Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4101 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Naravno da ce svaka stranka i politicar pokusati da skupi poneki politicki poen preko ovih protesta, i bilo kojih protesta. Cudno bi bilo da je drugacije. To ne umanjuje ni sustinu ni znacaj protesta. Bezveze se samo traze izgovori da se kritikuje i ne dolazi.
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#4102 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiiH 01.08.2021-?

Post by breuer »

noviforumas wrote: 26/07/2022 13:19 Naravno da ce svaka stranka i politicar pokusati da skupi poneki politicki poen preko ovih protesta, i bilo kojih protesta. Cudno bi bilo da je drugacije. To ne umanjuje ni sustinu ni znacaj protesta. Bezveze se samo traze izgovori da se kritikuje i ne dolazi.
:bih: :bih: :bih:
User avatar
dembele
Posts: 4226
Joined: 19/06/2014 09:15

#4103 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dembele »

Ali koja jad i bijeda od SDA da se tuku da dođu do mikrofona.
Zaha kao onaj psihopata Percy iz Zelene milje, samo što ne urla :Ide predsjednik države, ide predsjednik države!, a na primjeru Džaferovića se vidi koliko je obezvrijeđena ta funkcija i koliko je on trivijalan i bezličan lik.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#4104 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by gold'n'brown »

Lex77 wrote: 26/07/2022 11:22
Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 11:21 Aha...evo nove vijesti koja mislim ima veze i sa ovim dešavanjima.

Još jedan prijatelj pokraj kojeg ne trebaš neprijatelje.
Doci ce da kaze da je ovo super za nas.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4105 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 13:08 Niđe veze @mk ultra...pogotovo ne rusko... Pogledaj komentare na Balkanu, danas Srbi glorificiraju Iran i Tursku, zajedno sa Rusijom. Paradoks ili ne ali tako je.
Pa zar Bake ne rece da se je cuo sa Erdom oko izbornog zakona :mrgreen:.
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4106 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

channel10 wrote: 26/07/2022 12:21
mk ultra wrote: 26/07/2022 07:15
Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.

Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova

Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu :lol:

Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit :bih:

Politicke poene trosili na tričarije

Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih

Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv :oops:
Pa jesu li nas nedavno odbili?

Vise od pola drzave blokira procese pristupanja i ti se dohvatio onih sto najvise zele pristupiti. Sumnjiv si ti meni :D
Ti stvarno mislis da je Baketu i mafiji oko njega cilj EU :skoljka:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4107 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Blixen »

detroit-mercy wrote: 26/07/2022 13:37 Ti stvarno mislis da je Baketu i mafiji oko njega cilj EU :skoljka:
zamisli onog mu ahbaba direktora telekoma u EU :lol: :lol: :lol:
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#4108 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by tataćusak »

Bošnjaci moraju imati ciljeve u svojoj politici a jedan od njih mora biti uklanjanja pelješkog mosta.
A što se šmita tiče , neće on ništa nametnuti jer mi i ovakvi razjedinjeni možemo da mu završimo karijeru visokog predstavnika.
Da je došlo 100.000 ljudi na proteste to bi svima bilo jasno da se ne smiju zezati ali mislim da im je i ovako jasno
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#4109 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

Milenkov buraz wrote: 26/07/2022 13:08 Niđe veze @mk ultra...pogotovo ne rusko... Pogledaj komentare na Balkanu, danas Srbi glorificiraju Iran i Tursku, zajedno sa Rusijom. Paradoks ili ne ali tako je.
I nasi ce veoma brzo.
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#4110 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

Chmoljo wrote: 26/07/2022 11:26
dulekrele wrote: 26/07/2022 11:23
Da Smit nema podrsku USA i VB qurac bi ista smio da uradi. Najveci problem je to.
ne vjerujem u zlonamjernost USA i VB, već više u to da je probano na prepad neke stvari završiti da bi se moglo reći da se postigao nekakav uspjeh, a k tomu jedna članica EU bi bila zadovoljna urađenim. moguće da se nekome nešto i dalo na kafu, ali ne vjerujem da će USA insistirati na ovome, jer ovo ipak nije "Aprilski paket".

