oj mrzim te.sime_cipol wrote: ↑30/05/2022 12:17Kod mene kako se kraj kredita primice djavo neda mira, pa sve snjuham kakvog stana ili vikendice da se uzme![]()
a čovjek je proklet... tačno i sebe vidim... ne mogu rahat biti i to ti je
Moderator: anex
oj mrzim te.sime_cipol wrote: ↑30/05/2022 12:17Kod mene kako se kraj kredita primice djavo neda mira, pa sve snjuham kakvog stana ili vikendice da se uzme![]()
o da znam... i onda se samo jedno jutro probudiš sa novim kreditom na 10-15 godinasime_cipol wrote: ↑30/05/2022 12:17Kod mene kako se kraj kredita primice djavo neda mira, pa sve snjuham kakvog stana ili vikendice da se uzme
VladaFBiH wrote: ↑30/05/2022 12:30o da znam... i onda se samo jedno jutro probudiš sa novim kreditom na 10-15 godinasime_cipol wrote: ↑30/05/2022 12:17
Kod mene kako se kraj kredita primice djavo neda mira, pa sve snjuham kakvog stana ili vikendice da se uzme
![]()
Neka hvalasime_cipol wrote: ↑30/05/2022 12:47 Odmah kredit i kupi stan. Izdajes i pokrivas ratu, sam sebe otplati![]()
Ako uzimas preko 10 godina period neces nigdje bolje uslove dobiti.noviclan wrote: ↑09/06/2022 20:41 https://unionbank.ba/rezidencijalno-nas ... r-sarajevo
Kakvi su uslovi kod ovih koje su te fixne stope
Vlada FBiH subvencionira stambene kredite za mlade, prijave moguće od sutra
http://www.klix.ba/clanak/220609130
Kazem ja, najveca greska zivota sto ne kupih stan u tom naselju.madesa wrote: ↑10/06/2022 09:08 Ljudi je li realno ovo sta rade ?![]()
![]()
![]()
https://nekretninenex.ba/real-estate.php?id=872
Hahaha... postaje presmijesno vise.madesa wrote: ↑10/06/2022 09:08 Ljudi je li realno ovo sta rade ?![]()
![]()
![]()
https://nekretninenex.ba/real-estate.php?id=872
I to one sa pogledom na pruguHaris.ba wrote: ↑10/06/2022 09:10Kazem ja, najveca greska zivota sto ne kupih stan u tom naselju.madesa wrote: ↑10/06/2022 09:08 Ljudi je li realno ovo sta rade ?![]()
![]()
![]()
https://nekretninenex.ba/real-estate.php?id=872![]()
Sto je najgore, neko će izvaliti pare za to. I sve dok je tako, cijene će teško ići nazad. Da je nenormalno, jest.xamp wrote: ↑10/06/2022 09:22Hahaha... postaje presmijesno vise.madesa wrote: ↑10/06/2022 09:08 Ljudi je li realno ovo sta rade ?![]()
![]()
![]()
https://nekretninenex.ba/real-estate.php?id=872
ma vecina izvora tih "izvaljivanja" novca su bili krediti, dijaspora/krediti i organizacije/krediti. Sada cemo vidjeti kako ce biti sa pomjeranjem ovih kamatnih stopa mada ja mislim da je premalo najavljeno povecanje kamatnih stopa da bi uticalo na cijenu nekretnine.Ajs_Nigrutin wrote: ↑10/06/2022 21:14Sto je najgore, neko će izvaliti pare za to. I sve dok je tako, cijene će teško ići nazad. Da je nenormalno, jest.

Nista cudno, obzirom da vojnicko vazi za kvalitetnu gradnju.sime_cipol wrote: ↑11/06/2022 00:39 Mati mi govori, kod nje u ulazu na Vojnickom Polju, komsije prodale stan u izvornom stanju za 2200 KM/m².
Nije bio u oglasima, sve zavrseno za 5 dana.
A da uracunamo cijene materijala i rada koje su otisle nebu pod oblake kao i ukupnu ponudu nekretnina na prodajudario_sa wrote: ↑10/06/2022 21:03 Mislim da će za 6 mjeseci do godinu početi padati.
U Americi je već smanjena potražnja za hipotekarnim kreditima. Inflacija je pogodila USA, EU i druge krajeve posljednjih godina iz razloga niske i negativnih kamatnih stopa i printanja keša. Quntitative tightining je počeo. ECB malo kasni, ali će neminovno morati početi da obuzda inflaciju. Na ruku ide niska nezaposlenost u DE i najvećima ekonomijama EU.
Mislim da će u korelaciji sa tim makroekonomskim kretanjima i padati cijene kod nas. Inače nekretnine kasne za equities, ali je po meni neminovno, Nasdaq je u minusu, energija drži Market i defenzivne grane. Kad i koliki pad, to niko ne zna. Moja površna procjena je u sljedećih 6 mjeseci do godinu i po.