Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

User avatar
Ludzak
Posts: 5631
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#76 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Ludzak »

Treba imati balans između istoka i zapada. Šta vi mislite? da će nam Zapad pomoći ako se zarati? Hoće al u ku... To su licemjeri sve, nesposobni. Dobro je Johnson rekao.
Piaty
Posts: 5831
Joined: 01/12/2020 00:58

#77 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Piaty »

Ludzak wrote: 07/03/2022 20:28 Treba imati balans između istoka i zapada. Šta vi mislite? da će nam Zapad pomoći ako se zarati? Hoće al u ku... To su licemjeri sve, nesposobni. Dobro je Johnson rekao.
Mores li mi sade reci koju drzavu sa otoga Istoka? Ne moras sav istok, samo jednu drzavu?
User avatar
Ludzak
Posts: 5631
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#78 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Ludzak »

Piaty wrote: 07/03/2022 21:20
Ludzak wrote: 07/03/2022 20:28 Treba imati balans između istoka i zapada. Šta vi mislite? da će nam Zapad pomoći ako se zarati? Hoće al u ku... To su licemjeri sve, nesposobni. Dobro je Johnson rekao.
Mores li mi sade reci koju drzavu sa otoga Istoka? Ne moras sav istok, samo jednu drzavu?
Jedina drzava koja nam je najviše pomogla je Iran.
Piaty
Posts: 5831
Joined: 01/12/2020 00:58

#79 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Piaty »

Ludzak wrote: 07/03/2022 21:23
Piaty wrote: 07/03/2022 21:20

Mores li mi sade reci koju drzavu sa otoga Istoka? Ne moras sav istok, samo jednu drzavu?
Jedina drzava koja nam je najviše pomogla je Iran.
Znam ja da je nama Iran pomogao.

Pitanje sam postavio u kontekstu tvog stava o pozicioniranju BiH na geopolitickoj mapi.

P.S vjerovatno si se vec prekonto, zar ne :-D
User avatar
Ludzak
Posts: 5631
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#80 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Ludzak »

Piaty wrote: 07/03/2022 21:25
Ludzak wrote: 07/03/2022 21:23

Jedina drzava koja nam je najviše pomogla je Iran.
Znam ja da je nama Iran pomogao.

Pitanje sam postavio u kontekstu tvog stava o pozicioniranju BiH na geopolitickoj mapi.

P.S vjerovatno si se vec prekonto, zar ne :-D
Zato sam rekao balans. Ne vjerovati ni Istoku, ni Zapadu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#81 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Hajvan »

Piaty wrote: 07/03/2022 21:20
Ludzak wrote: 07/03/2022 20:28 Treba imati balans između istoka i zapada. Šta vi mislite? da će nam Zapad pomoći ako se zarati? Hoće al u ku... To su licemjeri sve, nesposobni. Dobro je Johnson rekao.
Mores li mi sade reci koju drzavu sa otoga Istoka? Ne moras sav istok, samo jednu drzavu?
Japan :mrgreen:
Piaty
Posts: 5831
Joined: 01/12/2020 00:58

#82 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Piaty »

Hajvan wrote: 07/03/2022 21:46
Piaty wrote: 07/03/2022 21:20

Mores li mi sade reci koju drzavu sa otoga Istoka? Ne moras sav istok, samo jednu drzavu?
Japan :mrgreen:
:lol:

Ejs bas nadje zemlju koja je i istok i zapad
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#83 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by agent_zero »

Bećirović traži osudu agresije na Ukrajinu, Čović blokira

08/03/2022

Istekao je rok Draganu Čoviću, predsjedavajućem Doma naroda da sazove hitnu sjednicu ovog doma na kojoj se treba razmatrati Deklaracija o osudi agresije na Ukrajinu.
Naime, delegat Denis Bećirović (SDP) još 2. marta uputio je zahtjev za održavanje ove sjednice i zatražio da Kolegij Doma naroda PSBiH u roku od tri dana zakaže sjednicu.

Međutim, Čović, koji za sebe voli reći da je nosilac EU vrijednosti ostao je nijem na zahtjev. Podsjećamo da je i Evropski parlament izglasao ovu deklaraciju, kao i Hrvatski sabor.

