Novi Izborni zakon BiH

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7951 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

Jeste dosadni sa hb protalom
U rangu s bosnjackim histerijama com
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#7952 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Blitz1 »

namiami wrote: 31/01/2022 14:05
Gandalf wrote: 31/01/2022 14:03 Da mi je biti majorizovan k'o ova ekipa sa hb portala,
haha pa evo imas ih i na kiks forumu :) Zaposlen u Rajvosa, drzavna firma, a tipka o ugrozenosti Hrvata :D koji paradoks, niko mu u zadnjih dvajes godina nije uskratio niti jedno pravo u glavnom gradu drzave, a on kao majoriziran.


haha evo ga javio se iznad mene, tik prije postanja komentara hahah. Morel se ljudino tipkati s posla? :D
Izgleda da je tanka linija između majoriziran i besposlen.
Većina ih je ovdje takva.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#7953 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

don vito wrote: 31/01/2022 14:00
Login77777 wrote: 31/01/2022 13:48
Hajd pojasni kako to odraditi? Mozda ima sta na Wikipediji… :thumbup:
Nema budžeta,
pa ako to prođe
nema izbora u 3 hrvatska kantona,
pa ako to prođe
nema slanja delegata da popune Doma naroda

nije više 2010. da su Bošnjaci miljenici MZ, pa da se 5/17 računa kao jeedna trećina pri popuni Doma naroda.
Budzet ce biti. Pa makar KS uplatio pare. :thumbup:
Ne postoji hr kantoni jer tu zive i drugi. Ko da im zabrani da glasuju? :thumbup:
Ima drugi koji ce DN da popune. :thumbup:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#7954 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by don vito »

Login77777 wrote: 31/01/2022 14:08
don vito wrote: 31/01/2022 14:00

Nema budžeta,
pa ako to prođe
nema izbora u 3 hrvatska kantona,
pa ako to prođe
nema slanja delegata da popune Doma naroda

nije više 2010. da su Bošnjaci miljenici MZ, pa da se 5/17 računa kao jeedna trećina pri popuni Doma naroda.
Budzet ce biti. Pa makar KS uplatio pare. :thumbup:
Ne postoji hr kantoni jer tu zive i drugi. Ko da im zabrani da glasuju? :thumbup:
Ima drugi koji ce DN da popune. :thumbup:
Kad ti tako kažeš... KS će uplatiti pare, idu izbori, pa građanska
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#7955 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

don vito wrote: 31/01/2022 14:05
Login77777 wrote: 31/01/2022 13:57 A ko kaze da postoji potreba da se nametnu. Ima CIK i on ce ih raspisati. Nema potrebe da VP tu sta radi.
CIK također nelegalan, čeka se odluka Ustavnom suda o njegovoj legalnosti. Bez budžeta nema izbora, vidio si na primjeru lokalnih izbora koji su na kraju "otkočeni" dobrom voljom, čitaj međunarodnim pritiskom. Kojeg ovog puta neće biti...
Druga stvar, uprkos tome što probošnjačka strana smatra CIK "osvojenim", ipak presudnu ulogu igra kako će glasati dvoje Srba. Koji, iako pripadaju opoziciji, baš nisu naklonjeni SDA-ovskom silovanju ustava i konstitutivnosti naroda
Sve je nelegalno samo je HDZ legalan. :bih:
Ako je tako sto ste uzeli pozicije nakon izbora 2018? Mislio sam da izbori nisu legalni… :-)
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#7956 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Nebozemlja »

Login77777 wrote: 31/01/2022 14:08
don vito wrote: 31/01/2022 14:00

Nema budžeta,
pa ako to prođe
nema izbora u 3 hrvatska kantona,
pa ako to prođe
nema slanja delegata da popune Doma naroda

nije više 2010. da su Bošnjaci miljenici MZ, pa da se 5/17 računa kao jeedna trećina pri popuni Doma naroda.
Budzet ce biti. Pa makar KS uplatio pare. :thumbup:
Ne postoji hr kantoni jer tu zive i drugi. Ko da im zabrani da glasuju? :thumbup:
Ima drugi koji ce DN da popune. :thumbup:
Momak živi u zabludi da nisi Hrvat ako nemaš člansku HDZ-a.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10076
Joined: 24/04/2006 21:33

#7957 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vatrogasac »

U subotu opozicija, a danas i pozicija koristi ovu priču oko izbornog da šta hajruje za izbore. Kakav nam je bosanski blok i koliko su ovi zapeli da pocijepaju Bosnu ja ne kontam kako su toliko smotani pa ne uspiju. I Čović i Dodik i Vučić i Milanović i non papers Janše i Orbana i Bosna gdje je tu je. Kao da su je provukli kroz šuplju hamajliju.

