Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#8601 Re: Cijene stanova All about
.... Sarajlija... old money..... bez konfuzije...... 
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#8602 Re: Cijene stanova All about
Hahaha kakve gluposti. Vise se papaka zateklo u Sarajevu nego sto ga je naselilo ako cemo iskrenocitroen xm wrote: ↑22/02/2022 17:23Sarajlija nekada nije značilo samo boravišnu odrednicu i rodni list, što ne znači ni sada. Ali je zato Sarajevo nekada bilo kulturni centar ne samo za BiH već i mnogo šire za šta su mahom zaslužni tadašnji stanovnici i kultura življenja. Za kratko vrijeme se sve promjenilo što znači da je ipak neka masa lako naselila grad, došla lako do nekretnina i donijela svoj papanski mentalitet nebitno odakle dolazi. E da je tada bila cijena kao sada ne bi u Sarajevu danas živjeli oni koji ga nisu znali ni na karti pokazati.crveni_makovi wrote: ↑22/02/2022 03:21 Sarajlija je tako bezznačajna riječ i pojam. Ne zbog toga što ja nisam iz tog grada, ni što nikad nisam ni poželila biti nego jednostavno što je to obično mjesto kao hiljade drugih mjesta. Čovjek se slučajno rodi gdje se rodi i može živjeti bilo gdje. Osim toga, to što neko ima platežnu moć da kupi nekretninu bilo gdje pa i u tom jadnom Sarajevu ne znači da je nužno išta manje ta neka tvoja šuša. Novac često imaju brojni dileri narkoticima i do novca se može doći na brojne načine.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8603 Re: Cijene stanova All about
Dobro, imaš pravo da živiš u zabludi.
-
talijan97
- Posts: 1600
- Joined: 26/11/2019 18:18
#8604 Re: Cijene stanova All about
Nadam se da će se nekad neki dokumentarac snimiti o toj superiornoj Sarajevskoj nadrasi.
Sarajlija mitsko biće.
Sarajlija mitsko biće.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#8605 Re: Cijene stanova All about
ne moze ni ova tema bez ortodontskodoxnih shovinistichkih udoskochica.Wikipediolog wrote: ↑22/02/2022 17:31 Ah Sarajlija, to mitsko biće.
Poput Kusturice, Šešelja i Neleta. Sad sve goli papci naselili šeher ccc.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8606 Re: Cijene stanova All about
Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".
Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.
I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.
I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.
I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.
I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8607 Re: Cijene stanova All about
Jašta, sve same nebuloze.
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#8608 Re: Cijene stanova All about
Sarajevo je bilo gradom i imalo taj šmek negdje od kraja 70-tih do olimpijade i malo poslije. Šarm koji se ne može osporiti... Nažalost trebalo je 35 godina strogog režima da se ljudi emancipuju i shvate da se može i kulturnije živjeti. Takav režim i kritičnu masu više ne vidim. Zato nam je grad kakav jeste.
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#8609 Re: Cijene stanova All about
Iskreno, kad cujes neartikulirani govor, nepoznavanje padeza i ekavicu, kad vidis ponasanje i cujes muzicki ukus, onda skontas da fakat jesu.Wikipediolog wrote: ↑22/02/2022 17:31 Ah Sarajlija, to mitsko biće.
Poput Kusturice, Šešelja i Neleta. Sad sve goli papci naselili šeher ccc.
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
-
lavander
- Posts: 140
- Joined: 24/01/2008 10:03
- Didier
- Posts: 3789
- Joined: 10/04/2014 19:54
- Location: Главни град
#8613 Re: Cijene stanova All about
madesa wrote: ↑23/02/2022 08:20 https://www.olx.ba/artikal/46964810/gar ... -sarajevo/
gledajte dzungle za 4360 m2![]()
Baš me interesuje hoće li se ovo prodati. Ovo samo lud čovjek može kupiti.
-
breuer
- Posts: 7885
- Joined: 06/07/2009 15:44
#8614 Re: Cijene stanova All about
vrhunska zgrada u svakom slučaju...
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8615 Re: Cijene stanova All about
Zanima me šta je u ovom stanu uredno, pošto to naglašava agencija. Možda papirologija. 
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#8616 Re: Cijene stanova All about
Sarajevo bi bilo teska provincija da nije bilo doseljavanja u njega.
Ovo smatrati sebe vecim jer je on nekakav Sarajlija i njemu eto nesto otimaju ovi koji dodju je sarijalizam da ga tako nazovem, odnosno vrsta nacizma.
Na stotine onih koji su zaduzili ovaj grad su doseljenici u 1. Ili 2. koljenu. Na kraju krjavea vecina branitelja ovog grada i heroja nisu su bili doseljenici. Dok su oni tkz. prvom prilikom na taj grad zapucali.
Ljudi se dijele na ljude i neljude, a na crnce bijelce, onima kojima je koljeno vise ili manje u Sarajevu.
Ovo smatrati sebe vecim jer je on nekakav Sarajlija i njemu eto nesto otimaju ovi koji dodju je sarijalizam da ga tako nazovem, odnosno vrsta nacizma.