Inače u prijedlogu Deklaracije koju je Bećirović dostavio navodi se:

Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine:

– osuđuje prijetnje oružanom silom ili njenom upotrebom protiv nezavisnih i suverenih država
– podržava evropski sigurnosni poredak čija su ključna načela sadržana u Povelji Ujedinjenih nacija i osnovnim dokumentima Organizacije za evropsku sigurnost i saradnju, uključujući Helsinški završni dokument i Parisku povelju;
– insistira da se međunarodni sporovi rješavaju mirnim putem koji ne ugrožava međunarodni mir i sigurnost;
– podvlači važnost afirmiranja saradnje država u skladu s Poveljom Ujedinjenih nacija i poštivanja pravne jednakosti svih država,
– ističe važnost poštivanja slobode država da izaberu ili promijene svoje vlastite sigurnosne aranžmane i dosljednog ispunjavanja prihvaćenih međunarodnih obaveza u dobroj vjeri.

II.

Dom naroda najoštrije osuđuje agresiju na Ukrajinu i njen suverenitet, teritorijalni integritet i političku nezavisnost, te poziva Rusku Federaciju da odmah zaustavi vojni napad i povuče svoje oružane snage s ukrajinske državne teritorije.

Dom naroda osuđuje rusko priznavanje samoproglašenih regija Donjecka i Luganska kao čin flagrantnog kršenja suvereniteta Ukrajine i potkopavanja osnova međunarodnog poretka.

IV.

Dom naroda naglašava da su organi Bosne i Hercegovine definirali vanjskopolitičke ciljeve i da imaju obavezu da vanjsku politiku usklađuju sa vanjskom i sigurnosnom politikom Evropske unije. Neprihvatljivo je oružanu agresiju Ruske Federacije na Ukrajinu opravdavati na bilo koji način ili biti neutralan pred stradanjem ukrajinskog naroda i očiglednim napadom na međunarodni poredak i temeljna načela međunarodnog prava.

V.

Dom naroda iskazuje punu solidarnost s Ukrajinom i ukrajinskim narodom te poziva Vijeće ministara BiH, kao i druge organe vlasti na nižim nivoima, da pruže humanitarnu i drugu pomoć Ukrajini u ovom za njih i sav miroljubivi svijet prijelomnom i teškom trenutku.

VI.

Dom naroda nedvosmisleno izražava uvjerenje da je demokratska, slobodna, stabilna i sigurna Ukrajina u strateškom interesu svih građana Ukrajine, Evrope, svjetskog mira i međunarodnog poretka.
"Ruski svet" na djelu i u BiH, osnovina HDZ-SNSD-SDA!
User avatar
Truba
Posts: 82847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#84 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by Truba »

dodo je jednom rekao uvijek smo bili na razuličitim stranama

tako se i sada potvrđuje

svaki događaj 2 ili 3 verzije teorije i pravca djelovanja

tako je i sa ukrajinom i rusijom
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#85 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by agent_zero »

Džaferović i Dodik prisustvovat će otvaranju Antalija foruma, planiran sastanak s Erdoganom

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dzafero ... /220310130

Dva fikusa, dva kretena, umjesto u Vašington, Brisel, London oni kod Putinovog satrapa na more. A Putinov čovjek iz BiH s njima u društvu.
StrexRex
Posts: 4
Joined: 11/03/2022 10:38

#86 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by StrexRex »

Sarajmen wrote: 11/03/2022 10:25 Ruski dron fulio državu?
Postoji i Jarun u Ukrajini.
Image
Izgleda da je ruski dron TU 141 promašio cijelu jednu državu.

Letjelica koja se sinoć srušila kod Jaruna, u rejonu Zagreba, sudeći po objavama, bila je poslata da izviđa Jarun, ali u Ukrajini.

Portal Istraga.ba na Twitteru je objavila fotografiju geolokacije mjesta Jarun, u rejonu Žitomirska.

Image



To je dio ukrajinske države u rejonu Kijeva.


Graniči se sa Bjelorusijom.

Mediji u Hrvatskoj intenzivno izvještavaju o incidentu bez presedana.

Prenosi se i izjava gradonačelnika Zagreba koji najavljuje detaljnu istragu.

