Edit: ustvari, lijepo je i da ti ostane 150 KM, ne znam.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
nednedjelja
- Posts: 169
- Joined: 16/01/2022 10:49
#39726 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako namjeravaš duže voziti to auto kupi Vartu, ako ga misliš prodati u narednih pet godina onda može i taj mutljo.
Edit: ustvari, lijepo je i da ti ostane 150 KM, ne znam.
Edit: ustvari, lijepo je i da ti ostane 150 KM, ne znam.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#39728 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozdra raja, imam jedno pitanje , trebo bi zamjeniti filter goriva na passatu b7 i voljan sam zamjeniti sam al imam jednu nedoumicu, kad zamjenim filter dal MORAM ici na dijagnostiku (koju nemam) da ozraci sistem i upali pumpu prije paljenja motora ili mogu zamjeniti filter goriva i samo nasuti goriva u filter i tako ga upaliti bez problema ?
Hvala unaprijed
Hvala unaprijed
-
nednedjelja
- Posts: 169
- Joined: 16/01/2022 10:49
#39729 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skini stari, stavi novi i operi ruke. To je to.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39730 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moras, mozes dati vise puta kontakt da pumpa goriva navuce gorivo.
Medjutim fabrika ne preporucije ovu proceduru vec dijagnostickim putem. Ako uradis bez dijagnostike imat ces zabiljezenu gresku nizak pritisak u common rail-u
Medjutim fabrika ne preporucije ovu proceduru vec dijagnostickim putem. Ako uradis bez dijagnostike imat ces zabiljezenu gresku nizak pritisak u common rail-u
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#39731 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je fabrika ne preporucuje. Samo sto i u nekim servisima ne rade preko dijagnostike vec upale pa duze vergla dok pumpa navuce gorivo. To servis ne bi trebao radit.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39732 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?
Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#39733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uglavnom znaci ne bi trebao imati posljedice ako to uradim posto sam citao da moze doci do kvarova itd nemam pojma cega jwr kao nece bit dobar pritisak itd Znaci da uradim bez dijagnostike a naspem goriva u filter i dodam kontakt 4/5 puta
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39735 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razlog sto se ne preporucuje je upravo zbog pumpe visokog pritiska. Jer valjda izgubi podmazivanje pa upravo zbog toga nastanu opiljci. -Tako oni tvrde.black_adrian wrote: ↑23/01/2022 15:53 Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?
Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
Da li mnogi rade bez dijagnostike da, das kontakt pustis da pumpa odradi svoje i tako par puta. Bolje vise puta nego manje.
- Nisam siguran da li taj motor ima pumpu visokog pritisks u rezervoaru kao neke verzije tdi motora.
- Ukratko mozes, neces imat problema sa pritiskom.
Last edited by kabal1337 on 23/01/2022 16:10, edited 1 time in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- valter.ba
- Posts: 1769
- Joined: 29/04/2008 09:55
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39738 Re: Pitamo Mehanicare ?
puno se pametuje...kabal1337 wrote: ↑23/01/2022 16:08Razlog sto se ne preporucuje je upravo zbog pumpe visokog pritiska. Jer valjda izgubi podmazivanje pa upravo zbog toga nastanu opiljci. -Tako oni tvrde.black_adrian wrote: ↑23/01/2022 15:53 Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?
Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
Da li mnogi rade bez dijagnostike da, das kontakt pustis da pumpa odradi svoje i tako par puta. Bolje vise puta nego manje.
- Nisam siguran da li taj motor ima pumpu visokog pritisks u rezervoaru kao neke verzije tdi motora.
- Ukratko mozes, neces imat problema sa pritiskom.
ako ima el pumpu sama ce ona nabiti pritisak ,na nekim filterima ima mali sarafic da izadje zrak.ako nema el pumpu na vakuum se izvuce zrak iz filtera,gumenom pumpicom ili ustima poyyy
Last edited by bitanga_sa_otesa on 23/01/2022 16:51, edited 1 time in total.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39739 Re: Pitamo Mehanicare ?
