Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#39726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nednedjelja »

Ako namjeravaš duže voziti to auto kupi Vartu, ako ga misliš prodati u narednih pet godina onda može i taj mutljo.

Edit: ustvari, lijepo je i da ti ostane 150 KM, ne znam. :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

mutljo :lol:
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#39728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by titinho »

Vozdra raja, imam jedno pitanje , trebo bi zamjeniti filter goriva na passatu b7 i voljan sam zamjeniti sam al imam jednu nedoumicu, kad zamjenim filter dal MORAM ici na dijagnostiku (koju nemam) da ozraci sistem i upali pumpu prije paljenja motora ili mogu zamjeniti filter goriva i samo nasuti goriva u filter i tako ga upaliti bez problema ?

Hvala unaprijed
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#39729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nednedjelja »

Skini stari, stavi novi i operi ruke. To je to.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ne moras, mozes dati vise puta kontakt da pumpa goriva navuce gorivo.
Medjutim fabrika ne preporucije ovu proceduru vec dijagnostickim putem. Ako uradis bez dijagnostike imat ces zabiljezenu gresku nizak pritisak u common rail-u
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#39731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Tako je fabrika ne preporucuje. Samo sto i u nekim servisima ne rade preko dijagnostike vec upale pa duze vergla dok pumpa navuce gorivo. To servis ne bi trebao radit.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?

Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#39733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by titinho »

Uglavnom znaci ne bi trebao imati posljedice ako to uradim posto sam citao da moze doci do kvarova itd nemam pojma cega jwr kao nece bit dobar pritisak itd Znaci da uradim bez dijagnostike a naspem goriva u filter i dodam kontakt 4/5 puta
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#39734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

valter.ba wrote: 23/01/2022 12:39 Ekipa da li neko ima iskustva sa Mutlu AGM akumulatorom? Ovaj je 240 a Varta 390 KM, garancija i jedni i drugi 2 godine.
Sa agm njihovim nemam, ali sa obicnim imam, i dobri. Nedavno sam kupio jedan za auto.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

black_adrian wrote: 23/01/2022 15:53 Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?

Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
Razlog sto se ne preporucuje je upravo zbog pumpe visokog pritiska. Jer valjda izgubi podmazivanje pa upravo zbog toga nastanu opiljci. -Tako oni tvrde.

Da li mnogi rade bez dijagnostike da, das kontakt pustis da pumpa odradi svoje i tako par puta. Bolje vise puta nego manje.

- Nisam siguran da li taj motor ima pumpu visokog pritisks u rezervoaru kao neke verzije tdi motora.

- Ukratko mozes, neces imat problema sa pritiskom.
Last edited by kabal1337 on 23/01/2022 16:10, edited 1 time in total.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Hvala :thumbup:
User avatar
valter.ba
Posts: 1769
Joined: 29/04/2008 09:55

#39737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by valter.ba »

basicm wrote: 23/01/2022 16:05
valter.ba wrote: 23/01/2022 12:39 Ekipa da li neko ima iskustva sa Mutlu AGM akumulatorom? Ovaj je 240 a Varta 390 KM, garancija i jedni i drugi 2 godine.
Sa agm njihovim nemam, ali sa obicnim imam, i dobri. Nedavno sam kupio jedan za auto.
Hvala👍
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kabal1337 wrote: 23/01/2022 16:08
black_adrian wrote: 23/01/2022 15:53 Čisto informativno. Šta će mu bit ako 15 puta daš kontakt umjesto da odradiš to preko dijagnostike?

Kod mene nema te greške, il je ponište poslije servisa kad resetuju interval.
Razlog sto se ne preporucuje je upravo zbog pumpe visokog pritiska. Jer valjda izgubi podmazivanje pa upravo zbog toga nastanu opiljci. -Tako oni tvrde.

Da li mnogi rade bez dijagnostike da, das kontakt pustis da pumpa odradi svoje i tako par puta. Bolje vise puta nego manje.

- Nisam siguran da li taj motor ima pumpu visokog pritisks u rezervoaru kao neke verzije tdi motora.

