Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
245
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 557

User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40476 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

DonieBrasco wrote: 19/03/2022 16:50
House wrote: 16/03/2022 20:56

hajp!
Hoce li ovo biti na fazon Falout samo u svemiru u po drugim planetama ?
skyrim u svemiru
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40477 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Odust'o od Dragon's Dogma. Postalo je uveliko simptomatično to kako Japanci znaju napravit' odličan combat system, al' k'o da pate od teškog autizma kad treba napisat' priču za RPG.

Priča u DD je nešto daleko najgore što sam ikad vidio, u bilo kojoj igri, ikada. Ogromna doza debilizma povezana sa nekompetencijom, kurcoboljom, i vjerovatno lošim prevodom. Svaki akter u ovom cirkusu je toliko krindž čim otvori usta, dijalog na nivou predškolskog a ništa ni sa čim veze nema. Također je izuzetno super kad završiš jedan dio main questa i odjednom ti igra ukine mogućnost da obaviš neke side questove, zauvijek. Bez ikakvog obavještenja.

Mada kad malo bolje razmislim, i combat je kurac. Ako igraš melee onda si prinuđen da se penješ po monstrumima k'o vjeverica po drvetu, a ako si magic-based treba ti hefta da ispucaš spell kad ga jednom počneš castat'.

Ovo je drugi put da se tjeram da igram ovo, al' jednostavno ne ide.
l33t
Posts: 4790
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#40478 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

House wrote: 16/03/2022 20:56

hajp!
Izgleda mi zanimljivo. Izlazi na isti datum kao i Skyrim 11.11. :thumbup:

Al kakva je ovo suša singleplayer igara... Igra mi se nesto na fazon Bioshocka, Metro Exodusa... :run:
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40479 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

l33t wrote: 21/03/2022 11:31 Al kakva je ovo suša singleplayer igara... Igra mi se nesto na fazon Bioshocka, Metro Exodusa... :run:
Igraj Prey (2017)
l33t
Posts: 4790
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#40480 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by l33t »

ferratilis wrote: 21/03/2022 11:50
l33t wrote: 21/03/2022 11:31 Al kakva je ovo suša singleplayer igara... Igra mi se nesto na fazon Bioshocka, Metro Exodusa... :run:
Igraj Prey (2017)
Probao sam ga tad kad je izasao, ako nadjem dobru narodnu verziju pokusat cu opet.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40483 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

-Witcher
-Unreal engine

Jao boze :roll:
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#40484 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Fingers crossed da bude dobar

Drzim hype pod kontrolom
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40485 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 21/03/2022 17:59 -Witcher
-Unreal engine

Jao boze :roll:
Šta, nije dobro?
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#40486 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by House »

unreal 5

mene najviše interesuje ko je glavni lik
Last edited by House on 21/03/2022 18:22, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40487 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Lično mi nije toliko bitno koji je engine. Ono što mi smeta je to što je CD Projekt sjeb'o pokušaj da napravi još jednu uspješnu franšizu sa Cyberpunkom, pa se sada k'o popišan vraća na ono jedino što su ikad znali napravit'. Al' stvar je u tome što je Vičerova trojka tako lijepo zaokružila i završila cijelu priču da nastavak samo može da to sve kolektivno sjebe, i ništa drugo.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40488 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 21/03/2022 18:13
ferratilis wrote: 21/03/2022 17:59 -Witcher
-Unreal engine

Jao boze :roll:
Šta, nije dobro?
Unreal engine je dobar za grafiku, ali nije za gameplay i kompleksne igre tipa RPG/RTS. Zato ga malo ko koristi za te zanrove. Cinjenica da prelaze na UE5 mi govori da ce Witcher 4 biti jos vise pojednostavljen u odnosu na 3. Bice nesto kao evolucija iz Dragon Age Origin u Inquisition, pretpostavljam.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40489 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

REDDEVILS wrote: 21/03/2022 17:52 Image
Meni ovo izgleda kao School of cat. Dakle nema vise Geralta.

Ako ga bude, bice sranje. Sto kaze Josip Broz, prica je zaokruzena, pustite covjeka na miru da busi carobnicu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40491 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

ferratilis wrote: 21/03/2022 18:24
Tito_i_Partija wrote: 21/03/2022 18:13

Šta, nije dobro?
Unreal engine je dobar za grafiku, ali nije za gameplay i kompleksne igre tipa RPG/RTS. Zato ga malo ko koristi za te zanrove. Cinjenica da prelaze na UE5 mi govori da ce Witcher 4 biti jos vise pojednostavljen u odnosu na 3. Bice nesto kao evolucija iz Dragon Age Origin u Inquisition, pretpostavljam.
Pa uvijek su dosad koristili svoj in-house engine, ne ide mi u glavu zašto sada mjenjaju to. A imaju relativno novi REDengine 4, koji su koristili za Cyberpunk. :-)

Ovo je haman veći raspad sistema nego što smo mislili.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40492 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Mozda je ovo sanacija CP u smislu da provjerenom formulom naprave neku ok igru, oa da se opet upuste u nesto konkretnije.

