INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3376 Re: Poskupljenja
U robotu Zvijezda ulje 3.95KM.
-
mega_mashcine
- Posts: 1439
- Joined: 01/05/2013 12:21
#3377 Re: Poskupljenja
Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. 
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3378 Re: Poskupljenja
pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3379 Re: Poskupljenja
S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.
Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.

https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.

https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
-
mega_mashcine
- Posts: 1439
- Joined: 01/05/2013 12:21
#3380 Re: Poskupljenja
Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM.
- madesa
- Posts: 5565
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3381 Re: Poskupljenja
a nutela 700 gr bude 8,95 na akciji. Sami sebe kopajumega_mashcine wrote: ↑07/04/2022 12:46Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM.![]()
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#3382 Re: Poskupljenja
Prelazimo na svinjsku mast, jeftinija, ukusnija i zdravija od suncokretovih ulja.spinel_ wrote: ↑07/04/2022 12:43 S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.
Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.
https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#3383 Re: Poskupljenja
Maza je sigurno kvalitetniji pšroizvod, i hajmo reci "zdraviji".mega_mashcine wrote: ↑07/04/2022 12:46Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM.![]()
Ako je lješnjak poskupio i kako i oni su primorani dići cijenu.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#3384 Re: Poskupljenja
Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.
Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,
A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#3385 Re: Poskupljenja
Sve je bilo dobro dok nisi spomenuo... Nutellu.jazzer wrote: ↑07/04/2022 12:53Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.
Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,
A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#3386 Re: Poskupljenja
Kakvi smo danas, imal nacionalnog sporta kukanja?
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
- dječak sa šibicama
- Posts: 51218
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3389 Re: Poskupljenja
Paradajz u konzumu 6,55
cestitam svima koji slave
cestitam svima koji slave
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3390 Re: Poskupljenja
Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
-
Hakiz
- Posts: 48402
- Joined: 30/07/2015 20:01
#3391 Re: Poskupljenja
Hoće AS da kupuje firme, treba para.duh_sa_sjekirom wrote: ↑07/04/2022 14:53 Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Moje saučešće svima koje uspiju kupiti.
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#3392 Re: Poskupljenja
Nebitno sto je poskupila, nesto mi se cini da ni kvalitet nije isti kao prije dvije godinejazzer wrote: ↑07/04/2022 12:53Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.
Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,
A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5422
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3393 Re: Poskupljenja
Znam sve to, ali 10 KM razlike za isto brašno nikako ne kontam...Hakiz wrote: ↑07/04/2022 15:21Hoće AS da kupuje firme, treba para.duh_sa_sjekirom wrote: ↑07/04/2022 14:53 Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Moje saučešće svima koje uspiju kupiti.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3394 Re: Poskupljenja
9.95 km je u bingu 30%,..mega_mashcine wrote: ↑07/04/2022 12:46Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM.![]()
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3395 Re: Poskupljenja
Uhh bilo je 25.95KM u DMuspinel_ wrote: ↑07/04/2022 12:43 S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.
Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.
https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#3396 Re: Poskupljenja
NaČi piletina ode u nebesa
Krilca 6+ KM
Batci sa karabatkom 6+ KM
File 14+ KM
Fasirano meso,mljeveno 13+ KM
Katastrofa
Ovim tempom,vec nakon ljeta slijedi glad...jer ove cijene ne mogu izdrzati ni 2 plate od 1000 KM u kuci a ne kucni budzeti koji su kod vecine do 1000 KM mjesecno za cijelu porodicu.
Krilca 6+ KM
Batci sa karabatkom 6+ KM
File 14+ KM
Fasirano meso,mljeveno 13+ KM
Katastrofa
Ovim tempom,vec nakon ljeta slijedi glad...jer ove cijene ne mogu izdrzati ni 2 plate od 1000 KM u kuci a ne kucni budzeti koji su kod vecine do 1000 KM mjesecno za cijelu porodicu.
- Mate_Miso_Kovac
- Posts: 1649
- Joined: 09/09/2019 10:05
#3398 Re: Poskupljenja
Pa i on i hanuma mu zive od dvije platice, a niko da ih priupita kako su i treba li im šta... Baš ste neuvidjavni...
- skrtica
- Posts: 189
- Joined: 03/06/2021 23:32
#3399 Re: Poskupljenja
Ne kontam kako krilca koštaju isto kao i bataci
Još malo piletina skuplja od govedine.
Još malo piletina skuplja od govedine.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK

