Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
liaar wrote: ↑08/06/2022 08:30
Ja sam kupio konzolu, nakon 15 dana sam skontao da sam je kupio samo zato što moji nikad nisu imali pare da kupe, pa eto, da imam
Ja sam zbog toga kupio ps4
Ps1 nisam mogao kupiti rat i to, ps2 bio los u skoli nije stara htjela da mi kupi, ps3 ne znam ni da je izasao, cugo i ganjo trebe isto tako i ps4 do neke 2017. I tad sebi ispunio djecacki san, eto samo da imam
Ja uzeo PS5 zbog Fife... Sad Fifu igram na PC zajedno sa WoW, Overwatch... Cekam novu exp WoW da vidim sta cu sa zivotom PS5 bih mogao dati djeci, ali oni su u Roblox i Minecraft fazonu
Prodaju ljudi i zbog cijene igara, valja platiti 70 eura novu igru. Gledam igre na sniženju po 20-30 eura. Na današnji vakat nije jednostavno izdvojiti tolike pare.
BaDa wrote: ↑08/06/2022 13:56
jeste li vi igrali RDR 2 sa ukljucenim hdr-om ili bez? i ako je bio ukljucen jeste li koristili cinematic ili game mode?
Jedan od ta dva je noviji i sa njim treba igrsti. Onaj prvobitni je bio skroz ispran i sa njim ne treba igrati. Vidi na Google koji je koji.
Ovaj post ustvari i govori kolko je hdr u trenutnoj fazi obican marketing... ono izmedju dobrog i loseg moras trazit razliku na googlu umjesto da bude jasno na prvi pogled
Sve to zavisi od TV-a. Na tv od 700 KM je to sve tanko.
Ali probaj na OLED-u pa ces vidjeti
Kod mene na xh9096 ima znacajne razlike u odnosu na drugi TV koji sam platio 800 KM.
febo_acm wrote: ↑08/06/2022 18:05
Sve to zavisi od TV-a. Na tv od 700 KM je to sve tanko.
Ali probaj na OLED-u pa ces vidjeti
Kod mene na xh9096 ima znacajne razlike u odnosu na drugi TV koji sam platio 800 KM.
Pa i imam xh90 i DV na netflixu mi ni malo ne odgovara
DV dark mode pretaman i mutan, DV bright presvjetao, hdr 10 je mozda i najbolji jer je neka sredina izmedju ova 2.
Uglavnom misljena sam da ce to biti kako treba tek kad televizori budu imali oledov kontrast i barem 2000 nita peak
Jedan od ta dva je noviji i sa njim treba igrsti. Onaj prvobitni je bio skroz ispran i sa njim ne treba igrati. Vidi na Google koji je koji.
Ovaj post ustvari i govori kolko je hdr u trenutnoj fazi obican marketing... ono izmedju dobrog i loseg moras trazit razliku na googlu umjesto da bude jasno na prvi pogled
Nema to veze sa tim nego sa implementacijom u igri, ali nisam siguran koliko ima smisla objašnjavati.
febo_acm wrote: ↑08/06/2022 18:05
Sve to zavisi od TV-a. Na tv od 700 KM je to sve tanko.
Ali probaj na OLED-u pa ces vidjeti
Kod mene na xh9096 ima znacajne razlike u odnosu na drugi TV koji sam platio 800 KM.
Pa i imam xh90 i DV na netflixu mi ni malo ne odgovara
DV dark mode pretaman i mutan, DV bright presvjetao, hdr 10 je mozda i najbolji jer je neka sredina izmedju ova 2.
Uglavnom misljena sam da ce to biti kako treba tek kad televizori budu imali oledov kontrast i barem 2000 nita peak
Filmovi i serije cesto imaju los HDR, bude blijedo, dok igre a pogotovo ove sony eksluzive imaju perverzan HDR.
Ako hoces film/seriju sa dobrim HDR onda skidaj s neta one 50+ GB sa visokim bitrate jer i ovo na striming servisima imaju nizak bitrate.
