Best buy TV u svom cjenovnom rangu, uživaj.Benq wrote: ↑05/02/2022 20:42Ja sam ih zvao oko 19h, registrovao se na sajt i na newsletter ali isti nikad nije dosao, pa su mi rekli da je kod "POPUST10!" bez navodnika. Kupih maloprije Sony XH90 55" 1350KM sa popustom. Probaj ovaj kod mozda ti prodje jer je univerzalni za popuste na prvih 100 kupaca.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#20176 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
#20177 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Hvala
Trenutno imam Tesla 50S905, bice ovo solidan upgrade.
- irac300
- Posts: 9066
- Joined: 18/07/2009 18:36
#20178 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#20179 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Isto, kupljen za igranje, ali više film ne mogu pogledati osim na njemu. Ima boljih, ali za ove novce sigurno ne.
- Benq
- Posts: 10498
- Joined: 16/11/2009 18:00
- Location: Sarajevo
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20181 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zaista XH90 je najbolji TV u svom cijenovnom rangu ali ne mogu da vjerujem da se u BiH moze dobiti takav dobar TV za 1350 KM
jer ovdje u Austriji ili Njemackoj ga nema ispod 900 eura tacnije 889,99 a na garanciju od 5 godina mozete zaboraviti jer
toga ovdje nema moze samo 2+3 uz nadoplatu koja kosta dodatnih 120 eura...
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 19022.html
jer ovdje u Austriji ili Njemackoj ga nema ispod 900 eura tacnije 889,99 a na garanciju od 5 godina mozete zaboraviti jer
toga ovdje nema moze samo 2+3 uz nadoplatu koja kosta dodatnih 120 eura...
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 19022.html
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20182 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
U principu konvertovanje valuta nema smisla,kada se usporedjuju cijene u dvije drzave.Nadzornik wrote: ↑06/02/2022 14:23 Zaista XH90 je najbolji TV u svom cijenovnom rangu ali ne mogu da vjerujem da se u BiH moze dobiti takav dobar TV za 1350 KM
jer ovdje u Austriji ili Njemackoj ga nema ispod 900 eura tacnije 889,99 a na garanciju od 5 godina mozete zaboraviti jer
toga ovdje nema moze samo 2+3 uz nadoplatu koja kosta dodatnih 120 eura...![]()
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 19022.html
Ekvivalent cijeni od 900 eura u Aut,bi bilo 900 KM u BiH,jer se cijena uvijek izrazava u drzavnoj valuti.
To mi je najjace kada na piku prodaju nesto,kaze placeni 400 eura ili nebitna cifra i ovdje prodaje za 600 KM
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#20183 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zato je za BF 65” bio oko 1000 evrica u mediamarkt-u.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20184 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja bih ipak provjerio broj radnih sati tih TV uredjaja jer izlozbeni modeli ovdje na zapadu pretezno zavrsavajuzippoo87 wrote: ↑06/02/2022 14:29
U principu konvertovanje valuta nema smisla,kada se usporedjuju cijene u dvije drzave.
Ekvivalent cijeni od 900 eura u Aut,bi bilo 900 KM u BiH,jer se cijena uvijek izrazava u drzavnoj valuti.
To mi je najjace kada na piku prodaju nesto,kaze placeni 400 eura ili nebitna cifra i ovdje prodaje za 600 KM![]()
na Balkanu i istocnoj Everopi...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20185 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20186 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Uvaljuju nama i iz svojih radnji izlozbene,ne nuzno iz EUNadzornik wrote: ↑06/02/2022 14:33Ja bih ipak provjerio broj radnih sati tih TV uredjaja jer izlozbeni modeli ovdje na zapadu pretezno zavrsavajuzippoo87 wrote: ↑06/02/2022 14:29
U principu konvertovanje valuta nema smisla,kada se usporedjuju cijene u dvije drzave.
Ekvivalent cijeni od 900 eura u Aut,bi bilo 900 KM u BiH,jer se cijena uvijek izrazava u drzavnoj valuti.
To mi je najjace kada na piku prodaju nesto,kaze placeni 400 eura ili nebitna cifra i ovdje prodaje za 600 KM![]()
na Balkanu i istocnoj Everopi...![]()
Meni su jedan takav pokusali utrpati pod nov,Domod...ali sam skontao i na kraju umanjio cijenu.
A sto se tice ekupi trgovine,ako pise da je novo,onda je novo i kod njih nema uvaljivanja.
Kupovao sam 2 telvizora,ves masinu i jos neke sitnije stvari,sve fabricki zapakovano i novo.
