Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4251 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

mirsek wrote: 26/07/2022 17:52
channel10 wrote: 26/07/2022 17:49
Onda druze doneses zakon o korupciji i dovedes je u red, a ne donosis fasisticke izborne zakone, a zaboravis na presude suda za ljudska prava i zakone koji funkcionisu u njihovim zemljama, dok u nasoj ne mogu funkcionisati.
:thumbup:
Nametnes odluku/zakon, sprovedbu neka nadgledaju direktno stranci i nema problema.
Ali NECE.
Pa nece to, ali zato hoce torove napraviti i blokirati drzavu i narednih 30 godina.. Dobra im politika..
Sovac
Posts: 62
Joined: 28/02/2018 22:52

#4252 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sovac »

mirsek wrote: 26/07/2022 17:32
Sovac wrote: 26/07/2022 17:25

Priče o istočnim alternativama i udaljvanje od zapada su dosta naivne.

Prvo iz ekonomskih razloga, količina subencija, novca od dijaspore iz zapadnih zemalja, te trgovina sa zapadnim zemljama je tolika da bi ekonomija ove zemlje nestala istog momenta kad bi nam zavrnilu pipu kako su Rusiji uradili. Šta misliš šta bi se desilo sa, recimo na primjer, IT sektorom kad bi SAD sankcionisale svu trgovinu sa BiH?

A drugi razlog je geopolitički. Pogledaj na karti, okruženi smo NATO zemljama, uključujući Srbiju koja također ne smije ništa uraditi bez odobrenja NATO-a. Ko će graditi ikakve bazi u Bosni kad ne mogu doći do nas.

Manite se praznih priča, možda nije idealno nam sa zapadom ali druge opcije nemamo. Ko ker zavezan za kola u pokretu, il se možemo kretati sa kolima il će nas vući po zemlji.
Ja, mozda fatalisticki, mislim da ovakve odluke vode do egzistencijalne ugrozenosti, mozda "samo" kao jedne nacije, naroda, skupine a mozda i fizicke, tako da nam IT i ekonomsko blagostanje ne treba biti u vrhu prioriteta.
Ako je cijena ekonomskog blagostanja nestanak identiteta, ili lagani fizicki nestanak ja nisam za to blagostanje..
Možeš pojasniti kako ovakve odluke ugrožavaju egzistenciju? I možeš objasniti kojeg naroda. Ja kao Bosanac mislim da smo davno istrebljeni jer oko mene su svi il Bošnjaci, il Hrvati, il Srbi. Po meni ovakve odluke su i nebitne jer ova država nije politčki neovisna.

Ali u svakom ova zemlja svakako je egzistencijalno ugrožena i bez ikakvih političkih dijelovanja. Bijela kuga ti je najveća opasnost i lagano ubija ovu zemlju svakom sahranom i dženazom. Bilo kakav ekonosmi krah će to samo ubrzati sa većim iseljavanjem i većom smrtnosti.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#4253 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by YouAreMyDestiny »

Francuska ima više muslimana od BiH, ali u Francuskoj su katolici većina.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4254 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

piupiu wrote: 26/07/2022 17:53
channel10 wrote: 26/07/2022 17:16

Eo opet jedan neutralni, je li tako kamberovica cikma?

Otkud ti u bijelom svijetu i kako si se izjasnio na popisu 2013.?

Piupiu takodjer. Ovdje dosli da obmanjuju snjakaze. Eh..
Što, ateisti i Bosanci nemaju pravo komentara? Ko bi rek'o da su Bosanci najstrašnijij neprijatelji države Bosne i Hercegovine. :lol:

Kol'ko plaćaju u Mehmeda Spahe za prokazivanje narodnih neprijatelja? Da i ja malo sletim niz Pruščakovu, vidim ubiste se od posla. :kiss:
Maloprije sam htio napisati drugu sa kamberovica polja da.me ne zahmeti sad, jer ne znam kud udaram. Ne znam kud cu sa ovolikim sendvicima.

A ti ako si bosanka, ja sam tarzan. Iskacete iz svih uglova i relativizirate sa svakim svojim postom moguce nametanje IZ po mjeri HDZ-a.