iz tog razloga je dobro da je skup održan iako je miniran od strane SDA. pokazalo se da to baš i nije tako čisto, pokazalo se da neće proći tek tako, šaptom.

i dalo se vremena da se prijatelji ove države iz raznih evropskih stranaka oglase i kažu kako to nije to.

najveći problem u svemu leži što skoro niko od naših predstavnika ne nudi i negura na sva zvona neka konkretna rješenja.

jedan dječak u Parlamentu Federacije je morao doći da kaže: halo ljudi Poslovnik ste stavili iznad Ustava i na osnovu toga blokirate državu i njene institucije. mislim na Čengića.
Ne znam po cijoj naredbi amerikanci guraju ovu Smitovu stvar ali je guraju sasvim sigurno 100%. Koji je plan opet mozemo nagadati. Dobro je da je skup odrzan ali jebes nas uvijek neko nesto mora uhebati.
DonieBrasco
Posts: 20119
Joined: 31/08/2016 16:09

#4111 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »



Ako cemo se voditi zdravom logikom, Šmti ce nametnui ove tehnicke stvari a od ovih zelja Covica i daljom segregacijom, podjelom naroda i drzave nema nista.

Zaista je za ne povjerovati da na to moze pristati EU, PIC, USA, Britaniaj, i svi ti neki sto olducuku, pored toliko sudovva, pravila, normi, vrijednosti,...itd.
Last edited by DonieBrasco on 26/07/2022 13:52, edited 1 time in total.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#4112 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:47, edited 1 time in total.
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#4113 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

https://postlmg.cc/1nLg5BDh

Nakon ovog je za ocekivati da Amerikanci malo obuzdaju svoje islamofobne namjere. :izet:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#4114 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:47, edited 1 time in total.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4115 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Blixen »

Nespin wrote: 26/07/2022 13:52 Izetbegovići su obezvrijedili i ponizili su i lično Šefika Džaferovića kao osobu. Tačno ga vodaju kao cuku. Užas.
k nozi :lol: tako mu sepka tepa
lezi keru
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#4116 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Thorgerson wrote: 26/07/2022 11:50
Van Halen wrote: 25/07/2022 23:20

Kad ćete konačno shvatiti da nas EU ni Nato ne žele?
Kme kme ne zele nas.

Nidje veze.

Oni ne zele nesredjenu drzavu. Koji ce im qrac.

Ne zele drzavu sa 5 predsjednika, 3 premijera, milion skupstina. Nemas s kim pricati.
Ne žele Bosnjake,jesi li bistar da to možeš shvatiti. Ostali svakako rade za susjedne države. Nikad nećemo imati sređenu drzavu sto je zadatak domaćih produženih ruku Beograda i Zagreba. Najlakše je 30 godina lupat floskule "do nas je", "moramo se okrenuti EU",,nema od tog nista
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4117 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by detroit-mercy »

Van Halen wrote: 26/07/2022 14:06
Thorgerson wrote: 26/07/2022 11:50
Kme kme ne zele nas.

Nidje veze.

Oni ne zele nesredjenu drzavu. Koji ce im qrac.

