis, prednosti i mane. Ako ti uspiji anulirati pozitivne strane ti se ili adaptiras na protivnika koji ima odgovor na tvoju igru ili se raspadnes. Nama se desava ovo drugo. Ocito da nemamo dovoljno kombinatorike u momentima kada neko ima odgovor na visoki presing koji stalno pokusavas igrati. Ako dodamo tome i losu i neuigranu odbranu imamo recept za katastrofu.
User avatar
Logovan
Posts: 102721
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#36906 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

dzeno123 wrote: 14/08/2022 21:33 Zato je tu trener kojeg mi nemamo.
Znači skoro pa nikad nemamo trenera da valja? Redovno nam se ovo dešava. Samo padnemo, skoro čitava ekipa se promijeni.
gold'n'brown wrote: 14/08/2022 21:34 Pa to treba shvatiti na nacin da i drugi skautiraju tvoju ekipu i prate sta radis, prednosti i mane. Ako ti uspiji anulirati pozitivne strane ti se ili adaptiras na protivnika koji ima odgovor na tvoju igru ili se raspadnes. Nama se desava ovo drugo. Ocito da nemamo dovoljno kombinatorike u momentima kada neko ima odgovor na visoki presing koji stalno pokusavas igrati. Ako dodamo tome i losu i neuigranu odbranu imamo recept za katastrofu.
Da, slažem se, prate te drugi, pročitaju, ali da se mi onako raspadnemo, da onako loše izgledamo... Nevjerovatno fakat. Prvo poluvrijeme čisti horor. Pa isto kao da smo jučer doveli igrače pa im je bukvalno prva utakmica zajedno, a nisu ni treninga odradili.

Čestitke Šahinoviću na odbranjenom penalu. :thumbup: :thumbup:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1640
Joined: 25/07/2015 14:13

#36907 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

Ako nas skretničari uzmu, a Mulalić nadmudri ovog lažnog Fergusona treba ga za muda objesiti na reflektoru iznad Sjevera. Tačno me uhvati sračka kad pomislim šta će nam onaj njihov Santos raditi odbrani koju nemamo.
Jučer su onaj Hodžić i onaj plavi kod njih pojeli vezni red Tuzle. Valjda se ekipa dozove i ne bude novih povreda do derbija jer idemo kod kostolomaca iz Tuzle
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#36908 Re: Utakmice.

Post by dzeno123 »

Logovan wrote: 14/08/2022 23:08
dzeno123 wrote: 14/08/2022 21:33 Zato je tu trener kojeg mi nemamo.
Znači skoro pa nikad nemamo trenera da valja? Redovno nam se ovo dešava. Samo padnemo, skoro čitava ekipa se promijeni.
gold'n'brown wrote: 14/08/2022 21:34 Pa to treba shvatiti na nacin da i drugi skautiraju tvoju ekipu i prate sta radis, prednosti i mane. Ako ti uspiji anulirati pozitivne strane ti se ili adaptiras na protivnika koji ima odgovor na tvoju igru ili se raspadnes. Nama se desava ovo drugo. Ocito da nemamo dovoljno kombinatorike u momentima kada neko ima odgovor na visoki presing koji stalno pokusavas igrati. Ako dodamo tome i losu i neuigranu odbranu imamo recept za katastrofu.
Da, slažem se, prate te drugi, pročitaju, ali da se mi onako raspadnemo, da onako loše izgledamo... Nevjerovatno fakat. Prvo poluvrijeme čisti horor. Pa isto kao da smo jučer doveli igrače pa im je bukvalno prva utakmica zajedno, a nisu ni treninga odradili.

Čestitke Šahinoviću na odbranjenom penalu. :thumbup: :thumbup:
Treneri koji u zadnjoj ligi u Europi se ne uspiju pokazati, neki napredak u odnosu na Igman iz Konjica, neke smislene stvari koje bi bile njihov pecat i nisu treneri.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#36909 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Meni trenutak kod izvođenja penala dosta toga govori. Izvođač uzima zalet, a niko od našin nije u stavu da potrči. Neki drže ruke na kukovima. Posmatrači. I tek kada Šahinović odbrani penal oni su u fazonu "vidi može se i ovo desiti". Možda ne bi svakako stigli jer se lopta odbila prema izvođaču, ali pristup je sramotan. Oni su ko fol profesionalci, i to dobro plaćeni profesionalci koji treba da daju maksimum u svakom trenutku. A kapitenom, tj. njegovim odnosom sam, blago rečeno, razočaran. Možda je samo moja percepcija onoga što se dešavalo, ali mi je ličilo na klasičnu ku..bolju. A nosiš kapitensku i baš ti najgori od sve djece u pristupu. Nije problem da te ne ide. Dešava se. Ali zalaganje i koncentracija mora biti na nivou. Ja za čitav termin na kojem su ljudi koji nikad nisu trenirali fudbal ne vidim onoliko prolazaka ispod noge koliko se njemu danas desilo. Još se igra četvorkom (manja lopta). Tačno vidiš da je na utakmici bio samo fizički.
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#36910 Re: Utakmice.

