Premijer liga BiH - @manijak1
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- spree
- Posts: 8675
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#13751 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
nase slavlje je bitnije od vašeg. pitarska logika.
- Didier
- Posts: 3789
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#13752 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Nema slađe pobjede do ovakve, u zadnjoj minuti.
I konačno da onaj smrad Frano Jelić ne ošteti Želju jer inače uvijek to uradi.
Dva boda nisu mnogo, mogu zahvaliti ublehi Poniznom što već nismo odavno ispred njih.
I konačno da onaj smrad Frano Jelić ne ošteti Želju jer inače uvijek to uradi.
Dva boda nisu mnogo, mogu zahvaliti ublehi Poniznom što već nismo odavno ispred njih.
-
Multitalent
- Posts: 48
- Joined: 07/10/2020 09:56
#13753 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Opravdano slavlje navijaca i igraca oba kluba. Sto se nebi slavilo.
Ove pobjede u zadnhoj minuti su najsladje. Isto tako i pobjeda sa igracem manje.
Ove pobjede u zadnhoj minuti su najsladje. Isto tako i pobjeda sa igracem manje.
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24702
- Joined: 26/08/2007 17:10
#13754 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Multitalent wrote: ↑21/03/2022 10:38 Opravdano slavlje navijaca i igraca oba kluba. Sto se nebi slavilo.
Ove pobjede u zadnhoj minuti su najsladje. Isto tako i pobjeda sa igracem manje.
- Ricken
- Posts: 6053
- Joined: 03/05/2011 23:00
- Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
- Contact:
#13755 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Drugi put pošaljite mail-om, najavu na koji način iščete belaj.
MIslim strašno je to što se desilo, prije svega jer tjera publiku sa stadiona.
Isto kao i jučer, more djece na istoku i bacaju se baklje. I onda se pitamo što su nam prazni stadioni.
-
Anquilla
- Posts: 2504
- Joined: 25/04/2016 19:31
#13756 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Do kada važi ovaj ugovor sa Arenom, koja, eto "slučajno", zaboravi jednu utakmicu 23. kola?


- sime_cipol
- Posts: 23442
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13757 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Jos iduca sezona
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#13758 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Pa dobro uvijek se znalo da su Horde te koje su trazile kontakt šakama dok su ovi s druge strane redovno koristili nož u takvim situacijama ima mnogo primjera između ostalog zato se i pjevala ona pjesma " noževe nosite ne smijete na šake " koja datira još od 2007.
Al' dobro nece ni druga strana više gledati da to bude fer, a u takvim situacijama može vrlo lagano mrtva glava pasti.
A hvala bogu do danas nije i nadam se da nece ni u buducnosti samo kad otvoriš tu pandorinu kutiju ko zna sta ce te snaci.
- hrasno38
- Posts: 34080
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#13759 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Bila je utakmica na Areni ja sam je gledao ali vjerovatno onoj koja se ne prikazuje u BiH. Ja imam IPTV i sve Arene moguce i nemoguce i utakmica je bila na Areni 2 Srbija, pa su je onda presaltatli na Arena 1. Mislim da su imali neku zajebanciju jer na 4 kanala im je bio prenos Zvezde a inace to ne bude tako
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9159
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#13760 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Puce ljubav!?
Kazniti da zapamte!!!

Kazniti da zapamte!!!
“Pošto smo prethodnih dana svjedočili brojnim tekstovima i komentarima u kojima se napadaju i osuđuju navijači Veleža za nerede na utakmici Željezničar – Velež na Grbavici, osjećamo potrebu da se oglasimo i javnosti predočimo sliku onoga što se zaista dešavalo na tribinama.
Povod javljanja grupe građana je izrazito tendeciozno pisanje sarajevskih medija na dešavanja na utakmici FK „Željezničar“ i FK „Velež“ Mostar koja je odigrana 20. marta 2022. godine na stadionu Grbavica. Naviknuti na jednostrana pisanja sarajevskih medija, a u svim oblastima života iz samo njihovog ugla, odlučni smo reagirati na laži, izmišljanje i obmanjivanje cjelokupne bh. javnosti i svih dobronamjernih ljudi u ovoj državi. Grupa građana koja živi u Sarajevu, a koji su navijači Veleža i koji su tu noć bili na stadionu na sjevernoj tribini u sektoru za gostujuće navijače, uredno odvojeni od navijačke skupine Red Army iz Mostara, doživjela je neviđenu blamažu, šikaniranje i iznimnu oholost pripadnika MUP-a Kantona Sarajevo.
