Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#37301 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

foxlife wrote: 01/02/2022 11:56
Juka Jebach wrote: 01/02/2022 11:48 Imas da namjestis coming home ili tako nesto opcija, par dana sam rentao Tourana i bilo podeseno na 15 sec. Zvao rent kucu i uglavnom kako su objasnili u menu na instrument tabli mozes namestiti npr da kada parkiras i ugasisi auto, da svjetla ostanu upaljena tih nekih 15 sec i onda se gase ili skroz da ugasis tu opciju i stavis na 0 sec. u VW se zvala coming home.
u pezoa vremensku duzinu ne mozes ti stimati nego samo dijagnostika al mozes ukljuciti ili iskljuciti preko radia
ili kad ugasis auto samo blicnes duga i ona ostanu upaljena taj period koji je nastiman 15-30 ili koliko vec sekundi
Jedan blic 30 sekundi, dva blica 60 sekundi, tako bi trebalo
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37302 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

Leon16v wrote: 01/02/2022 13:20
foxlife wrote: 01/02/2022 11:56

u pezoa vremensku duzinu ne mozes ti stimati nego samo dijagnostika al mozes ukljuciti ili iskljuciti preko radia
ili kad ugasis auto samo blicnes duga i ona ostanu upaljena taj period koji je nastiman 15-30 ili koliko vec sekundi
Jedan blic 30 sekundi, dva blica 60 sekundi, tako bi trebalo
ne
nego duze pridrzis rucicu i odradi koliko je odredjeno jer vozac ne moze mijenjati vremensko trajanje osim preko multimedije i dijagnostike
mislim da cak neki samo mogu preko dijagnostike
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37303 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

ja preko boarda sve to namjestim.. mislim da je sad na 10 il 15 sekundi...
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#37304 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

vjeshalica wrote: 01/02/2022 10:39
foxlife wrote: 01/02/2022 10:04

pa kako ih ugasis ako na 0 gore svjetla
-1?
Pa kad izvadis kljuc iz brave ili ugasis motor ugase se svjetla. Na nuli kad je okrenut salter gori tabla i uguseno vanjsko
Tako je fabricki ja gore sranje nisam vidjela, jos na 3 skode je tako isto
Znaci radi motor u leru npr i okrenes na 0,gore svjetla naprijed ali nazad ne gore,i tabla isto gori
Nesto najgore sto sam zivotom vidjela

Na golfu nam na nula nista ne gori,na auto sve,na poziciji samo pozicije i tabla(prednje malesne pozicije u farovima) i sva svjetla skroz kad se okrene salter....
Jesi li pogledala u postavkama board computera (ako ga ima) da li ima neka opcija tima "daylight running lights" ili tako nešto?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37305 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

namiami wrote: 01/02/2022 14:38 Ja sam kupio poseban modul, 20takKM i povezao na maglenke. Ne zelim da se uključe farovi, ili da opterecuju akumulator.
ja bih te za to kaznio jer maglenke sama rijec govori za sta sluze
a opterecuje akumulator isto upalio maglenke ili kratka svejedno je
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#37306 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Coming
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37307 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

namiami wrote: 01/02/2022 15:14
foxlife wrote: 01/02/2022 15:11 ja bih te za to kaznio jer maglenke sama rijec govori za sta sluze
Mogao bi ti biti posoljen od strane mene. Dobro pročtiaj jos jednom, modul comming-leaving home, umjesto farova i uključenja xenona, modul je instaliran u maglenke. To znači kada zaključam/otključam auto maglenke se uključe na 10-15 sekundi, naravno u mirovanju.

Sada opet budi poklopac svemu.
toliko sam sladak znam
svejedno kemijanje sa instalacijama ja bih kaznjavao vise nego prekrsaje u saobracaju i kao sto rekoh sam naziv kaze za sta maglenke sluze a ne za idi mi dodji mi
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#37308 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

BadBoy wrote: 01/02/2022 14:20
vjeshalica wrote: 01/02/2022 10:39
Pa kad izvadis kljuc iz brave ili ugasis motor ugase se svjetla. Na nuli kad je okrenut salter gori tabla i uguseno vanjsko
Tako je fabricki ja gore sranje nisam vidjela, jos na 3 skode je tako isto
Znaci radi motor u leru npr i okrenes na 0,gore svjetla naprijed ali nazad ne gore,i tabla isto gori
Nesto najgore sto sam zivotom vidjela

Na golfu nam na nula nista ne gori,na auto sve,na poziciji samo pozicije i tabla(prednje malesne pozicije u farovima) i sva svjetla skroz kad se okrene salter....
Jesi li pogledala u postavkama board computera (ako ga ima) da li ima neka opcija tima "daylight running lights" ili tako nešto?
Nisam iskreno nista prckala od kako je kod mene u konfjuteru.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37309 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

namiami wrote: 01/02/2022 15:39 Svasta, ti kada nešto sebi ubacis u glavu, lakse ti je ugurati metar u dupe, nego izbiti tu jednu misao "ja sam u pravu", svemu moras biti poklopac. Kakvo ba petljanje? Modul obični koji se spoji, isto kao parking senzori :-)

Da malo razmislis kakva moze biti razlika izmedju maglenki i sijalica farova, mozda bi i kontao logiku.

