EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#2151 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by BiBi911 »

RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 17:20
BiBi911 wrote: 04/02/2022 13:29



U tu skandinavsku cijenu je uracunata premija od drzave za elektro aute. Dok ostatak EU to kasnije oduzima(ako ti odobre, tj. Ako nadjes stelu pa prodjes)
Jos dodas na to sve porez na kola... negdje ga nemas negdje je da moras prodati bubreg
Nikakve premije nemas od drzave kad kupujes elektricno ili bilo kakvo drugo vozilo.

Ne lupaj ziv bio

U Bosni ne. Al u ostatku Evrope da ..
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2152 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by madner »

Mazda vs Skoda, derbi druge lige.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#2153 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by Evolution_IV »

i kaze skoda izgleda dobro :-)

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2154 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by mk ultra »

Skodu je nas covjek dizajnirao
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2155 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

Ovaj coupe SUV je bezveze na slikama. Ovo sto je ragib postavio ne izgleda lose.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#2156 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by RagibUzoriti »

BiBi911 wrote: 04/02/2022 18:55
RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 17:20

Nikakve premije nemas od drzave kad kupujes elektricno ili bilo kakvo drugo vozilo.

Ne lupaj ziv bio

U Bosni ne. Al u ostatku Evrope da ..
Nije tačno.

Ja sam kupio kao hiljade drugih.
Niko nije nista dobio podsticaja od drzave u kojoj živim
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#2157 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by RagibUzoriti »

Evolution_IV wrote: 04/02/2022 20:20 i kaze skoda izgleda dobro :-)

Image
Da li znas, živ bio i Bog ti bolju pamet dao, kakvih sve problema gore navedeno vozilo ima?

🤣🤣🤣🤣


Ubjedljivo najomrazeniji medju konkurencijom 😉
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#2158 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by Evolution_IV »

RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 20:36
Da li znas, živ bio i Bog ti bolju pamet dao, kakvih sve problema gore navedeno vozilo ima?

🤣🤣🤣🤣


Ubjedljivo najomrazeniji medju konkurencijom 😉
znam, englez je to jbg...al da fino izgleda izgleda :)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2159 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 17:20
BiBi911 wrote: 04/02/2022 13:29



U tu skandinavsku cijenu je uracunata premija od drzave za elektro aute. Dok ostatak EU to kasnije oduzima(ako ti odobre, tj. Ako nadjes stelu pa prodjes)
Jos dodas na to sve porez na kola... negdje ga nemas negdje je da moras prodati bubreg
Nikakve premije nemas od drzave kad kupujes elektricno ili bilo kakvo drugo vozilo.

Ne lupaj ziv bio
PDV od 25% ?
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#2160 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by BiBi911 »

RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 20:34
BiBi911 wrote: 04/02/2022 18:55


U Bosni ne. Al u ostatku Evrope da ..
Nije tačno.

Ja sam kupio kao hiljade drugih.
Niko nije nista dobio podsticaja od drzave u kojoj živim
Ja Sam dobio na forda 2500e. Evo sada kontam opet Passata I VW Sam pripremi papire.
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#2161 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by BiBi911 »

Evolution_IV wrote: 04/02/2022 20:40
RagibUzoriti wrote: 04/02/2022 20:36
Da li znas, živ bio i Bog ti bolju pamet dao, kakvih sve problema gore navedeno vozilo ima?

🤣🤣🤣🤣


Ubjedljivo najomrazeniji medju konkurencijom 😉
znam, englez je to jbg...al da fino izgleda izgleda :)
Indijac..



