Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4076 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Radanović: Bošnjaci žele državu bez Srba i Hrvata, na prvu eventualnu odluku visokog predstavnika koja nije 100 posto u njihovu korist odmah su se mobilizirali
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4077 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Dobar post. U suštini najvažnije je da se borimo. Sad hoće li Šmit proglasiti izborni zakon ili neće, vijdet ćemo. Ali i da proglasi nije kraj svijeta, jedan poraz u utakmici koja će dugo trajati. U svakom porazu leži klica buduće pobjede kao što i svaka pobjeda nosi sa sobom svoje opasnosti.lerdi wrote: ↑26/07/2022 11:04 Potpuno je pogrešno SDA i njihove jučerašnje poteze stavljati u prvi plan jer od istih se nije ništa drugo moglo ni očekivati. Jednostavno to je takav mentalitet i valja nam živjeti sa tim. Za mene lično su potpuno irelevantni u ovoj priči. Najbitnije je da se jučer pojavio dovoljan broj ljudi kako bi iskazao nezadovoljstvo najavljenim potezima OHR-a i kako bi se pokazalo da u ovoj državi i u ovom gradu postoji kritična masa koja ipak može da se okupi i iskaže neki svoj stav za ili protiv nečega. Po meni je ovo potonje najbitnije jer realno postali smo jako letargično društvo koje je sluđeno do te mjere da smo zaboravili da možemo izaći i iskazati svoj stav javnim okupljanjem.
Što se tiče priče kako probih strana ovim činom okreće leđa OHR-u, SAD-u i VB-i to je po meni totalno infantilan način razmišljanja. Ljudi koji su se jučer okupili ispred OHR su ovim gore navedenim iskazali svoj stav i to je najbitnije u ovoj kompletnoj priči. Dokazali smo da imamo neki stav i da bez obzira što su sa druge strane prijateljske države nismo se poklopili po ušima već ih upozorili da to što rade nije dobro. Smiješne su ove priče kako se treba okrenuti Rusiji/Iranu i ostalim demokratskim utopijama jer politika nije vrtić pa da se duriš jer je neko uradio nešto što nije po tvojoj volji. Ovo je po meni samo znak da trebamo dodatno raditi, jačati odnose i lobirati kod naših partnera u SAD-u i VB-i prije svega.
I kao što reče, iluzorno je pričati o SDA i njihovim potezima, to jeste njihov mentalitet, ja bih rekao i dio našeg zajedničkog mentaliteta, nama je živjeti sa tim, i mijenjati ga, onoliko koliko smo u stanju. Mene je juče od svega najviše ispizdilo kada sam vidio da je Bakir malo virnup na proteste i onda otišao na predizborni skup SDA u Hadžiće. Pa mater ti tvoju, zar nemaš u toj pači toliko mozga da možeš da postaviš najjednostavnije prioritete.
A i ooozicija opet sa sobom nosi onaj svoj mentalitet. Čuj odosmo mi, naljutili se.....đe'š u pičku materinu, pa ti se ne smiješ naljutiti, nego ostani tu, probij se, vazi nešto....
Uglavnom, ja bih rekao, a to odavno mislim, da je najvažnije raditi na jačanju samosvijesti, vjere u sebe, samopoštovanju a sve ostalo će doći. I ova sva halabuka koja se desila oko ovog prijedloga izbornog zakona je, šta god na kraju bilo, ipak kamenčić više u tom građenju samosvijesti.
Al da nije lako graditi tu samosvijest vrlop zorno pokazuje i ovaj forum.