A sad nastavi gdje si stala.
Sovac
Posts: 62
Joined: 28/02/2018 22:52

#4255 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sovac »

sehohari wrote: 26/07/2022 17:34
Sovac wrote: 26/07/2022 17:25

Priče o istočnim alternativama i udaljvanje od zapada su dosta naivne.

Prvo iz ekonomskih razloga, količina subencija, novca od dijaspore iz zapadnih zemalja, te trgovina sa zapadnim zemljama je tolika da bi ekonomija ove zemlje nestala istog momenta kad bi nam zavrnilu pipu kako su Rusiji uradili. Šta misliš šta bi se desilo sa, recimo na primjer, IT sektorom kad bi SAD sankcionisale svu trgovinu sa BiH?

A drugi razlog je geopolitički. Pogledaj na karti, okruženi smo NATO zemljama, uključujući Srbiju koja također ne smije ništa uraditi bez odobrenja NATO-a. Ko će graditi ikakve bazi u Bosni kad ne mogu doći do nas.

Manite se praznih priča, možda nije idealno nam sa zapadom ali druge opcije nemamo. Ko ker zavezan za kola u pokretu, il se možemo kretati sa kolima il će nas vući po zemlji.
Jadan ne bio, pa Srbija od te iste EU dobiva za jednu godinu vise nego mi sve dosad zajedno.

Ne govorim da treba glumiti Bjelorusiju, ali pratiti ono sto rade Srbi.
Što misliš da dobijaju te pare? Ako si povjerovao priče o vojnoj neutralnosti, pao si na laži Vučiča. Sve bitne odluke koje Srbija pravi moraju biti odobrene od zapada, Vučič je tu samo da se pobrine da narod to prihvati.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28466
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4256 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

klix wrote: 26/07/2022 17:55 Francuska ima više muslimana od BiH, ali u Francuskoj su katolici većina.
a Muslimani po satorima, u getima itd, vecinom
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#4257 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Pa i u Jugoslaviji muhamedanci srpskog jezika,pardon muslimani nisu smetali,a kad smo trebali imati normalnu zemlju gdje bi bili sad mi većina,e onda ne moze. Onda rat,genocid,mrcvarenje,vezanje ruku,a poslije lovačka kosulja i čekaju da ljudima dojadi i isele se odavde.

Ne smetaju im muslimani u EU kad trebamo ići tamo ko jeftina radna snaga,a kad trebamo imati normalnu drzavu onda nas ne primaju, nismo im po mjeri. Ma objebite vise,dosta vas je za narednih 100 godina hinje licemjerne. Ne želite nas,ne želimo ni mi vas.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4258 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

kamberovica polje wrote: 26/07/2022 16:51
Stalno se poteže ova teorija zavjere, a veze sa životom nema.
U Francuskoj, Njemačkoj i VB ima daleko više muslimana nego u BiH. Jedna Albanija, u kojoj živi skoro 90% muslimana, bliža je EU od nas i kad tad će ući. Kako to?
Prava istina je istina ružna i niko je ne želi vidjet.. Narod, koji tobože jedini voli ovu zemlju (čast izuzecima), sebi već 20 i kusur godina bira političare koji svjesno, aktivno i bez srama uništavaju istu tu zemlju i to u talu s razaračima iz druga dva naroda.
Ni posrnulom čovjeku ne možeš pomoći ukoliko on to ne želi.
de bolan, pa u Hrvatskoj je predsjednik čovjek koji ne može vezati dvije čiste, premijer je čovjek koji nije uspio (nije htio) da iskoristi pare za obnovu od zemljotersa pa i sada nisu dvije kuće popravljene u Glini ili Pakracu. A prethodni premijer je zaglavio u zatvoru, i bio je najpoznatiji po kolekciji satova od 10 000 Eura, I jel im to smetalo.....nije. Eno ih u Šengenu, u Euro zoni, i sve sa budalašem Milanovićem na čelu i modernim kriminalcem Plenikijem.
Ne vejrujem da itko želi ovdje amnestirati našu vlast, al čini mi se da ih ništa bolje ne amnestira od posztova kao što si ti napisao. Jer jednostavno ne korelira sa istinom. Svi su imali lopove, svi imaju svoje tranzicijske periode, svi su birali raznorazne budale, ali niko nije imao dva susjeda sa otvorenim aspiracijama koji uz to imaju jaku, institucionalnu petu kolonu unutar same države. Pa u nas je predsjednik države bio čovjek koji u fudbalu ne navija z Bosnu i Hercegovinu (bilo ih je više, al eto da ne trođimo vrijeme na nabrajanje).