Tu grupu građana iz Sarajevu činile su pripadnice ljepšeg spola, trudnica, maloljetna djeca te intelektualci i ugledni građani ovog grada. Zapanjeni smo količinom mržnje koja je iskazana prema navijačima Fudbalskog kluba „Velež“ od strane jednog dijela navijača FK „Željezničar“ te bahatim, drskim i nasilnim ponašanjem pripradnika MUP-a Kantona Sarajevo koji su iskazivali i primjenjivali silu prema samo jednim navijačima i to onima koji su navijali za FK Velež.
Ističemo, svi do jednog smo izbačeni u 55. minuti susreta, bez ikakvog obrazloženja pripadnika MUP-a KS. Svim medijima koji su objavili da su pripadnici navijačke grupe Rad Army napali navijače FK Željezničara dobronamjerno predlažemo da još jednom dobro pregledaju snimke. Ako želite rado ćemo vam ustupiti snimke sa naših mobitela pa da bh. javnost vidi ko je i na koga krenuo. Znamo, a i GK Željezničar se hvali, da je Grbavica najmoderniji stadion sa savremenom tehnologijom i mogućnošću snimanja svakog dijela stadiona pa vam predlažemo da ih zamolite da vam ustupe snimke s ciljem istinitog i objektivnog sagledavanja cjelokupnog incidenta.
Da vas podsjetimo, incident je počeo na sljedeći način. Na poluvremenu pomenute utakmice 4 do 5 osoba sa istočne tribine, gdje su bili navijači Željezničara, krenulo je donjim dijelom tribine prema navijačima Veleža. U tom trenutku nastaje tuča između navijača FK Željezničara. Nedugo nakon toga veći broj navijača FK Željezničar prilazi gostujućem sektoru, sa svih strana, odnosno sa istočne i sjeverne tribine gađajući navijače Veleža sa svim i svačim.
Pripadnici MUP-a KS u tim trenucima ne reaguju te stoje nezainteresirani ispod sjeverne tribine. Kako smo ranije spomenuli, među navijačima FK Veleža bilo je dosta djece, starijih osoba i djevojaka koji nisu predstavljali opasnost ni za koga i bili su uredno odvojeni od pripadnika navijačke skupine Red Army. Nakon što su uvidjeli da su prepušteni sami sebi, navijači Veleža se grupišu u jednu masu da bi se zaštitili. Jedan dio navijača Veleža pali 3 baklje, koje su vidljive na snimku, ali ih ne bacaju nego ih drže u rukama kao odbrambeno sredstvo.
Među ženama, djecom i roditeljima zavladala je velika panika zbog toga što su prema tom dijelu tribine počele padati kamenice, upaljači i drugi opasni predmeti. Poučeni šokantnim snimkama sa utakmice Željezničar- Sarajevo na kojoj je korišteno i hladno oružje bili smo u strahu za svoje živote te smo bili primorani da se branimo sa svim i svačim. Tek tada pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo pod punom opremom izlaze iz tunela i na naše zaprepaštenje počinju da provode silu nad samo jednim dijelom navijača, a to su bili navijači FK Velež. Uz iznimno vulgaran riječnik i pretjeranu upotrebu sile primoravaju nas da napustimo stadion iako smo uredno platili karte u iznosu od 8 KM za gledanje utakmice. Pripadnike Red Army iz Mostara silom trpaju u kombije uz siledžijsko i bahato ponašanje. Preostale navijače Veleža iz Sarajeva, među kojima su stariji ljudi i djeca, ostavljaju na ulici prepuštene sami sebi.
Ovo je naše viđenje incidenta, a ovom prilikom želimo pitati organizatore susreta FK Željezničar i MUP Kantona Sarajeovo zašto je bila potrebna toliko količina sile, bahatosti i vulgarnosti? Napominjemo još jednom da je desetak dana prije ove utakmice igran derbi između Željezničara i Sarajeva, i da smo svi svjedočili preko TV ekrana javnom pokušaju ubistva na zelenom terenu, kao i ogromnoj tuči navijača Željezničara i Sarajeva. Interesantno je da niko nije ni pomislio isprazniti stadion, a još je interesantniji muk i tišina MUP-a KS nakon tog incidenta. Kao savjesni građani koji vole ovu državu, a od nje samo više vole Fudbalski klub „Velež“, tražimo odgovornost i sankcionisanje ljudi koji su bili zaduženi za organizaciju i sigurnost na ovoj utakmici.