- tataćusak
- Posts: 2463
- Joined: 05/05/2011 17:18
#4078 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jeste jeste, zajebo alija silajdzić bakir lagumdzija, svi zajebali osim naših otvorenih neprijatelja, srbije i hrvatskeMilenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 11:27 Tek sada se vidi koliko je stvar zajeb'o Silajdžić sa odbijanjem Aprilskog![]()
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4079 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ovdje se slažemo.palermo wrote: ↑26/07/2022 11:35Dobar post. U suštini najvažnije je da se borimo. Sad hoće li Šmit proglasiti izborni zakon ili neće, vijdet ćemo. Ali i da proglasi nije kraj svijeta, jedan poraz u utakmici koja će dugo trajati. U svakom porazu leži klica buduće pobjede kao što i svaka pobjeda nosi sa sobom svoje opasnosti.lerdi wrote: ↑26/07/2022 11:04 Potpuno je pogrešno SDA i njihove jučerašnje poteze stavljati u prvi plan jer od istih se nije ništa drugo moglo ni očekivati. Jednostavno to je takav mentalitet i valja nam živjeti sa tim. Za mene lično su potpuno irelevantni u ovoj priči. Najbitnije je da se jučer pojavio dovoljan broj ljudi kako bi iskazao nezadovoljstvo najavljenim potezima OHR-a i kako bi se pokazalo da u ovoj državi i u ovom gradu postoji kritična masa koja ipak može da se okupi i iskaže neki svoj stav za ili protiv nečega. Po meni je ovo potonje najbitnije jer realno postali smo jako letargično društvo koje je sluđeno do te mjere da smo zaboravili da možemo izaći i iskazati svoj stav javnim okupljanjem.
Što se tiče priče kako probih strana ovim činom okreće leđa OHR-u, SAD-u i VB-i to je po meni totalno infantilan način razmišljanja. Ljudi koji su se jučer okupili ispred OHR su ovim gore navedenim iskazali svoj stav i to je najbitnije u ovoj kompletnoj priči. Dokazali smo da imamo neki stav i da bez obzira što su sa druge strane prijateljske države nismo se poklopili po ušima već ih upozorili da to što rade nije dobro. Smiješne su ove priče kako se treba okrenuti Rusiji/Iranu i ostalim demokratskim utopijama jer politika nije vrtić pa da se duriš jer je neko uradio nešto što nije po tvojoj volji. Ovo je po meni samo znak da trebamo dodatno raditi, jačati odnose i lobirati kod naših partnera u SAD-u i VB-i prije svega.
I kao što reče, iluzorno je pričati o SDA i njihovim potezima, to jeste njihov mentalitet, ja bih rekao i dio našeg zajedničkog mentaliteta, nama je živjeti sa tim, i mijenjati ga, onoliko koliko smo u stanju. Mene je juče od svega najviše ispizdilo kada sam vidio da je Bakir malo virnup na proteste i onda otišao na predizborni skup SDA u Hadžiće. Pa mater ti tvoju, zar nemaš u toj pači toliko mozga da možeš da postaviš najjednostavnije prioritete.
A i ooozicija opet sa sobom nosi onaj svoj mentalitet. Čuj odosmo mi, naljutili se.....đe'š u pičku materinu, pa ti se ne smiješ naljutiti, nego ostani tu, probij se, vazi nešto....
Uglavnom, ja bih rekao, a to odavno mislim, da je najvažnije raditi na jačanju samosvijesti, vjere u sebe, samopoštovanju a sve ostalo će doći. I ova sva halabuka koja se desila oko ovog prijedloga izbornog zakona je, šta god na kraju bilo, ipak kamenčić više u tom građenju samosvijesti.
Al da nije lako graditi tu samosvijest vrlop zorno pokazuje i ovaj forum.
naravno da sam bio sinoć i poveo svoje dijete. bilo je dosta mlađe raje i posebno zanimljivo dosta te mlađe raje je dolazilo u parovima, muž i žena, momak i djevojka. nije bilo toliko SDAovskih lobanja okolo, i to vjerovatno što se pljeskalo, pljeskalo se inercijom.
zamjeram opoziciji što nije bolje to realizovala nego je pustila da se dogodi. preko noći su se mogli transparenti isprintati, podijeliti sa konkretnim parolama. ali hajde de, doći će neko i u opoziciji i reći: hajmo dići guzice, narod to traži. ima još neke lude volje u narodu, ali neko mora i stati ispred njega i dobro artikulisati ono što se ima reći.