Image
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#7958 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

don vito wrote: 31/01/2022 14:10
Login77777 wrote: 31/01/2022 14:08
Budzet ce biti. Pa makar KS uplatio pare. :thumbup:
Ne postoji hr kantoni jer tu zive i drugi. Ko da im zabrani da glasuju? :thumbup:
Ima drugi koji ce DN da popune. :thumbup:
Kad ti tako kažeš... KS će uplatiti pare, idu izbori, pa građanska
Briga me za gradzanskom. Ja ti kazem da ima KS koji to lako moze prebaciti CIKu.
A nema HDZ moc da zabrani ljudima da glasuju i popune pozicije za koje su glasove dobili.
Jedino ako Wikipedija ne kaze sta drugo. :bih:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#7959 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

... a kako bi se zvao morebitni treci :?: republika rvatska? :-x
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#7960 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Login77777 »

Nebozemlja wrote: 31/01/2022 14:10
Login77777 wrote: 31/01/2022 14:08
Budzet ce biti. Pa makar KS uplatio pare. :thumbup:
Ne postoji hr kantoni jer tu zive i drugi. Ko da im zabrani da glasuju? :thumbup:
Ima drugi koji ce DN da popune. :thumbup:
Momak živi u zabludi da nisi Hrvat ako nemaš člansku HDZ-a.
Ma smjesno mi to sve. Oni misle ukoliko budzet blokiraju da nece biti izbora. Tako je mislio i Kosarac u vezi EXPOa. :thumbup:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#7961 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Gandalf »

Za svog mandata Komšić je iznimno rijetko posjećivao većinski hrvatska područja u BiH te je u javnim nastupima uglavnom izbjegavao koristiti izraze na hrvatskom jeziku (primjerice, imena mjeseci).
Pa tek se sada divim tim ljudima, kako su samo preživjeli sve te užase, robovi na rimskim galijama su imali više prava

Zločini strašnog Sejde se samo redaju kao na traci, izdržite braćo

:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#7962 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by don vito »

Login77777 wrote: 31/01/2022 14:10
don vito wrote: 31/01/2022 14:05

CIK također nelegalan, čeka se odluka Ustavnom suda o njegovoj legalnosti. Bez budžeta nema izbora, vidio si na primjeru lokalnih izbora koji su na kraju "otkočeni" dobrom voljom, čitaj međunarodnim pritiskom. Kojeg ovog puta neće biti...
Druga stvar, uprkos tome što probošnjačka strana smatra CIK "osvojenim", ipak presudnu ulogu igra kako će glasati dvoje Srba. Koji, iako pripadaju opoziciji, baš nisu naklonjeni SDA-ovskom silovanju ustava i konstitutivnosti naroda
Sve je nelegalno samo je HDZ legalan. :bih:
Ako je tako sto ste uzeli pozicije nakon izbora 2018? Mislio sam da izbori nisu legalni… :-)
Izbori su održani po nelegalnim uslovima... pretpostavljam da su vagali i odvagali da učestvuju uprkos manjkavostima u izbornom procesu, nadajući se da će stvari biti popravljene. Sad su nakon tri godine jalovih pregovora shvatili da bošnjačka strana samo kupuje vrijeme za održavanje statusa quo i čekanje prilike da politički unište jedan konstitutivni narod.

P. S. Nisam ni Hrvat, ni Srbin... samo mrzim hipokriziju bošnjačke strane koja Hrvatima tri puta nameće "građanskog" predsjednika, a sebi 25 godina bira nacionaliste (bez navodnika).
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#7963 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by moon_walker_90 »

Gandalf wrote: 31/01/2022 14:15
Za svog mandata Komšić je iznimno rijetko posjećivao većinski hrvatska područja u BiH te je u javnim nastupima uglavnom izbjegavao koristiti izraze na hrvatskom jeziku (primjerice, imena mjeseci).
Pa tek se sada divim tim ljudima, kako su samo preživjeli sve te užase, robovi na rimskim galijama su imali više prava

Zločini strašnog Sejde se samo redaju kao na traci, izdržite braćo

:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7964 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Truba »