Na stotine onih koji su zaduzili ovaj grad su doseljenici u 1. Ili 2. koljenu. Na kraju krjavea vecina branitelja ovog grada i heroja nisu su bili doseljenici. Dok su oni tkz. prvom prilikom na taj grad zapucali.
Ljudi se dijele na ljude i neljude, a na crnce bijelce, onima kojima je koljeno vise ili manje u Sarajevu.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#8618 Re: Cijene stanova All about
Kuhinja.....lijepo što ima prozor...ali je ujedno. I napa za šporet


-
Mariella
- Posts: 3124
- Joined: 29/01/2008 20:41
#8619 Re: Cijene stanova All about
Ti si zeno opsjednuta s napama, svaki put isti komentar 
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#8620 Re: Cijene stanova All about
3275 kvadrat ?JanuaryJones wrote: ↑23/02/2022 17:25 https://www.olx.ba/artikal/46908549/sta ... vo-centar/
Privatna prodaja
-
l33t
- Posts: 4790
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
#8621 Re: Cijene stanova All about
Pa tako je i u drugim gradovima? Šta bi ti očuvanje autohtonog Sarajlije kao u nekom rezervatu? Isti ti je slučaj i sa Zenicom i doseljavanjem "seljaka" koji su prodali placeve, kuće, njive i došli da glume građane... Normalna pojava, kriv je grad (policija, sud) što te nove naraštaje "građana" ne zna odgojiti (kazniti, lupiti po džepu)...citroen xm wrote: ↑22/02/2022 20:53 Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".
Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.
I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.
I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
- Haris.ba
- Posts: 35321
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8622 Re: Cijene stanova All about
Fin stan. Jedina zamjerka je ulica do zgrade bez trotoara i nedostatak zelenila oko zgrade (ono, barem neki minumum). Ja bih volio i lift. Ali, eto ima dva parkinga.JanuaryJones wrote: ↑23/02/2022 17:25 https://www.olx.ba/artikal/46908549/sta ... vo-centar/
Privatna prodaja
Koja je ondje najbliža osnovna škola? Nafije Sarajlić?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#8623 Re: Cijene stanova All about
Zeno.. kuhinja bez nape( cak i ako kuhinja sluzi, samo da osoba skuva chaj ) u danasnje vrijeme, kao ovaj stan, s ovom cijenom je smijeno... kao i stolarija.. uzas.. zgrada je nova. to je ok za nekoga..
- stubrijez
- Posts: 2375
- Joined: 09/11/2012 11:12
#8624 Re: Cijene stanova All about
...i sumu. ja ih zovem sumski gradjani.l33t wrote: ↑23/02/2022 18:01Pa tako je i u drugim gradovima? Šta bi ti očuvanje autohtonog Sarajlije kao u nekom rezervatu? Isti ti je slučaj i sa Zenicom i doseljavanjem "seljaka" koji su prodali placeve, kuće, njive i došli da glume građane... Normalna pojava, kriv je grad (policija, sud) što te nove naraštaje "građana" ne zna odgojiti (kazniti, lupiti po džepu)...citroen xm wrote: ↑22/02/2022 20:53 Kako brkate stvari, kako bi navukli vodu na svoj mlin jer vas pogađa što ne pripadate toj "rasi".
Da vam malo pojasnim... Postoje porodice koje su decenijama u tom Sarajevu i kada ono nije bilo ni 50-ti dio današnjeg Sarajeva po veličini i infrastrukturi. Postoje ljudi koji su odrastali sa tim gradom kao što jednom otpjeva i pokojni Kemo. Postoji kultura koja se razvijala sa tim gradom, a došla je od ljudi iz Sarajeva i odražavala je duh Sarajeva.
I onda dođe papak, primitivac iz neke vukojebine, kupi stan i smatra da je sarajlija dok se u isto vrijeme kao vi sada sprda sa ljudima koji su u Sarajevu prije nego mu se babo promućko u jajcima. I isti taj ne želi da primi građanske manire već nastavla širiti svoj papanluk. E baš takvih se naselilo u Sarajevo koliko hoćeš, toliko da su potisnuli sve vrijednosti sarajevske kulture.
I to što se sprdate i ismijavate ne kontajući ništa, upravo sebe svrstavate u jedne od tih.
- JanuaryJones
- Posts: 4210
- Joined: 25/08/2013 13:31
#8625 Re: Cijene stanova All about
Mislim da jeste. Jezero.Haris.ba wrote: ↑23/02/2022 18:02Fin stan. Jedina zamjerka je ulica do zgrade bez trotoara i nedostatak zelenila oko zgrade (ono, barem neki minumum). Ja bih volio i lift. Ali, eto ima dva parkinga.JanuaryJones wrote: ↑23/02/2022 17:25 https://www.olx.ba/artikal/46908549/sta ... vo-centar/
Privatna prodaja
Koja je ondje najbliža osnovna škola? Nafije Sarajlić?
