Kosarkaska reprezentacija BiH
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19701 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Sredili covjeku pasos i s time izlaze u javnost,a on jos nema pravo nastupa . Hajde neka su...prikrivaju sav svoj nerad i amaterizam.... Pored Robersona i Alibegovica jos jedan stranac...
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19702 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Da ali sad sa tim pasosem su velike sanse da dobije status domaceg igraca. On nece biti strani igrac u tome je poenta a nesto slicno se ganja i za Alibegovica. Medjutim to jepravna bitka koja je uglavnom iscrpljujuca i dugo traje.Murat Sabanovic wrote: ↑04/03/2022 18:53 Sredili covjeku pasos i s time izlaze u javnost,a on jos nema pravo nastupa . Hajde neka su...prikrivaju sav svoj nerad i amaterizam.... Pored Robersona i Alibegovica jos jedan stranac...
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19703 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Pusti taj supljak. Nasi nisu u stanju da zadrze domaceg igraca. Najnoviji primjer je Matkovic. Sto je i najgore,otjeraju ih i ogade im reprezentaciju. Non stop su u sukobu sa nekim od igraca... Da je u pitanju slovenski,hrvatski ili turski savez,ovi igraci bi bili dobili status domace igraca. Oni znaju kako se to radi,dok ovi nasi - nista. Obicna jalija.hrasno38 wrote: ↑04/03/2022 19:32Da ali sad sa tim pasosem su velike sanse da dobije status domaceg igraca. On nece biti strani igrac u tome je poenta a nesto slicno se ganja i za Alibegovica. Medjutim to jepravna bitka koja je uglavnom iscrpljujuca i dugo traje.Murat Sabanovic wrote: ↑04/03/2022 18:53 Sredili covjeku pasos i s time izlaze u javnost,a on jos nema pravo nastupa . Hajde neka su...prikrivaju sav svoj nerad i amaterizam.... Pored Robersona i Alibegovica jos jedan stranac...
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19704 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Vidi Matkovic ne zeli da igra za nas i ne mozes ga natjerati ali mozes sprijeciti da igra za drugu reprezentaciju sto je KS BiH i pokusao i tu jos nista nije zavrseno bez obzira sto je Karlo igrao. Garza je sin Sejle Mustic i unuk Refika Muftica i on ne zeli da igra ni za jednu drugu reprezentaciju osim za nasu kao i njegov rodjak Alibegovic. FIBA je ta koja dodjeljuje statuse na osnovu dokumentacije a ne savezi. Za Luku radi puno ljudi da zaigra za nas kao domaci igrac i to puno ljudi prije svega iz USA i mislim da ce Garza dobiti status domaceg igraca i da ce igrati kao i svi NBA igraci u ostalim reprezentacijama. Znaci u junskom ciklusu i za EP bi trebali da budu i on i Nurk u rosteru a ja se nadam i Alibegovic. Sportska drzavljanstva su prava pegla i ti procesi traju. Karlo je igrao za Hrvatsku bez nase dozvole i to mu se moze i te kako odbiti o glavu ali i reprezentaciji Hrvatske.Murat Sabanovic wrote: ↑04/03/2022 19:47Pusti taj supljak. Nasi nisu u stanju da zadrze domaceg igraca. Najnoviji primjer je Matkovic. Sto je i najgore,otjeraju ih i ogade im reprezentaciju. Non stop su u sukobu sa nekim od igraca... Da je u pitanju slovenski,hrvatski ili turski savez,ovi igraci bi bili dobili status domace igraca. Oni znaju kako se to radi,dok ovi nasi - nista. Obicna jalija.
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19705 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Matkovica sam naveo kao najsvjeziji primjer. A Hrvati ce to srediti bez ikakvih posljedica ...Ostale "pobjegulje" su Zubac,Bogdanovic,Preldzic,Begic,Biberovic,Parsanovic....a ima ih jos...
Savez je zaratio sa Gordicem pa tjeraju svoj inat...Prica oko Djedovica,koji se znao trznuti za dzep i placati hotel... pa rat sa Nurkicem i njegovim menadzerom....
