Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4601 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

JohnnyS wrote: 27/07/2022 17:06
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?

Zavisi za koje norme se se skupljaš...
Wtf_do_i_know
Posts: 14
Joined: 23/04/2022 14:32

#4602 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Wtf_do_i_know »

Sto se tice medjunarodne zajednice tu je poznato sve, interes/lobiranje donosi odluke kao i u ovom slucaju. Mislio sam vise na nas koji bojkotom izbora pokazuju dosta vise svima, i ovoj trojci koja nas jebe a i MZ, znam da od ovoga nema nista, nemamo mi taj kapacitet da kazemo dosta vise, mozes nam uzeti sve ali dostojanstvo i raditi sta je ispravno to ne, jer smo pustili da predaleko ode sto je zalosno. Ovdje nema niko nevin.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4603 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 17:09
JohnnyS wrote: 27/07/2022 17:06

U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?

Zavisi za koje norme se se skupljaš...

Da hoće svoju agenciju za lijekove? Što bi im to netko branio ako žele
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4604 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Zato što se zna kako se vraćaju nadležnosti.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17546
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4605 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 17:12 Zato što se zna kako se vraćaju nadležnosti.
Protestima?
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4606 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Jah...
HD_2015
Posts: 1561
Joined: 27/08/2015 12:54

#4607 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by HD_2015 »

kamberovica polje wrote: 27/07/2022 16:27
HD_2015 wrote: 27/07/2022 15:48
Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.

Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.

U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.

Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
Nešto sumnjam da se svima njima jedno jutro iz čista mira digo i da su, na svoju ruku, odlučili mijenjat IZ.
Naravno da ne. Ali su se jako brzo povukli. Znaju da igraju opasnu igru na granici demokratije. Zamisli da sutra neki ugledni američki medij izvjesti da je američka ambasada, znači i američka vlada, u krhkoj demokratiji NAMETNULA ovakav zakon.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4608 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 17:09
JohnnyS wrote: 27/07/2022 17:06

U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?

Zavisi za koje norme se se skupljaš...
Upravo, besmislena prica...nama je "poklonjeno" ono sto bi svakom razumnom trebalo bit normlano..a vamo ti vrijedja inteligemicju i salje u aprthejd i kae tad vam valjo sad ne valja
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#4609 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by frngla »



Idemo :izet:
Last edited by frngla on 27/07/2022 17:16, edited 1 time in total.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4610 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

JohnnyS wrote: 27/07/2022 17:06
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Poenta mog posta je da je ohr beznačajna institucija koja za svo vrijeme svog postojanja nije uradila ama baš ništa za državu BiH. Njihovo djelovanje se uglavnom svodilo na udovoljavanju pohotnih nacionalističkih poriva trojici nacionalističkih poglavica.
Uz to mile ga pošprdava na dnevnoj bazi i njega i još x takvih euro ljigavaca, ne smiju mu ni pisnuti, dok Dinokio dršće od straha pred trećerazrednim eu birokratčićem.
konami666
Posts: 3697
Joined: 11/05/2015 21:57

#4611 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by konami666 »

90minut wrote: 27/07/2022 16:58
konami666 wrote: 27/07/2022 16:41 Ono kad stranac lupa Šakom od sto i dere se na lokalne poglavice odma vidiš koliko je Bosna država ili nezavisna. Dobro @pici kaze, sarajevski pojas i bihacka zapadna obala.
Možda predloži Biden podzemni tunel da spoji ove dvije regije a da se Hrvatima i Srbima da ono sto žele, isto ko sto je Trump predlagao. Neće se desiti palestinizacija Bosne, palestina je ovdje već odavno, samo sto se sada konkretno dogovara šta i kako.
A šta je onda s hrvatima domacim ono su palestina 3.0 s 18 enklava unutar naše teritorije? :lol:

Uh kako bi se topila teritorija da se napadne prema istocnoj bosni gdje nema nikoga.. :lol:
Sta da napadne, ko da napadne, sa čime? Nema nikakvog napadanja, ima samo srkanje kafe i slijeganje ramenima uz onu:”dobro je sam nek ne puca”.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4612 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Gandalf wrote: 27/07/2022 17:15
JohnnyS wrote: 27/07/2022 17:06

U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Poenta mog posta je da je ohr beznačajna institucija koja za svo vrijeme svog postojanja nije uradila ama baš ništa za državu BiH. Njihovo djelovanje se uglavnom svodilo na udovoljavanju pohotnih nacionalističkih poriva trojici nacionalističkih poglavica.
Uz to mile ga pošprdava na dnevnoj bazi i njega i još x takvih euro ljigavaca, ne smiju mu ni pisnuti, dok Dinokio dršće od straha pred trećerazrednim eu birokratčićem.
Pa ne moze uradit nista osim sili provest..jer svi se vode postavk svima isto..nije problem al zahtjevi dva od tri su da se srusi ta drzava kojoj oni pokusavaju pomoc..znaci cisti paradoks..

Sta ti mozes dat nekom Srbinu kad njega zanima iskljucivo da se odvoji od BiH...
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4613 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

Spit_fire wrote: 27/07/2022 16:29
duh_sa_sjekirom wrote: 27/07/2022 15:41 Pa dao im čovjek rok o 6 sedmica da se dogovore i naprave svoj prijedlog izmjena IZ pa da se onda traži kompromisno rješenje...a ne ovako, da se raspravlja samo o onome što hadezenjarama paše...
Valjda će im neko objasniti...
Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebala
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost

Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma

Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo

Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
Moraju i tzv probih stranke ponuditi svoj prijedlog izmjena IZ i on mora biti maksimalistički, uz poštivanje Ustava i sudskih presuda. Tako lopticu prebaciti na hdz.
I hadezenjare idu maksimalistički.

