INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3526 Re: Poskupljenja
Danas juneći vrat 16 KM, do neki dan bio 14. Ramstek 20. Kad vidiš pošto je piletina ovo je još mila majka.
- tandmand
- Posts: 5655
- Joined: 11/05/2014 11:43
- Location: Radio "Sajgon"
#3527 Re: Poskupljenja
sve se neJma a jede se piletina
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3528 Re: Poskupljenja
Grah solaš juče, pura danas, grah opet sutra, pa sve tako. Jbg. ima se može se. 
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#3529 Re: Poskupljenja
U Hose marketima bile 1.95 + 10% nedjeljomshape of despair wrote: ↑10/04/2022 09:42 poskupljenja jesu svuda ali kad mi rodak iz inostranstva dode pa se ibreti kako je u BiH sve preskupo znas da nesto ne stima. kad mi pocne pricati o akcijama tamo vani od cokoladica do osnovnih namirnica,skontas da kod nas nista ne stima.
jednu onu ritersport cokaladu moze kupiti za 80 centi na akciji, kod nas nikad nije ispod 3 KM, a banalan je primjer, a gdje je jos standard.
-
Juni
- Posts: 548
- Joined: 30/06/2010 16:10
#3530 Re: Poskupljenja
U kapitalizmu je slobodna konkurencija, dok ovdje konkurenciji podjelu nogu šta bi sa lokacijama za Lidl i H&M u Sarajevu?
- JohnnyS
- Posts: 17547
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3531 Re: Poskupljenja
Eto Bingo jači od Lidla pa im ne da da dođu. Mi smo sirotinja zadnja i zato se nitko ne tuče da dođe ovdje, nemaju profita dovoljno da podmićuju sve žive i nežive da otvore trgovine u kojima ćemo pare trošiti.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3532 Re: Poskupljenja
U tome i jeste stvar. Ti si veliki i hoćeš da dođeš, ja sam mali i hoću da te spriječim jer ćeš mi napraviti problem. Kako je tržište malo, ti ne želiš ulaziti u troškove podmićivanja nadležnih da bi ušao, ali ja ih želim podmititi da ti ne daju dozvole.
Tako ja, iako objektivno slabiji, uspijem da tebe jačeg spriječim da dođeš na tržište koje ja hoću za sebe.
Slično je Bauhaus odustao, krenuli klipovi u točkove, ovi skontali skuplja pita nego tepsija i odustali.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3533 Re: Poskupljenja
Teletina sad dodje najisplatnija. Svo meso u 1-2KM razlike. Pa kupovala se piletina jer je najjeftinija. Ne razumijem ko plati 13KM pileci file, kad je telececa plecka bez kosti 14KM
- pepeljara
- Posts: 7364
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#3535 Re: Poskupljenja
Pileci file 9 km, juneca snicla 18/teleca 20 km. A sve ispod ciste snicle/buta ne priznajem
Mozda neko uzima piletinu zbog manje masnoce, lakse mu pada na stomak i sl.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3536 Re: Poskupljenja
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#3537 Re: Poskupljenja
Postujem
Neko voli i kad se meso lakse i brze sprema, ima sve svoje. Ali npr ako se primakne piletina na svim mjestima na cijenu od 15 KM - apsolutno se slazem sa napisanim da je teletina/junetina za ovu sad cijenu puno bolji izbor.
- banjaluka078
- Posts: 13205
- Joined: 16/01/2007 23:38
#3538 Re: Poskupljenja
bez komentara, stvarno
- escobar__
- Posts: 9985
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#3539 Re: Poskupljenja
Kod nas ovo već prerasta u zajebanciju ratnih profitera i kojekakvih tajkuna koji cijene dižu u zavisnosti od raspoloženja tog dana i jesu li sinoć guzili ili ih je ipak zaobišlo.
- dzejkej
- Posts: 775
- Joined: 16/03/2011 16:17
#3540 Re: Poskupljenja
ja sam juce u Bingu kupovala ulje. znam da je pakovanje od 2 litra prije bilo 2,65 KM a juce gledam 11,40 KM. znači, reality check, gdje se nalazim..
tako i sve ostalo. stvarno bez ikakve kontrole. da Bog sacuva.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3541 Re: Poskupljenja
Mene samo zanima, ko će kupiti ovaj pršut po ovoj cijeni, al' fakat???
Mislim, volim i ja ponekad na koso kupiti, i to je obično u zimu, ali nikad neću dati ovu lovu...da je od zlata.
Ovo je fakat kod nas više zahebavanje i hebavanje i ono malo zdravog razuma kod ljudi, od strane pohlepnih profitersko nezasitih neljudi..