Oglasili su se i neki od čelnih ljudi Hrvatske.

Index.hr dao je detaljnu analizu ruskog drona TU 141.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kak ... i_ostalo_d
Bošnjacima je krivo što dron nije pao na saHrajevo.

Tako bi imali priliku pokupit ostatke da se proda u staro željezo.

Malo za nafake, malo kaHvana i malo kladionica.

Pozivam ruse da pomognu bošnjacima.
StrexRex
Posts: 4
Joined: 11/03/2022 10:38

#87 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by StrexRex »

Pozivam esada delića tzv precenika tzv rvi arbih i bivšeg šajinog utovarivača lubenica u foči da izađe u javnost sa saopćenjem o ovom slučaju.

Aferim esade.
User avatar
HarTar
Posts: 8740
Joined: 20/05/2020 02:33

#88 Re: Uticaj rata u Ukrajini na Zapadni Balkan

Post by HarTar »

PLANIRANI SCENARIJ ETNIČKE PODJELE BiH I NESTANAK DRŽAVE BiH KOJI (NE)ĆE BITI OSTVAREN!!! Nakon uspješne invazije Putinove Rusije na Ukrajinu, okupacije i uspostave proruske Vlade najkasnije do 02.03., Dodikova oligarhija proglašava nezavisnost RS. Jedinice MUP-a RS i specijalne jedinice iz Srbije obezbjeđuju međuentitetsku liniju razgraničenja. Jedinice Vojske RHrvatske po naredbi Milanovića pod isprkom potrebe zaštite "ugroženog hrvatskog naroda" ulaze u BiH i štite "hrvatske teritorije". Erdoganova Turska daje podršku Bošnjacima i nudi starateljstvo, poput onog turskom dijelu Kipra i zaštitu Bošnjacima od novih ratnih stradanja i genocida a oligarhija B.Izetbegovića prihvata tu podršku i pomoć. Ruska Federacija, Sjeverna Koreja, Mađarska, Srbija, Kina, Venecuela.... priznaju RS kao nezavisnu državu i inistiraju na mirnom rješavanju nastale krize na Zapadnom Balkanu.
Rezultat svih dešavanja je zamrznuti sukob koji ide u pravcu stvaranja Velike Srbije, Velike Hrvatske i Velike Albanije. Ovo je operativno u detalje isplanirano u decembru u razgovoru Dodika i Putina, više razgovora ministra Gordan Grlić Radmana u Moskvi , niza drugih predstavnika RHrvatske.
Ruski sekretar za nacionalnu sigurnost Nikolaj Petrušek trebao je dolaskom u Srbije u posjetu Vučiću da direkno doprinese uspješnoj realizaciji iskovanog plana.
DUŠMANI BiH I BOŠNJAČKOG NARODA NISU JOŠ UVIJEK ODUSTALI OD SVOJIH PLANOVA ALI TO IM JE SVE TEŽE OSTVARITI .


Image
User avatar
husein_kapetan
Posts: 3140
Joined: 24/07/2013 20:19

#89 Re: Ukrajina

Post by husein_kapetan »

zigzag wrote: 14/03/2022 20:02
husein_kapetan wrote: 14/03/2022 19:47
Vidi..
Mene ta ukrajina i rusija otprilike interesuje onoliko koliko je njih interesovao nas sukob..znam i jedne i druge dobro..razmjenjivali smo "misljenja" po Aerodromskom i jos par mijesta..ne prave mi ni jedni drugi ni toplo ni hladno..fakat..interesuje me zasto ova raja histerise na ovaj veoma glupi nacin praveci nekakvo javno mnjenje koje se perfektno uklapa u globalni mainstream toliko puta vidjen..mozda tako treba ali i ja imam pravo nesto reci..oprostite sto nisam dio vaseg hora..
Činjenica je da se navija.

Ali svaki uspjeh ukrajinaca je korak nazad za ravnogorski četnički pokret.
Mi bosanci tek shvatimo kad nam je bukvalno puščana cijev na zatiljku.