I kod mene je x900h, u maloj sobi gdje je potpuni mrak kad sta gledam ili igram i HDR osvijetli svu sobu, tako da mislim da u mojoj situaciji 2000 nits se ne bi moglo gledati i izgorile bi oci
Prvenstveno treba uzeti u obzir iz koje je godine igra. Igra je starija i nerelno je ocekivati "wow efekat". Kod novih igara su sva poboljsanja itetako vidljiva. Naravno i tv igra ulogu. Btw. skinuo sam opet RDR2, da dam drugu sansu. Na batmanu kojeg sam danas svrsio tako sam nabrao finih sati igranja.
mc-twin wrote: ↑08/06/2022 22:45
Prvenstveno treba uzeti u obzir iz koje je godine igra. Igra je starija i nerelno je ocekivati "wow efekat". Kod novih igara su sva poboljsanja itetako vidljiva. Naravno i tv igra ulogu. Btw. skinuo sam opet RDR2, da dam drugu sansu. Na batmanu kojeg sam danas svrsio tako sam nabrao finih sati igranja.
I mene je RDR 2 razočarao u početku, međutim kasnije se nisam mogao odvojiti od igrice.
ja sam ipak iskljucio hdr u rdr-u i puno mi lijepse izgleda bez hdr zivlje boje i sl.. ja sam na racunaru igrao dosao do pola ali sad hocu na plejci da gustam i da predjem cijelu igru
BaDa wrote: ↑09/06/2022 09:55
ja sam ipak iskljucio hdr u rdr-u i puno mi lijepse izgleda bez hdr zivlje boje i sl.. ja sam na racunaru igrao dosao do pola ali sad hocu na plejci da gustam i da predjem cijelu igru
Taman kad zavrsis oni ce izbacit remaster PS5 verziju o kojoj se vec neko vrijeme prica da treba doci
BaDa wrote: ↑09/06/2022 09:55
ja sam ipak iskljucio hdr u rdr-u i puno mi lijepse izgleda bez hdr zivlje boje i sl.. ja sam na racunaru igrao dosao do pola ali sad hocu na plejci da gustam i da predjem cijelu igru
Taman kad zavrsis oni ce izbacit remaster PS5 verziju o kojoj se vec neko vrijeme prica da treba doci
hhahahha eh vidis to nisam nigdje upratio e jbg posra mi se u cejf
Tabakmalac wrote: ↑09/06/2022 11:21
Obzirom na trenutnu reputaciju Rockstar-a i TakeTwo, očekivati je da će RDR2 za PS5 biti $60 (tj. ako ikada odluče da izbace tu verziju).
Od mene ,mogu dobit samo k...c. Čuj samo radi grafike da dam 60 dolara kad je i postojeća verzija ekstra.
Tabakmalac wrote: ↑09/06/2022 11:21
Obzirom na trenutnu reputaciju Rockstar-a i TakeTwo, očekivati je da će RDR2 za PS5 biti $60 (tj. ako ikada odluče da izbace tu verziju).
TLOU ce biti 80€ za ps5 ovaj remaster ili remake sta je vec
Tabakmalac wrote: ↑09/06/2022 11:21
Obzirom na trenutnu reputaciju Rockstar-a i TakeTwo, očekivati je da će RDR2 za PS5 biti $60 (tj. ako ikada odluče da izbace tu verziju).
TLOU ce biti 80€ za ps5 ovaj remaster ili remake sta je vec
Ljudi samo portovali u novi engine Problem je sto raja vec bali po netu za tim i svi jedva cekaju da kupe.
Vala ni prva mi nije nesto sjela, jesam zavrsio ali onu ekspanziju gdje igras sa djevojcicom sam na pola prestao
Jedino sto me tad (prva mi igra na ps4) vizuelno dojmila
nepass1 wrote: ↑10/06/2022 10:38
Vala ni prva mi nije nesto sjela, jesam zavrsio ali onu ekspanziju gdje igras sa djevojcicom sam na pola prestao
Jedino sto me tad (prva mi igra na ps4) vizuelno dojmila
Drugi dio nisam nit cu kad odigrati
Pa ovo i jeste remake prvog dijela koji je vec imao remaster za PS4.
nepass1 wrote: ↑10/06/2022 10:38
Vala ni prva mi nije nesto sjela, jesam zavrsio ali onu ekspanziju gdje igras sa djevojcicom sam na pola prestao
Jedino sto me tad (prva mi igra na ps4) vizuelno dojmila
Drugi dio nisam nit cu kad odigrati
Pa ovo i jeste remake prvog dijela koji je vec imao remaster za PS4.