Ako naziv maglenke kaze da se upotrebljavaju samo kada je magla (sto nije tacno), kako se zovu svjetla koja se upotrebljavaju za "coming-home" sistem?
zasto nijedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
ti eto pametniji od inzinjera svih auto brendova
bas me zanima da li bi prosao tehnicki u njemackoj npr
jedva cekam kad ce to zazivjeti kod nas pa kad se bude padalo zbog vasih inzenjeringa
modul je tu da se spoji na kratka a ne na maglenke uradis atest i gotovo a ne izmisljati i stavljati na maglenke valjda zato jer zajebanije izgleda kad se upale

nego kad se jos koriste maglenke?
i ta svjetla za follow me home se zovu kratka jer njih koristi
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37310 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Kod mene maglenke sluze i kao tzv. "cornering lights".
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#37311 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 01/02/2022 15:48 Kod mene maglenke sluze i kao tzv. "cornering lights".
Jel se pale kad motas ili kad das zmigavac? Kod mene na Sportageu se palile kad dam zmigavac, nema mi to smisla :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37312 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

EasyMan wrote: 01/02/2022 15:51
NediM17 wrote: 01/02/2022 15:48 Kod mene maglenke sluze i kao tzv. "cornering lights".
Jel se pale kad motas ili kad das zmigavac? Kod mene na Sportageu se palile kad dam zmigavac, nema mi to smisla :D
Kad motam, mescini.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37313 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

samo sto se pali jedna a ne dvije
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37314 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

namiami wrote: 01/02/2022 15:59
foxlife wrote: 01/02/2022 15:43 zasto nijedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
Ako nesto nema, ne znači da nije moguće imati :)





Posoli se sam.
pa nisam ni rekao da nije moguce imati nego da ima razlog zasto nijedan proizvodjac ne stavlja follow me home na maglenke
mozes ti staviti i crvena svijetla naprijed zato sto nema a ne znaci da nije moguce al to je i kaznjivo i nije od neke koristi

al dobro ti si onaj koji misli da je pametniji od inzinjera koji rade godinama na tome uz ko zna kakva ulaganja
bosnjo dodje i ubaci xenon u far bez lece i misli da je najpametniji
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#37315 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by EasyMan »

NediM17 wrote: 01/02/2022 15:57
EasyMan wrote: 01/02/2022 15:51

Jel se pale kad motas ili kad das zmigavac? Kod mene na Sportageu se palile kad dam zmigavac, nema mi to smisla :D
Kad motam, mescini.
To mi je OK, ja ne znam kome pade na pamet da stavi da se pale kad dam zmigavac, a ne pale se kad motam. Ispade da u svakoj krivini moram davati zmigavac, mada mi je to svjetlo beskorisno totalno.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37316 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

namiami wrote: 01/02/2022 16:04 Lol, ima video gdje je ta opcija FABRICKI dostupna, a on opet svoje zaključke navodi. Posoli se sam, pls. Bolje nego da te neki dedo soli.
foxlife wrote: 01/02/2022 16:03 al dobro ti si onaj koji misli da je pametniji od inzinjera koji rade godinama na tome uz ko zna kakva ulaganja
bosnjo dodje i ubaci xenon u far bez lece i misli da je najpametniji
ahahah kad te neko dovede pred cumming mode ideš na neku drugu pricu koja nije ni spomenuta :D
nije fabricki dostupna jer nijedno auto fabricki ne dolazi tako
kodiranje je sasvim druga prica
ne moras ti mene dovesti nigdje druga prica je samo nadovezivanje na nase "inzinjerstvo" i jebo svabu sta on kaze ja znam bolje
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37317 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Tako sam ja prije skoro sedam godina kupio Escorta kome je prijašnji vlasnik nešto petljao po instalaciji i štimao da mu se oborena svjetla pale čim da kontakt. Prvi problem: akumulator mu je bio posve slab, a to što nisi mogao dati kontakt niti upaliti auto a da ne gore svjetla nije pomoglo. Drugi problem: klima sad radi sad ne radi, uspio sam je osposobiti tek poslije nekoliko odlazaka autoelektričaru (koji je rješavao jedan po jedan problem, kad jedan riješi neko vrijeme radi pa opet prestane, taman pomisliš da si riješio a problem se vrati). Treći problem: auto tek dovezao kući, da ga ugasim - vratim ključ, on radi. Izvadim ključ - on i dalje radi. Izađem iz auta sa ključem u ruci, auto uredno radi. Tek nekad kasnije mi je autoelektričar (slučajno, rješavajući klimu) našao neki divlji modul, negdje zavučen, i kad je njega izvadio auto se normalno ponašao, klima uredno radi a ne dešava se da neće da ga ugasi.

