Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#6526 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Rothmans »

Sa ovakvom biografijom očekivalo bi se da karijeru nastavi u Pragu ili Briselu, ali se ipak odlučio za Banjalučku pivaru.
:lol: jebo majku, ko da ga je u saku izdrkalo pa onda ljepilo po pi*ki. Cuj brisel , prag?! a zasto ne New York, paris ,peckham
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#6527 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Rothmans wrote: 25/05/2022 18:29
Sa ovakvom biografijom očekivalo bi se da karijeru nastavi u Pragu ili Briselu, ali se ipak odlučio za Banjalučku pivaru.
:lol: jebo majku, ko da ga je u saku izdrkalo pa onda ljepilo po pi*ki. Cuj brisel , prag?! a zasto ne New York, paris ,peckham
Ne barči u Peckham spring :twisted:

Potpis: Del boy.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6528 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Sve vrli stručnjaci svjetskog kalibra :-) ali za svesti u ravan i sjebati sve :evil:
detroit-mercy
Posts: 16994
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6529 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Radil ko sta ovdje :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6530 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

detroit-mercy wrote: 25/05/2022 20:20 Radil ko sta ovdje :mrgreen:
Svaki dan je radni.
Neradni su kada je kisa :lol:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6531 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

– Pivo i rokenrol, to je sjajna kombinacija, ništa ljepše! I porodica se uklopi u to, ako ima energije. Stižem sve, jer jako malo spavam i trudim se da ne gubim vreme – kaže direktor roker.

Stalno je u pokretu, a čak i kad je u kolima, dok se vozi, ne dangubi: sluša muziku, smišlja tekstove, čak mu i pokoja poslovna ideja padne na pamet.

Još da jebe, tačno bi crko.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6532 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Meni je najjača ova:
Prvi posao je, kaže, dobio u „Unileveru“ i počeo kao svi početnici: od redanja proizvoda po policama, pa preko prodaje stigao do rukovodećih pozicija.
Jašta je...da vidim ovakvog pa da legnem i da umrem... :-)

I šta kaže Heineken otpustio 10% zaposlenih, mi smo lafo to izbjegli...da smanjujući plate na minimalac, otpuštanjem starih iskusnih radnika pred penziju, povećavajući posao i dižući norme novim koji se nisu još ni snašli. Međutim to je u pravu slažem se, iz Hajnasa su ljudi otpušteni, a iz BL pivare ljudi sami bježe... :run:

Firma za koju je do juče trebala debela veza da upadneš, sada hvata radnike po ulici i birou jer nema ko da radi u proizvodnji. Naravno, u kancelarijama uprave se guzicama sudaraju, tu nema rezova i otpuštanja :mrgreen: E moj ti direktore...
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6533 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

A bas fin tekst o direktoru...na prvu :lol: :lol: :lol:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#6534 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by emotivac »

Taj članak je star godinu dana, sad je on FIN :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:run: :run: :bih:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6535 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

https://impulsportal.net/index.php/kolu ... ih-radnika

Ovaj tekst je ovako malo realniji... :D
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6536 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

kolko je to zakonito otpuštati stare a dovoditi nove
otpust starog traži da pola godine godinu ne dovodiš novog jer je prvi bio tehnološki višak
ako je bilo otpremnine onda ok
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#6537 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Pitar sa Kariba »

Lajavikrelac wrote: 27/05/2022 13:36 https://impulsportal.net/index.php/kolu ... ih-radnika

Ovaj tekst je ovako malo realniji... :D
Ma ja, bosanska klasika....

Image
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6538 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

protiv ovog se karl marks borio
markopd
Posts: 1024
Joined: 01/12/2019 23:08

#6539 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Black swan wrote: 27/05/2022 13:44 kolko je to zakonito otpuštati stare a dovoditi nove
Zakon već odavno "mrtvo slovo" na papiru u ovoj državi,a podsticaji sa biroa za nove radnike sve veći. :-D
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6540 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ima sud da te vrati na poso
100puta viđeno
nakon nelegalnog otkaza
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6541 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

markopd wrote: 27/05/2022 14:17
Black swan wrote: 27/05/2022 13:44 kolko je to zakonito otpuštati stare a dovoditi nove
Zakon već odavno "mrtvo slovo" na papiru u ovoj državi,a podsticaji sa biroa za nove radnike sve veći. :-D
Gluposti.
Sud je uvijek na strani radnika po pitanju nelegalnog otkaza. Jest da se zna desiti da proces potraje ali sve ćeš na kraju naplatiti i to sa kamatama.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6542 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ljudi ne znaju svoja prava
Znaci veze te s ugovorom i otkaznim rokom 20 godina i 30 dana da nd mozes samo tako odmah prijeci gdje bolje
e onda mu se digne i fino tw otpusti kad hoce bez posljedica

Mada to je rs ko zna kakvi su tamo liberalni zakoni :mrgreen:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6543 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Black swan wrote: 27/05/2022 14:19 ima sud da te vrati na poso
100puta viđeno
nakon nelegalnog otkaza
Ne čitaš šta piše? Srezao je "višak" radnika, preimenovao radna mjesta u restruktuisanju firme i zaposlio nove radnike. Sve po propisima :oops:

Vidi se da radiš u državnoj firmi... :roll:
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#6544 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Maharadza »

Na svetoj srpskoj zemlji sve moRe, bajo moj. :oops:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6545 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Pa onda su dobili otpremninu i pomoc s biroa kao tehnoloski visak...vjerojatno sve pise u internom pravilniku
To je po zakonu

Kad dodjes pred sudiju svejedno je iz koje si firme
Sudiju zanimaju SAMO cinjenice i dokazi
Iznad sudije ima sud ako je korumpiran


Sto duzi proces to vise placa dobijes naknadno
Samo tuzite i nista ne potpisujte ako vas izbacuju mimo zakona
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6546 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Eto predloži im da to urade izgleda svi glupi...usput to reci i radnicima Mtela koji su popušili na drugostepenoj presudi pa platili troškove. Država u državi koju vode tajkuni u sprezi sa vlasti...
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6547 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Maharadza wrote: 27/05/2022 15:21 Na svetoj srpskoj zemlji sve moRe, bajo moj. :oops:
Privatnoj zemlji...privatna svojina je svetinja...
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6548 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

sve je to šuplja i svjestan si toga

dokazi i činjenice ništa drugo

plaše narod defetističkim šupljim pričama o basnoslovnim troškovima suda (smiješno niske sume i sa sudijama se možeš dogovoriti da parnica ne traje dulje od lupam godine) i odvjetnika (s kojim se možeš ranije dogovoriti koliko će koštati)

kako gazda promijeni priču kad se pojavi odvjetnik
kako sam vratio zemlju od djeda koju je stric ukro nisam ni vidio suda ni odvjetnika sve preko maila i pošte
kako sam vratio bicikl samo sa savjetom odvjetnika

samo gledam gdje koga mogu tužit i zaprijetit :D

poznaniku gazda hrvat nije dao da ide na proslavu velike gospe
kako je stigla predtužba za kršenje vjerskih prava i sloboda (VG je u rangu Božića samo to ne znaju :D )
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83552
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6549 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 27/05/2022 15:32samo gledam gdje koga mogu tužit i zaprijetit :D
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6550 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ovdjetnici su mi na spid dajlu :D
Post Reply