Od ministra unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo rado bismo tražili ostavku, ali znamo da on nema obraza i da je neće dati, te ga javno molimo da bar nauči pripadnike MUP-a KS uljudnom i normalnom ponašanju prema građanima koji nisu huligani i koji ne predstavljaju opasnost ni za koga. Ovo je naše obraćanje sa nadom da se ovakve nemile scene nikome i nikada više ne ponove”,
- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24702
- Joined: 26/08/2007 17:10
#13761 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Eh, da si živ i zdrav, davno je ta "ljubav" pukla. Tamo negdje u Mostaru ... 
-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
- Didier
- Posts: 3789
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#13763 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ta ljubav samo postoji s vama, nama je taj kamenjar gadan već godinama.Pitar sa Kariba wrote: ↑23/03/2022 10:59 Puce ljubav!?
Kazniti da zapamte!!!![]()
“Pošto smo prethodnih dana svjedočili brojnim tekstovima i komentarima u kojima se napadaju i osuđuju navijači Veleža za nerede na utakmici Željezničar – Velež na Grbavici, osjećamo potrebu da se oglasimo i javnosti predočimo sliku onoga što se zaista dešavalo na tribinama.
Povod javljanja grupe građana je izrazito tendeciozno pisanje sarajevskih medija na dešavanja na utakmici FK „Željezničar“ i FK „Velež“ Mostar koja je odigrana 20. marta 2022. godine na stadionu Grbavica. Naviknuti na jednostrana pisanja sarajevskih medija, a u svim oblastima života iz samo njihovog ugla, odlučni smo reagirati na laži, izmišljanje i obmanjivanje cjelokupne bh. javnosti i svih dobronamjernih ljudi u ovoj državi. Grupa građana koja živi u Sarajevu, a koji su navijači Veleža i koji su tu noć bili na stadionu na sjevernoj tribini u sektoru za gostujuće navijače, uredno odvojeni od navijačke skupine Red Army iz Mostara, doživjela je neviđenu blamažu, šikaniranje i iznimnu oholost pripadnika MUP-a Kantona Sarajevo.
Tu grupu građana iz Sarajevu činile su pripadnice ljepšeg spola, trudnica, maloljetna djeca te intelektualci i ugledni građani ovog grada. Zapanjeni smo količinom mržnje koja je iskazana prema navijačima Fudbalskog kluba „Velež“ od strane jednog dijela navijača FK „Željezničar“ te bahatim, drskim i nasilnim ponašanjem pripradnika MUP-a Kantona Sarajevo koji su iskazivali i primjenjivali silu prema samo jednim navijačima i to onima koji su navijali za FK Velež.
Ističemo, svi do jednog smo izbačeni u 55. minuti susreta, bez ikakvog obrazloženja pripadnika MUP-a KS. Svim medijima koji su objavili da su pripadnici navijačke grupe Rad Army napali navijače FK Željezničara dobronamjerno predlažemo da još jednom dobro pregledaju snimke. Ako želite rado ćemo vam ustupiti snimke sa naših mobitela pa da bh. javnost vidi ko je i na koga krenuo. Znamo, a i GK Željezničar se hvali, da je Grbavica najmoderniji stadion sa savremenom tehnologijom i mogućnošću snimanja svakog dijela stadiona pa vam predlažemo da ih zamolite da vam ustupe snimke s ciljem istinitog i objektivnog sagledavanja cjelokupnog incidenta.
Da vas podsjetimo, incident je počeo na sljedeći način. Na poluvremenu pomenute utakmice 4 do 5 osoba sa istočne tribine, gdje su bili navijači Željezničara, krenulo je donjim dijelom tribine prema navijačima Veleža. U tom trenutku nastaje tuča između navijača FK Željezničara. Nedugo nakon toga veći broj navijača FK Željezničar prilazi gostujućem sektoru, sa svih strana, odnosno sa istočne i sjeverne tribine gađajući navijače Veleža sa svim i svačim.