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#20187 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Haha jos bolje.Nadzornik wrote: ↑06/02/2022 14:37Jeste a sad je 969 evrica...![]()
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 19030.html
Last edited by vojopd on 06/02/2022 14:51, edited 1 time in total.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20188 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
To je OK ako je istina ali evo jos jedan primjer gdje se cijene poklapaju kako u Austriji tako i na ekupi sto kod XH9005 nije slucaj:zippoo87 wrote: ↑06/02/2022 14:37
Uvaljuju nama i iz svojih radnji izlozbene,ne nuzno iz EU
Meni su jedan takav pokusali utrpati pod nov,Domod...ali sam skontao i na kraju umanjio cijenu.
A sto se tice ekupi trgovine,ako pise da je novo,onda je novo i kod njih nema uvaljivanja.
Kupovao sam 2 telvizora,ves masinu i jos neke sitnije stvari,sve fabricki zapakovano i novo.
Q60A 65 inca Austrija:
999 eura
https://www.mediamarkt.at/de/product/_s ... 25243.html
Q60A 65 inca ekupi BiH:
1995,90 KM
https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Tel ... K000388724
Malo mi je sumljivo da tako dobar TV kao sto je XH9005 prodaju tako jeftino i sto je jos interesantnije pored velike potraznje imaju ga u
izobilju i to se sve utrkuju ko ce vise sniziti cijenu ili ponuditi 5 godina garancije...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20189 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Q80T 65 inca drzi cijenu konstantno...
Ja sam svoj platio u decembru 2020 za BF 1447 eura sad trenutno kosta 1359 eura...
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 40796.html
Ja sam svoj platio u decembru 2020 za BF 1447 eura sad trenutno kosta 1359 eura...
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... 40796.html
-
sarajevowintwr
- Posts: 222
- Joined: 18/06/2011 09:22
#20190 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Rasplet... Nakon par mejlova i konstatacije saznanja njihove greske, da ne kazem pokusaja prevare, dobijam mail od poslovnice gdje su iznenadjeni i uz izvinjenje obecavaju u ponedjeljak nov televizor, ukoliko ga me bude na stanju vracaju novac.
Zvao sam bbi Domod imaju dva q60aa na stanju, jedan izlozbeni a jedan u magacinu.
Zvao sam bbi Domod imaju dva q60aa na stanju, jedan izlozbeni a jedan u magacinu.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20191 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Usporedjiivanje cijene vani i ovdje nema smisla,porezi i sve drugo je razlicito.
A ekupi je online trgovina velikog distributera tehnike u BiH,tako da oni mogu davati bolje cijene,jer su prva ruka.
Moja iskustva sa ekupi su odlicna i imaju moju preporuku a takodjer nisam nigdje procitao da je neko sa njima imao probleme.
A ekupi je online trgovina velikog distributera tehnike u BiH,tako da oni mogu davati bolje cijene,jer su prva ruka.
Moja iskustva sa ekupi su odlicna i imaju moju preporuku a takodjer nisam nigdje procitao da je neko sa njima imao probleme.
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20192 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Izguraj to do kraja i javi konacno rjesenje.sarajevowintwr wrote: ↑06/02/2022 15:32 Rasplet... Nakon par mejlova i konstatacije saznanja njihove greske, da ne kazem pokusaja prevare, dobijam mail od poslovnice gdje su iznenadjeni i uz izvinjenje obecavaju u ponedjeljak nov televizor, ukoliko ga me bude na stanju vracaju novac.
Zvao sam bbi Domod imaju dva q60aa na stanju, jedan izlozbeni a jedan u magacinu.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#20193 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naravno, to samo Nadzorniku i može pasti na pamet.zippoo87 wrote: ↑06/02/2022 15:32 Usporedjiivanje cijene vani i ovdje nema smisla,porezi i sve drugo je razlicito.
A ekupi je online trgovina velikog distributera tehnike u BiH,tako da oni mogu davati bolje cijene,jer su prva ruka.
Moja iskustva sa ekupi su odlicna i imaju moju preporuku a takodjer nisam nigdje procitao da je neko sa njima imao probleme.
ekupi.ba je odlična firma. Imaju dobre cijena a garanacija od zvaničnih distributera
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#20194 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Imalo smisla ili ne,nedavno sam dobio novi iPhon 13 kojem je cijena u BiH identicna kao i u Austriji ili bilo gdje drugo,novom autu
bilo koje marke je cijena ista kako u AU tako i u BiH,cijena nove vesmasine recimo gorenje je ista u AU i u BiH.
Sony PlayStation 5 kosta isto u AU i u BiH,bilo koji TV uredjaj je cijenom identican u AU i u BiH i sad kontam kako
uporedjivanje cijena nije relavantno kad su cijene identicne kako u Austriji tako i u BiH...
