Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Moderator: Benq
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
-
Mustang1
- Posts: 29953
- Joined: 29/12/2010 17:31
#40627 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Zezali se ili ne ali Madden igra vise ljudi nego vecinu igara koju ste vi ovdje spominjali da igrate 
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40629 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pa to da igra više ljudi se može reć' za sve velike sportske igre, al' ja ne znam da sam ikad vidio da je Madden dobio neki Game of the Year award. 
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40630 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Dok ne naprave Curling, sve je to tanko
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40633 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Džaba sve kad je gameplay loš
Još uvijek se nadam da će nekad uraditi kvalitetan remaster keca da ga odigram
A Monkey Island sam baš jučer spominjao prijatelju, nisam mogao vjerovati da to nikad nije odigrao
Super, nadam se da će ispuniti očekivanja!
Još uvijek se nadam da će nekad uraditi kvalitetan remaster keca da ga odigram
A Monkey Island sam baš jučer spominjao prijatelju, nisam mogao vjerovati da to nikad nije odigrao
Super, nadam se da će ispuniti očekivanja!
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- Rootboi
- Posts: 20799
- Joined: 07/06/2011 17:14
#40635 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Što ne naprave Igre bez granica
mada Fall guys je neka verzija bukvalno kad malo razmislim 
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
-
dimitrov
- Posts: 315
- Joined: 09/05/2013 17:01
#40637 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Ovo je za muštuluka
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40639 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Šta je onda umjetničko klizanje po toj logiKi? 
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40641 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
ja ne mogu više da čitam duge RPG tekstove, valjda ostario... ide mi na ku*ac
disco elysium obrisao nakon par dana. smor.
disco elysium obrisao nakon par dana. smor.
Last edited by House on 05/04/2022 05:16, edited 1 time in total.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40642 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
ili hades 
za djecu.
za djecu.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
#40643 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
želim da izbrišem desetak godina pamćenja i da opet zaigram RDR. proganja me ovaj soundtrack iz meksika
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40644 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Najbolji soundtrack u trilogiji <3 Steta sto prosjecan igrac obicno preskoci prvi dio.
- Averus
- Posts: 21286
- Joined: 13/02/2008 17:07
#40645 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Osjecam se prozvanim i napadnutim 
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40646 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Niko nije prozvan, samo konstatujem. Neke igre su jednostavno potcijenjene, tako ce uvijek biti. Npr. Wasteland 2 je slicno prosao, radi par problema ima losu reputaciju, a zapravo je odlicna igra.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40647 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Prvi Witcher...potcijenjen?
Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku.
I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.
Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.The game received mostly positive reviews. The game's cumulative score stands at 81 out of 100 on Metacritic. Michael Lafferty from GameZone gave the game 8.8 out of 10, describing it as a deep, immersive game that will "ask you to think and make choices, not just hack and slash your way to glory". The Witcher's cinematic intro was nominated for the 2007 VES Awards in the category of klix Pre-Rendered Visuals in a Video Game, and the game's soundtrack was voted "Best Fantasy Game Soundtrack" in the 2007 Radio Rivendell Fantasy Awards.
The Academy of Interactive Arts and Sciences named The Witcher as one of the nominees for 2007 Roleplaying Game of the Year; however, it eventually lost to Mass Effect.
In 2010, the game was included as one of the titles in the book 1001 Video Games You Must Play Before You Die.
Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku.
I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.
Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
- House
- Posts: 51394
- Joined: 17/03/2010 15:36
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40649 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Voli covjek tjerati kontru pa eto. Nisam mislio sta su ljudi govorili prije deset godina o igri, nego danas. Pogledaj po forumima i redditu, kad god se spomene, uvijek kuknjava kako je borba cudna, tesko naucit alhemiju, losi glasovi i animacije itd. Cak je i PC Gamer napravio vodic "kako prezivjeti Witcher 1 pomocu modova." Pazi, prezivjeti, kao da je transplantacija srca. Iako jesu bolji nastavci, mislim da W1 itekako ima svoj sarm i kvalitete. Barem meni je i dalje odlican.Tito_i_Partija wrote: ↑05/04/2022 17:00 Prvi Witcher...potcijenjen?![]()
Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.The game received mostly positive reviews. The game's cumulative score stands at 81 out of 100 on Metacritic. Michael Lafferty from GameZone gave the game 8.8 out of 10, describing it as a deep, immersive game that will "ask you to think and make choices, not just hack and slash your way to glory". The Witcher's cinematic intro was nominated for the 2007 VES Awards in the category of klix Pre-Rendered Visuals in a Video Game, and the game's soundtrack was voted "Best Fantasy Game Soundtrack" in the 2007 Radio Rivendell Fantasy Awards.