Pripadnici MUP-a KS u tim trenucima ne reaguju te stoje nezainteresirani ispod sjeverne tribine. Kako smo ranije spomenuli, među navijačima FK Veleža bilo je dosta djece, starijih osoba i djevojaka koji nisu predstavljali opasnost ni za koga i bili su uredno odvojeni od pripadnika navijačke skupine Red Army. Nakon što su uvidjeli da su prepušteni sami sebi, navijači Veleža se grupišu u jednu masu da bi se zaštitili. Jedan dio navijača Veleža pali 3 baklje, koje su vidljive na snimku, ali ih ne bacaju nego ih drže u rukama kao odbrambeno sredstvo.
Među ženama, djecom i roditeljima zavladala je velika panika zbog toga što su prema tom dijelu tribine počele padati kamenice, upaljači i drugi opasni predmeti. Poučeni šokantnim snimkama sa utakmice Željezničar- Sarajevo na kojoj je korišteno i hladno oružje bili smo u strahu za svoje živote te smo bili primorani da se branimo sa svim i svačim. Tek tada pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo pod punom opremom izlaze iz tunela i na naše zaprepaštenje počinju da provode silu nad samo jednim dijelom navijača, a to su bili navijači FK Velež. Uz iznimno vulgaran riječnik i pretjeranu upotrebu sile primoravaju nas da napustimo stadion iako smo uredno platili karte u iznosu od 8 KM za gledanje utakmice. Pripadnike Red Army iz Mostara silom trpaju u kombije uz siledžijsko i bahato ponašanje. Preostale navijače Veleža iz Sarajeva, među kojima su stariji ljudi i djeca, ostavljaju na ulici prepuštene sami sebi.
Ovo je naše viđenje incidenta, a ovom prilikom želimo pitati organizatore susreta FK Željezničar i MUP Kantona Sarajeovo zašto je bila potrebna toliko količina sile, bahatosti i vulgarnosti? Napominjemo još jednom da je desetak dana prije ove utakmice igran derbi između Željezničara i Sarajeva, i da smo svi svjedočili preko TV ekrana javnom pokušaju ubistva na zelenom terenu, kao i ogromnoj tuči navijača Željezničara i Sarajeva. Interesantno je da niko nije ni pomislio isprazniti stadion, a još je interesantniji muk i tišina MUP-a KS nakon tog incidenta. Kao savjesni građani koji vole ovu državu, a od nje samo više vole Fudbalski klub „Velež“, tražimo odgovornost i sankcionisanje ljudi koji su bili zaduženi za organizaciju i sigurnost na ovoj utakmici.
Od ministra unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo rado bismo tražili ostavku, ali znamo da on nema obraza i da je neće dati, te ga javno molimo da bar nauči pripadnike MUP-a KS uljudnom i normalnom ponašanju prema građanima koji nisu huligani i koji ne predstavljaju opasnost ni za koga. Ovo je naše obraćanje sa nadom da se ovakve nemile scene nikome i nikada više ne ponove”,![]()
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#13764 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Interesantno u ovom saopstenju ne spominje sa gadjanje navijaca FK Zeljeznicar ( medju njima dosta djece i zenskog dijela ) na Sjeveru od strane navijaca FK Sarajevo i to zapaljenim bakljama i kamenjem ( a napominje isto od navijaca FK Zeljeznicar prema navijacima FK Velez ) a napominje "pokusaj ubistva" a ni rijeci o upadanju navijaca na teren u pokusaju skidanja transparenta mrtvom kolegi sa tribine. Interesantno. Saopstenje koje ima za cilj pokazati ljubav navijaca FK Sarajevo i FK Velez - sto se zna i bez njega.
Zbog ovakvih i slicnih dogadjanja - postaje opravdano ono sto je uradio NK Rijeka ( pravljenje kaveza za gostujuce navijace ) - jer uvijek se medju normalnim navijacima nadje i grupa koji zasluzuju ovaj kavez. Na svim stranama.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9159
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#13765 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ma ja, svi krivi samo vi pravi!
Mitomanija....
Mitomanija....
-
splinter
- Posts: 8721
- Joined: 08/10/2011 12:28
#13766 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Nebitni ste uglavnom.
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#13767 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
citajuci ova saopstenja bilo koje navijacke grupe, covjek bi rekao da samo trudnice i djeca idu na utakmice

- Charuga
- Globalni moderator
- Posts: 24702
- Joined: 26/08/2007 17:10
#13768 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Nemoj zajebavati, bilo je i intelektualaca, uglednih građana ...Raigor Stonehoof wrote: ↑23/03/2022 11:57citajuci ova saopstenja bilo koje navijacke grupe, covjek bi rekao da samo trudnice i djeca idu na utakmice![]()
- sime_cipol
- Posts: 23442
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#13769 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Osupnut sam
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#13770 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Malo nas je, al' smo govna. (svi, svi, svi, da se razumijemo) 
- hrasno38
- Posts: 34080
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#13771 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Ono sto je interesantno je da je svakoj navijackoj grupi uvijek po pravilu je kriv neko drugi. Nema sanse da postoji i trunka samokritike.