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20195 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kako iste ako su u EU u eurima a u BiH u KMNadzornik wrote: ↑06/02/2022 16:18Imalo smisla ili ne,nedavno sam dobio novi iPhon 13 kojem je cijena u BiH identicna kao i u Austriji ili bilo gdje drugo,novom autu
bilo koje marke je cijena ista kako u AU tako i u BiH,cijena nove vesmasine recimo gorenje je ista u AU i u BiH.
Sony PlayStation 5 kosta isto u AU i u BiH,bilo koji TV uredjaj je cijenom identican u AU i u BiH i sad kontam kako
uporedjivanje cijena nije relavantno kad su cijene identicne kako u Austriji tako i u BiH...![]()
To sto ti konvertujes i pretvaras je nesto drugo.
Ekvivalent bi bilo da ono sto je u Au 1000 eura,da je u BiH 1000 KM
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#20196 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kakvo je to glupo razmisljanje realno? Cijene tehnike su globalne i npr. PS5 košta 400 - 500 eura globalno zavisno od verzija, i po tvojoj logici u EU treba koštati toliko, u BIH 400-500 KM, u Indiji 400-500 rupija, u Egiptu 400-500 egipatskih funti, u Turskoj 400-500 lira ( oko 33 KM) ... ?zippoo87 wrote: ↑06/02/2022 16:37Kako iste ako su u EU u eurima a u BiH u KMNadzornik wrote: ↑06/02/2022 16:18
Imalo smisla ili ne,nedavno sam dobio novi iPhon 13 kojem je cijena u BiH identicna kao i u Austriji ili bilo gdje drugo,novom autu
bilo koje marke je cijena ista kako u AU tako i u BiH,cijena nove vesmasine recimo gorenje je ista u AU i u BiH.
Sony PlayStation 5 kosta isto u AU i u BiH,bilo koji TV uredjaj je cijenom identican u AU i u BiH i sad kontam kako
uporedjivanje cijena nije relavantno kad su cijene identicne kako u Austriji tako i u BiH...![]()
To sto ti konvertujes i pretvaras je nesto drugo.
Ekvivalent bi bilo da ono sto je u Au 1000 eura,da je u BiH 1000 KM
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#20197 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne,nije svaka valuta ista ali ne moze ni ovako kako nadzornik pise 2:1 a ako i jeste taj omjer Austrija vs BiH,to je zbog nekih drugih razloga a ne ciste konverzije eura u KM.AnonymousBIH wrote: ↑06/02/2022 16:47Kakvo je to glupo razmisljanje realno? Cijene tehnike su globalne i npr. PS5 košta 400 - 500 eura globalno zavisno od verzija, i po tvojoj logici u EU treba koštati toliko, u BIH 400-500 KM, u Indiji 400-500 rupija, u Egiptu 400-500 egipatskih funti, u Turskoj 400-500 lira ( oko 33 KM) ... ?
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#20198 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ma evo čitam i ne vjerujem , ne znam stvarno otkud dotični vadi informacije i u kojim svjetovima živi . .... ista cijena bilo kojeg tv-a u bih i eu

ovaj sony , ako i jeste jeftiniji ovdje, nije pravilo nego iznimka....
Jbt , pa u HR su televizori , kao i sva tehnička roba , jeftiniji u prosjeku dvadestak posto ovisno o proizvodu nego u BiH , zap europske zemlje i cijene tamo necu ni spominjati .....
C1 OLEDI su se u Hr uzimali po cca 1000 e nedavno , o čemu pričamo ????
EDIT . malo je offtopic , ali poslužit će u svrhu rasprave .. Pocetkom 12 mj sa CU na adresu brata u Hr sam naručio LG NANO IPS monitor , krajnja cijena je bila nepunih 500 e ( 330eura + razlika za HR pdv + dostava , cca 495 e ) , taj isti monitor u Imelu košta 1300 KM za gotovinu,( btw , to je bila najmanja cijena u BiH , 1500+ na rate i kartice , na drugim mjestima 1350 1400 i dalje) Znači , Razlika u cijeni je preko 300 km , ovo je samo jedan primjer . Bespredmetno je uopće raspravljati o tome , pored nižeg životnog standarda sve skuplje plaćamo , a i često nam `tuše ` robu koja nije iste kvalitete kao u Eu ..
https://www.computeruniverse.net/en/p/90831544 ( skuplji je sada nekih 70 80 e , ali opet je razlika velika )
https://shop.imel.ba/artikal/tv-lg-315-32gp850-b/
ovaj sony , ako i jeste jeftiniji ovdje, nije pravilo nego iznimka....
Jbt , pa u HR su televizori , kao i sva tehnička roba , jeftiniji u prosjeku dvadestak posto ovisno o proizvodu nego u BiH , zap europske zemlje i cijene tamo necu ni spominjati .....