Znači, neko mu je uradio popriličan haos na instalaciji, sreća je da mi se auto nije negdje zapalio na +40°C.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37318 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

EasyMan wrote: 01/02/2022 16:06
NediM17 wrote: 01/02/2022 15:57

Kad motam, mescini.
To mi je OK, ja ne znam kome pade na pamet da stavi da se pale kad dam zmigavac, a ne pale se kad motam. Ispade da u svakoj krivini moram davati zmigavac, mada mi je to svjetlo beskorisno totalno.
Paljenje maglenke kad das zmigavac ima smisla jer se pretpostavlja da ces tad skrenuti (moze biti i prestrojavanje naravno) pa da ti unaprijed osvijeli, ali bi mi bilo logicno da ima i na okretanje volana jer je to korisnije, ne vidim zasto ne bi radilo i u jednom i u drugom slucaju.
Kod mene su ksenoni koji se okrecu zavisno od toga koliko okrenem volan i prate krivinu, odlicna stvar i jos bolja od ukljucivanja maglenki, ali ne okrecu se kad dam zmigavac.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37319 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ja sam kod sebe uključio cornering lights opciju na dijagnostici, nije došlo fabrički.
User avatar
Ateista
Posts: 51690
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#37320 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

black_adrian wrote: 01/02/2022 18:31 Ja sam kod sebe uključio cornering lights opciju na dijagnostici, nije došlo fabrički.
Vjerovatno to prodaju kao dio dodatne opreme, a objektivno na novijim autima samo pitanje softwera. :D
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37321 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

foxlife wrote: 01/02/2022 15:43
namiami wrote: 01/02/2022 15:39 Svasta, ti kada nešto sebi ubacis u glavu, lakse ti je ugurati metar u dupe, nego izbiti tu jednu misao "ja sam u pravu", svemu moras biti poklopac. Kakvo ba petljanje? Modul obični koji se spoji, isto kao parking senzori :-)

Da malo razmislis kakva moze biti razlika izmedju maglenki i sijalica farova, mozda bi i kontao logiku.

Ako naziv maglenke kaze da se upotrebljavaju samo kada je magla (sto nije tacno), kako se zovu svjetla koja se upotrebljavaju za "coming-home" sistem?
zasto nijedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
ti eto pametniji od inzinjera svih auto brendova
bas me zanima da li bi prosao tehnicki u njemackoj npr
jedva cekam kad ce to zazivjeti kod nas pa kad se bude padalo zbog vasih inzenjeringa
modul je tu da se spoji na kratka a ne na maglenke uradis atest i gotovo a ne izmisljati i stavljati na maglenke valjda zato jer zajebanije izgleda kad se upale

nego kad se jos koriste maglenke?
i ta svjetla za follow me home se zovu kratka jer njih koristi
Otkud ti ideja da ni jedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37322 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

EasyMan wrote: 01/02/2022 15:51
NediM17 wrote: 01/02/2022 15:48 Kod mene maglenke sluze i kao tzv. "cornering lights".
Jel se pale kad motas ili kad das zmigavac? Kod mene na Sportageu se palile kad dam zmigavac, nema mi to smisla :D
Obicno kod nekih vozila maglenka radi kao zmigavac kada sijalica od zmigavca je neispravna.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#37323 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by foxlife »

preludezalude wrote: 01/02/2022 19:12
foxlife wrote: 01/02/2022 15:43

zasto nijedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
ti eto pametniji od inzinjera svih auto brendova
bas me zanima da li bi prosao tehnicki u njemackoj npr
jedva cekam kad ce to zazivjeti kod nas pa kad se bude padalo zbog vasih inzenjeringa
modul je tu da se spoji na kratka a ne na maglenke uradis atest i gotovo a ne izmisljati i stavljati na maglenke valjda zato jer zajebanije izgleda kad se upale

nego kad se jos koriste maglenke?
i ta svjetla za follow me home se zovu kratka jer njih koristi
Otkud ti ideja da ni jedno auto fabricki tu funkciju ne stavlja na maglenke?
koje auto ima tu funkciju na maglenkama?
nemoj samo mijesati auta koja imaju dodatna svijetla u kucistu maglenki koja su uglavnom cornering svjetla i koju pojedini koriste za follow me home
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#37324 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by preludezalude »

Ne. Govorimo o fabrickim svjetlima. Na mom Mercedesu je ta funkcija na maglenkama.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37325 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by black_adrian »

Ateista wrote: 01/02/2022 18:36 Vjerovatno to prodaju kao dio dodatne opreme, a objektivno na novijim autima samo pitanje softwera. :D
Moguće :D

Mene izašlo 30KM aktivacija cornering lights, gašenje upozorenja za pojas i kompletna dijagnostika auta.
Post Reply