Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
244
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 556

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52740
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40726 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 14/04/2022 20:02
House wrote: 14/04/2022 17:26 Image

to mi radi
Epic pravo otvorio novčanik u zadnje vrijeme, zadnjih nekoliko sedmica stvarno daju top igre. Do te mjere da se počinjem da bojim nešto kupit' na Steamu, da neću džaba pare bacit'. :D
Bas. XCOM 2 je kapitalac, a horore ne igram. Njih zivim.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40728 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Jesu se nešto uzeli hvalit' danas. 18 miliona prodato tamo, 65 miliona prodato vamo. :roll:

Čemu takvi tvitovi? Da možda ne misle da hvaljenjem i razbacivanjem brojkama koje nikom osim investorima ništa ne znače, gaming community će zaboravit' kako su su se promijenili iz "one of us" kompanije u istu sivu i mrtvu korporaciju bez duše poput EA i Activision?

Image
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40729 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Mass Effect 5 Is Now In Early Development, Confirms BioWare
8)
epik
Posts: 2020
Joined: 10/05/2011 14:15

#40730 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by epik »

Igra li iko Europa Universalis IV
User avatar
Averus
Posts: 21285
Joined: 13/02/2008 17:07

#40731 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Raigor Stonehoof wrote: 15/04/2022 11:31 Mass Effect 5 Is Now In Early Development, Confirms BioWare
8)
Samo se nadam da će biti dostojan originalne trilogije...
User avatar
House
Posts: 51388
Joined: 17/03/2010 15:36

#40732 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

živim za dan kada će EA odjebati frostbite engine.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40733 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite. Bez adekvatnog treninga, instrukcija, i supporta. I danas se čude kako su uopšte uspjeli da naprave GOTY igru od tolikih problema.

@ferratilis počeo sam Risen 3, baš mi je ona prava Piranha Bytes igra. Puna mana i fula, pa i ponekih gluposti, al' ima nešto u njoj što mi je tako drago i šarmantno, jedva čekam da sjednem opet večeras da nastavim. :-D :lol:

I piči baš fino na kontroleru, tu sam se iznenadio. Taman za ljenčugu poput mene. :D
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4801
Joined: 21/02/2011 12:56

#40734 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by REDDEVILS »

Mozeli link u PM za narodnu verziju Age of Empires :)
User avatar
Tananarive
Posts: 1597
Joined: 22/04/2021 14:45

#40735 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tananarive »

REDDEVILS wrote: 17/04/2022 00:28 Mozeli link u PM za narodnu verziju Age of Empires :)

koju tačno verziju
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40736 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Tito_i_Partija wrote: 16/04/2022 18:05 DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite.
Mislim da je to bilo za Anthem
Sonron
Posts: 148
Joined: 23/06/2010 15:03

#40737 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Sonron »

Igra je jeftina 2,39€ a pravo dobra, navukao sam se ko beba na si.. Preporučujem da je probate

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40738 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Raigor Stonehoof wrote: 17/04/2022 12:51
Tito_i_Partija wrote: 16/04/2022 18:05 DICE i njihov Frostbite su de facto preuzeli cijeli EA. Sjećam se kad je Schreier pis'o o tome koliko je problema bilo kad je Bioware pravio Dragon Age Inquisition, jer im je EA bukvalno naredio da koriste Frostbite.
Mislim da je to bilo za Anthem
Nope.

https://kotaku.com/the-past-and-present ... 1833913351
In the fall of 2014, BioWare released Dragon Age: Inquisition, the studio’s first modern open-world game and the first role-playing game to be made on EA’s Frostbite engine. It was a critical success, selling well for BioWare’s standards and winning Game of the Year at the 2014 Game Awards. It was also a catastrophic production, by all accounts, one that was documented in the book . (Full disclosure: I know the author of that book pretty well.)