Post by Quaresma »

izgubili od kluba ciji grb ima 'i' u obliku univerzalne ikonice za info :|

Image
Image
last mohicans
Posts: 18171
Joined: 09/08/2012 23:19

#36911 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Taj momenat s penalom sam u kući vrištao. Kao kad u košarci posmatraš bacanja i ne skačeš na koš. Pa jbt te struķa, postoji li šansa da se odbrani? Svi stali ko ukopani, jedino je Drobarov potrčao kad je vidio odbranu, a da su svi krenuli kad je ošutao ili barem dvojica, stigli bi. Šahinović je stigao ustati, ali je ovaj zakucao pod prečku. Pa ni da je Soleti kapiten malo naložio momka, time i cijelu ekipu, jok, oni oklempili ušima i njemo posmatraju za tisuće koje uzimaju. Puno stvari je izašlo na vidjelo. Totalno drugačije utakmice i pristup, apsolutno razotkriveni sa svim manama, dodaj trenera koji bezglavo mijenja, vrti i trazi dobitnu kombinaciju kao na ruletu. Protiv Slobode ce isto biti patnja, vec u najavi. A da ne spominjem ko ce u derbiju biti više naložen. U to ne sumnjam. Iz one prve dvije utakmice na Kosevu je bilo šuteva s distance, nešto je i ušlo, ponadao sam se, evo ga,konačno šutamo ka golu. Danas opet ista pjesma, nebu pod oblake. Pa jebo te zanimanje,ostani sat nakon treninga pa šutaj s distance, jebo te šut da ga jebo. Sve preko gola, onaj Nordin s 5-6 metara je roka na tribinu, a Kapića, aca Rolex, da ne spominjem.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#36912 Re: Utakmice.

Post by ruud »

Karikaturist wrote: 14/08/2022 20:04 Jebi ga, neko nalijepio Suljica nakon onog kola kad je promasio penal i odmah lika tog popljuvali ovdje.
ruud wrote: 07/08/2022 01:03 Asmir najlosiji.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#36913 Re: Utakmice.

Post by Dr. Kuca »

Jbga, mora se nekad nesto i utrenirati, nije dovoljno samo ezglavo trcati i nabijati loptu. Feđa je svoje završio. Svalio sve na igrače, ko eto do njih sve. Možda jeste jedno 10%, ostalo je do trenera i loše pripreme i vođenje utakmice.
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#36914 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Ne brine mene poraz kao poraz toliko koliko me brine nedostatak bilo kakve ideje i igre. Djeluje mi da smo prve dobijali na nekakav pritisak i kvalitet samih igrača, a kada smo pročitani ne znamo šta dalje. I protiv TC-a i protiv Igmana je djelovalo da napadamo bez ikakvog reda i plana, te da samo srljamo. Da smo mi stvarali šanse, da je bilo neke kombinatorike lakše bi mi pao poraz. Kontam, ako nas Igman, sa igračem manje, može onako zatvoriti da osim dvije, tri poluprilike ne napraviš ništa više, a napadaš svim silama šta će tek biti u nastavku prvenstva?! Ove dvije utakmice su mi totalno spustile očekivanja. Potajno se nadam da ipak treba još vremena, da je i Zrinjski sa Jakirovićem, prvu polusezonu isto ovako igrao i da će ipak biti dobro kada zajedno, kao ekipa, budu imali više utakmica u nogama. Samo se nadam jer ovo jučer je očajno izgledalo. I neka Feđe barem do polusezone ili do kraja prvenstva bez obzira na rezultate. Muka mi više i od stalnog mijenjanja trenera.
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#36916 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Gribtenejebo, još nam je samo Duduk falio sa svojom demagogijom i mitomanijom pa da se baš ni po čemu ne razlikujemo od anamo onih... :run:

Ali u pravu je kada kaže niko nikada to nije uradio...pa nije vala niko nikada sa ovako dobro plaćenim igračima (za naše uslove) uspio izgubiti od bivšeg drugoligaša koji nema za dresova...u stvari nije izgubio nego se obrukao, izdominiran i posran ostao kao zadnji amater.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#36917 Re: Utakmice.

