Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8601 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

.... Sarajlija... old money..... bez konfuzije...... :zjev:
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#8602 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

citroen xm wrote: 22/02/2022 17:23
crveni_makovi wrote: 22/02/2022 03:21 Sarajlija je tako bezznačajna riječ i pojam. Ne zbog toga što ja nisam iz tog grada, ni što nikad nisam ni poželila biti nego jednostavno što je to obično mjesto kao hiljade drugih mjesta. Čovjek se slučajno rodi gdje se rodi i može živjeti bilo gdje. Osim toga, to što neko ima platežnu moć da kupi nekretninu bilo gdje pa i u tom jadnom Sarajevu ne znači da je nužno išta manje ta neka tvoja šuša. Novac često imaju brojni dileri narkoticima i do novca se može doći na brojne načine.
Sarajlija nekada nije značilo samo boravišnu odrednicu i rodni list, što ne znači ni sada. Ali je zato Sarajevo nekada bilo kulturni centar ne samo za BiH već i mnogo šire za šta su mahom zaslužni tadašnji stanovnici i kultura življenja. Za kratko vrijeme se sve promjenilo što znači da je ipak neka masa lako naselila grad, došla lako do nekretnina i donijela svoj papanski mentalitet nebitno odakle dolazi. E da je tada bila cijena kao sada ne bi u Sarajevu danas živjeli oni koji ga nisu znali ni na karti pokazati.
Hahaha kakve gluposti. Vise se papaka zateklo u Sarajevu nego sto ga je naselilo ako cemo iskreno :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8603 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Dobro, imaš pravo da živiš u zabludi.
talijan97
Posts: 1600
Joined: 26/11/2019 18:18

#8604 Re: Cijene stanova All about

Post by talijan97 »

Nadam se da će se nekad neki dokumentarac snimiti o toj superiornoj Sarajevskoj nadrasi.

Sarajlija mitsko biće.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8605 Re: Cijene stanova All about

Post by Hajvan »

Wikipediolog wrote: 22/02/2022 17:31 Ah Sarajlija, to mitsko biće.
Poput Kusturice, Šešelja i Neleta. Sad sve goli papci naselili šeher ccc.
ne moze ni ova tema bez ortodontskodoxnih shovinistichkih udoskochica.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8606 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".

Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.

I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.

I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8607 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Jašta, sve same nebuloze.
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#8608 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Sarajevo je bilo gradom i imalo taj šmek negdje od kraja 70-tih do olimpijade i malo poslije. Šarm koji se ne može osporiti... Nažalost trebalo je 35 godina strogog režima da se ljudi emancipuju i shvate da se može i kulturnije živjeti. Takav režim i kritičnu masu više ne vidim. Zato nam je grad kakav jeste.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#8609 Re: Cijene stanova All about

Post by ljubicasti limun »

Wikipediolog wrote: 22/02/2022 17:31 Ah Sarajlija, to mitsko biće.
Poput Kusturice, Šešelja i Neleta. Sad sve goli papci naselili šeher ccc.
Iskreno, kad cujes neartikulirani govor, nepoznavanje padeza i ekavicu, kad vidis ponasanje i cujes muzicki ukus, onda skontas da fakat jesu.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#8610 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

talijan97 wrote: 22/02/2022 20:39 Nadam se da će se nekad neki dokumentarac snimiti o toj superiornoj Sarajevskoj nadrasi.

Sarajlija mitsko biće.
Pa snimljen je - Nadrealisti :lol:
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8611 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

lavander
Posts: 140
Joined: 24/01/2008 10:03

#8612 Re: Cijene stanova All about

Post by lavander »

VladaFBiH wrote: 22/02/2022 11:21
lavander wrote: 22/02/2022 11:07 Znate li koliki je iznos poreza kod kupovine stana? Nekad je bio 6% od kupoprodajne vrijednosti, da li se ista mijenjalo?
To je kantonalni porez i u KS je bio uvijek 5% + imaš troškove notara i uknjižbe
Hvala. :thumbup:
User avatar
Didier
Posts: 3789
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Главни град

#8613 Re: Cijene stanova All about

Post by Didier »

madesa wrote: 23/02/2022 08:20 https://www.olx.ba/artikal/46964810/gar ... -sarajevo/

gledajte dzungle za 4360 m2 :D
:lol: :lol: :lol:

Baš me interesuje hoće li se ovo prodati. Ovo samo lud čovjek može kupiti.
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#8614 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

vrhunska zgrada u svakom slučaju...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8615 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Zanima me šta je u ovom stanu uredno, pošto to naglašava agencija. Možda papirologija. :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8616 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

Sarajevo bi bilo teska provincija da nije bilo doseljavanja u njega.

