Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?
Sto se tice medjunarodne zajednice tu je poznato sve, interes/lobiranje donosi odluke kao i u ovom slucaju. Mislio sam vise na nas koji bojkotom izbora pokazuju dosta vise svima, i ovoj trojci koja nas jebe a i MZ, znam da od ovoga nema nista, nemamo mi taj kapacitet da kazemo dosta vise, mozes nam uzeti sve ali dostojanstvo i raditi sta je ispravno to ne, jer smo pustili da predaleko ode sto je zalosno. Ovdje nema niko nevin.
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?
Zavisi za koje norme se se skupljaš...
Da hoće svoju agenciju za lijekove? Što bi im to netko branio ako žele
HD_2015 wrote: ↑27/07/2022 15:48
Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.
Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.
U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.
Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
Nešto sumnjam da se svima njima jedno jutro iz čista mira digo i da su, na svoju ruku, odlučili mijenjat IZ.
Naravno da ne. Ali su se jako brzo povukli. Znaju da igraju opasnu igru na granici demokratije. Zamisli da sutra neki ugledni američki medij izvjesti da je američka ambasada, znači i američka vlada, u krhkoj demokratiji NAMETNULA ovakav zakon.
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Pa zavisi zbog čega se skupljaju
.
Šta će skupljati se da se smije negirati genocid? Skupljati se da neće da daju pare za izbore?
Zavisi za koje norme se se skupljaš...
Upravo, besmislena prica...nama je "poklonjeno" ono sto bi svakom razumnom trebalo bit normlano..a vamo ti vrijedja inteligemicju i salje u aprthejd i kae tad vam valjo sad ne valja
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Poenta mog posta je da je ohr beznačajna institucija koja za svo vrijeme svog postojanja nije uradila ama baš ništa za državu BiH. Njihovo djelovanje se uglavnom svodilo na udovoljavanju pohotnih nacionalističkih poriva trojici nacionalističkih poglavica.
Uz to mile ga pošprdava na dnevnoj bazi i njega i još x takvih euro ljigavaca, ne smiju mu ni pisnuti, dok Dinokio dršće od straha pred trećerazrednim eu birokratčićem.
konami666 wrote: ↑27/07/2022 16:41
Ono kad stranac lupa Šakom od sto i dere se na lokalne poglavice odma vidiš koliko je Bosna država ili nezavisna. Dobro @pici kaze, sarajevski pojas i bihacka zapadna obala.
Možda predloži Biden podzemni tunel da spoji ove dvije regije a da se Hrvatima i Srbima da ono sto žele, isto ko sto je Trump predlagao. Neće se desiti palestinizacija Bosne, palestina je ovdje već odavno, samo sto se sada konkretno dogovara šta i kako.
A šta je onda s hrvatima domacim ono su palestina 3.0 s 18 enklava unutar naše teritorije?
Uh kako bi se topila teritorija da se napadne prema istocnoj bosni gdje nema nikoga..
Sta da napadne, ko da napadne, sa čime? Nema nikakvog napadanja, ima samo srkanje kafe i slijeganje ramenima uz onu:”dobro je sam nek ne puca”.
U pravu je, procuri neki dokument, skupi se par tisuća ljudi i promijeni se odluka. Je li to znači da ako se nametne nešto Srbima i Mile organizira deset tisuća ljudi, a to je njemu ništa, da će VP i onda povući odluku?
Poenta mog posta je da je ohr beznačajna institucija koja za svo vrijeme svog postojanja nije uradila ama baš ništa za državu BiH. Njihovo djelovanje se uglavnom svodilo na udovoljavanju pohotnih nacionalističkih poriva trojici nacionalističkih poglavica.
Uz to mile ga pošprdava na dnevnoj bazi i njega i još x takvih euro ljigavaca, ne smiju mu ni pisnuti, dok Dinokio dršće od straha pred trećerazrednim eu birokratčićem.
Pa ne moze uradit nista osim sili provest..jer svi se vode postavk svima isto..nije problem al zahtjevi dva od tri su da se srusi ta drzava kojoj oni pokusavaju pomoc..znaci cisti paradoks..
Sta ti mozes dat nekom Srbinu kad njega zanima iskljucivo da se odvoji od BiH...
duh_sa_sjekirom wrote: ↑27/07/2022 15:41
Pa dao im čovjek rok o 6 sedmica da se dogovore i naprave svoj prijedlog izmjena IZ pa da se onda traži kompromisno rješenje...a ne ovako, da se raspravlja samo o onome što hadezenjarama paše...
Valjda će im neko objasniti...
Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebala
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost
Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma
Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo
Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
Moraju i tzv probih stranke ponuditi svoj prijedlog izmjena IZ i on mora biti maksimalistički, uz poštivanje Ustava i sudskih presuda. Tako lopticu prebaciti na hdz.
I hadezenjare idu maksimalistički.
Schmidt je pametan čovjek i zna da ne može jednu stranu u potpunosti odbaciti a drugi prihvatiti.
I tu negdje treba tražiti kompromis.
Jebiga, možda će se nešto morati i progutati ali tako je to u politici...
Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebala
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost
Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma
Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo
Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
Moraju i tzv probih stranke ponuditi svoj prijedlog izmjena IZ i on mora biti maksimalistički, uz poštivanje Ustava i sudskih presuda. Tako lopticu prebaciti na hdz.
I hadezenjare idu maksimalistički.
Schmidt je pametan čovjek i zna da ne može jednu stranu u potpunosti odbaciti a drugi prihvatiti.
I tu negdje treba tražiti kompromis.
Jebiga, možda će se nešto morati i progutati ali tako je to u politici...
Ne znam brate...treba svakoga postovati i saslusati, ali ipak treba se postavit i granica dokle "necija prava idu"..
Znaci da se zanemari anti demokratski i anti civilizacijski aspekt ovog zakona, ovo je direktan udar na drzavu koji vodi u dodatno razjedinjavanje a mozda i potpunu separaciju..
Iskreno ako cemo logikom na ovakve stvari se Smit samo trebao glasno namsijat HdZu ako je OHR vec to za sta se predstavlja..jer ovo je obicna iznuda koja vodi u propast
Last edited by Spit_fire on 27/07/2022 17:23, edited 1 time in total.
A šta je onda s hrvatima domacim ono su palestina 3.0 s 18 enklava unutar naše teritorije?
Uh kako bi se topila teritorija da se napadne prema istocnoj bosni gdje nema nikoga..
Sta da napadne, ko da napadne, sa čime? Nema nikakvog napadanja, ima samo srkanje kafe i slijeganje ramenima uz onu:”dobro je sam nek ne puca”.
Pa dobro ako ti to pricas i plašiš se svoje sjene u kutu svoje mracne sobe zašto pišeš da je to slucaj s vecinom?
Ima oruzja toga u ovoj drzavi jedino i ima, nego ti govorim opcenito prica kako su bošnjaci palestinci dok hrvati imaju unutar naše teritorije nekoliko enklava je komedija.
To može pisati samo neko ko se plaši svoje sjene.
Plašiš li se?
DonieBrasco wrote: ↑27/07/2022 17:21Ide se u izbore a nakon izbora krece pakao !
Kakav pakao? Bice Fadil premijer u tehnickom mandatu i naredne 4 godine Jedino ako na taj pakao mislis
Jedino gdje se sa izborima nesto moze uraditi su lokalni nivoi, tj na nivou kantona.. Federalni i drzavni nivo ce biti blokirani po potrebi kao i do sada..