Ne zele drzavu sa 5 predsjednika, 3 premijera, milion skupstina. Nemas s kim pricati.
Ne žele Bosnjake,jesi li bistar da to možeš shvatiti. Ostali svakako rade za susjedne države. Nikad nećemo imati sređenu drzavu sto je zadatak domaćih produženih ruku Beograda i Zagreba. Najlakše je 30 godina lupat floskule "do nas je", "moramo se okrenuti EU",,nema od tog nista
A Bosnjaci se ubise da imaju sredjenu drzavu, pogledati samo najvece afere i ko je sve upleten u njih :mrgreen:.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#4118 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

U SAD-u predložen zakon kojim bi se i Schmidtu mogle nametnuti sankcije ako naruši stabilnost BiH

Mogao bi i Schmidt biti sankcionisan :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-sa ... /220726072
User avatar
kokakolas
Posts: 1478
Joined: 15/03/2008 21:35

#4119 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kokakolas »

Zna li iko gdje je Herr Schmidt? Plaho sam se zabrinuo :?
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4120 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

pinkman wrote: 26/07/2022 14:24 U SAD-u predložen zakon kojim bi se i Schmidtu mogle nametnuti sankcije ako naruši stabilnost BiH

Mogao bi i Schmidt biti sankcionisan :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-sa ... /220726072
To netko pokušava prepasti Schmidta. Možda i uspije. :D

https://www.dnevnik.ba/vijesti/jucerasn ... st-2638905
“Jučerašnji događaji u Sarajevu, grozni i neprihvatljivi, pa čak i prijeteći prosvjedi visokom predstavniku Christianu Schmidtu pokazuju da ovaj most Hrvatskoj nije luksuz, on je nužnost”, poruka je Plenkovića koji se obratio iz Dubrovnika.

Pelješki most je, tvrdi premijer Hrvatske, oličenje onoga što je Hrvatska danas, a u odnosu na ono što je ranije željela biti.

“Mi strateške nacionalne interese ostvarujemo s izrazito osnaženim međunarodnim položajem i punim samopouzdanjem i vizijom u ono što radimo”, poručio je Plenković, prenosi N1 koji je objavio i snimku njegove izjave.

Podsjetimo, premijer Hrvatske jučer je boravio u posjetu Bosni i Hercegovini.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#4121 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by pinkman »

Novak20 wrote: 26/07/2022 14:46
pinkman wrote: 26/07/2022 14:24 U SAD-u predložen zakon kojim bi se i Schmidtu mogle nametnuti sankcije ako naruši stabilnost BiH

Mogao bi i Schmidt biti sankcionisan :D

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/u-sa ... /220726072
To netko pokušava prepasti Schmidta. Možda i uspije. :D

https://www.dnevnik.ba/vijesti/jucerasn ... st-2638905
“Jučerašnji događaji u Sarajevu, grozni i neprihvatljivi, pa čak i prijeteći prosvjedi visokom predstavniku Christianu Schmidtu pokazuju da ovaj most Hrvatskoj nije luksuz, on je nužnost”, poruka je Plenkovića koji se obratio iz Dubrovnika.

Pelješki most je, tvrdi premijer Hrvatske, oličenje onoga što je Hrvatska danas, a u odnosu na ono što je ranije željela biti.

“Mi strateške nacionalne interese ostvarujemo s izrazito osnaženim međunarodnim položajem i punim samopouzdanjem i vizijom u ono što radimo”, poručio je Plenković, prenosi N1 koji je objavio i snimku njegove izjave.

Podsjetimo, premijer Hrvatske jučer je boravio u posjetu Bosni i Hercegovini.
Nemam pojma. Vidjeti cemo. Ocito je ovo politicki sukob raznih lobija.

Cak i OHR kaze (barem deklarativno) da su protesti ok, a Plenkovicu nisu :lol:
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#4122 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:47, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4123 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Novak20 »

To se u Americi prijedlog zakona usvoji po automatizmu ?
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#4124 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by breuer »

Plenković je zalizani ustaša. A takvi i jesu prave ustaše...

Milanović je rošavi kvazi ljevičar što pretenduje da postane pravi ujo...

Her Šmit im je nalogodavac iz Rajha, jel...

p.s. SDA su rogobatne seljačine koje nanose više zla BiH, nego gore pobrojani zajedno...
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#4125 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:48, edited 1 time in total.
Locked