Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
245
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 557

Mustang1
Posts: 29953
Joined: 29/12/2010 17:31

#40627 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Mustang1 »

Zezali se ili ne ali Madden igra vise ljudi nego vecinu igara koju ste vi ovdje spominjali da igrate :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40628 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

Mustang1 wrote: 04/04/2022 10:29 Zezali se ili ne ali Madden igra vise ljudi nego vecinu igara koju ste vi ovdje spominjali da igrate :D
I Cecu slusa ovdje vise ljudi nego Metallicu, ne mora to nista znacit :P
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40629 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Pa to da igra više ljudi se može reć' za sve velike sportske igre, al' ja ne znam da sam ikad vidio da je Madden dobio neki Game of the Year award. :zoka:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40630 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Dok ne naprave Curling, sve je to tanko
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40633 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Džaba sve kad je gameplay loš :sad:
Još uvijek se nadam da će nekad uraditi kvalitetan remaster keca da ga odigram



A Monkey Island sam baš jučer spominjao prijatelju, nisam mogao vjerovati da to nikad nije odigrao :D
Super, nadam se da će ispuniti očekivanja! :thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40634 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 04/04/2022 14:32 Dok ne naprave Curling, sve je to tanko
Mos misliti, curling na oculus riftu. Trljas onim cetkicama, mater ti uleti u sobu i vidi te s ledja...
User avatar
Rootboi
Posts: 20799
Joined: 07/06/2011 17:14

#40635 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Rootboi »

Što ne naprave Igre bez granica :? mada Fall guys je neka verzija bukvalno kad malo razmislim :mrgreen:
User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40636 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Chmoljo wrote: 04/04/2022 20:21
Averus wrote: 04/04/2022 14:32 Dok ne naprave Curling, sve je to tanko
Mos misliti, curling na oculus riftu. Trljas onim cetkicama, mater ti uleti u sobu i vidi te s ledja...
Na balkanu ćeš gore proći ako pomisli da igraš curling :lol:
dimitrov
Posts: 315
Joined: 09/05/2013 17:01

#40637 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by dimitrov »

ferratilis wrote: 04/04/2022 19:46 :sretan:

Ovo je za muštuluka :kiss:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40638 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Averus wrote: 04/04/2022 21:35
Chmoljo wrote: 04/04/2022 20:21

Mos misliti, curling na oculus riftu. Trljas onim cetkicama, mater ti uleti u sobu i vidi te s ledja...
Na balkanu ćeš gore proći ako pomisli da igraš curling :lol:
:lol:

Jes, papuca u glavu i "jebo te otac pederski"
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40639 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Šta je onda umjetničko klizanje po toj logiKi? :D
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40640 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

Mustang1 wrote: 04/04/2022 10:29 Zezali se ili ne ali Madden igra vise ljudi nego vecinu igara koju ste vi ovdje spominjali da igrate :D
ovo je istina. :-D :thumbup:
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40641 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

ja ne mogu više da čitam duge RPG tekstove, valjda ostario... ide mi na ku*ac

disco elysium obrisao nakon par dana. smor.
Last edited by House on 05/04/2022 05:16, edited 1 time in total.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40642 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

ili hades :roll:

za djecu.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40643 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

želim da izbrišem desetak godina pamćenja i da opet zaigram RDR. proganja me ovaj soundtrack iz meksika

User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40644 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Najbolji soundtrack u trilogiji <3 Steta sto prosjecan igrac obicno preskoci prvi dio.


User avatar
Averus
Posts: 21286
Joined: 13/02/2008 17:07

#40645 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Osjecam se prozvanim i napadnutim :twisted:
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40646 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Niko nije prozvan, samo konstatujem. Neke igre su jednostavno potcijenjene, tako ce uvijek biti. Npr. Wasteland 2 je slicno prosao, radi par problema ima losu reputaciju, a zapravo je odlicna igra.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40647 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Prvi Witcher...potcijenjen? :lol:
The game received mostly positive reviews. The game's cumulative score stands at 81 out of 100 on Metacritic. Michael Lafferty from GameZone gave the game 8.8 out of 10, describing it as a deep, immersive game that will "ask you to think and make choices, not just hack and slash your way to glory". The Witcher's cinematic intro was nominated for the 2007 VES Awards in the category of klix Pre-Rendered Visuals in a Video Game, and the game's soundtrack was voted "Best Fantasy Game Soundtrack" in the 2007 Radio Rivendell Fantasy Awards.

The Academy of Interactive Arts and Sciences named The Witcher as one of the nominees for 2007 Roleplaying Game of the Year; however, it eventually lost to Mass Effect.

In 2010, the game was included as one of the titles in the book 1001 Video Games You Must Play Before You Die.
Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.

Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku. :-D

I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.

Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40649 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 05/04/2022 17:00 Prvi Witcher...potcijenjen? :lol:
The game received mostly positive reviews. The game's cumulative score stands at 81 out of 100 on Metacritic. Michael Lafferty from GameZone gave the game 8.8 out of 10, describing it as a deep, immersive game that will "ask you to think and make choices, not just hack and slash your way to glory". The Witcher's cinematic intro was nominated for the 2007 VES Awards in the category of klix Pre-Rendered Visuals in a Video Game, and the game's soundtrack was voted "Best Fantasy Game Soundtrack" in the 2007 Radio Rivendell Fantasy Awards.

The Academy of Interactive Arts and Sciences named The Witcher as one of the nominees for 2007 Roleplaying Game of the Year; however, it eventually lost to Mass Effect.

In 2010, the game was included as one of the titles in the book 1001 Video Games You Must Play Before You Die.
Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.

Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku. :-D

I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.

Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
Voli covjek tjerati kontru pa eto. Nisam mislio sta su ljudi govorili prije deset godina o igri, nego danas. Pogledaj po forumima i redditu, kad god se spomene, uvijek kuknjava kako je borba cudna, tesko naucit alhemiju, losi glasovi i animacije itd. Cak je i PC Gamer napravio vodic "kako prezivjeti Witcher 1 pomocu modova." Pazi, prezivjeti, kao da je transplantacija srca. Iako jesu bolji nastavci, mislim da W1 itekako ima svoj sarm i kvalitete. Barem meni je i dalje odlican.

I nisu nastavci bas sve unaprijedili, budimo realni. Alhemija u W1 je neprevazidjena. U Witcheru 3 se alhemija svodi na "strong alcohol refills all your potions on rest." A i questovi imaju odlican dizajn, sa fazama. Volio bi da vise RPG-a ima takav pristup.
Image

EDIT: Sta ti je za Wasteland 2 "druga prica," zanima me kao velikog fana igre? :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12408
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40650 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 05/04/2022 22:30
Tito_i_Partija wrote: 05/04/2022 17:00 Prvi Witcher...potcijenjen? :lol:



Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.

Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku. :-D

I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.

Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
Voli covjek tjerati kontru pa eto. Nisam mislio sta su ljudi govorili prije deset godina o igri, nego danas. Pogledaj po forumima i redditu, kad god se spomene, uvijek kuknjava kako je borba cudna, tesko naucit alhemiju, losi glasovi i animacije itd. Cak je i PC Gamer napravio vodic "kako prezivjeti Witcher 1 pomocu modova." Pazi, prezivjeti, kao da je transplantacija srca. Iako jesu bolji nastavci, mislim da W1 itekako ima svoj sarm i kvalitete. Barem meni je i dalje odlican.
Pa ne možeš bolan ocjenjivat' igru od 15 godina k'o da je izašla jučer. Svaki žanr gaminga se gotov kompletno mijenja iz godine u godinu, a kamoli za deceniju i po. Naravno da ću je ocjenjivat' po parametrima koji su tad bili relevantni, jer je ta igra produkt svoga vremena.

PC Gamer zna bit' nekad dramatičan, al' prvi Witcher je apsolutno im'o kamaru momenata gdje bio konfuzna hrpa nepotrebno komplikovanih stvari. Evo recimo ova alkemija što si postavio.
Image
Mislim halo ba. :lol: Gdje je čar u tome da buljim u legendu i checklist kraj sebe sa milion recepata i da kupim na hiljade sastojaka da bi bio u stanju da sastavim neki bućkuriš koji mi na kraju krajeva baš i ne treba? Kakva je zabava u tome? Zašto taj sistem ne bi bio intuitivniji, jednostavniji? Zar Geralt nije iskusan Witcher koji bi znao iz cuga šta ide sa čim, pa možda onda da napravimo sistem po toj premisi, koji će bit' zabavan za sve?

Pa onda hajmo još komplikovat' stvari sa fighting stajlovima baziranim na nekim totalno trivijalnim stvarima, npr. broju neprijatelja? Ukupno šest komada, da neće bit' malo? :-)

A onda questovi koji se pojavljuju samo u određeno vrijeme pod određenim, i generalno strogim, uslovima? Za koje bez guide-a ne bi nikad sazn'o?

Ma daj ba više. Znam da voliš kukat' na simplicitet franšiza poput AC, al' majka mu stara zar mora to svaki RPG od igrača zahtijevat' 300 sati u startu, pola od toga provedeno samo tražeći neke stvari bez ikakvog stvarnog progresa? Zar moram cijeli dan provest' tražeći neku pećinu na mapi, jer su quest markeri svo zlo ovog svijeta i pravi gejmeri takve štake ne koriste? To je jarane samo elitizam, ništa više.

Srećom to je i CDPR brzo shvatio, i zato je svaki nastavak bio jednostavniji, očitiji, intuitivniji, al' zato i uspješniji od prethodnika, kako komercijalno tako i kritički. Trojka bila blockbuster u rangu sa holivudskim filmovima. Jer gle čuda, ljudi ne žele više da de facto provode cijeli život u Morrowindu, nego prije svega hoće lijepu priču i dobru zabavu bez nepotrebnog lutanja i frustracije.
Post Reply