The Academy of Interactive Arts and Sciences named The Witcher as one of the nominees for 2007 Roleplaying Game of the Year; however, it eventually lost to Mass Effect.
In 2010, the game was included as one of the titles in the book 1001 Video Games You Must Play Before You Die.
Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku.![]()
I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.
Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
I nisu nastavci bas sve unaprijedili, budimo realni. Alhemija u W1 je neprevazidjena. U Witcheru 3 se alhemija svodi na "strong alcohol refills all your potions on rest." A i questovi imaju odlican dizajn, sa fazama. Volio bi da vise RPG-a ima takav pristup.

EDIT: Sta ti je za Wasteland 2 "druga prica," zanima me kao velikog fana igre?
- Tito_i_Partija
- Posts: 12408
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40650 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pa ne možeš bolan ocjenjivat' igru od 15 godina k'o da je izašla jučer. Svaki žanr gaminga se gotov kompletno mijenja iz godine u godinu, a kamoli za deceniju i po. Naravno da ću je ocjenjivat' po parametrima koji su tad bili relevantni, jer je ta igra produkt svoga vremena.ferratilis wrote: ↑05/04/2022 22:30Voli covjek tjerati kontru pa eto. Nisam mislio sta su ljudi govorili prije deset godina o igri, nego danas. Pogledaj po forumima i redditu, kad god se spomene, uvijek kuknjava kako je borba cudna, tesko naucit alhemiju, losi glasovi i animacije itd. Cak je i PC Gamer napravio vodic "kako prezivjeti Witcher 1 pomocu modova." Pazi, prezivjeti, kao da je transplantacija srca. Iako jesu bolji nastavci, mislim da W1 itekako ima svoj sarm i kvalitete. Barem meni je i dalje odlican.Tito_i_Partija wrote: ↑05/04/2022 17:00 Prvi Witcher...potcijenjen?![]()
Gamespy PC RPG of the year, IGN Best RPG of 2007. Više od milion kopija prodato za prvih 12 mjeseci, što je tada bilo neviđeno za malog developera koji nije bio poguran od strane velikih distributera.
Igra nije potcijenjena, nego su je odlični nastavci prevazišli bukvalno u svakom mogućem smislu, grafika, gameplay, UI, priča, dizajn (level, world, character, cosmetics), sound...ama sve sve sve. I to ne samo malo, već su ljudi toliko unaprijedili sve ove aspekte da je vraćanje na Witcher 1 sa dvojke k'o s konja na magarca, a isto tako i sa trojke na dvojku...a kako tek onda kec izgleda kad jednom odigraš trojku.![]()
I to je sve odlično, tako i treba da bude. Veoma je rijetko da su sequeli ovoliko dobri naspram prethodnika, i zato je cijela trilogija ovoliko memorabilna, jer je sve u usponu. Al' prvi Witcher apsolutno nije potcijenjen. Za svoje doba je dobio i više nego dovoljno priznanja.
Wasteland 2 je druga priča, i tu nisu samo bugovi problem.
PC Gamer zna bit' nekad dramatičan, al' prvi Witcher je apsolutno im'o kamaru momenata gdje bio konfuzna hrpa nepotrebno komplikovanih stvari. Evo recimo ova alkemija što si postavio.
Mislim halo ba.
Pa onda hajmo još komplikovat' stvari sa fighting stajlovima baziranim na nekim totalno trivijalnim stvarima, npr. broju neprijatelja? Ukupno šest komada, da neće bit' malo?
A onda questovi koji se pojavljuju samo u određeno vrijeme pod određenim, i generalno strogim, uslovima? Za koje bez guide-a ne bi nikad sazn'o?
Ma daj ba više. Znam da voliš kukat' na simplicitet franšiza poput AC, al' majka mu stara zar mora to svaki RPG od igrača zahtijevat' 300 sati u startu, pola od toga provedeno samo tražeći neke stvari bez ikakvog stvarnog progresa? Zar moram cijeli dan provest' tražeći neku pećinu na mapi, jer su quest markeri svo zlo ovog svijeta i pravi gejmeri takve štake ne koriste? To je jarane samo elitizam, ništa više.
Srećom to je i CDPR brzo shvatio, i zato je svaki nastavak bio jednostavniji, očitiji, intuitivniji, al' zato i uspješniji od prethodnika, kako komercijalno tako i kritički. Trojka bila blockbuster u rangu sa holivudskim filmovima. Jer gle čuda, ljudi ne žele više da de facto provode cijeli život u Morrowindu, nego prije svega hoće lijepu priču i dobru zabavu bez nepotrebnog lutanja i frustracije.