5 KM zato sto si ljut pola u apaurinima
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39740 Re: Pitamo Mehanicare ?
hladno vani u pm
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39741 Re: Pitamo Mehanicare ?
plati bolan nekoj da ti ugrije bubrege nes i u grob ponijet
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39742 Re: Pitamo Mehanicare ?
za to nikad nisam platio niti cu ,nisam toliki gurbet da moram placati
-
selvo66
- Posts: 1
- Joined: 23/01/2022 18:24
#39743 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobar dan raja, imam problem sa mondeom mk4, trenutno je spusten na h&r oprugama i prije par dana sam malo nasjeo na cesti i od tad mi se cuje kao da zeljezo od zeljezo trese ali samo kad je auto zagrijan na radnu temperaturu.
Najvise se cuje kad kocim, da li neko zna otprilike sta bi moglo bit?
Citao sam da bi mogao bit auspuh
Najvise se cuje kad kocim, da li neko zna otprilike sta bi moglo bit?
Citao sam da bi mogao bit auspuh
-
systemrebel
- Posts: 232
- Joined: 15/04/2021 11:39
#39744 Re: Pitamo Mehanicare ?
selvo66 wrote: ↑23/01/2022 18:30 Dobar dan raja, imam problem sa mondeom mk4, trenutno je spusten na h&r oprugama i prije par dana sam malo nasjeo na cesti i od tad mi se cuje kao da zeljezo od zeljezo trese ali samo kad je auto zagrijan na radnu temperaturu.
Najvise se cuje kad kocim, da li neko zna otprilike sta bi moglo bit?
Citao sam da bi mogao bit auspuh

- Derdiyok
- Posts: 567
- Joined: 20/08/2018 23:06
- Location: Σαράγεβο
#39745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav svima. Razmišljam da uzmem Mondea 2007-8godina.
Kakvi su im benzinci 2.0 i dizel motori 1.8 ? Hvala na odgovoru.
Kakvi su im benzinci 2.0 i dizel motori 1.8 ? Hvala na odgovoru.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39747 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje kupiti komad gumenog crijeva za gorivo, cca 1 metar, fi 7mm, da je što fleksibilnije. Po ovim autodijelovima zoveš, pita za koje auto, čovječe treba mi crijevo bez obzira na auto 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#39748 Re: Pitamo Mehanicare ?
kao ja nekad za metlice, koje auto reko Grand Cherokee, kaze 80 kermi, odem premjerim uzmem ih po duzini za cvaju i mirna Bosna 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39749 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo da i ja oitam za ovu svoju lađu nešto...
Jučer stao u Jajcu na kafu, logično u međuvremenu pala temperatura auta, tj. rashladne tečnosti. Krenem lagano i podigla se temperatura valjda, nisam ni gledao jer to više i ne gledam s obzirom da ne skontah ništa čudno.
Spuštam se prema Ključu, logično dugo bez gasa jer je dovoljno brdo da vuče auto, samo povremeno kočenje u krivini. Čujem nešto se prevrnu u gepeku i stanem da provjerim, kad pogledam slučajno temperaturu kad atoji negdje na 70 il tako nešto, uglavnom ispod 90, i na moje oči obori još jednu crticu.
Je li to normalno?
Kasnije nije ništa spadalo jer sam ga logično spržio od Ključa joju i po, umjereno.
Jučer stao u Jajcu na kafu, logično u međuvremenu pala temperatura auta, tj. rashladne tečnosti. Krenem lagano i podigla se temperatura valjda, nisam ni gledao jer to više i ne gledam s obzirom da ne skontah ništa čudno.
Spuštam se prema Ključu, logično dugo bez gasa jer je dovoljno brdo da vuče auto, samo povremeno kočenje u krivini. Čujem nešto se prevrnu u gepeku i stanem da provjerim, kad pogledam slučajno temperaturu kad atoji negdje na 70 il tako nešto, uglavnom ispod 90, i na moje oči obori još jednu crticu.
Je li to normalno?
Kasnije nije ništa spadalo jer sam ga logično spržio od Ključa joju i po, umjereno.
-
nednedjelja
- Posts: 169
- Joined: 16/01/2022 10:49
