Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
mk ultra wrote: ↑13/01/2022 22:44
Pa i na G7 je jako sporo
Kod mene na volvu iako je -5 ugrije se za 5-6min voznje
Golfa dobro moras da se navozas da se ugrije i na pola
Svejedno kuda
Kod mene na Skodi nudi na bordu veci stepen prenosa na male obrtaje ja to nikad ne radim jer se slabije ugrije
Na poslu sa golfom nismo imali problema ako se przi odnosno ne vozi 5,6 na 1200 obrtaja
vjeshalica wrote: ↑13/01/2022 21:45
dobro je sve zatvoreno ali se grebanje cuje od tog motorića ili kako se već naziva kao u videu,zato pitam da li je moguce da od tog motorića puse hladno....znaci cjevanica mi odrvenila
Ee imam i ja problem isti. Tek sam uzeo auto i nisam ga jos vozio ljeti. Medjutim evo sad po zimi ukljucim grijanje na snagu 28c 2/7 i skripi ventilator puno slicno kao malo mače kad je gladno, a kad skrecem u krivini pocne da duva hladno u noge dok ne nastavim da se krecem pravo znaci led ledeni
Meni treba nekih 5-6km po sarajevu da dostigne radnu temperaturu 90⁰
Ja se mogu cijeli dan voziti po Sarajevu,..nece nikad postići radnu, bar po onim crticama
Ma to ti je HDI, zimi se mrznes, nizbrdo padne na 60-70 stepeni, ljeti ga potjeras uzbrdo ili po gradu mic po mic ode na 120-130, jbt. znao sam na +40 grijanje na max. uukljuciti.
Odes u servis kazu sve regulara.
Pug 307 2.0 HDI 66 kW, 2001 god.
Ja se mogu cijeli dan voziti po Sarajevu,..nece nikad postići radnu, bar po onim crticama
Ma to ti je HDI, zimi se mrznes, nizbrdo padne na 60-70 stepeni, ljeti ga potjeras uzbrdo ili po gradu mic po mic ode na 120-130, jbt. znao sam na +40 grijanje na max. uukljuciti.
Odes u servis kazu sve regulara.
Pug 307 2.0 HDI 66 kW, 2001 god.
jes jebo ga otac, zimi moram da se vozam ko budala da bih se ugrijao malo a kazaljka na 70
NediM17 wrote: ↑14/01/2022 10:09
@konektovan se ugrije samo kad ga poCera uz Romaniju put zavicaja.
Kad ide punici smrzne se, al' mu toplo oko srca.
Ne,..unutra je ok, fakat, relativno brzo se ugrije kabina i nemam problem s tim. Ali da se to dešava, da nizbrdo padne temp, dešava se, plus voznja magistralom ga ohladi.
Isto. Kad se sjetim koliko sam ga ljetos pržio na 35-40C od Stoca prema Dubrovniku i H. Novom između usijanog kamenja, nije se nakašljao. Kazaljka kad zakuca tu i stoji. Zimi ista situacija, nit pada nit se podiže.
Kod VW i azijskih nakaza ta kazaljka je u normalnim uslovima, da kazem, softverski zakucana. Kad bi se pratili live parametri vidjeli bi da to seta gore-dole, naravno, ne toliko drasticno kao kod PSA.
NediM17 wrote: ↑14/01/2022 11:31
Kod VW i azijskih nakaza ta kazaljka je u normalnim uslovima, da kazem, softverski zakucana. Kad bi se pratili live parametri vidjeli bi da to seta gore-dole, naravno, ne toliko drasticno kao kod PSA.
Da, ovo je tacno. Zato je i nekim proizvodjacima ovo bio izgovor da ukinu kazaljku.
ma da se na VW moze namjestiti da prikazuje stvarnu vrijednost.
avijon wrote: ↑14/01/2022 11:51
Pa ja to kazem, stvarna varira 75-105 a kazaljka na 90 ostane.
Iako kad vec dodje na stvarnih 85 ne bi se trebala spustat ako je sve ispravno
U nekim okolnostima ce se spustiti. Recimo kad su ovi minusi i kada se spustam sa Bjelasnice zna dobro pasti.. U takvim uslovima kada je hladno i kada motor nije pod opterecenjem tesko da ce odrzati radnu temperaturu.. U svim ostalim uslovima temperatura je kako treba biti..
vjeshalica wrote: ↑13/01/2022 21:45
dobro je sve zatvoreno ali se grebanje cuje od tog motorića ili kako se već naziva kao u videu,zato pitam da li je moguce da od tog motorića puse hladno....znaci cjevanica mi odrvenila
Jeste to je simptom motorica klapne ventilacije.
Moze se provjeriti preko output testa za motoric, ako padne test motoric nije ispravan. a i u vecini slucajeva ce prijaviti i gresku. -Kad motoric crkne.
Last edited by kabal1337 on 14/01/2022 12:21, edited 1 time in total.
vjeshalica wrote: ↑13/01/2022 21:45
dobro je sve zatvoreno ali se grebanje cuje od tog motorića ili kako se već naziva kao u videu,zato pitam da li je moguce da od tog motorića puse hladno....znaci cjevanica mi odrvenila
Ee imam i ja problem isti. Tek sam uzeo auto i nisam ga jos vozio ljeti. Medjutim evo sad po zimi ukljucim grijanje na snagu 28c 2/7 i skripi ventilator puno slicno kao malo mače kad je gladno, a kad skrecem u krivini pocne da duva hladno u noge dok ne nastavim da se krecem pravo znaci led ledeni
Treba ocistiti ventilator i podmazati lezaj. Tako kad pocne da skripi, moze stvarati veci otpor pa crkne otpornik za grijanje.