Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39426 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Prije 10-15 godina radio sam u firmi gdje su na sedmičnoj bazi dolaziki kamioni iz Njemačke.
Vozači su govorili da lakše natovaren dođe iz Njemačke sa njihovim gorivom, nego prazan sa našim. :-)
U to vrijeme je zaista bilo svega, mislim da više nije tako katastrofalno, ali da kvalitet itekako osciluje od ture do ture.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39427 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:01 Prije 10-15 godina radio sam u firmi gdje su na sedmičnoj bazi dolaziki kamioni iz Njemačke.
Vozači su govorili da lakše natovaren dođe iz Njemačke sa njihovim gorivom, nego prazan sa našim. :-)
U to vrijeme je zaista bilo svega, mislim da više nije tako katastrofalno, ali da kvalitet itekako osciluje od ture do ture.
jesil u zenici da me pokupis? ne znam kako cu kuci ,niko nema ovaj ventil,a moram i kupit dihtung glave u sarajevu,potrosio sam sav kredit na mob ,internet se spojio ovde kod nekog komsije.evo me blizu onog mosta pjesackog na ulazu u kakanj gdje su one zelene kuce ciganska mahala tu mi ovaj jaran zivi.sacekao bi te ja u zaustavnoj samo da uskocim kad budes isao za sarajevo.pa da sutra ujutro me opet izbacis ovde da popravim auto.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39428 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/01/2022 12:07
Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:01 Prije 10-15 godina radio sam u firmi gdje su na sedmičnoj bazi dolaziki kamioni iz Njemačke.
Vozači su govorili da lakše natovaren dođe iz Njemačke sa njihovim gorivom, nego prazan sa našim. :-)
U to vrijeme je zaista bilo svega, mislim da više nije tako katastrofalno, ali da kvalitet itekako osciluje od ture do ture.
jesil u zenici da me pokupis? ne znam kako cu kuci ,niko nema ovaj ventil,a moram i kupit dihtung glave u sarajevu,potrosio sam sav kredit na mob ,internet se spojio ovde kod nekog komsije.evo me blizu onog mosta pjesackog na ulazu u kakanj gdje su one zelene kuce ciganska mahala tu mi ovaj jaran zivi.sacekao bi te ja u zaustavnoj samo da uskocim kad budes isao za sarajevo.pa da sutra ujutro me opet izbacis ovde da popravim auto.
U Zenici sam role, izniđži napetlju pa sačekai, brzoću, nemam nija boba, jebiga role.
Jesil gledo naotpadu ventile?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39429 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:13
U Zenici sam role, izniđži napetlju pa sačekai, brzoću, nemam nija boba, jebiga role.
Jesil gledo naotpadu ventile?
ma kakav otpad ,nema mladzeg auta od 2002.daleko mi je hodat do petlje,preskocicu zicu i eto me u zaustavnoj reci u kolko sati da budem ispod mosta ? nemoj da se smrzem cekajuci.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83539
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39430 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Probo sam i ja jednom benzin 100ku do mora i nazad, kao nacin da pokusam rijesiti nemiran rad na leru :D . Ne znam je li placebo ili ne, ali nekako je mocnije auto islo :skoljka:

Mpi atmosferska benzincina.
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39431 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Jes, i ja sam jednom sa astrom G 1,6 16V posao na more sa familijom. Pa ono pun auto i klima, nije bas da lako ubrzava.
I stanem u Konjicu na OMV tadasnji, natocim skoro pun ove stotke. Bogami mi se cini da sam dobio malo snage.
Ali sve moze biti i autosugestija.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39432 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/01/2022 12:18
Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:13
U Zenici sam role, izniđži napetlju pa sačekai, brzoću, nemam nija boba, jebiga role.
Jesil gledo naotpadu ventile?
ma kakav otpad ,nema mladzeg auta od 2002.daleko mi je hodat do petlje,preskocicu zicu i eto me u zaustavnoj reci u kolko sati da budem ispod mosta ? nemoj da se smrzem cekajuci.
za jeno dvaes minuti
User avatar
hopi
Posts: 7264
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39433 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Nemoj ga tu kupiti morati će pretrčavati 4 trake i skakati preko ograde. Bolje ti je skreni u grad.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39434 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:25
za jeno dvaes minuti
eto me
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39435 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