odnosno, ono što sam rekao: slabo je ko predan da u tančine sve objasni, da svoj prijedlog i gura ga. ovo što radi HDZ i što radi SNSD na državnom nivoou je samo privid organizovanosti, jer je mnogo lakše razjebavati, rušiti i opstruirati, pa kada imaju uspjeha izgleda kao da im dobro ide i da znaju šta rade.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#4080 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=479617Black swan wrote: ↑26/07/2022 11:35 Radanović: Bošnjaci žele državu bez Srba i Hrvata, na prvu eventualnu odluku visokog predstavnika koja nije 100 posto u njihovu korist odmah su se mobilizirali
to ovaj
eno pravoslavnog groblja na Alipašinu u B fazi, među zgradama. kamičak ne fali.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#4081 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Glavni argument Njemca je da je plemenski poglavica Bakir to potpisao. Zato prolazi.
- Thorgerson
- Posts: 9907
- Joined: 15/04/2015 11:26
#4082 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kme kme ne zele nas.
Nidje veze.
Oni ne zele nesredjenu drzavu. Koji ce im qrac.
Ne zele drzavu sa 5 predsjednika, 3 premijera, milion skupstina. Nemas s kim pricati.
-
Hakiz
- Posts: 48411
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4083 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da je i onima stalo do aprilskog, kada je Silajdžić postao irelevantan, mogso de pinivo sktuelizirati i potpisati.Milenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 11:27 Tek sada se vidi koliko je stvar zajeb'o Silajdžić sa odbijanjem Aprilskog![]()
Nego su skontali svi da im ne valja, boljižr im je, lično, da ne bude potopisan.
Uz to, kod nas, potpis ne garantuje ispunjavanje potpisanog
Ne treba jahati mrtva konja, zaboravimo aprililililili.
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4084 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa ko želi državu sa 5 predsjednika, 3 premijera, milion skupština ?????Thorgerson wrote: ↑26/07/2022 11:50Kme kme ne zele nas.
Nidje veze.
Oni ne zele nesredjenu drzavu. Koji ce im qrac.
Ne zele drzavu sa 5 predsjednika, 3 premijera, milion skupstina. Nemas s kim pricati.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4085 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?Hakiz wrote: ↑26/07/2022 11:51Da je i onima stalo do aprilskog, kada je Silajdžić postao irelevantan, mogso de pinivo sktuelizirati i potpisati.Milenkov buraz wrote: ↑26/07/2022 11:27 Tek sada se vidi koliko je stvar zajeb'o Silajdžić sa odbijanjem Aprilskog![]()
Nego su skontali svi da im ne valja, boljižr im je, lično, da ne bude potopisan.
Uz to, kod nas, potpis ne garantuje ispunjavanje potpisanog
Ne treba jahati mrtva konja, zaboravimo aprililililili.
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#4086 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mogu zamisliti i državu BiH sa jednim predsjednikom.
Zahiragićem.
Zahiragićem.
-
breuer
- Posts: 7885
- Joined: 06/07/2009 15:44
-
Hakiz
- Posts: 48411
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4088 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Aprilski je mrtav, džaba lamentirati.skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 11:56Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?Hakiz wrote: ↑26/07/2022 11:51
Da je i onima stalo do aprilskog, kada je Silajdžić postao irelevantan, mogso de pinivo sktuelizirati i potpisati.
Nego su skontali svi da im ne valja, boljižr im je, lično, da ne bude potopisan.
Uz to, kod nas, potpis ne garantuje ispunjavanje potpisanog
Ne treba jahati mrtva konja, zaboravimo aprililililili.
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4089 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Brate, krivi smo...ali nismo sami krivi.Hakiz wrote: ↑26/07/2022 11:59Aprilski je mrtav, džaba lamentirati.skafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 11:56
Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#4090 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
A potpisuj Allija nek je ko avlijaskafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 11:56Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?Hakiz wrote: ↑26/07/2022 11:51
Da je i onima stalo do aprilskog, kada je Silajdžić postao irelevantan, mogso de pinivo sktuelizirati i potpisati.
Nego su skontali svi da im ne valja, boljižr im je, lično, da ne bude potopisan.