Uvijek zanemarujemo globalna dešavanja a uvijek nam ta dešavanja na kraju rade o glavi.
Navijanje bilo kog tipa je po meni samo odraz neznanja zatupljenog..ponekad (uvijek) naucenog..samo se na vlastitoj kozi iskustva kale..od neprijatelje ne mozes niti trebas ocekivati milost i suosjecanjje..trebas uraditi sve da ne dodjes u tu poziciju jer je ishod toga veoma izvjestan..desilo se.. Mi imamo problem koji je samo u zapecak stavljen..stoga i pisanje moje drug..previse me ovo sve tjera na veoma ruzna sjecanja..i nadam se da ovo nase nece "ledja" trecih biti..
(uvio malo u celofan..nadam se da je ipak razumljivo)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#90 Re: Ukrajina

Post by mO k3 »

Drugari spustimo loptu ....

Ono sto se bosnjacima dogodilo 1992 do 1995 ne ponovilo se, ali kako mi sve izgleda komsije nam nesto spremaju
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#91 Re: Ukrajina

Post by homer2go »

begic2019 wrote: 14/03/2022 20:22
husein_kapetan wrote: 14/03/2022 19:13
Ne mogu a da ne repliciram.. Ma koji je vama djavo..ratuju dojucerasnja braca izmedju sebe jer jedan nesto slagao a drugom motka u rukama pa odlucio da mu silom vrati..i sada nastupa kolektivna histerija koja presedana nema..izbore i odluke trecih treba konstatirati i ne prepoznavati se ni u kome ni u cemu..imamo i mi ovdje debeo problem koji se naslonio na krizu tamosnju..skutori hahare dizuci cijene u nebo zarad sicara bolesnog i blasfemnog..politicari..eh..bolje da se suzdrzim..bez da se ista ovdje desava mnogi ostre naume svoje nebi li kao nesto usicarili..hiljade stranica glupog blebetanja i projekcija bez da najveci dio ovdje dalje od nosa ne vidi..
Ovaj telefonirani rat je samo kockica rastuceg globalnog sukoba koji se veoma jasno profilira..busije su se uglavnom zauzele..ovo je samo pocetak ustrojavanja nekog novog poretka i lomice se uglavnom preko ledja trecih..cuvajte energiju za ono sto nama u narednom periodu predstoji.. ovom besmislenom mlacenju prazne slame ovdje ne vidim svrhu..
Ratova ovog tipa u zadnih 20 godina vidjesmo barem 10..mjenja samo fakat da su "treci" oni koji iniciraju agresije ovog tipa.. i naravno da se geometrije globalnog pozicioniranja mijenjaju nepovratno..
Racionalan pristup ovom problemu koji je upeo prste i u prilike ovdasnje bi za sve nas trebala biti "via maestra"..a ne puko navijacko blebetanje..
Najbolji komentar napisan na ovom forumu!!!
Slava Ukrajini

Slava Herojima

Puno pozdrava zabrinutim Talijanima, Šta kaže Dragi, oćel biti plina :izet: :izet: :izet:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27953
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#92 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

husein_kapetan wrote: 14/03/2022 20:21
zigzag wrote: 14/03/2022 20:02

Činjenica je da se navija.

Ali svaki uspjeh ukrajinaca je korak nazad za ravnogorski četnički pokret.
Mi bosanci tek shvatimo kad nam je bukvalno puščana cijev na zatiljku.

Uvijek zanemarujemo globalna dešavanja a uvijek nam ta dešavanja na kraju rade o glavi.
Navijanje bilo kog tipa je po meni samo odraz neznanja zatupljenog..ponekad (uvijek) naucenog..samo se na vlastitoj kozi iskustva kale..od neprijatelje ne mozes niti trebas ocekivati milost i suosjecanjje..trebas uraditi sve da ne dodjes u tu poziciju jer je ishod toga veoma izvjestan..desilo se.. Mi imamo problem koji je samo u zapecak stavljen..stoga i pisanje moje drug..previse me ovo sve tjera na veoma ruzna sjecanja..i nadam se da ovo nase nece "ledja" trecih biti..
(uvio malo u celofan..nadam se da je ipak razumljivo)

baš zbog toga ne treba zabijati glavu u sopstveni šupak već posmatrati svijet...historija nas uči da se ove naše domaće utakmice igraju samo kad strani sudija zvizne. Zbog toga je imperativ posmatrati, analizirati i biti na pravoj strani. Inače ti se ponovi sve ono što ne želiš.
zigzag
Posts: 5920
Joined: 18/04/2014 11:26

#93 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

husein_kapetan wrote: 14/03/2022 20:21
zigzag wrote: 14/03/2022 20:02

Činjenica je da se navija.