- tramvajtrojka
- Posts: 17056
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3542 Re: Poskupljenja
jbt jeftiniji biftek u dos hermanosu od ove ovako crkotinekonektovan wrote: ↑10/04/2022 21:08Mene samo zanima, ko će kupiti ovaj pršut po ovoj cijeni, al' fakat???
Mislim, volim i ja ponekad na koso kupiti, i to je obično u zimu, ali nikad neću dati ovu lovu...da je od zlata.
Ovo je fakat kod nas više zahebavanje i hebavanje i ono malo zdravog razuma kod ljudi, od strane pohlepnih profitersko nezasitih neljudi..![]()
rodila majka vegeterijanca cemo svi pricati uskoro mogu oni dizati cijene debilima svega mi prije kao ludjak jeo ovo sve kako su krenula ova poskupljenja totalno izmjenio prehranu jos zdravije se osjecam jos ustedim
al mene zanima sta je poskupilo u proizvodnji dvojnog c da ode mu cijena onako
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3543 Re: Poskupljenja
Ja to sve na ignore stavim,...prilagodjavam se, živim zdravije, jedem manje.tramvajtrojka wrote: ↑10/04/2022 21:13jbt jeftiniji biftek u dos hermanosu od ove ovako crkotinekonektovan wrote: ↑10/04/2022 21:08
Mene samo zanima, ko će kupiti ovaj pršut po ovoj cijeni, al' fakat???
Mislim, volim i ja ponekad na koso kupiti, i to je obično u zimu, ali nikad neću dati ovu lovu...da je od zlata.
Ovo je fakat kod nas više zahebavanje i hebavanje i ono malo zdravog razuma kod ljudi, od strane pohlepnih profitersko nezasitih neljudi..![]()
![]()
![]()
rodila majka vegeterijanca cemo svi pricati uskoro mogu oni dizati cijene debilima svega mi prije kao ludjak jeo ovo sve kako su krenula ova poskupljenja totalno izmjenio prehranu jos zdravije se osjecam jos ustedim![]()
al mene zanima sta je poskupilo u proizvodnji dvojnog c da ode mu cijena onako![]()
![]()
smijurija je sve ovo postalo
-
NediM17
- Posts: 26451
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3544 Re: Poskupljenja
Po tom ispade da smo se najzdravije u ratu hranili.
- banjaluka078
- Posts: 13205
- Joined: 16/01/2007 23:38
#3545 Re: Poskupljenja
Ali baš to, ima stvari koje sad ne kupim iz inata, jer nije zlatno i ne vrijedi.konektovan wrote: ↑10/04/2022 21:08 Mene samo zanima, ko će kupiti ovaj pršut po ovoj cijeni, al' fakat???
Mislim, volim i ja ponekad na koso kupiti, i to je obično u zimu, ali nikad neću dati ovu lovu...da je od zlata.
Ovo je fakat kod nas više zahebavanje i hebavanje i ono malo zdravog razuma kod ljudi, od strane pohlepnih profitersko nezasitih neljudi..![]()
Suho meso sami pravimo, ne sjećam se kad sam ga kupila, ali znam cijene. Da za desetak dana cijena "ode" za 15 KM i više, niti ima razloga ni smisla i da narod hoće biti pametan, pa ne kupovati, vraga bi im mogla ostati ta cijena.
- Mate_Miso_Kovac
- Posts: 1649
- Joined: 09/09/2019 10:05
#3546 Re: Poskupljenja
Za 50km po kili lagano kupovati dalmatinski pršut, a ne ovo govedje vakumirano čudo

- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3547 Re: Poskupljenja
Ne mora se ni prsut jesti
Jbg
Jbg
- black
- Posts: 18649
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#3548 Re: Poskupljenja
klika koja se na isti nacin bogatila u ratu, a danas su vlasnici binga, amka itd., ponove nam gule kozu a mi blejimo
- Snake Eyes
- Posts: 5190
- Joined: 12/04/2013 14:02
#3549 Re: Poskupljenja
Ja predlazem da prestanemo jesti i nek im se sva hrana pokvari, ha ja.
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3550 Re: Poskupljenja
Ja kupujem jaja kod jednog uzgajivaca, skoljka jaja mu bila prije 5KM, sad je 6.50KM. Pitam ga jel poskupila hrana za koke isplati li se, kaze jest ovoliko koliko sam ja poskupio skoljku jaja, sa ovom cijenom ostane mi koliko je ostajalo i sa ranijom cijenom, ne mogu ja poskupiti za 70% zato sto su poskupile stvari koje nemaju veze sa mojim poslom.