-
Avangarda
- Posts: 8
- Joined: 12/10/2021 09:39
- karanana
- Posts: 50776
- Joined: 26/02/2004 00:00
#13773 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
otkad su grbavicki narkosi i chakijasi zboli par nasih navijaca na skenderiji na bajramskom turniru na skenderiji te ljubavi nema, nije je vjerovatno nikad ni bilo. tek nakon tog incidenta je bilo i kamenjanja prema njima u vrapcickom grotlu i kamenjaru.
potpisujem sve iz priopcenja i ocitovanja. nisam bio na ovoj utakmici ali na kojo god sam bio u onom chosku i smradu grbavice (a spadam u intelektualce a ne aktivne clanove RA navijacke grupe), dakle kao miran i nevatreni navijac FK velez, sve se isto desavalo. jos pametni mozgovi "suspenduju" jug, samo da bi ekstremni dio navijaca NK zeljeznicar mogao doci na istok i time biti znatno blizi gostujucem chosku onoj zoni sumraka. suspenzija za 10. lafo suspendujes tribinu zbog ekstrema i chakijasa samo da bi ti chakijasi i drogeri mogli zasjesti jos blize dodirnoj tacki sa gostujucim navijacima. alal vera.
potpisujem sve iz priopcenja i ocitovanja. nisam bio na ovoj utakmici ali na kojo god sam bio u onom chosku i smradu grbavice (a spadam u intelektualce a ne aktivne clanove RA navijacke grupe), dakle kao miran i nevatreni navijac FK velez, sve se isto desavalo. jos pametni mozgovi "suspenduju" jug, samo da bi ekstremni dio navijaca NK zeljeznicar mogao doci na istok i time biti znatno blizi gostujucem chosku onoj zoni sumraka. suspenzija za 10. lafo suspendujes tribinu zbog ekstrema i chakijasa samo da bi ti chakijasi i drogeri mogli zasjesti jos blize dodirnoj tacki sa gostujucim navijacima. alal vera.
- karanana
- Posts: 50776
- Joined: 26/02/2004 00:00
#13774 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
kakve veze imaju ispadi i akcije navijaca fk sarajevo od prije 2-3 sedmice sa ispadima ektremnog dijela navijaca fk zeljeznicar na ovoj tekmi od prosle nedjelje? priopcenje uopste ne spominje jedne ili druge iz gradskog derbija nego se govori da su pouceni iskustvom neorganizacije i nedjelovanja sigurnosnih snaga sa derbija.kakotakonikako wrote: ↑23/03/2022 11:18
Interesantno u ovom saopstenju ne spominje sa gadjanje navijaca FK Zeljeznicar ( medju njima dosta djece i zenskog dijela ) na Sjeveru od strane navijaca FK Sarajevo i to zapaljenim bakljama i kamenjem ( a napominje isto od navijaca FK Zeljeznicar prema navijacima FK Velez ) a napominje "pokusaj ubistva" a ni rijeci o upadanju navijaca na teren u pokusaju skidanja transparenta mrtvom kolegi sa tribine. Interesantno. Saopstenje koje ima za cilj pokazati ljubav navijaca FK Sarajevo i FK Velez - sto se zna i bez njega.
Zbog ovakvih i slicnih dogadjanja - postaje opravdano ono sto je uradio NK Rijeka ( pravljenje kaveza za gostujuce navijace ) - jer uvijek se medju normalnim navijacima nadje i grupa koji zasluzuju ovaj kavez. Na svim stranama.
Last edited by karanana on 23/03/2022 16:43, edited 1 time in total.
-
LSD
- Posts: 29911
- Joined: 24/07/2007 08:26
#13775 Re: Premijer liga BiH - @manijak1
Nema labavo sa nezahvalnim vrapčićkim klošarima. Smiluješ se sirotinji, daš im stadion da imaju gdje igrati svoje evropske utakmice nakon milion godina i ono dođe provocirati na tom istom stadionu.