Ovaj savez da hoce da radi, ne bi slucaj Garza,Alibegovic preko novina ili majlom rijesavali,vec bi se direktno kod odgovornih u FIBU zaputili,pozvali na rucak i objasnili/ispipali situaciju... poklonuli dres Mirzin dres Brooklina sa autogramom... Drugacije bi to izgledalo...Mi u savez u imamo neradnike i nesposobnjakovice koji ne rade za interes BH kosarka.
Savez je zaratio sa Gordicem pa tjeraju svoj inat...Prica oko Djedovica,koji se znao trznuti za dzep i placati hotel... pa rat sa Nurkicem i njegovim menadzerom....
Ovaj savez da hoce da radi, ne bi slucaj Garza,Alibegovic preko novina ili majlom rijesavali,vec bi se direktno kod odgovornih u FIBU zaputili,pozvali na rucak i objasnili/ispipali situaciju... poklonuli dres Mirzin dres Brooklina sa autogramom... Drugacije bi to izgledalo...Mi u savez u imamo neradnike i nesposobnjakovice koji ne rade za interes BH kosarka.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19706 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Kao da je savez kriv što je Đedović na svoju ruku odlučio odreći se našeg i uzeti njemačko državljanstvo
- Murat Sabanovic
- Posts: 5527
- Joined: 18/01/2005 20:55
#19707 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ma nije savez kriv ni za sta..Oni su zlatni.Samo su od Djedovica posudjivali pare hotel da plate... Toliko o nasem savezu...I covjek im rekao zdravo... pametan,i ja na isti nacin postupio... Cini mi se da je i Jasmin Hukic izabrao slovenski pasos prije reprezentacije,jos kapiten bio.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑05/03/2022 17:51 Kao da je savez kriv što je Đedović na svoju ruku odlučio odreći se našeg i uzeti njemačko državljanstvo
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19708 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
ma sve ok sa đedovićevim izborom,ali nije savez kriv što je čovjek se iz čista mira odrekao našeg državljanstva i onda svima obećavao da će bez istog moći igratio za nas,što je nebuloza,budalaština
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19709 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
https://www.klix.ba/sport/kosarka/luka- ... /220504043
Steta sto nije dobio da igra kao domaci igrac. U svakom slucaju izmedju njega i Robertsona u slucaju da nam svi igraci budu zdravi ja bih izabrao Luku jer na bekovima mogu igrati Musa, Gegic i Atic.
Steta sto nije dobio da igra kao domaci igrac. U svakom slucaju izmedju njega i Robertsona u slucaju da nam svi igraci budu zdravi ja bih izabrao Luku jer na bekovima mogu igrati Musa, Gegic i Atic.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19710 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
nemamo playa s glave,jdno je biti bek šuter a nešto drugo play
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#19711 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Provjereno znam da ce Bosnic izmedju Robertsona i kojeg drugog naturalizovanog igraca izabrati Robertsona. Cak nije ni bio odusevljen
idejom da Garza zaigra za nas.
idejom da Garza zaigra za nas.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19712 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
roberson je, nije robertson
- Logovan
- Posts: 102820
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19714 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Pa nije se bas nesto previse pokazao Roberson kao neki aman zaman bek suter.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑04/05/2022 12:25 nemamo playa s glave,jdno je biti bek šuter a nešto drugo play
- insaneinthebrain
- Posts: 25531
- Joined: 12/08/2013 12:51
#19715 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Dobro dosao Luka 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19716 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
pa jadan bio i nije bek šuter nego playhrasno38 wrote: ↑04/05/2022 13:13Pa nije se bas nesto previse pokazao Roberson kao neki aman zaman bek suter.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑04/05/2022 12:25 nemamo playa s glave,jdno je biti bek šuter a nešto drugo play
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#19717 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Ono što se najviše i pokazalo sad protiv Litvanije je da nam je očajno falio razigrivač, čista keca, a to Roberson i jeste. Što se mene tiče, nema dileme koga izabrati, deficitarni smo godinama na keci i općenito razigravanju.hrasno38 wrote: ↑04/05/2022 13:13Pa nije se bas nesto previse pokazao Roberson kao neki aman zaman bek suter.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑04/05/2022 12:25 nemamo playa s glave,jdno je biti bek šuter a nešto drugo play
Vidjeli smo šta se dešava kada Gegić pokuša igrati kecu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19718 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
canvra888 wrote: ↑04/05/2022 14:33Ono što se najviše i pokazalo sad protiv Litvanije je da nam je očajno falio razigrivač, čista keca, a to Roberson i jeste. Što se mene tiče, nema dileme koga izabrati, deficitarni smo godinama na keci i općenito razigravanju.