I mi zelimo predsjesnika koji ide u crkvu ko bakir u dzamiju
To su legitimni zahtjevi
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#7965 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by stakasa »

namiami wrote: 31/01/2022 14:05
Gandalf wrote: 31/01/2022 14:03 Da mi je biti majorizovan k'o ova ekipa sa hb portala,
haha pa evo imas ih i na kiks forumu :) Zaposlen u Rajvosa, drzavna firma, a tipka o ugrozenosti Hrvata :D koji paradoks, niko mu u zadnjih dvajes godina nije uskratio niti jedno pravo u glavnom gradu drzave, a on kao majoriziran.


haha evo ga javio se iznad mene, tik prije postanja komentara hahah. Morel se ljudino tipkati s posla? :D
Labud se barem ne stidi reci da je Hrvat. Jedan od postenijih forumasa
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#7966 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Nebozemlja »

Black swan wrote: 31/01/2022 14:20 I mi zelimo predsjesnika koji ide u crkvu ko bakir u dzamiju
To su legitimni zahtjevi
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#7967 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Gandalf »

Naslovnice hajvaza vjerodostojne k'o i informerove a i gazde su im u 5 deka

@vatrogasac, meni se nekada čini da ova država postoji čisto iz inata, balvan u oku komšijama, desničarima iz evrope, o legitimnima da ne govorim, zelenoj bratiji, šćepi malom i opet stoji i postoji. Iz prkosa. Iz inata.
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#7968 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by mishic »

mishic wrote: 30/01/2022 22:30 I zašto se već jednom iz defanzive ne pređe u ofanzivu kada su svi, ama baš svi argumenti u našim rukama ?!

Pa zamislite da su Dodik i Čović sa ovim argumentima u rukama šta bi napravili. Onome ko ništa ne traži i ne treba dati.

Probuđena međunarodna zajednica, uznemirena široka javnost, ustala dijaspora, više od pola građana BiH vrište a državu čereće i o njoj odlučuju
kriminalci najvišeg ranga. Umjesto da su u zatvorima na dugogodišnjim robijama svakodnevno nam sa ekrana i preskonferencija živote zagorčavaju i upropaštavaju. Rastjeruju nas i prave svoje feude na našoj zemlji. Dokle? I ko to u naše ime treba da kaže? Kako smo to dopustili da oni koji nam rade o glavi govore u naše ime? Jeli vrijeme za svebosanski građanski sabor? Hoćemo li šutke dopustiti da nam se država i dalje rastura i krčmi ?!
PONAVLJAM, SVE OVO DONIJELA JE KONTINUIRANA DEFANZIVA! MORA SE TRAŽITI ISPRAVLJANJE DEJTONSKIH NEPRAVDI. NA DEJTON PRISTAJU I POŠTUJU
GA ONI KOJI BI PO SVEMU TREBALI BITI PROTIV NJEGA, RUŠE GA ONI KOJE JE NAGRADIO MIMO SVIH MOGUĆIH I PRAVNIH I ETIČKIH STANDARDA !
User avatar
vatrogasac
Posts: 10076
Joined: 24/04/2006 21:33

#7969 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by vatrogasac »

Gandalf wrote: 31/01/2022 14:15
Za svog mandata Komšić je iznimno rijetko posjećivao većinski hrvatska područja u BiH te je u javnim nastupima uglavnom izbjegavao koristiti izraze na hrvatskom jeziku (primjerice, imena mjeseci).
Pa tek se sada divim tim ljudima, kako su samo preživjeli sve te užase, robovi na rimskim galijama su imali više prava

Zločini strašnog Sejde se samo redaju kao na traci, izdržite braćo

:gunjastajl: :gunjastajl: :gunjastajl:
Ako je ovo najveća diskriminacija, a očito da nema veće onda opet Komšića. Nema neke fajde od njega, ali nema ni štete. :mrgreen:
plava strijela
Posts: 398
Joined: 08/04/2014 17:50

#7970 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by plava strijela »

stakasa wrote: 31/01/2022 14:22
namiami wrote: 31/01/2022 14:05

haha pa evo imas ih i na kiks forumu :) Zaposlen u Rajvosa, drzavna firma, a tipka o ugrozenosti Hrvata :D koji paradoks, niko mu u zadnjih dvajes godina nije uskratio niti jedno pravo u glavnom gradu drzave, a on kao majoriziran.