hopi wrote: 13/01/2022 12:30 Nemoj ga tu kupiti morati će pretrčavati 4 trake i skakati preko ograde. Bolje ti je skreni u grad.
nek usput radar stavi da se plavi ne zamaraju :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51470
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39436 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ima li gdje kakav dobar polovan termostat a da nije korišten? Spreman sam i platiti.... :mrgreen:
Od mojmila krenuo i tek u velešićima je'nu crticu tenperature rashladne pokazao... :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39437 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Jes vala, i ja danas pola grada presao dok se nije na plin prebacilo. Termostati su bas otisli u helac.
User avatar
konektovan
Posts: 51470
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39438 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

drug_profi wrote: 13/01/2022 14:46 Jes vala, i ja danas pola grada presao dok se nije na plin prebacilo. Termostati su bas otisli u helac.
Ma ovo je do minusa .. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39439 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 13/01/2022 14:37 Ima li gdje kakav dobar polovan termostat a da nije korišten? Spreman sam i platiti.... :mrgreen:
Od mojmila krenuo i tek u velešićima je'nu crticu tenperature rashladne pokazao... :-)
stavi par listova avaza na masku,ako i dalje bude jedna crtica poduplaj listove
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39440 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

konektovan wrote: 13/01/2022 14:48
drug_profi wrote: 13/01/2022 14:46 Jes vala, i ja danas pola grada presao dok se nije na plin prebacilo. Termostati su bas otisli u helac.
Ma ovo je do minusa .. :mrgreen:
Misliš? Ja evo već naručio pregled u servisu. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#39441 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 13/01/2022 14:37 Ima li gdje kakav dobar polovan termostat a da nije korišten? Spreman sam i platiti.... :mrgreen:
Od mojmila krenuo i tek u velešićima je'nu crticu tenperature rashladne pokazao... :-)
Stavi karton ispred hladnjaka. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#39442 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ma samo pur pjene preko hladnjaka naspricaj.
User avatar
konektovan
Posts: 51470
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39443 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 13/01/2022 14:53
konektovan wrote: 13/01/2022 14:37 Ima li gdje kakav dobar polovan termostat a da nije korišten? Spreman sam i platiti.... :mrgreen:
Od mojmila krenuo i tek u velešićima je'nu crticu tenperature rashladne pokazao... :-)
Stavi karton ispred hladnjaka. :mrgreen:
Evo @bitanga_sa_otesa dao savjet sa listom avaza,...kojeg slučajno imam u gepeku, i ako ne bude davao rezultate, onda ide karton meggle..cuo sam da je odličan. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#39444 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo nek' je karton iz "natronke". :bih:
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39445 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/01/2022 12:40
Naslovnica wrote: 13/01/2022 12:25
za jeno dvaes minuti
eto me
Rodijak, đesi ba?!

Image

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39446 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 13/01/2022 16:21
Rodijak, đesi ba?!

Image

Image
jos 250 metara ispod jebemti smrzo sam se :(
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39447 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 13/01/2022 14:53
konektovan wrote: 13/01/2022 14:37 Ima li gdje kakav dobar polovan termostat a da nije korišten? Spreman sam i platiti.... :mrgreen:
Od mojmila krenuo i tek u velešićima je'nu crticu tenperature rashladne pokazao... :-)
Stavi karton ispred hladnjaka. :mrgreen:
danas sam vidio na G7ci :-) , jebo te auto koje se ne moze zagrijat....
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#39448 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/01/2022 16:49
Naslovnica wrote: 13/01/2022 16:21
Rodijak, đesi ba?!

Image

Image
jos 250 metara ispod jebemti smrzo sam se :(
:thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39449 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

kad ne znate ugrijat auto... ja ga na 4200 šaltam, od 0C do 90 se popne za minut dva... pa ja...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39450 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nemam tih problema, vozim na 2000, zbogradi svega....
Post Reply