Ali svaki uspjeh ukrajinaca je korak nazad za ravnogorski četnički pokret.
Mi bosanci tek shvatimo kad nam je bukvalno puščana cijev na zatiljku.

Uvijek zanemarujemo globalna dešavanja a uvijek nam ta dešavanja na kraju rade o glavi.
Navijanje bilo kog tipa je po meni samo odraz neznanja zatupljenog..ponekad (uvijek) naucenog..samo se na vlastitoj kozi iskustva kale..od neprijatelje ne mozes niti trebas ocekivati milost i suosjecanjje..trebas uraditi sve da ne dodjes u tu poziciju jer je ishod toga veoma izvjestan..desilo se.. Mi imamo problem koji je samo u zapecak stavljen..stoga i pisanje moje drug..previse me ovo sve tjera na veoma ruzna sjecanja..i nadam se da ovo nase nece "ledja" trecih biti..
(uvio malo u celofan..nadam se da je ipak razumljivo)
Taj naš problem čeka uspjeh ruskog plana.
A forum ko forum. Nije stručni forum da ne bi bilo zafrkancija.
User avatar
amker
Posts: 233
Joined: 21/10/2012 21:55

#94 Re: Ukrajina

Post by amker »

begic2019 wrote: 14/03/2022 20:22
husein_kapetan wrote: 14/03/2022 19:13
Ne mogu a da ne repliciram.. Ma koji je vama djavo..ratuju dojucerasnja braca izmedju sebe jer jedan nesto slagao a drugom motka u rukama pa odlucio da mu silom vrati..i sada nastupa kolektivna histerija koja presedana nema..izbore i odluke trecih treba konstatirati i ne prepoznavati se ni u kome ni u cemu..imamo i mi ovdje debeo problem koji se naslonio na krizu tamosnju..skutori hahare dizuci cijene u nebo zarad sicara bolesnog i blasfemnog..politicari..eh..bolje da se suzdrzim..bez da se ista ovdje desava mnogi ostre naume svoje nebi li kao nesto usicarili..hiljade stranica glupog blebetanja i projekcija bez da najveci dio ovdje dalje od nosa ne vidi..
Ovaj telefonirani rat je samo kockica rastuceg globalnog sukoba koji se veoma jasno profilira..busije su se uglavnom zauzele..ovo je samo pocetak ustrojavanja nekog novog poretka i lomice se uglavnom preko ledja trecih..cuvajte energiju za ono sto nama u narednom periodu predstoji.. ovom besmislenom mlacenju prazne slame ovdje ne vidim svrhu..
Ratova ovog tipa u zadnih 20 godina vidjesmo barem 10..mjenja samo fakat da su "treci" oni koji iniciraju agresije ovog tipa.. i naravno da se geometrije globalnog pozicioniranja mijenjaju nepovratno..
Racionalan pristup ovom problemu koji je upeo prste i u prilike ovdasnje bi za sve nas trebala biti "via maestra"..a ne puko navijacko blebetanje..
Najbolji komentar napisan na ovom forumu!!!
Ne mogu da ja vama dvojici ne repliciram, ako mozete ukratko napraviti paralelu Ukrajina-Rusija i evo Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Kosovo...ali da uzmete u obzir zadnje 3 godine desavanja u nasem okruzenju i da nam svima ovde pomognete da mi shvatimo i eto razumijemo te bratske odnose, jel ok..
Manite se suplje imate vase bratske stranice i tamo idite i sirite bratstvo jedinstvo ok...
begic2019
Posts: 24
Joined: 06/04/2020 19:27