Ne mislim ja da su protv nas zato što smo muslimani, ja jednostavno mislim da ne znaju šta će sa nama. Nažalost, ni mi još uvijek ne znamo šta sami hoćemo. Valjda uskoro otkrijemo
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#4259 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Osim_13 »

Eh, šta bi dao sad za Inzkovu zabrinutost...
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4260 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

palermo wrote: 26/07/2022 18:09 Ne mislim ja da su protv nas zato što smo muslimani, ja jednostavno mislim da ne znaju šta će sa nama. Nažalost, ni mi još uvijek ne znamo šta sami hoćemo. Valjda uskoro otkrijemo
Bravo! Upravo to. Ja napisah ranije - MZ mora imati nešto (ideju, zahtjev, program) i nekoga (sofisticirane političare) od čega će početi i s kim će nešto raditi. Dodješ, lobiraš, kažeš im - hoćemo ovo, ono... upravo to radi HDZ zadnjih desetak godina. Ko lobira za BiH? Adis Ahmetović? Pa nije on specijalni izaslanik BiH u Bundestagu...
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4261 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

channel10 wrote: 26/07/2022 17:58
piupiu wrote: 26/07/2022 17:53

Što, ateisti i Bosanci nemaju pravo komentara? Ko bi rek'o da su Bosanci najstrašnijij neprijatelji države Bosne i Hercegovine. :lol:

Kol'ko plaćaju u Mehmeda Spahe za prokazivanje narodnih neprijatelja? Da i ja malo sletim niz Pruščakovu, vidim ubiste se od posla. :kiss:
Maloprije sam htio napisati drugu sa kamberovica polja da.me ne zahmeti sad, jer ne znam kud udaram. Ne znam kud cu sa ovolikim sendvicima.

A ti ako si bosanka, ja sam tarzan. Iskacete iz svih uglova i relativizirate sa svakim svojim postom moguce nametanje IZ po mjeri HDZ-a.

A sad nastavi gdje si stala.
:lol: :lol: :lol:

Eto vidiš. Da sam ti ja rekla da si Tarzan, uvrijedio bi se. Ovako se sve samo posloži. :bih:
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#4262 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sale07 »

pemanapemani wrote: 26/07/2022 16:00
nles wrote: 26/07/2022 15:52

Nepostenje i oportunizam bosnjackih politicara ne daje nikome za pravo da te bosnjake gura u ghetto.
Isto tako, postojanje razlicitih nacija u jednoj drzavi ne stoji u suprotnosti sa principima gradjanske drzave.
Tako da... moze se traziti rjesenje, a moze i izgovor.
U principu se slažem.

Samo, ako neko uloži milijarde dolara da opere svoju savjest za nereagovanje na agresiju na RBiH i te pare da za povratak prognanih i razjebavanje onih koji bi htjeli Bošnjake strpati u geto, a onda politički Bošnjaci te pare ukradu i nasele ljude u "geto". Onda na kraju okrive te koji su dali pare da ih žele strpati u geto i da ih mrze jer su muslimani.

Naravno da se može tražiti rješenje, ali ono nije ako ćeš poput SDA preuzeti retoriku HDZ i verglati o majorizaciji i ugrozbi, a usput tom istom HDZ omogućiti da blokira šta mu je kurcu ćejf.

Naravno, uvijek ima magična riječ -isalmofobija - sa kojom ćeš opravdati nerad i kriminal.
Koje milijarde?
Evropa i USA davali i kapom i šakom, to sleperi para dolazili, nisu političari stigli nakrasti koliko su ovi slali.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4263 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

palermo wrote: 26/07/2022 18:09

Ne mislim ja da su protv nas zato što smo muslimani, ja jednostavno mislim da ne znaju šta će sa nama. Nažalost, ni mi još uvijek ne znamo šta sami hoćemo. Valjda uskoro otkrijemo
Ali sta ce sa 300 000 Hrvata u BiH, to znaju?
A protiv nas su jer imamo mehko i tvrdo ch?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4264 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