Ovo smatrati sebe vecim jer je on nekakav Sarajlija i njemu eto nesto otimaju ovi koji dodju je sarijalizam da ga tako nazovem, odnosno vrsta nacizma.

Na stotine onih koji su zaduzili ovaj grad su doseljenici u 1. Ili 2. koljenu. Na kraju krjavea vecina branitelja ovog grada i heroja nisu su bili doseljenici. Dok su oni tkz. prvom prilikom na taj grad zapucali.

Ljudi se dijele na ljude i neljude, a na crnce bijelce, onima kojima je koljeno vise ili manje u Sarajevu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8618 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

Kuhinja.....lijepo što ima prozor...ali je ujedno. I napa za šporet :?

Image
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#8619 Re: Cijene stanova All about

Post by Mariella »

Ti si zeno opsjednuta s napama, svaki put isti komentar :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#8620 Re: Cijene stanova All about

Post by pepeljara »

3275 kvadrat ?
:zoka:
l33t
Posts: 4793
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#8621 Re: Cijene stanova All about

Post by l33t »

citroen xm wrote: 22/02/2022 20:53 Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".

Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.

I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.

I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
Pa tako je i u drugim gradovima? Šta bi ti očuvanje autohtonog Sarajlije kao u nekom rezervatu? Isti ti je slučaj i sa Zenicom i doseljavanjem "seljaka" koji su prodali placeve, kuće, njive i došli da glume građane... Normalna pojava, kriv je grad (policija, sud) što te nove naraštaje "građana" ne zna odgojiti (kazniti, lupiti po džepu)...
User avatar
Haris.ba
Posts: 35324
Joined: 08/09/2005 20:08

#8622 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

Fin stan. Jedina zamjerka je ulica do zgrade bez trotoara i nedostatak zelenila oko zgrade (ono, barem neki minumum). Ja bih volio i lift. Ali, eto ima dva parkinga.
Koja je ondje najbliža osnovna škola? Nafije Sarajlić?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8623 Re: Cijene stanova All about

Post by moonca »

wrote: 23/02/2022 18:00 Ti si zeno opsjednuta s napama, svaki put isti komentar :lol:
Zeno.. kuhinja bez nape( cak i ako kuhinja sluzi, samo da osoba skuva chaj ) u danasnje vrijeme, kao ovaj stan, s ovom cijenom je smijeno... kao i stolarija.. uzas.. zgrada je nova. to je ok za nekoga..
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#8624 Re: Cijene stanova All about

Post by stubrijez »

l33t wrote: 23/02/2022 18:01
citroen xm wrote: 22/02/2022 20:53 Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".

Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.

I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.

I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
Pa tako je i u drugim gradovima? Šta bi ti očuvanje autohtonog Sarajlije kao u nekom rezervatu? Isti ti je slučaj i sa Zenicom i doseljavanjem "seljaka" koji su prodali placeve, kuće, njive i došli da glume građane... Normalna pojava, kriv je grad (policija, sud) što te nove naraštaje "građana" ne zna odgojiti (kazniti, lupiti po džepu)...
...i sumu. ja ih zovem sumski gradjani.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#8625 Re: Cijene stanova All about

Post by JanuaryJones »

Haris.ba wrote: 23/02/2022 18:02
Fin stan. Jedina zamjerka je ulica do zgrade bez trotoara i nedostatak zelenila oko zgrade (ono, barem neki minumum). Ja bih volio i lift. Ali, eto ima dva parkinga.
Koja je ondje najbliža osnovna škola? Nafije Sarajlić?
Mislim da jeste. Jezero.
Post Reply