#95 Re: Ukrajina

Post by begic2019 »

homer2go wrote: 14/03/2022 20:28
begic2019 wrote: 14/03/2022 20:22

Najbolji komentar napisan na ovom forumu!!!
Slava Ukrajini

Slava Herojima

Puno pozdrava zabrinutim Talijanima, Šta kaže Dragi, oćel biti plina :izet: :izet: :izet:
I ti bi drug trebao biti zabrinut,kad europa kihne bosna se razboli,
Covjek je napiso odlican komentar,nazalost kad se velike sile sudaraju nastradaju oni mali,ista stvar se desila sa Jugoslavijom,tad se najbolje vidjelo licemjerstvo zapada,cekali su pet godina da rat zaustave,i onda dosli i za jednu marku pokupovali unistene firme,i jos bi rekao da su slavenski narodi malo i glupi,brat protiv brata,ratuju za anglo sansonske interese..
Ja sam u svim komentarima napisao da je rusija agresor na ukrajinu,ali ako cemo biti imalo iskreni treba reci da problemi u Ukrajini postoje odavno,drzavni udar,masakr u Odesi,Donbas i tak dalje,da su ukrajinici malo pametniji pa da su rijesili sami problem do rata nebi nikad doslo
User avatar
amker
Posts: 233
Joined: 21/10/2012 21:55

#96 Re: Ukrajina

Post by amker »

begic2019 wrote: 14/03/2022 20:41
homer2go wrote: 14/03/2022 20:28

Slava Ukrajini

Slava Herojima

Puno pozdrava zabrinutim Talijanima, Šta kaže Dragi, oćel biti plina :izet: :izet: :izet:
I ti bi drug trebao biti zabrinut,kad europa kihne bosna se razboli,
Covjek je napiso odlican komentar,nazalost kad se velike sile sudaraju nastradaju oni mali,ista stvar se desila sa Jugoslavijom,tad se najbolje vidjelo licemjerstvo zapada,cekali su pet godina da rat zaustave,i onda dosli i za jednu marku pokupovali unistene firme,i jos bi rekao da su slavenski narodi malo i glupi,brat protiv brata,ratuju za anglo sansonske interese..
Ja sam u svim komentarima napisao da je rusija agresor na ukrajinu,ali ako cemo biti imalo iskreni treba reci da problemi u Ukrajini postoje odavno,drzavni udar,masakr u Odesi,Donbas i tak dalje,da su ukrajinici malo pametniji pa da su rijesili sami problem do rata nebi nikad doslo
Tema je Ukrajina...Suncokret :D
A_A_AKCIJA
Posts: 6070
Joined: 16/11/2009 02:54

#97 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

begic2019 wrote: 14/03/2022 20:41
homer2go wrote: 14/03/2022 20:28

Slava Ukrajini

Slava Herojima

Puno pozdrava zabrinutim Talijanima, Šta kaže Dragi, oćel biti plina :izet: :izet: :izet:
I ti bi drug trebao biti zabrinut,kad europa kihne bosna se razboli,
Covjek je napiso odlican komentar,nazalost kad se velike sile sudaraju nastradaju oni mali,ista stvar se desila sa Jugoslavijom,tad se najbolje vidjelo licemjerstvo zapada,cekali su pet godina da rat zaustave,i onda dosli i za jednu marku pokupovali unistene firme,i jos bi rekao da su slavenski narodi malo i glupi,brat protiv brata,ratuju za anglo sansonske interese..
Ja sam u svim komentarima napisao da je rusija agresor na ukrajinu,ali ako cemo biti imalo iskreni treba reci da problemi u Ukrajini postoje odavno,drzavni udar,masakr u Odesi,Donbas i tak dalje,da su ukrajinici malo pametniji pa da su rijesili sami problem do rata nebi nikad doslo
Loše si počeo na forumu.

Slagao si za cijene plina u Italiji, da su otišle 400%.

Sada pričaš priču ala Malagurski, neko drugi rasturio Jugoslaviju.

Haj mi navedi tri firme koje su stranci kupili u BiH za džabe poslije rata?

U Ukrajini se brani civilizacija i Bosna i Hercegovina. Milorad Dodik je dio zločinačke organizacije kojoj je na čelu Putin. Zauzimanje Ukrajine je trebalo da znači promjenu poretka u svijetu, i signal RS-U za ocepljenje. Poraz Ukrajine bi značio lančanu reakciju u kojoj bi Bosna nastradala i gdje bi na Darivi osvanuli ruski tenkovi. Bezbroj je dokaza za ovo, od Miletovih drskih najava promjena u svijetu, do kupovine zlata Rusije i Srbije, naoružavanja Srbije ...