haha evo ga javio se iznad mene, tik prije postanja komentara hahah. Morel se ljudino tipkati s posla? :D
Labud se barem ne stidi reci da je Hrvat. Jedan od postenijih forumasa
Sutra će reći da je Jugosloven,prelivode nikad nisu bili pošteni ljudi.Ovaj prelivoda je tzv. kontraš tj. trol
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#7971 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by don vito »

Black swan wrote: 31/01/2022 14:20 I mi zelimo predsjesnika koji ide u crkvu ko bakir u dzamiju
To su legitimni zahtjevi
Šalu na stranu, impresivna je ova ostrašćenost Bošnjaka likom od kojeg su koristi imali samo on sam, možda nekih 15 ambasadora i 5-6 savjetnika koje je imenovao. Znači, u vrh glave 20-ak i kusur ljudi i njihovih porodica, a sve je plaćeno trajno narušenim odnosima Hrvata i Bošnjaka, jačanjem RS-a. I umjesto da se pgledaju u ogledalo i vide da je car go, nastavlja se inat-politika koja najviše šteti Bošnjacima
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#7972 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by stakasa »

don vito wrote: 31/01/2022 13:42
Kolinda wrote: 31/01/2022 13:26 Znači Edimu još jedan mandat :mrgreen:
Ostaje Edim u tehničkom mandatu jer izbora neće biti. Jučer su Hrvati dobili zeleno svjetlo za blokadu izbora i da se pridruže Srbima u blokadi države. Niko iz MZ im nije nikavu primjedbu stavio što više od tri godine blokiraju implementaciju rezultata prošlih izbora zbog zahtjeva za provedbom odluke Ustavnog suda o apelciji Bože Ljubića, koja se 2018. jedva spominjala. Sad kad su Bošnjaci blokirali implementaciju odluka Ustavnog suda BiH i Evropskog suda, sav trud međunarodnih posrednika, a na suprotnoj strani su EU, SAD, čak i Venecijanska komisija, ide blokada do daljnjeg. Deja vu. Biće na klixu malo više textova kako neki anonimusi iz stranke Zelenih traže sankcije, oglašavaće se češće Adis iz Bundestaga i gračanička baronesa, neki srbofobni HSP-ovci iz Hrvatske, Bodo Weber, Mesić, Čeda Jovanović, Komšić u tehničkom mandatu i tako to. A izvan politike biće oboren prošlogodišnji rekord od 170.000 iseljenih. Već viđeno.
Super! Nadam se da cete imati cojonesa kao nekoc Jelavic. Pa i u gepeku preko granice ako treba ali do kraja :thumbup:
milib988
Posts: 239
Joined: 19/11/2020 08:15
Location: Usa
Contact:

#7973 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by milib988 »

Staylezz wrote: 31/01/2022 13:57
milib988 wrote: 31/01/2022 13:51 Kme kme na wikipediji..
https://hr.wikipedia.org/wiki/Majorizac ... ercegovini
Za svog mandata Komšić je iznimno rijetko posjećivao većinski hrvatska područja u BiH te je u javnim nastupima uglavnom izbjegavao koristiti izraze na hrvatskom jeziku (primjerice, imena mjeseci).
:lol: :lol:
Kazem ti, nevjeroJATNO
Nebozemlja
Posts: 846
Joined: 04/10/2020 17:20

#7974 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Nebozemlja »

don vito wrote: 31/01/2022 14:26
Black swan wrote: 31/01/2022 14:20 I mi zelimo predsjesnika koji ide u crkvu ko bakir u dzamiju
To su legitimni zahtjevi
Šalu na stranu, impresivna je ova ostrašćenost Bošnjaka likom od kojeg su koristi imali samo on sam, možda nekih 15 ambasadora i 5-6 savjetnika koje je imenovao. Znači, u vrh glave 20-ak i kusur ljudi i njihovih porodica, a sve je plaćeno trajno narušenim odnosima Hrvata i Bošnjaka, jačanjem RS-a. I umjesto da se pgledaju u ogledalo i vide da je car go, nastavlja se inat-politika koja najviše šteti Bošnjacima
Meni je recimo impresivno kako UZP-ovci ne shvataju da Bošnjaci ne glasaju za Komšića nego protiv Čovića.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4627
Joined: 23/04/2011 12:21

#7975 Re: Novi Izborni zakon BiH

Post by Mr.Sojic »

Kako pučanstvo kaJe tako mora biti :oops:

E jebi ga omaĆe mi se :lol:
Post Reply