The short version: Dragon Age: Inquisition was hampered by a host of problems, including the challenges of shipping on five platforms at once (PC, PS4, PS3, Xbox One, and Xbox 360), the addition of a multiplayer mode to Dragon Age for the first time, and the technical difficulties of Frostbite.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40739 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Tito_i_Partija wrote: 17/04/2022 14:02
Raigor Stonehoof wrote: 17/04/2022 12:51

Mislim da je to bilo za Anthem
Nope.

https://kotaku.com/the-past-and-present ... 1833913351
In the fall of 2014, BioWare released Dragon Age: Inquisition, the studio’s first modern open-world game and the first role-playing game to be made on EA’s Frostbite engine. It was a critical success, selling well for BioWare’s standards and winning Game of the Year at the 2014 Game Awards. It was also a catastrophic production, by all accounts, one that was documented in the book . (Full disclosure: I know the author of that book pretty well.)

The short version: Dragon Age: Inquisition was hampered by a host of problems, including the challenges of shipping on five platforms at once (PC, PS4, PS3, Xbox One, and Xbox 360), the addition of a multiplayer mode to Dragon Age for the first time, and the technical difficulties of Frostbite.
:D

https://kotaku.com/how-biowares-anthem- ... 1833731964
It’s a story of technical failings, as EA’s Frostbite engine continued to make life miserable for many of BioWare’s developers, and understaffed departments struggled to serve their team’s needs.
The explanation for this lag can be summed up in one word, a word that has plagued many of EA’s studios for years now, most notably BioWare and the now-defunct Visceral Games, a word that can still evoke a mocking smile or sad grimace from anyone who’s spent any time with it.

That word, of course, is Frostbite.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40740 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Dragon Age 4 će takođe bit' u Frostbiteu, samo što će navodno iskoristit' codebase koji su napravili za Anthem pa će kao bit' "bolje". :roll:

Al' to je sve zbog EA, koji im kompletno ubija autonomiju otkako su ih preuzeli.

Mimo toga, nadam se da neće ostat' pri istom queue-based combat sistemu k'o dosadašnji Dragon Age. Taj combat sistem Bioware koristi još od Baldur's Gatea, i toliko je zastario da uopšte nije više atraktivan. Današnje igre koriste dinamične combat sisteme gdje se akcije i reakcije pažljivo tajmiraju. Ne mora bit' Souls-like, al' makar da bude slično Witcheru 3 ili Assassin's Creed seriji. Nešto slično su imali mesčini u Jade Empire, ne znam što su odustali od toga.
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#40742 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Odlicna recenzija. Slazem se za sve osim ovog sto je rekao za muziku. :thumbup:

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40743 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Sat i po' jedna recenzija? :shock: Ovaj haman misli da je snimio dokumentarni film.

Daj ba Fero, uozbilji se. :lol:

Image
User avatar
ferratilis
Posts: 8375
Joined: 25/11/2013 16:48

#40744 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Pa stavis na x2 speed, prodje sad-sad :D
Bolje pogledaj da znas sta te ceka, objektivna je recenzija. Mislim da i nakon sto zavrsis WotR, Kingmaker ce ti biti bolji.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40745 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 19/04/2022 14:50 Pa stavis na x2 speed, prodje sad-sad :D
Bolje pogledaj da znas sta te ceka, objektivna je recenzija. Mislim da i nakon sto zavrsis WotR, Kingmaker ce ti biti bolji.
Moguće, al' uvijek sam u D&Du više volio high-level kampanje. A nisam ni neki ljubitelj kingdom menadžmenta, da ti pravo kažem. Al' javim ti utiske kad je nabavim i probam.

Baj de vej, ne znam što ti Risen 3 nije leg'o. Meni je strašno zabavna igra, Crystal Mage ftw. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52740
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40746 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

obavezno pregledati klip. mene je dokrajčila ajkula :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40747 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 19/04/2022 15:17
obavezno pregledati klip. mene je dokrajčila ajkula :lol: :lol: :lol:
Jesi li pročit'o reviews na Steamu? :D
Playing this on ramadhan for absolute halal experience. Anything for ummah.
:lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52740
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40748 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:

Top

:lol:

Prejako je kako zatekbira prije brus li momenata :lol: :lol: :lol:
User avatar
Averus
Posts: 21285
Joined: 13/02/2008 17:07

#40749 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Ajkula me dotukla :lol:
User avatar
Rootboi
Posts: 20799
Joined: 07/06/2011 17:14

#40750 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Postal2 Free na GoG-u narednih 48h
Post Reply