Ja bih uzeo sa dužom garancijom, pogotovo što ćeš ti prije auto prodati nego garancija isteći.black_adrian wrote: ↑17/02/2022 20:05Znam da sam napisao da nisu bitne cijene, i nisu, ali eto da navedem čisto radi poređenja.
Sachs - 108KM/kom
Monroe - 128KM/kom
Bilstein - 120KM/kom
Meni je svejedno, jedino sto mi je privlacno su ove tri godine garancije kod Monroe amortizera u Unitrade.
Samo me zanima, ako uzimam standardne amortizere, da li ima znatne razlike između standardnih verzija navedenih brendova?
Ako nema, onda bih odabrao Monroe s obzirom da ima i najviše garancije, logično.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#40301 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40302 Re: Pitamo Mehanicare ?
ide onda marilyn monroe pa kud puklo da puklo 
-
laik1981
- Posts: 14856
- Joined: 05/12/2012 13:04
#40303 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko jel kod ovog 1.4 tce 96kw renaulta plivajuci zamajac?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#40304 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno mislis na 1.3
Svakako mozes provjerit ovdje ima li u ponudi kad odaberes model i motor
https://m.pkwteile.de/
1.3 ima plivajuci
-
sarajlija87
- Posts: 71
- Joined: 12/03/2014 11:19
#40305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz raja
Ovako, uradim dijagnostiku na Bmw 118i e87 105 kW, 143 ks. I kaže dijagnostika, neispravna električna vodena pumpa

A auto ide normalno, ništa ne pokazuje nikakve lampice ne gore.
Doduše mjerio temperaturu motora bila je 101 stepen, ali skoro svi kažu da je to optimalna radna temperatura motora.
Plus predprošle sedmice sa autom u dva dana sam prešao nekih 1500 KM, bez problema.
Da li može biti nešto drugo, da li zna ko?
Ovako, uradim dijagnostiku na Bmw 118i e87 105 kW, 143 ks. I kaže dijagnostika, neispravna električna vodena pumpa
A auto ide normalno, ništa ne pokazuje nikakve lampice ne gore.
Doduše mjerio temperaturu motora bila je 101 stepen, ali skoro svi kažu da je to optimalna radna temperatura motora.
Plus predprošle sedmice sa autom u dva dana sam prešao nekih 1500 KM, bez problema.
Da li može biti nešto drugo, da li zna ko?
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#40306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Elektricna vodena pumpa je dio zasebnog sistema. Nju mozes upalit kad je auto ugaseno i da imas grijanje dok je ugasen motor i dok je vruc motor tj pumpa vodu kroz motor i unutrasnji radijator. Navodno mozes imati grijanje oko pola sata. Ta pumpa se kod nekih vozila zna upaliti i kad radi motor i kad je vanjska temperatura niska da potpomogne da dobijes grijanje u autu sto prije. Ta pumpa nema veze sa klasicnom pumpom koja obavlja hladjene motora. Ona je jako jednostavnog dizajna i vrlo lako zasteka od nekoristenja i u dosta slucajeva se osposobi nakon jednostavnog rastavljanja i ciscenja. Kod mene na mercu je bio taj slucaj.
Potrazi "auxiliary water pump" za svoje auto na netu gdje stoji i kako radi.
Potrazi "auxiliary water pump" za svoje auto na netu gdje stoji i kako radi.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#40307 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li ste ikada poredili brzinu google.maps i onu sto pokazuje brzinomjer?
Da li je ista ? Ja sam vozio, brzinomjer pokazuje bar 10% vise
Da li je ista ? Ja sam vozio, brzinomjer pokazuje bar 10% vise
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#40308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odgovorio ti je preludezalude, to je vanjska pumpa za cirkulaciju vode za grijanje. Moze se zivjeti bez toga, a malo kome radi.sarajlija87 wrote: ↑19/02/2022 00:20 Pozz raja
Ovako, uradim dijagnostiku na Bmw 118i e87 105 kW, 143 ks. I kaže dijagnostika, neispravna električna vodena pumpa
A auto ide normalno, ništa ne pokazuje nikakve lampice ne gore.
