INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3376 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

U robotu Zvijezda ulje 3.95KM.
mega_mashcine
Posts: 1439
Joined: 01/05/2013 12:21

#3377 Re: Poskupljenja

Post by mega_mashcine »

Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#3378 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:32 Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3379 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.

Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.
Image
https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
mega_mashcine
Posts: 1439
Joined: 01/05/2013 12:21

#3380 Re: Poskupljenja

Post by mega_mashcine »

madesa wrote: 07/04/2022 12:39
mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:32 Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM. :roll:
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#3381 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:46
madesa wrote: 07/04/2022 12:39

pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM. :roll:
a nutela 700 gr bude 8,95 na akciji. Sami sebe kopaju :D
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#3382 Re: Poskupljenja

Post by korisnicki »

spinel_ wrote: 07/04/2022 12:43 S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.

Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.
Image
https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
Prelazimo na svinjsku mast, jeftinija, ukusnija i zdravija od suncokretovih ulja.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3383 Re: Poskupljenja

Post by _Reds_ »

mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:46
madesa wrote: 07/04/2022 12:39

pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM. :roll:
Maza je sigurno kvalitetniji pšroizvod, i hajmo reci "zdraviji".

Ako je lješnjak poskupio i kako i oni su primorani dići cijenu.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#3384 Re: Poskupljenja

Post by jazzer »

mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:32 Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.

Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,

A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#3385 Re: Poskupljenja

Post by Karikaturist »

jazzer wrote: 07/04/2022 12:53
mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:32 Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.

Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,

A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
Sve je bilo dobro dok nisi spomenuo... Nutellu. :run:
elcaliente
Posts: 6925
Joined: 13/06/2012 15:52

#3386 Re: Poskupljenja

Post by elcaliente »

Kakvi smo danas, imal nacionalnog sporta kukanja?
User avatar
zubi
Posts: 6228
Joined: 16/07/2009 00:27

#3387 Re: Poskupljenja

Post by zubi »

nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59 Bas mi zao dati 15pf za kesu
Naravno, nosi ceker.
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#3388 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

zubi wrote: 07/04/2022 13:33
nepass1 wrote: 05/04/2022 08:59 Bas mi zao dati 15pf za kesu
Naravno, nosi ceker.
Poceo
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51218
Joined: 29/06/2011 23:39

#3389 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Paradajz u konzumu 6,55

cestitam svima koji slave
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5422
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3390 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#3391 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

duh_sa_sjekirom wrote: 07/04/2022 14:53 Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Hoće AS da kupuje firme, treba para.

Moje saučešće svima koje uspiju kupiti.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#3392 Re: Poskupljenja

Post by noviclan »

jazzer wrote: 07/04/2022 12:53
mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:32 Maza poskupila, sad skuplja od Nutelle.. :sad:
Prate trendove, vjerovatno u cijenu uracunali poremecaje na ino trzistu, ubacili neke samo njima znane akcize,
racunali litar goriva 6 KM, kg ljesnika 26 KM i dobili tu cijenu.

Nisam je ni prije nesto posebno kupovao, mozda teglicu ili dvije a sada pogotovo necu,

A u svakom trenutku u kuci imam Nutellu, ja je volim, malac je voli..
Nebitno sto je poskupila, nesto mi se cini da ni kvalitet nije isti kao prije dvije godine
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5422
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3393 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Hakiz wrote: 07/04/2022 15:21
duh_sa_sjekirom wrote: 07/04/2022 14:53 Gledam neki dan brašno 25 kg T-500, Nezić 28 KM - Klas 38.
Otkud ovolika razlika?
Da Klas ne koristi neku super pšenicu?
Hoće AS da kupuje firme, treba para.

Moje saučešće svima koje uspiju kupiti.
Znam sve to, ali 10 KM razlike za isto brašno nikako ne kontam...
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3394 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

mega_mashcine wrote: 07/04/2022 12:46
madesa wrote: 07/04/2022 12:39

pa realno ko ce im sada kupovati . Rijetko je ko i uzimao sa onom cijenom, sad pogotovo nece
Ja nažalost više neću uzimati, a uzimao sam redovno.
Ranije je tegla od 700g bila čini mi se 7,75 KM, a sad 9,95 KM.
To je onaj 20% ljesnjaka, a onaj od 30% je još skuplji, 10,40 KM. :roll:
9.95 km je u bingu 30%,..
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3395 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

spinel_ wrote: 07/04/2022 12:43 S obzirom da su ova smecarska ulja skocila nista nam drugo ne preostaje nego da krenemo u zdravije varijante.

Za ovo se samo moze reci - zdravlje u boci. 32 marke - nije dakle poskupilo.
Image
https://www.mollers.com/hr/product/ulje ... a-mollers/
Uhh bilo je 25.95KM u DMu
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3396 Re: Poskupljenja

Post by zippoo87 »

NaČi piletina ode u nebesa
Krilca 6+ KM
Batci sa karabatkom 6+ KM
File 14+ KM

Fasirano meso,mljeveno 13+ KM
Katastrofa
Ovim tempom,vec nakon ljeta slijedi glad...jer ove cijene ne mogu izdrzati ni 2 plate od 1000 KM u kuci a ne kucni budzeti koji su kod vecine do 1000 KM mjesecno za cijelu porodicu.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#3397 Re: Poskupljenja

Post by laik1981 »

Image
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1649
Joined: 09/09/2019 10:05

#3398 Re: Poskupljenja

Post by Mate_Miso_Kovac »

Pa i on i hanuma mu zive od dvije platice, a niko da ih priupita kako su i treba li im šta... Baš ste neuvidjavni...
User avatar
skrtica
Posts: 189
Joined: 03/06/2021 23:32

#3399 Re: Poskupljenja

Post by skrtica »

Ne kontam kako krilca koštaju isto kao i bataci :-)

Još malo piletina skuplja od govedine.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3400 Re: Poskupljenja

Post by zippoo87 »

skrtica wrote: 07/04/2022 19:35 Ne kontam kako krilca koštaju isto kao i bataci :-)

Još malo piletina skuplja od govedine.
Evo sada bas na dnevniku na BHT pricao neki ispred peradara...pravda sve ovim poremecajima,ratom i rastom troskova...kao nema nista drugo u smislu dodatnog profita.
Post Reply