Jesi napravio onu gefufnu, da narucim I saljem busem
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#2162 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by B6Redhell »

Ovi švedjani zajebani pravo. ,zato Koenigsegg rastura konkurenciju. :shock:
https://www.roadandtrack.com/news/a3894 ... 1XcfmscgtI
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2163 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

Jel taj covjek prodao 100 auta?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#2164 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by B6Redhell »

sime_cipol wrote: 05/02/2022 02:55 Jel taj covjek prodao 100 auta?
Bez obzira performanse su im na nivou.. prije 15-20 god izbacili concept one, ccxr i ageru auta bila ispred svog vremena.. ova nova gemera elektricni motori kombinovano sa 2.0L benzincem 1700ks. I domet 1000 km . nije šala

Njima nije cilj masovna prodaja… niti imaju kapaciteta, samostalni su, cijene paprene sta se zaradi dobro je, a brend je zasticen i auta su na vrijednosti…
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2165 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by problemnatravunu »

spree wrote: 04/02/2022 08:45 Evo i kod nas sve više i više električnih vozila. E golf i e alfa.
ImageImage
Isti punjač (pod sponzorstvom ProCredit Banke) i mjesto za auto ima na Proming pumpi kod hotela Sarajevo, i naravno parkirana neka Octavia, TDI :lol:
Sreća, nema toliko el auta , pa da se otimaju za punjenje :lol:
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2166 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ovaj AC punjač u merkatoru je Type 2 do 20 A (monofazni) tj 4.4 kW. Promo shit klasični.

Auto puniš 16-24h :D

Bez trofaznog 22kW nema normalnog i vremenski korisnog AC punjenja, to je neki minimum za javne povrsine.

Sa druge strane, AC Quattro, Pofalići, - Moon Power CCS2 brzi DC punjač mislim da je u pitanju 75kW... standardna snaga po Evropi u urban/suburban područjima

Image
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#2167 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 04/02/2022 20:20 i kaze skoda izgleda dobro :-)

Image
Wao poredis skodu i jaguar? Stvarno?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#2168 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by Evolution_IV »

BiBi911 wrote: 04/02/2022 23:13

Jesi napravio onu gefufnu, da narucim I saljem busem
cucemo se ;-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2169 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

B6Redhell wrote: 05/02/2022 05:09
sime_cipol wrote: 05/02/2022 02:55 Jel taj covjek prodao 100 auta?
Bez obzira performanse su im na nivou.. prije 15-20 god izbacili concept one, ccxr i ageru auta bila ispred svog vremena.. ova nova gemera elektricni motori kombinovano sa 2.0L benzincem 1700ks. I domet 1000 km . nije šala

Njima nije cilj masovna prodaja… niti imaju kapaciteta, samostalni su, cijene paprene sta se zaradi dobro je, a brend je zasticen i auta su na vrijednosti…
Iskreno, mene njegove performanse na ravnoj liniji uopste ne zanimaju, niti sam odusevljen.
Ono sto postujem kod njega je razvoj tehnologije, kao sto je FreeValve (motor bez bregastih), ovaj strujni motor i sl patenti.
Tu mu skidam kapu.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2170 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by 530i »

Koenigsegg ima preko 130 proizvedenih automobila (sudeći po wikipediji). Ti automobili se barem mogu registrovati i voziti, za razliku od nekih električnih vozila :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2171 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

Neki dan citam clanak u nekom imaginarnom scenariju kad bi sva auta u HR bila električna.
Trenutno je u HR oko 1.7mil automobila. Koja u prosjeku prelaze cca 12k godisnje. Kad bi se preko noci pojavilo 1.7 mil električnih auta i prelazila istu kilometražu, za njihovo punjenje bi se trosilo 80% trenutne proizvodnje struje. 20% bi ostalo za domacinstva, industriju i ostalo...
User avatar
sime_cipol
Posts: 23391
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#2173 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by sime_cipol »

Image
Dobar dan, izvolite racun. Jel placate kešom ili ziralno :D
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#2174 Re: EV-Electric vehicle(Električna vozila) - All About

Post by azdralovic »

sime_cipol wrote: 20/02/2022 23:08 Image
Dobar dan, izvolite racun. Jel placate kešom ili ziralno :D
Pola cijene ruke :-)
Post Reply