vjerovatno je zamor(vibracije) ili fizicko ostecenje ,ne znam da gorivo moze probiti metalnu cijev,bar ja nisam cuo da se desilo ikome.Evolution_IV wrote: ↑22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail![]()
![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39701 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39702 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze ono s petrola, probija cijevi, dizne, motor, sve zivo..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39703 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑22/01/2022 13:23vjerovatno je zamor(vibracije) ili fizicko ostecenje ,ne znam da gorivo moze probiti metalnu cijev,bar ja nisam cuo da se desilo ikome.Evolution_IV wrote: ↑22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39704 Re: Pitamo Mehanicare ?
Napravljeno, pohvala za Sandora 
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#39705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav. Planiram zamjeniti jer gospoda u Guma m servisu kažu ne znaju koji su sipali Valvoline
Uzeo sam u Renault shopu valeo pa me samo zanima kako skroz ispustiti eventualno treba li ispiranje sistema. Hvala. Znam za ozrake gdje i šta samo me oko ispuštanja.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#39706 Re: Pitamo Mehanicare ?
dole na hladnjaku skines crijevothe_hooligan_ec wrote: ↑22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav. Planiram zamjeniti jer gospoda u Guma m servisu kažu ne znaju koji su sipali ValvolineUzeo sam u Renault shopu valeo pa me samo zanima kako skroz ispustiti eventualno treba li ispiranje sistema. Hvala. Znam za ozrake gdje i šta samo me oko ispuštanja.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39707 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima saraf na bloku pa onda izadje savthe_hooligan_ec wrote: ↑22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39708 Re: Pitamo Mehanicare ?
mogao si to i sam zamijeniti 17 kljuc i 2 min posla
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#39709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje dođe otprilike i kako ga prepoznati..bitanga_sa_otesa wrote: ↑22/01/2022 18:14ima saraf na bloku pa onda izadje savthe_hooligan_ec wrote: ↑22/01/2022 17:35 Da li samo ispustiti sa donjeg crijeva antifriz iz hladnjaka ili još ima neki štos da izađe sav.![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39710 Re: Pitamo Mehanicare ?
na svakom autu je na drugom mjestu.. probaj na youtube ukucati svoj auto i motor i coolant draining bolt .
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#39711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala pašabitanga_sa_otesa wrote: ↑22/01/2022 18:19na svakom autu je na drugom mjestu.. probaj na youtube ukucati svoj auto i motor i coolant draining bolt .
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39712 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39713 Re: Pitamo Mehanicare ?
10 KM ovom za drenazu i
10 Km onom Mazdaslimanu
10 Km onom Mazdaslimanu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bi rado vjeruj mi, al je bas nepristupacno...
ovaj Vlatko iz Viteza sto drzi samo fordove na otpadu poslovan bas i lako se dogovorit
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39717 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#39718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas cudno da se desi, ali eto, da mi je neko pricao tesko bih povjerovao. Mozda nekad ostecena necim.Evolution_IV wrote: ↑22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39719 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene nista lose nije mimoislo u zivotu, pa tako ni ovo, sta ces, idemo daljebasicm wrote: ↑22/01/2022 23:29Bas cudno da se desi, ali eto, da mi je neko pricao tesko bih povjerovao. Mozda nekad ostecena necim.Evolution_IV wrote: ↑22/01/2022 12:35 Bitango, hajde rjesit ce se ovo, stigla je cijev al meni zanima od cega je probilo gorivo cijev...da li je mogao neko nekad pretegnuti holender ili je jednostavno zamor materijala, na ovoj imaju 3-4 rupice na kraju koji ide na rail![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39720 Re: Pitamo Mehanicare ?
houmofis mi je sins 2008. mozda da stavim establišed 2008. ko oni frizeri i poliranti sto imaju pejđ na fb ??oruzana_pobuna wrote: ↑22/01/2022 23:13 moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39721 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeest jeeestbitanga_sa_otesa wrote: ↑23/01/2022 08:33houmofis mi je sins 2008. mozda da stavim establišed 2008. ko oni frizeri i poliranti sto imaju pejđ na fb ??oruzana_pobuna wrote: ↑22/01/2022 23:13 moze Ćaj, ja ti pokušavam uvest homeoffice u zivot a ti podjebaJEš
- valter.ba
- Posts: 1769
- Joined: 29/04/2008 09:55
#39722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ekipa da li neko ima iskustva sa Mutlu AGM akumulatorom? Ovaj je 240 a Varta 390 KM, garancija i jedni i drugi 2 godine.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39724 Re: Pitamo Mehanicare ?
nikad cuo 
- valter.ba
- Posts: 1769
- Joined: 29/04/2008 09:55
#39725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Turska, kažu najveći proizvođač u Turskoj, prva ugradnja u Forda, Renoa, Mercedes...
Ni ja nikad čuo zato i pitam
.
Hvala svima na odgovoru
Ni ja nikad čuo zato i pitam
Hvala svima na odgovoru