Doduše mjerio temperaturu motora bila je 101 stepen, ali skoro svi kažu da je to optimalna radna temperatura motora.
Plus predprošle sedmice sa autom u dva dana sam prešao nekih 1500 KM, bez problema.
Da li može biti nešto drugo, da li zna ko?
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#40309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Android navigaciji ima par onih programa sto pokazuju real time parametre auta, izmedju ostalog i brzinu. Kazaljka tacno na 50 npr, program pokazuje 45-46skafiskafsnjak wrote: ↑19/02/2022 15:37 Da li ste ikada poredili brzinu google.maps i onu sto pokazuje brzinomjer?
Da li je ista ? Ja sam vozio, brzinomjer pokazuje bar 10% vise![]()
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima razlog zasto brzinomjer laze i pokazuje vecu brzinu od stvarne, naravno pod pretpostavkom da su gume na autu propisane tvornicki.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#40312 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cviljenje ispod haube?
Honda civic 2005. benzinac, javlja se jako cviljenje u trajanju od par minuta obično kada je motor hladan i dodaje se gas ili kada se tek upali klima.
Kanalni remen (mikroremen) zamijenjen lani, što dalje?
Honda civic 2005. benzinac, javlja se jako cviljenje u trajanju od par minuta obično kada je motor hladan i dodaje se gas ili kada se tek upali klima.
Kanalni remen (mikroremen) zamijenjen lani, što dalje?
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#40313 Re: Pitamo Mehanicare ?
sam si sebi odgovorio
provjeri spanere rolere lezaj klime sve sto ide preko tog remena
Last edited by oruzana_pobuna on 19/02/2022 19:30, edited 1 time in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40314 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni izgleda počelo cvrkutati kad upalim klimu.
Veliki servis rađen prije 85.000km, izgleda da je vakat da se uradi.
Veliki servis rađen prije 85.000km, izgleda da je vakat da se uradi.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#40315 Re: Pitamo Mehanicare ?
provjeri gnijezdo motora
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40316 Re: Pitamo Mehanicare ?
ide naredne sedmice na zamjenu amortizera i komplet pregled 
- konektovan
- Posts: 51481
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bi to što prije prodao,..ne treba se zahebavati.
- Luciano88
- Posts: 581
- Joined: 10/12/2019 12:22
#40318 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ciknula mi šajba, i sad kako je ovo toplo-hladno širi se kvalitetno. Planiram zamjeniti čim prije, interesuje me da li imate nekoga za preporučiti i da li ima veze što je još uvijek zima, ili da čekam da malo ugrije (radi ljepila i to) 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40319 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kakvo prodavanje, nije to francuska kanta
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#40320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ernad na stupu.Pet poznanika, clanova familije isl radilo kod njega.Svi zadovoljni.
Garancija, nije skup, ima sajbe.
Eo i broj 061 413 317
Jedan drug mjenjo u januaru na -5.Sve pet.
- Luciano88
- Posts: 581
- Joined: 10/12/2019 12:22
#40321 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Probao SA-MO i nazad, sve ok, normalno ubrzava i sve...valjda nece vise propisavat cijev 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40323 Re: Pitamo Mehanicare ?
svaka cast na hrabrosti...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40324 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa sta cu, Bradinu i Ivan sam bas tjerao, ako tu nije ppustilo, ne bi valjda trebalo nikako
stigla je i glanc nova neki dan

- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#40325 Re: Pitamo Mehanicare ?
Postoji li neki house trick kako skinuti metalne kapice s ventila na gumama. Zapekle sve 4. Da li cimati s kombinerkama do u besvijest, ili neki trik sa zagrijavanjem. Malo mi radikalno da sve 4 gume skida vulkanizer i vadi ventile.
