Bas. XCOM 2 je kapitalac, a horore ne igram. Njih zivim.Tito_i_Partija wrote: ↑14/04/2022 20:02Epic pravo otvorio novčanik u zadnje vrijeme, zadnjih nekoliko sedmica stvarno daju top igre. Do te mjere da se počinjem da bojim nešto kupit' na Steamu, da neću džaba pare bacit'.![]()
Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Moderator: Benq
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jesu se nešto uzeli hvalit' danas. 18 miliona prodato tamo, 65 miliona prodato vamo.
Čemu takvi tvitovi? Da možda ne misle da hvaljenjem i razbacivanjem brojkama koje nikom osim investorima ništa ne znače, gaming community će zaboravit' kako su su se promijenili iz "one of us" kompanije u istu sivu i mrtvu korporaciju bez duše poput EA i Activision?

Čemu takvi tvitovi? Da možda ne misle da hvaljenjem i razbacivanjem brojkama koje nikom osim investorima ništa ne znače, gaming community će zaboravit' kako su su se promijenili iz "one of us" kompanije u istu sivu i mrtvu korporaciju bez duše poput EA i Activision?

- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Mass Effect 5 Is Now In Early Development, Confirms BioWare

-
epik
- Posts: 2020
- Joined: 10/05/2011 14:15
#40730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Igra li iko Europa Universalis IV
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Samo se nadam da će biti dostojan originalne trilogije...Raigor Stonehoof wrote: ↑15/04/2022 11:31 Mass Effect 5 Is Now In Early Development, Confirms BioWare
![]()
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
živim za dan kada će EA odjebati frostbite engine.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite. Bez adekvatnog treninga, instrukcija, i supporta. I danas se čude kako su uopšte uspjeli da naprave GOTY igru od tolikih problema.
@ferratilis počeo sam Risen 3, baš mi je ona prava Piranha Bytes igra. Puna mana i fula, pa i ponekih gluposti, al' ima nešto u njoj što mi je tako drago i šarmantno, jedva čekam da sjednem opet večeras da nastavim.
I piči baš fino na kontroleru, tu sam se iznenadio. Taman za ljenčugu poput mene.
@ferratilis počeo sam Risen 3, baš mi je ona prava Piranha Bytes igra. Puna mana i fula, pa i ponekih gluposti, al' ima nešto u njoj što mi je tako drago i šarmantno, jedva čekam da sjednem opet večeras da nastavim.
I piči baš fino na kontroleru, tu sam se iznenadio. Taman za ljenčugu poput mene.
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#40734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Mozeli link u PM za narodnu verziju Age of Empires 
- Tananarive
- Posts: 1597
- Joined: 22/04/2021 14:45
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Mislim da je to bilo za AnthemTito_i_Partija wrote: ↑16/04/2022 18:05 DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite.
-
Sonron
- Posts: 148
- Joined: 23/06/2010 15:03
#40737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Igra je jeftina 2,39€ a pravo dobra, navukao sam se ko beba na si.. Preporučujem da je probate
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Nope.Raigor Stonehoof wrote: ↑17/04/2022 12:51Mislim da je to bilo za AnthemTito_i_Partija wrote: ↑16/04/2022 18:05 DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite.
https://kotaku.com/the-past-and-present ... 1833913351
In the fall of 2014, BioWare released Dragon Age: Inquisition, the studio’s first modern open-world game and the first role-playing game to be made on EA’s Frostbite engine. It was a critical success, selling well for BioWare’s standards and winning Game of the Year at the 2014 Game Awards. It was also a catastrophic production, by all accounts, one that was documented in the book . (Full disclosure: I know the author of that book pretty well.)
The short version: Dragon Age: Inquisition was hampered by a host of problems, including the challenges of shipping on five platforms at once (PC, PS4, PS3, Xbox One, and Xbox 360), the addition of a multiplayer mode to Dragon Age for the first time, and the technical difficulties of Frostbite.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Tito_i_Partija wrote: ↑17/04/2022 14:02Nope.
https://kotaku.com/the-past-and-present ... 1833913351
In the fall of 2014, BioWare released Dragon Age: Inquisition, the studio’s first modern open-world game and the first role-playing game to be made on EA’s Frostbite engine. It was a critical success, selling well for BioWare’s standards and winning Game of the Year at the 2014 Game Awards. It was also a catastrophic production, by all accounts, one that was documented in the book . (Full disclosure: I know the author of that book pretty well.)
The short version: Dragon Age: Inquisition was hampered by a host of problems, including the challenges of shipping on five platforms at once (PC, PS4, PS3, Xbox One, and Xbox 360), the addition of a multiplayer mode to Dragon Age for the first time, and the technical difficulties of Frostbite.
https://kotaku.com/how-biowares-anthem- ... 1833731964
It’s a story of technical failings, as EA’s Frostbite engine continued to make life miserable for many of BioWare’s developers, and understaffed departments struggled to serve their team’s needs.
The explanation for this lag can be summed up in one word, a word that has plagued many of EA’s studios for years now, most notably BioWare and the now-defunct Visceral Games, a word that can still evoke a mocking smile or sad grimace from anyone who’s spent any time with it.
That word, of course, is Frostbite.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Dragon Age 4 će takođe bit' u Frostbiteu, samo što će navodno iskoristit' codebase koji su napravili za Anthem pa će kao bit' "bolje".
Al' to je sve zbog EA, koji im kompletno ubija autonomiju otkako su ih preuzeli.
Mimo toga, nadam se da neće ostat' pri istom queue-based combat sistemu k'o dosadašnji Dragon Age. Taj combat sistem Bioware koristi još od Baldur's Gatea, i toliko je zastario da uopšte nije više atraktivan. Današnje igre koriste dinamične combat sisteme gdje se akcije i reakcije pažljivo tajmiraju. Ne mora bit' Souls-like, al' makar da bude slično Witcheru 3 ili Assassin's Creed seriji. Nešto slično su imali mesčini u Jade Empire, ne znam što su odustali od toga.
Al' to je sve zbog EA, koji im kompletno ubija autonomiju otkako su ih preuzeli.
Mimo toga, nadam se da neće ostat' pri istom queue-based combat sistemu k'o dosadašnji Dragon Age. Taj combat sistem Bioware koristi još od Baldur's Gatea, i toliko je zastario da uopšte nije više atraktivan. Današnje igre koriste dinamične combat sisteme gdje se akcije i reakcije pažljivo tajmiraju. Ne mora bit' Souls-like, al' makar da bude slično Witcheru 3 ili Assassin's Creed seriji. Nešto slično su imali mesčini u Jade Empire, ne znam što su odustali od toga.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Odlicna recenzija. Slazem se za sve osim ovog sto je rekao za muziku.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Sat i po' jedna recenzija?
Ovaj haman misli da je snimio dokumentarni film.
Daj ba Fero, uozbilji se.