Vidjeli smo šta se dešava kada Gegić pokuša igrati kecu.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19719 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Pa jadan nebio Roberson je doveden i kao jedno i kao drugo ako te neko pita ali statisticki je izuzetno dobar suter.....
https://www.bhbasket.ba/bhbasket-skener-josh-roberson/
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19720 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
ne kazem da nema dobre procente šuta ali je doveden zato što je nama potreban play ,bekove koji igraju na poziciji 2 imamo,nemamo iole kvalitetnog igrača na poziciji 1,kontaš?hrasno38 wrote: ↑04/05/2022 14:37Pa jadan nebio Roberson je doveden i kao jedno i kao drugo ako te neko pita ali statisticki je izuzetno dobar suter.....
https://www.bhbasket.ba/bhbasket-skener-josh-roberson/
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19721 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Kao sto sam rekao Musa moze odlicno odigrati keca sto je pokazao bezbroj puta do sada na utakmicama u Spaniji. Gegic moze igrati takodje ako ima s kim da igra. Kad imas pod kosem Nurkica i Garzu, kad imas u petorci Musu i recimo Atica onda je sasvim druga prica a tu su jos i izvrsni Kamenjas i Halilovic pod kosem. Takodje Gegic je vjerovatno nas najbolji odbrambeni igrac jer se stvarno nabildao i gledam ga redovno u Ciboni u kojoj je najbolji igrac. Ma dobro ima tu kombinacija i kombinacija ima sad i zadnje kolo kvalifikacija za SP gdje bi trebalo zvati Garzu posto je Roberson jos uvijek povrijedjen a i Musa je vjerovatno out...doduse to je tek u Julu mjesecu i sa jednom pobjedom mi smo obezbjedili plasman u trecu rundu kvalifikacija mada bi trebali ici na obe pobjede posto se prenose bodovi.canvra888 wrote: ↑04/05/2022 14:33Ono što se najviše i pokazalo sad protiv Litvanije je da nam je očajno falio razigrivač, čista keca, a to Roberson i jeste. Što se mene tiče, nema dileme koga izabrati, deficitarni smo godinama na keci i općenito razigravanju.
Vidjeli smo šta se dešava kada Gegić pokuša igrati kecu.
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19722 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
To je druga prica ali je on i play i dobar suter ali dzaba kad je dugo vec povrijedjen i jos uvijek ne igra.kakavdanakneiskustvu wrote: ↑04/05/2022 14:39ne kazem da nema dobre procente šuta ali je doveden zato što je nama potreban play ,bekove koji igraju na poziciji 2 imamo,nemamo iole kvalitetnog igrača na poziciji 1,kontaš?hrasno38 wrote: ↑04/05/2022 14:37
Pa jadan nebio Roberson je doveden i kao jedno i kao drugo ako te neko pita ali statisticki je izuzetno dobar suter.....
https://www.bhbasket.ba/bhbasket-skener-josh-roberson/
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66012
- Joined: 03/08/2010 19:04
#19723 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
i stockton je bio dobar šuter i paul je odličan šuter ali ne igraju i nisu igrali na poziciji beka šutera,odnosno dvojke ako je tako nekome lakše i jasnije
- hrasno38
- Posts: 34078
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#19724 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Nebitno za sada je izvan stroja tako da Garza moze igratikakavdanakneiskustvu wrote: ↑04/05/2022 14:53 i stockton je bio dobar šuter i paul je odličan šuter ali ne igraju i nisu igrali na poziciji beka šutera,odnosno dvojke ako je tako nekome lakše i jasnije
- Altsa
- Posts: 9259
- Joined: 19/03/2004 18:31
#19725 Re: Kosarkaska reprezentacija BiH
Treba Gordicu pokriti štalu pa ce igrati i rijesen problem. 