Post by _Reds_ »

Pustite čovjeka polusezonu.

Kako vam ne dosadi ovo pljuvanje svaki dan.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#36918 Re: Utakmice.

Post by Piaty »

Nije trener kriv. Igraci nemaju kvalitet. Mislim, imaju kvalitet ali za sta? Zna li se ikada, ijedne sezone koji je cilj ovog kluba?
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#36919 Re: Utakmice.

Post by dzeno123 »

Sarajevu treba trwner koji zna osvajati trofeje, rece fedja dudic i ostade ziv.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#36920 Re: Utakmice.

Post by ruud »

Popustite malo Feđu, dajte mu malo vremena i prostora. Ne branim ga, krivim ga za taktičke promašaje.
Nezalaganje i kur*obolja pojedinih igrača mi trenutno više smeta i to treba pod hitno rješiti. Mislim da je jedan od alata podrška treneru.
last mohicans
Posts: 18171
Joined: 09/08/2012 23:19

#36921 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Čuj pustite ga, pa nije ga niko stisko. Samo se ljudi drze onoga sto je srao i obecavao. Čuj volio bi on da mu neki napadač iz prve poluprilike zabije.. Eto što on očekuje, nema prvog napadača,ni drugog, nema ni jednog u formi, mozda Ahmo da je u najboljoj formi, uporno ih vrti, ne bi li svaki put neki drugi nesto riješio. To je upalilo u prve 3 utakmice, ali je zato odron u zadnje dvije i u 5 kola imas dva vrlo ubjedljiva poraza od koji je jedan najveci posljeratni poraz. Itekako ga treba podsjetiti na njegove riječi. Je li ovo to novo Sarajevo? Lik je prepotentan i bolje mu je da manje priča, a više radi. Od super zalaganja u tri utakmice, do kurcobolje u zadnje dvije. Kako to? Trebao bi ga neki novinar podsjetiti da napadač mora igrati da bi stekao rutinu. Je li gledao MC pod palicom Mancinija i sta se događalo sa jednim Dzekom kad je Mancini karinaša glumio i kad su Edina prozvali supersub? Izgleda da i on očekuje da Ahmo ili neko drugi postane supersub. Njegova pogrešna interpretacija igre na terenu je da svaku trebaš nešto mijenjati. Ne trebas,mijenjas kad ne ide i kad imaš super jakog protivnika da ga iznenadiš. Jedna do dvije rotacije, eventualno, a ne 5 izmjena na poluvremnu i 4-5 novih startera. Pa to se ni na terminu ne moze uigrati bez obzira na individualni kvalitet. Još on pure treba jesti. Ima određenih kvaliteta, ali koliko cemo imati strpljenja, ne znam. Nisam pratio Velez toliko lani, ali kazu navijači da su stalno oscilirali.
sencobih
Posts: 7532
Joined: 08/09/2010 08:33

#36922 Re: Utakmice.

Post by sencobih »

last mohicans wrote: 15/08/2022 16:12 Čuj pustite ga, pa nije ga niko stisko. Samo se ljudi drze onoga sto je srao i obecavao. Čuj volio bi on da mu neki napadač iz prve poluprilike zabije.. Eto što on očekuje, nema prvog napadača,ni drugog, nema ni jednog u formi, mozda Ahmo da je u najboljoj formi, uporno ih vrti, ne bi li svaki put neki drugi nesto riješio. To je upalilo u prve 3 utakmice, ali je zato odron u zadnje dvije i u 5 kola imas dva vrlo ubjedljiva poraza od koji je jedan najveci posljeratni poraz. Itekako ga treba podsjetiti na njegove riječi. Je li ovo to novo Sarajevo? Lik je prepotentan i bolje mu je da manje priča, a više radi. Od super zalaganja u tri utakmice, do kurcobolje u zadnje dvije. Kako to? Trebao bi ga neki novinar podsjetiti da napadač mora igrati da bi stekao rutinu. Je li gledao MC pod palicom Mancinija i sta se događalo sa jednim Dzekom kad je Mancini karinaša glumio i kad su Edina prozvali supersub? Izgleda da i on očekuje da Ahmo ili neko drugi postane supersub. Njegova pogrešna interpretacija igre na terenu je da svaku trebaš nešto mijenjati. Ne trebas,mijenjas kad ne ide i kad imaš super jakog protivnika da ga iznenadiš. Jedna do dvije rotacije, eventualno, a ne 5 izmjena na poluvremnu i 4-5 novih startera. Pa to se ni na terminu ne moze uigrati bez obzira na individualni kvalitet. Još on pure treba jesti. Ima određenih kvaliteta, ali koliko cemo imati strpljenja, ne znam. Nisam pratio Velez toliko lani, ali kazu navijači da su stalno oscilirali.
Imamo Nardina, Ćatakovića i Ahmetovića kao napadače, a on počne utakmicu sa Dzafićem na mjestu napadača koji nije napadač :?
last mohicans
Posts: 18171
Joined: 09/08/2012 23:19