C1 OLEDI su se u Hr uzimali po cca 1000 e nedavno , o čemu pričamo ????
EDIT . malo je offtopic , ali poslužit će u svrhu rasprave .. Pocetkom 12 mj sa CU na adresu brata u Hr sam naručio LG NANO IPS monitor , krajnja cijena je bila nepunih 500 e ( 330eura + razlika za HR pdv + dostava , cca 495 e ) , taj isti monitor u Imelu košta 1300 KM za gotovinu,( btw , to je bila najmanja cijena u BiH , 1500+ na rate i kartice , na drugim mjestima 1350 1400 i dalje) Znači , Razlika u cijeni je preko 300 km , ovo je samo jedan primjer . Bespredmetno je uopće raspravljati o tome , pored nižeg životnog standarda sve skuplje plaćamo , a i često nam `tuše ` robu koja nije iste kvalitete kao u Eu ..
https://www.computeruniverse.net/en/p/90831544 ( skuplji je sada nekih 70 80 e , ali opet je razlika velika )
https://shop.imel.ba/artikal/tv-lg-315-32gp850-b/
Last edited by typeOnegative on 06/02/2022 19:13, edited 1 time in total.
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#20199 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ok i? Sreca tvoja prosao si sa tim preko grane da te nije ko zezao… Onda bi i tu pukao 10% carine i 17% pdv-a. Znas kako kazu, ako mislis da mozes bolje, uzmes i nabavljas sam i stavis evropske cijene. Ti stavi ps5 499€ i taj monitor za 450€ pa ces vidjeti na cemu si.
Naravno da npr TehnoMag uzima neku manju marzu. Ali dok dodje do prodavca oni na kraju stave marzu 30-40%. Suludo. Imas npr Samsung ves masina zab sam model, u TehnoMag nabavna bila oko 500 KM. Obracunas tu PDV i ti kao prodavac odredjujes dalje svoju cijenu. A ta masina dodje na web stranicu npr Techno Shop-a za 850-900 KM. Pa izracunaj zaradu.
Tako je i sa PS5 i sa svim ostalim. Kratko sam imao uvid u nabavne cijene TehnoMag, Kimtec itd sve elektronike. Pisao sam ovdje. xh90 smijesna cijena bila (gdje je jos rabat 10-15-20% zavisi)… ali jbg tako nam je kako nam je. Prodavci se onda pravdaju placanjem ovog programa onog, pa plate doprinosi, njihova zarada, a pola radnika radi na crno ili minimalac i slicno. A pazar nose svakih 5-6 sati i storniraju kao racune, mislim zalosno.
Zato je kod nas sve skuplje, NEMA drzave i KONTROLE.
To ti je odgovor za razliku u cijeni. Pao sam na dupe, kad sam vidio nabavne cijene ovih boljih televizora i koliko nasi uzimaju marzu, zatim frizidera, masina, pa onda isto to pogledam vani i smijesno…
Naravno da npr TehnoMag uzima neku manju marzu. Ali dok dodje do prodavca oni na kraju stave marzu 30-40%. Suludo. Imas npr Samsung ves masina zab sam model, u TehnoMag nabavna bila oko 500 KM. Obracunas tu PDV i ti kao prodavac odredjujes dalje svoju cijenu. A ta masina dodje na web stranicu npr Techno Shop-a za 850-900 KM. Pa izracunaj zaradu.
Tako je i sa PS5 i sa svim ostalim. Kratko sam imao uvid u nabavne cijene TehnoMag, Kimtec itd sve elektronike. Pisao sam ovdje. xh90 smijesna cijena bila (gdje je jos rabat 10-15-20% zavisi)… ali jbg tako nam je kako nam je. Prodavci se onda pravdaju placanjem ovog programa onog, pa plate doprinosi, njihova zarada, a pola radnika radi na crno ili minimalac i slicno. A pazar nose svakih 5-6 sati i storniraju kao racune, mislim zalosno.
Zato je kod nas sve skuplje, NEMA drzave i KONTROLE.
To ti je odgovor za razliku u cijeni. Pao sam na dupe, kad sam vidio nabavne cijene ovih boljih televizora i koliko nasi uzimaju marzu, zatim frizidera, masina, pa onda isto to pogledam vani i smijesno…
Last edited by vojopd on 06/02/2022 19:17, edited 2 times in total.
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#20200 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sta i ? nista
.... sve mi je to poznato i nema potrebe da se upuštamo u dublje analize zasto je to tako , niti je to bila poenta priče
Priča je o razlikama cijena u Bih i Eu , na što sam se i referirao primjerom , ništa više , ništa manje
Priča je o razlikama cijena u Bih i Eu , na što sam se i referirao primjerom , ništa više , ništa manje