Al ooet ostaje, zasto mijenjati dobitnu formulu.
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1601
Joined: 02/10/2010 08:34

#40493 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by MujkicHaris »

ferratilis wrote: 21/03/2022 18:24 Unreal engine je dobar za grafiku, ali nije za gameplay i kompleksne igre tipa RPG/RTS.

Unreal Engine, Unity su prva klasa.
Ne postoji igra koja je izašla a da se ista ne može napraviti u ta dva pomenuta engina, bez ikakvih problema sa grafikom, performansama, kompleksnim sistemima ili gameplayom.

Varijabla koja mnogo utiče na efikasnost engina su korisnici, game developeri i njihovo znanje iliti manjak istog. A neznanja je mnogo, posebno danas kada sve manje developera želi uprljati ruke sa programiranjem. čitanjem dokumentacije i sl.

Borderlands 2/3, Final Fantasy VII Remake, Kingdom Hearts 3, Mass Effect 2/3, Dragon Quest XI, Batman Arkham City...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Unreal_Engine_games
DonieBrasco
Posts: 20127
Joined: 31/08/2016 16:09

#40494 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by DonieBrasco »

Samo da ne bude kao Cyber Bug Simulator.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#40496 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

House wrote: 21/03/2022 18:14 unreal 5

mene najviše interesuje ko je glavni lik
Ciri će vjerovatno biti glavni lik, a Geralt se može pojaviti kao sporedni lik ili u nekim flashbacks. To je moja pretpostavka.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40497 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Ja bi volio da nema ni Geralta ni Ciri, da je prica smjestena dosta ranije, da mozemo kreirati svog Witchera i odabrati koju witcher skolu zelimo. You know, like a real RPG. 8-) Ali to su samo pusti snovi. :sad:

Geraltova saga je zavrsena, legendarna je, ali treba krenuti dalje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40498 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

I ja nisam ljubitelj RPGa gdje su mi developeri unaprijed odredili kako se zovem i kako izgledam. Razumijem da je njima lakše tako napisat' priču kad su neki lični elementi "zakucani", al' mislim da je to jedna nepotrebno jeftina prečica koja, kroz oduzimanje izbora igraču, apsolutno umanjuje imerziju i užitak.

Al' nije sve crno: dobijamo uskoro Baldur's Gate 3 koji ima jednu od najvećih i najljepših customizacija ikada.

@Chmoljo sad kad si izučio zanat na Pathfinderu, obrati pažnju na BG3. Ovo će nam bit' sledeća ovisnost, izludićemo Raigora. :D :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40499 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Tito_i_Partija wrote: 21/03/2022 22:08 I ja nisam ljubitelj RPGa gdje su mi developeri unaprijed odredili kako se zovem i kako izgledam. Razumijem da je njima lakše tako napisat' priču kad su neki lični elementi "zakucani", al' mislim da je to jedna nepotrebno jeftina prečica koja, kroz oduzimanje izbora igraču, apsolutno umanjuje imerziju i užitak.

Al' nije sve crno: dobijamo uskoro Baldur's Gate 3 koji ima jednu od najvećih i najljepših customizacija ikada.

@Chmoljo sad kad si izučio zanat na Pathfinderu, obrati pažnju na BG3. Ovo će nam bit' sledeća ovisnost, izludićemo Raigora. :D :lol:
Prvo Divinity Original Sin 1 i 2 nek odigra, dotad ce izaci BG3 Definitive Edition. :D
User avatar
Averus
Posts: 21287
Joined: 13/02/2008 17:07

#40500 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Averus »

Davno najavljeno (neoficijelno) da se krenulo raditi na W4 i da nece biti Geralta, da je skroz nova prica

Nadam se da ce napraviti nesto dobro. Nema sanse da bude bolje od w3 (tesko i sa w2 da parira), ali da barem bude dobra, kvalitetna igra.

Mnogi su se vezali za Geralta i tesko ce biti privuci publiku necemu novom, dakle pretezak je zadatak pred njima.



Slutim da je moguce da ce podleci woke talasu i da ce novi witcher biti zensko (mozda Ciri), sto ce samo po sebi u startu odbiti veliki broj igraca. Ali ako urade kvalitetnu igru, izbalansirace se.

Jedino sto je 100% je da se sad moraji debeeeeelo izvaditi za provalu sa CP77. Iako su ga dosta zakrpili kroz patcheve, zvono im je nad glavom i svi iscekuju sljedeci fail i linc.
Post Reply