Uz to, kod nas, potpis ne garantuje ispunjavanje potpisanog
Ne treba jahati mrtva konja, zaboravimo aprililililili.
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik
-
Hakiz
- Posts: 48411
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4091 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
detroit-mercy wrote: ↑26/07/2022 12:01A potpisuj Allija nek je ko avlijaskafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 11:56
Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4092 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne branim ga...ali zar mislis da je imao nekog izbora?detroit-mercy wrote: ↑26/07/2022 12:01A potpisuj Allija nek je ko avlijaskafiskafsnjak wrote: ↑26/07/2022 11:56
Pa.ko nam je postavio dosadasnja 3 i ostale kurce?
Sto nisu pustili do.kraja da se ratuje, pa ko.ostane - njemu predjsednik![]()
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#4094 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa jesu li nas nedavno odbili?mk ultra wrote: ↑26/07/2022 07:15Ja nisam vidio da se nesto zalazu za EU, pa ni za Nato.channel10 wrote: ↑25/07/2022 23:24
Traze oni odavno, ali nas nece. Sto prije to shvatimo, bice nam lakse.
Sta god da uradis, ne valjas.
Kad vidis da je lik bio spremio novi IZ mimo svih presudjenih presuda koji se ticu tog izbornog zakona, onda ti en treba neka pamet da shvatis neke stvari koje dosad nisi htio priznati. Zanci doslo je do velahavle u MZ koja se dosad pravila tvojim prijateljem i vise ni oni ne znaju kako da te kulturno slome i onda rade ovo sto rade jer kako opravdati podrsku USA i GB ovakvom zakonu?!
Sto prije shvatimo da je tako, puno ce nam biti lakse vuci poteze u buducnosti.
edit: a volio bih cuti od Geoxxa odgovor, da vidimo kako je on to zamislio.
Interes bosnjackog vodstva nije EU i nato, sto ti najbolje pokazuje nasa ministrica vanjskih poslova
Koga oni salju da bude konzul u USA, ili skaku ili memica
Pa jbt to kad vidis hoces li reci da je bosnjacima Bosna u interesu![]()
Sve su doveli da ne radi ali je kriva Hrvatska i Šmit
Politicke poene trosili na tričarije
Sve ovo sto je spremljeno, moze se iskljucivo zahvaliti letargicnom bosnjackom "radu" podobnih
Hrvati danas otvaraju peljeski most, imaju preko 1300km autoceste izgrađene, u EU vec 9 godina, šengen zona, euro zona itd... Ali nama je sudija kriv![]()
Vise od pola drzave blokira procese pristupanja i ti se dohvatio onih sto najvise zele pristupiti. Sumnjiv si ti meni
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#4095 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
bošnjaci nisu uradili ništa povodom ulaska u EU zadnjih 10 godina najmanje
ako ima kakva tursko iransko ruska unija, za to su se bošnjaci borili
možda i sa pakistanom eventualno
ili sa zemljama oko kirgistana
za to vrijeme šalju najbolje ljude u Ameriku da budu konzuli
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4096 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Niđe veze @mk ultra...pogotovo ne rusko... Pogledaj komentare na Balkanu, danas Srbi glorificiraju Iran i Tursku, zajedno sa Rusijom. Paradoks ili ne ali tako je.
Last edited by Milenkov buraz on 26/07/2022 13:09, edited 1 time in total.
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
#4097 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
gledam onaj teferic ispred OHR
zahiragic, rahmetli seka, rahmtli lagumdzija se dovukao
dino drzi vaz
niksic se ibreti kao ne zna on
fuj
zahiragic, rahmetli seka, rahmtli lagumdzija se dovukao
dino drzi vaz
niksic se ibreti kao ne zna on
fuj
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
- dembele
- Posts: 4224
- Joined: 19/06/2014 09:15
#4099 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Gdje je ono KUD iz Milića sa rodoljubivom pjesmom o vrljikama i VP, da i ono uveliča ovaj veličanstveni događaj pred zgradom OHR-a?
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
#4100 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
nece ovo na dobro sa ovom stokom koja se kolje za vlast