piupiu wrote: 26/07/2022 18:24
palermo wrote: 26/07/2022 18:09 Ne mislim ja da su protv nas zato što smo muslimani, ja jednostavno mislim da ne znaju šta će sa nama. Nažalost, ni mi još uvijek ne znamo šta sami hoćemo. Valjda uskoro otkrijemo
Bravo! Upravo to. Ja napisah ranije - MZ mora imati nešto (ideju, zahtjev, program) i nekoga (sofisticirane političare) od čega će početi i s kim će nešto raditi. Dodješ, lobiraš, kažeš im - hoćemo ovo, ono... upravo to radi HDZ zadnjih desetak godina. Ko lobira za BiH? Adis Ahmetović? Pa nije on specijalni izaslanik BiH u Bundestagu...
Bravo pise hrvatica, ateista(da malo.olaksamo)..
Last edited by channel10 on 26/07/2022 18:34, edited 1 time in total.
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4265 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

Glupa je prica da EU mrzi muslimane.
Pa Vijeće Europske unije, Europski parlament i Europska komisija su puni muslimana koji sa svojom braćom kršćanima zajedno i nadasve jednakopravno odlučuju o problemima koji tište običnog čovjeka
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#4266 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pemanapemani »

Uz svu nakaradnost naseg Ustava i uopce politickog sistema, on je super pogodan odredjenim podrucjima da pokazu kakvu drzavu zele.
Kantoni su bukvalno mini drzave, koje samo nemaju svoju vojsku.
Kakvu smo poruku poslali MZ, kroz vlast u kantonima, kakvu drzavu zelimo?

Ne mozes Dodiku i Covicu dati mogucnost blokada, govoriti kako se sa Dodikom moze suradjivati, otici na sabor HDZ i placuci govoriti kako ste bukvalno sestrinske stranke koje ce vjecno suradjivati, dogovoriti sa Dodikom pare MMF u kafani u I.Sarajevu, potpisati Mostarski sporazum, svadjati se sa Merkel zbog Erdogana..., i to samo u zadnje 3 godine. Da ne spominjem, reviziju, popis, povratak, smijanje dugogodisnjem lobiranju RH i SRB...

I onda dodjes i kazes zasto MZ ne sankcionise Dodika i Covica i ne naprave gradjansku BiH. :-)

Ako to ne uradite vi ste islamofobi i mrzite baklavu, kako bi to strucno rekao najveci borac za gradjansku drzavu Zeljko Komsic. Jest se izborio, svaka mu cast.

Bosanac
Katolik
Bosanski
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#4267 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by piupiu »

channel10 wrote: 26/07/2022 18:34
piupiu wrote: 26/07/2022 18:24

Bravo! Upravo to. Ja napisah ranije - MZ mora imati nešto (ideju, zahtjev, program) i nekoga (sofisticirane političare) od čega će početi i s kim će nešto raditi. Dodješ, lobiraš, kažeš im - hoćemo ovo, ono... upravo to radi HDZ zadnjih desetak godina. Ko lobira za BiH? Adis Ahmetović? Pa nije on specijalni izaslanik BiH u Bundestagu...
Bravo pise hrvatica, ateista(da malo.olaksamo)..
Izvini, jesi ti ovdje da brojiš nekome krvna zrnca? Ima i za to pravilo na forumu. :wink:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4268 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Pa sacekaj malo.

Nije Zeljko Komsic radio to sto si ti napisao. Ne moze malo cu ovako, pa malo onako.

Gore spominjes Bakira i onda na kraju sve pripisa Komsicu i onda neko treba da te uzme zaozbiljno.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4269 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

Gargamel2 wrote: 26/07/2022 18:34 Glupa je prica da EU mrzi muslimane.
Pa Vijeće Europske unije, Europski parlament i Europska komisija su puni muslimana koji sa svojom braćom kršćanima zajedno i nadasve jednakopravno odlučuju o problemima koji tište običnog čovjeka
Gargamel2
Postovi: 1
Pridružen/a: 26/07/2022 18:19
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4270 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

pemanapemani wrote: 26/07/2022 18:35 Uz svu nakaradnost naseg Ustava i uopce politickog sistema, on je super pogodan odredjenim podrucjima da pokazu kakvu drzavu zele.
Kantoni su bukvalno mini drzave, koje samo nemaju svoju vojsku.
Kakvu smo poruku poslali MZ, kroz vlast u kantonima, kakvu drzavu zelimo?