Sve to su razlozi zašto navijam za Ukrajinu, jer se tamo brani sve što nam je bitno.

I zato iz sveg glasa i srca, Slava Ukrajini!

Drugarice posadimo cveće, neka cvate suncokret, neka ove godine rodi kao nikad prije!
Last edited by A_A_AKCIJA on 14/03/2022 21:13, edited 1 time in total.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#98 Re: Ukrajina

Post by tindbe »

A_A_AKCIJA wrote: 14/03/2022 21:08
begic2019 wrote: 14/03/2022 20:41
I ti bi drug trebao biti zabrinut,kad europa kihne bosna se razboli,
Covjek je napiso odlican komentar,nazalost kad se velike sile sudaraju nastradaju oni mali,ista stvar se desila sa Jugoslavijom,tad se najbolje vidjelo licemjerstvo zapada,cekali su pet godina da rat zaustave,i onda dosli i za jednu marku pokupovali unistene firme,i jos bi rekao da su slavenski narodi malo i glupi,brat protiv brata,ratuju za anglo sansonske interese..
Ja sam u svim komentarima napisao da je rusija agresor na ukrajinu,ali ako cemo biti imalo iskreni treba reci da problemi u Ukrajini postoje odavno,drzavni udar,masakr u Odesi,Donbas i tak dalje,da su ukrajinici malo pametniji pa da su rijesili sami problem do rata nebi nikad doslo
Loše si počeo na forumu.

Slagao si za cijene plina u Italiji, da su otišle 400%.

Sada pričaš priču ala Malagurski, neko drugi rasturio Jugoslaviju.

Haj mi navedi tri firme koje su stranci kupili u BiH za džabe poslije rata?

U Ukrajini se brani civilizacija i Bosna i Hercegovina. Milorad Dodik je dio zločinačke organizacije kojoj je na čelu Putin. Zauzimanje Ukrajine je trebalo da znači promjenu poretka u svijetu, i signal RS-U za ocepljenje. Poraz Ukrajine bi značio lančanu reakciju u kojoj bi Bosna nastradala i gdje bi na Darivi osvanuli ruski tenkovi. Bezbroj je dokaza za ovo, od Miletovih drskih najava promjena u svijetu, do kupovine zlata Rusije i Srbije, naoružavanja Srbije ...

Sve to su razlozi zašto navijam za Ukrajinu, jer se tamo brani sve što nam je bitno.
Upravo ovo htjedoh napisati.
Težina lanaca pušači, vozdra.
Tesnjak_91
Posts: 163
Joined: 27/11/2021 09:01

#99 Re: Ukrajina

Post by Tesnjak_91 »

A_A_AKCIJA wrote: 14/03/2022 21:08
begic2019 wrote: 14/03/2022 20:41
I ti bi drug trebao biti zabrinut,kad europa kihne bosna se razboli,
Covjek je napiso odlican komentar,nazalost kad se velike sile sudaraju nastradaju oni mali,ista stvar se desila sa Jugoslavijom,tad se najbolje vidjelo licemjerstvo zapada,cekali su pet godina da rat zaustave,i onda dosli i za jednu marku pokupovali unistene firme,i jos bi rekao da su slavenski narodi malo i glupi,brat protiv brata,ratuju za anglo sansonske interese..
Ja sam u svim komentarima napisao da je rusija agresor na ukrajinu,ali ako cemo biti imalo iskreni treba reci da problemi u Ukrajini postoje odavno,drzavni udar,masakr u Odesi,Donbas i tak dalje,da su ukrajinici malo pametniji pa da su rijesili sami problem do rata nebi nikad doslo
Loše si počeo na forumu.

Slagao si za cijene plina u Italiji, da su otišle 400%.

Sada pričaš priču ala Malagurski, neko drugi rasturio Jugoslaviju.

Haj mi navedi tri firme koje su stranci kupili u BiH za džabe poslije rata?