Daj ba Fero, uozbilji se.

- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pa stavis na x2 speed, prodje sad-sad
Bolje pogledaj da znas sta te ceka, objektivna je recenzija. Mislim da i nakon sto zavrsis WotR, Kingmaker ce ti biti bolji.
Bolje pogledaj da znas sta te ceka, objektivna je recenzija. Mislim da i nakon sto zavrsis WotR, Kingmaker ce ti biti bolji.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Moguće, al' uvijek sam u D&Du više volio high-level kampanje. A nisam ni neki ljubitelj kingdom menadžmenta, da ti pravo kažem. Al' javim ti utiske kad je nabavim i probam.ferratilis wrote: ↑19/04/2022 14:50 Pa stavis na x2 speed, prodje sad-sad![]()
Bolje pogledaj da znas sta te ceka, objektivna je recenzija. Mislim da i nakon sto zavrsis WotR, Kingmaker ce ti biti bolji.
Baj de vej, ne znam što ti Risen 3 nije leg'o. Meni je strašno zabavna igra, Crystal Mage ftw.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
obavezno pregledati klip. mene je dokrajčila ajkula
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Top
Prejako je kako zatekbira prije brus li momenata
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Ajkula me dotukla 
- Rootboi
- Posts: 20799
- Joined: 07/06/2011 17:14
#40750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Postal2 Free na GoG-u narednih 48h