Ne mozes Dodiku i Covicu dati mogucnost blokada, govoriti kako se sa Dodikom moze suradjivati, otici na sabor HDZ i placuci govoriti kako ste bukvalno sestrinske stranke koje ce vjecno suradjivati, dogovoriti sa Dodikom pare MMF u kafani u I.Sarajevu, potpisati Mostarski sporazum, svadjati se sa Merkel zbog Erdogana..., i to samo u zadnje 3 godine. Da ne spominjem, reviziju, popis, povratak, smijanje dugogodisnjem lobiranju RH i SRB...

I onda dodjes i kazes zasto MZ ne sankcionise Dodika i Covica i ne naprave gradjansku BiH. :-)

Ako to ne uradite vi ste islamofobi i mrzite baklavu, kako bi to strucno rekao najveci borac za gradjansku drzavu Zeljko Komsic. Jest se izborio, svaka mu cast.

Bosanac
Katolik
Bosanski
Ne trudi se bezveze, znamo da su krivi Bosnjaci.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#4271 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

S jedne strane Amerikanci

S druge strane https://www.klix.ba/vijesti/bih/cengic- ... /220726097

:lol: :lol:

Ovo su geopoliticke okolnosti kakve nisu bile 50 godina. Amerika nema nikakav luksuz da ovdje vodi bilo kakvu osim proturusku politiku. Kakvi su Rusi, znamo.
Kakva islamofobija, nerealno sta se pise. Zakon nije nikakav geto, nevjerovatne neistine. Uzmi procitaj sta pise sad, uzmi procitaj sta pise sta se uvodi. Pametnom dosta.
Gargamel2
Posts: 7
Joined: 26/07/2022 18:19

#4272 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gargamel2 »

nles wrote: 26/07/2022 18:38
Gargamel2 wrote: 26/07/2022 18:34 Glupa je prica da EU mrzi muslimane.
Pa Vijeće Europske unije, Europski parlament i Europska komisija su puni muslimana koji sa svojom braćom kršćanima zajedno i nadasve jednakopravno odlučuju o problemima koji tište običnog čovjeka
Gargamel2
Postovi: 1
Pridružen/a: 26/07/2022 18:19
De ti prvo vidi koliko ima muslimana u institucijama koje sam nabrojao pa da onda tabirimo :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#4273 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

piupiu wrote: 26/07/2022 18:38
channel10 wrote: 26/07/2022 18:34
Bravo pise hrvatica, ateista(da malo.olaksamo)..
Izvini, jesi ti ovdje da brojiš nekome krvna zrnca? Ima i za to pravilo na forumu. :wink:
Pa gospodjo/ice, takvi kao ti salijecu po portalu i ostavljaju slicne postove gdje drugi treba da sa radoscu prihvate zakon koji bi trebao donijeti VP, a dijelove tog IZ su svi mogli procitati. Vecina ih dolazi iz HDZ kuhinje, pa stoga je i povucena paralela koja je veoma bitna u ovom trenutku.

A taj smajli, prizivas moderatoricu da ucini nesto sto vec cinila na tvoj zahtjev :)..Je li tako ili i tu grijesim?
Last edited by channel10 on 26/07/2022 18:45, edited 1 time in total.
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4274 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

piupiu wrote: 26/07/2022 18:38
channel10 wrote: 26/07/2022 18:34
Bravo pise hrvatica, ateista(da malo.olaksamo)..
Izvini, jesi ti ovdje da brojiš nekome krvna zrnca? Ima i za to pravilo na forumu. :wink:
Jebem li ga, ako su ti pored toliko ustasa i cetnika za sve krivi Bosnjaci, shvatices da si malkice suhveli...
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#4275 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nles »

Gargamel2 wrote: 26/07/2022 18:42
nles wrote: 26/07/2022 18:38

Gargamel2
Postovi: 1
Pridružen/a: 26/07/2022 18:19
De ti prvo vidi koliko ima muslimana u institucijama koje sam nabrojao pa da onda tabirimo :D
Prosetaj, botino.
Locked