U Ukrajini se brani civilizacija i Bosna i Hercegovina. Milorad Dodik je dio zločinačke organizacije kojoj je na čelu Putin. Zauzimanje Ukrajine je trebalo da znači promjenu poretka u svijetu, i signal RS-U za ocepljenje. Poraz Ukrajine bi značio lančanu reakciju u kojoj bi Bosna nastradala i gdje bi na Darivi osvanuli ruski tenkovi. Bezbroj je dokaza za ovo, od Miletovih drskih najava promjena u svijetu, do kupovine zlata Rusije i Srbije, naoružavanja Srbije ...

Sve to su razlozi zašto navijam za Ukrajinu, jer se tamo brani sve što nam je bitno.

I zato iz sveg glasa i srca, Slava Ukrajini!

Drugarice posadimo cveće, neka cvate suncokret, neka ove godine rodi kao nikad prije!
Pročitan je. Izdvojio sam vremena jučer/sinoć za raspravu u par postova, hem mi je veći dio postova sa direktnim pitanjima "zaboravio" odgovoriti, a nakon zadnjeg posta je nestao. Evo vidim opet je u smjeni, po starom dobrom sistemu.

Nejasno mi samo jel' zaista misle da se ovdje jasno ne vidi ko je agresor, i zašto mi kao nekadašnje žrtve agresora koje su prošle sličan scenarij kao Ukrajinci jasno stajemo na stranu Ukrajine i ljudi koji brane kućni prag. Za agresiju NEMA opravdanja!
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#100 Re: Ukrajina

Post by galia95 »

husein_kapetan wrote: 14/03/2022 19:13
GandalfSivi wrote: 14/03/2022 18:36 Samo da pozdravim “objektivne” koji se zale da mi ovdje uzdizemo ukrajinske uspjehe dok ostatak svijeta izvjestava kako Ukrajina samo sto nije pala :izet: :izet: :izet:

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... i_ostalo_m
Ne mogu a da ne repliciram.. Ma koji je vama djavo..ratuju dojucerasnja braca izmedju sebe jer jedan nesto slagao a drugom motka u rukama pa odlucio da mu silom vrati..i sada nastupa kolektivna histerija koja presedana nema..izbore i odluke trecih treba konstatirati i ne prepoznavati se ni u kome ni u cemu..imamo i mi ovdje debeo problem koji se naslonio na krizu tamosnju..skutori hahare dizuci cijene u nebo zarad sicara bolesnog i blasfemnog..politicari..eh..bolje da se suzdrzim..bez da se ista ovdje desava mnogi ostre naume svoje nebi li kao nesto usicarili..hiljade stranica glupog blebetanja i projekcija bez da najveci dio ovdje dalje od nosa ne vidi..
Ovaj telefonirani rat je samo kockica rastuceg globalnog sukoba koji se veoma jasno profilira..busije su se uglavnom zauzele..ovo je samo pocetak ustrojavanja nekog novog poretka i lomice se uglavnom preko ledja trecih..cuvajte energiju za ono sto nama u narednom periodu predstoji.. ovom besmislenom mlacenju prazne slame ovdje ne vidim svrhu..
Ratova ovog tipa u zadnih 20 godina vidjesmo barem 10..mjenja samo fakat da su "treci" oni koji iniciraju agresije ovog tipa.. i naravno da se geometrije globalnog pozicioniranja mijenjaju nepovratno..
Racionalan pristup ovom problemu koji je upeo prste i u prilike ovdasnje bi za sve nas trebala biti "via maestra"..a ne puko navijacko blebetanje..
Ko nas bre zavadi, majstore :-)
Ti i slični tebi možete pokušavati, truditi se, na glavu se nasaditi da opravdate postupke pomahnitalog diktatora i teroriste iz Kremlja, bolesnom relativizacijom ruske agresije i izjednačavanjem agresora sa žrtvama.
Trenutno me ne zanimaju američki ratovi u Iraku, Afganistanu, Siriji, Vijetnamu, istrebljenje Indijanaca...
Tema je Ukrajina i ovdje je istina jasna i nedvosmislena - agresija fašističke Rusije na nezavisnu i suverenu evropsku zemlju!
Post Reply