Schmidt je pametan čovjek i zna da ne može jednu stranu u potpunosti odbaciti a drugi prihvatiti.
I tu negdje treba tražiti kompromis.

Jebiga, možda će se nešto morati i progutati ali tako je to u politici...
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4614 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Evo upravo je Šmit sve i svasta napricao na ovom presu, hoce rezultate i djelovanje za sve manjine, ostale i na kraju drzavu !

Jako je ljut prema svemu svudeci, pa hajde da vidimo.
Last edited by DonieBrasco on 27/07/2022 17:20, edited 1 time in total.
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#4615 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

ŠTA KAŽE GOSPON ŠMIT

ZAŠTO VEĆ 12 GODINA NIJE SPROVEDENA PRESUDA SEJDIC FINCI

PA GOSPON ŠMIT HAJ POGODITE KO TO VEC GODINAMA BLOKIRA

NAJJAČI EVROPSKI SUD IM NIŠTA NE ZNAČI

USTAVNI SUD BIH JOŠ MANJE

DRŽAVNI NEPRIJATELJI

Kakav debil baš mi je povukao živac na kraju obraćanja J*** STARU SVOJU
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#4616 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

PRVO PRIČA U KONTEKSTU 3 NARODA ONDA GOVORI OVO JE DRŽAVA SVIH NARODA

Kako?

Neko se ovde pravi opasno lud, a svi dobro znaju šta se dešava
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4617 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Ide se u izbore a nakon izbora krece pakao !
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4618 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

duh_sa_sjekirom wrote: 27/07/2022 17:18
Spit_fire wrote: 27/07/2022 16:29

Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebala
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost

Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma

Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo

Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
Moraju i tzv probih stranke ponuditi svoj prijedlog izmjena IZ i on mora biti maksimalistički, uz poštivanje Ustava i sudskih presuda. Tako lopticu prebaciti na hdz.
I hadezenjare idu maksimalistički.

Schmidt je pametan čovjek i zna da ne može jednu stranu u potpunosti odbaciti a drugi prihvatiti.
I tu negdje treba tražiti kompromis.

Jebiga, možda će se nešto morati i progutati ali tako je to u politici...
Ne znam brate...treba svakoga postovati i saslusati, ali ipak treba se postavit i granica dokle "necija prava idu"..

Znaci da se zanemari anti demokratski i anti civilizacijski aspekt ovog zakona, ovo je direktan udar na drzavu koji vodi u dodatno razjedinjavanje a mozda i potpunu separaciju..

Iskreno ako cemo logikom na ovakve stvari se Smit samo trebao glasno namsijat HdZu ako je OHR vec to za sta se predstavlja..jer ovo je obicna iznuda koja vodi u propast
Last edited by Spit_fire on 27/07/2022 17:23, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4619 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by 90minut »

konami666 wrote: 27/07/2022 17:16
90minut wrote: 27/07/2022 16:58

A šta je onda s hrvatima domacim ono su palestina 3.0 s 18 enklava unutar naše teritorije? :lol:

Uh kako bi se topila teritorija da se napadne prema istocnoj bosni gdje nema nikoga.. :lol:
Sta da napadne, ko da napadne, sa čime? Nema nikakvog napadanja, ima samo srkanje kafe i slijeganje ramenima uz onu:”dobro je sam nek ne puca”.
Pa dobro ako ti to pricas i plašiš se svoje sjene u kutu svoje mracne sobe zašto pišeš da je to slucaj s vecinom?

Ima oruzja toga u ovoj drzavi jedino i ima, nego ti govorim opcenito prica kako su bošnjaci palestinci dok hrvati imaju unutar naše teritorije nekoliko enklava je komedija.
To može pisati samo neko ko se plaši svoje sjene.
Plašiš li se?
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#4620 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

Prosli put press konferencija ispred zgrade, a sad u zgradi.

Pretpostavljam da ne zele rizikovati sigurnost.
HD_2015
Posts: 1561
Joined: 27/08/2015 12:54

#4621 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by HD_2015 »

DonieBrasco wrote: 27/07/2022 17:21 Ide se u izbore a nakon izbora krece pakao !
Kad kažeš "pakao" misliš da smrad iz Milovanovićevih usta, jer ih neće zatvarati? Žalim Hrvate, jer ga moraju trpiti.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#4622 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by 90minut »

klaki wrote: 27/07/2022 17:20 PRVO PRIČA U KONTEKSTU 3 NARODA ONDA GOVORI OVO JE DRŽAVA SVIH NARODA

Kako?

Neko se ovde pravi opasno lud, a svi dobro znaju šta se dešava
Pa potpisao si ovo što si potpisao jesi li se zapitao da oni žele da se zarati ovdje pa da maligni uticaj stave pod kontrolu?

Al' za to se trebamo i mi dici na oružje samo što nismo takav narod cekamo 5 do 12 kroz historiju uvijek.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#4623 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by laik1981 »

DonieBrasco wrote: 27/07/2022 17:21 Ide se u izbore a nakon izbora krece pakao !
Kakav pakao? Bice Fadil premijer u tehnickom mandatu i naredne 4 godine :lol: Jedino ako na taj pakao mislis :lol:

Jedino gdje se sa izborima nesto moze uraditi su lokalni nivoi, tj na nivou kantona.. Federalni i drzavni nivo ce biti blokirani po potrebi kao i do sada..
User avatar
SmokingMan
Posts: 22603
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#4624 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by SmokingMan »

:bih:

Image
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#4625 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Maliodmene »

Covjek ocigledno proziva i HDZ i SDA ovde. Rekoh ja bit ce iz keca u dvicu. :D
Locked