- Ukratko mozes, neces imat problema sa pritiskom.
puno se pametuje...
ako ima el pumpu sama ce ona nabiti pritisak ,na nekim filterima ima mali sarafic da izadje zrak.ako nema el pumpu na vakuum se izvuce zrak iz filtera,gumenom pumpicom ili ustima poyyy
Last edited by bitanga_sa_otesa on 23/01/2022 16:51, edited 1 time in total.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

5 KM zato sto si ljut pola u apaurinima
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 23/01/2022 16:51 5 KM zato sto si ljut pola u apaurinima
hladno vani u pm :lol:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/01/2022 16:51
oruzana_pobuna wrote: 23/01/2022 16:51 5 KM zato sto si ljut pola u apaurinima
hladno vani u pm :lol:
plati bolan nekoj da ti ugrije bubrege nes i u grob ponijet
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

oruzana_pobuna wrote: 23/01/2022 16:57
plati bolan nekoj da ti ugrije bubrege nes i u grob ponijet
za to nikad nisam platio niti cu ,nisam toliki gurbet da moram placati :lol: :lol:
selvo66
Posts: 1
Joined: 23/01/2022 18:24

#39743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by selvo66 »

Dobar dan raja, imam problem sa mondeom mk4, trenutno je spusten na h&r oprugama i prije par dana sam malo nasjeo na cesti i od tad mi se cuje kao da zeljezo od zeljezo trese ali samo kad je auto zagrijan na radnu temperaturu.
Najvise se cuje kad kocim, da li neko zna otprilike sta bi moglo bit?
Citao sam da bi mogao bit auspuh
systemrebel
Posts: 232
Joined: 15/04/2021 11:39

#39744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by systemrebel »

selvo66 wrote: 23/01/2022 18:30 Dobar dan raja, imam problem sa mondeom mk4, trenutno je spusten na h&r oprugama i prije par dana sam malo nasjeo na cesti i od tad mi se cuje kao da zeljezo od zeljezo trese ali samo kad je auto zagrijan na radnu temperaturu.
Najvise se cuje kad kocim, da li neko zna otprilike sta bi moglo bit?
Citao sam da bi mogao bit auspuh
Image
User avatar
Derdiyok
Posts: 567
Joined: 20/08/2018 23:06
Location: Σαράγεβο

#39745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Derdiyok »

Pozdrav svima. Razmišljam da uzmem Mondea 2007-8godina.

Kakvi su im benzinci 2.0 i dizel motori 1.8 ? Hvala na odgovoru.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Derdiyok wrote: 24/01/2022 20:45 Pozdrav svima. Razmišljam da uzmem Mondea 2007-8godina.

Kakvi su im benzinci 2.0 i dizel motori 1.8 ? Hvala na odgovoru.
trose ulje, prije ili kasnije, pocnu malo pa krenu gutat :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Gdje kupiti komad gumenog crijeva za gorivo, cca 1 metar, fi 7mm, da je što fleksibilnije. Po ovim autodijelovima zoveš, pita za koje auto, čovječe treba mi crijevo bez obzira na auto :lol:
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#39748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

kao ja nekad za metlice, koje auto reko Grand Cherokee, kaze 80 kermi, odem premjerim uzmem ih po duzini za cvaju i mirna Bosna :bih:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Evo da i ja oitam za ovu svoju lađu nešto...

Jučer stao u Jajcu na kafu, logično u međuvremenu pala temperatura auta, tj. rashladne tečnosti. Krenem lagano i podigla se temperatura valjda, nisam ni gledao jer to više i ne gledam s obzirom da ne skontah ništa čudno.

Spuštam se prema Ključu, logično dugo bez gasa jer je dovoljno brdo da vuče auto, samo povremeno kočenje u krivini. Čujem nešto se prevrnu u gepeku i stanem da provjerim, kad pogledam slučajno temperaturu kad atoji negdje na 70 il tako nešto, uglavnom ispod 90, i na moje oči obori još jednu crticu.

Je li to normalno?

Kasnije nije ništa spadalo jer sam ga logično spržio od Ključa joju i po, umjereno.
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#39750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nednedjelja »

Leon16v wrote: 26/01/2022 09:06 Gdje kupiti komad gumenog crijeva za gorivo, cca 1 metar, fi 7mm, da je što fleksibilnije. Po ovim autodijelovima zoveš, pita za koje auto, čovječe treba mi crijevo bez obzira na auto :lol:
Probaj Zulex doo.
Post Reply