#36923 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

sencobih wrote: 15/08/2022 16:36
last mohicans wrote: 15/08/2022 16:12 Čuj pustite ga, pa nije ga niko stisko. Samo se ljudi drze onoga sto je srao i obecavao. Čuj volio bi on da mu neki napadač iz prve poluprilike zabije.. Eto što on očekuje, nema prvog napadača,ni drugog, nema ni jednog u formi, mozda Ahmo da je u najboljoj formi, uporno ih vrti, ne bi li svaki put neki drugi nesto riješio. To je upalilo u prve 3 utakmice, ali je zato odron u zadnje dvije i u 5 kola imas dva vrlo ubjedljiva poraza od koji je jedan najveci posljeratni poraz. Itekako ga treba podsjetiti na njegove riječi. Je li ovo to novo Sarajevo? Lik je prepotentan i bolje mu je da manje priča, a više radi. Od super zalaganja u tri utakmice, do kurcobolje u zadnje dvije. Kako to? Trebao bi ga neki novinar podsjetiti da napadač mora igrati da bi stekao rutinu. Je li gledao MC pod palicom Mancinija i sta se događalo sa jednim Dzekom kad je Mancini karinaša glumio i kad su Edina prozvali supersub? Izgleda da i on očekuje da Ahmo ili neko drugi postane supersub. Njegova pogrešna interpretacija igre na terenu je da svaku trebaš nešto mijenjati. Ne trebas,mijenjas kad ne ide i kad imaš super jakog protivnika da ga iznenadiš. Jedna do dvije rotacije, eventualno, a ne 5 izmjena na poluvremnu i 4-5 novih startera. Pa to se ni na terminu ne moze uigrati bez obzira na individualni kvalitet. Još on pure treba jesti. Ima određenih kvaliteta, ali koliko cemo imati strpljenja, ne znam. Nisam pratio Velez toliko lani, ali kazu navijači da su stalno oscilirali.
Imamo Nardina, Ćatakovića i Ahmetovića kao napadače, a on počne utakmicu sa Dzafićem na mjestu napadača koji nije napadač :?
To je to, voli eksperimentisati,pa kad upali, trenerski mag, a kad fuli flop. Bespotrebno silovanje nečega. To radiš u pojedinim situacijama kad nemaš stopera, recimo. Ali ti imaš 3 napadača gdje ne znas koji je prvi. Uporno to forsira sa nekim izmišljanjem pozicija. To je isto radio u Velezu.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1640
Joined: 25/07/2015 14:13

#36924 Re: Utakmice.

Post by rocco_siffredi »

Da je šutio i radio, riječi mu ne bih rekao, shvatio bih ovo sve kao navikavanje, uigravanje ekipe i sl.
Pošto se kurčio, pravio se većim od kluba, trenerskim magom, ložio nas pričom sad mu samo nabijam na nos.
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#36925 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Ja prvi nisam za to da ga se tjera ali ponajviše iz razloga što nikad nikoga haman nismo istrpili, pa hajde neka počne sa Dudićem koji je po meni najviše demagog i šupljator nego što je profesionalac (a kritike i prozivke za svoje nebuloze itekako zaslužuje, makar bio Klopp na klupi FKS) ali rado ću pojesti goFno ako dokaže suprotno do kraja sezone.

Kontam ako ovako nastavimo tjerati trenere kao do sada, na kraju nećeš uspjeti dovesti ni pravog stručnjaka ako nekim čudom bude opcija i realnost...mada teško ali eto, pustite me da sanjam. :cry:
Post Reply