Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

poslao sam poruku i jednom i drugom, hvala :mrgreen:
maxell_sarajevo
Posts: 2303
Joined: 08/02/2008 19:19

#39177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by maxell_sarajevo »

Pozdrav, jucer vozim auto (C4 1.6BlueHDi) i primjetim oblak dima iz ausupuha.Nakon par minuta upali mi se lampica regeneracije po prvi put (auto prešlo 90.000), osjetim da je auto izgubilo snagu i da ne ide preko 3000 obrtaja.

Image

Nakon gradske vožnje od cca.15km prestalo je čađenje iz auspuha, al ostala je lampica za grešku motora i auto i dalje ne ide preko 3000 obrtaja.
Vozio sam sinoc po obilaznici u cetvrtoj (120km/h) na 3000 obrtaja, ali lampica se nije ugasila.
Jutros isti problem, nema dima, al ne ide preko 3000 obrtaja, a i slabije vuce.
Često vozim van grada i po autoputu, predpostavljam da je nešto sa Fap filterom.

Image

Ima li neko iskustva, rješenje, cijenu popravke???
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#39178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

maxell_sarajevo wrote: 05/01/2022 11:34 Pozdrav, jucer vozim auto (C4 1.6BlueHDi) i primjetim oblak dima iz ausupuha.Nakon par minuta upali mi se lampica regeneracije po prvi put (auto prešlo 90.000), osjetim da je auto izgubilo snagu i da ne ide preko 3000 obrtaja.

Image

Nakon gradske vožnje od cca.15km prestalo je čađenje iz auspuha, al ostala je lampica za grešku motora i auto i dalje ne ide preko 3000 obrtaja.
Vozio sam sinoc po obilaznici u cetvrtoj (120km/h) na 3000 obrtaja, ali lampica se nije ugasila.
Jutros isti problem, nema dima, al ne ide preko 3000 obrtaja, a i slabije vuce.
Često vozim van grada i po autoputu, predpostavljam da je nešto sa Fap filterom.

Image

Ima li neko iskustva, rješenje, cijenu popravke???
Možda da ti u servisu pokuša preko dijagnostike pokrenuti regeneraciju FAP-a (ne mislim na kamion nego na filter čestica).
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#39179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Možda je otišao u safe mode i treba softverski isključiti grešku.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

maxell_sarajevo wrote: 05/01/2022 11:34 Pozdrav, jucer vozim auto (C4 1.6BlueHDi) i primjetim oblak dima iz ausupuha.Nakon par minuta upali mi se lampica regeneracije po prvi put (auto prešlo 90.000), osjetim da je auto izgubilo snagu i da ne ide preko 3000 obrtaja.

Image

Nakon gradske vožnje od cca.15km prestalo je čađenje iz auspuha, al ostala je lampica za grešku motora i auto i dalje ne ide preko 3000 obrtaja.
Vozio sam sinoc po obilaznici u cetvrtoj (120km/h) na 3000 obrtaja, ali lampica se nije ugasila.
Jutros isti problem, nema dima, al ne ide preko 3000 obrtaja, a i slabije vuce.
Često vozim van grada i po autoputu, predpostavljam da je nešto sa Fap filterom.

Image

Ima li neko iskustva, rješenje, cijenu popravke???
Da tebi nije rikavela ad blue pumpa, tank???
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#39181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

pokusaj prvo samo ocistiti gresku da vidis hoce li se isto ponasati ili ce biti normalno
User avatar
Heva
Posts: 139
Joined: 13/06/2017 20:25
Location: Otoka

#39182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Heva »

Vozim neko vrijeme passat "peticu" klasik i nakon golfa sam jako zadovoljan s njim. Redovno servisiranje, zamjena ulja bez obzira na kilometražu i nikakvih problema! Nedavno sam zamijenio cijeli kočioni sistem, amortizere i opruge, pa je sad baš ka' lađa. Ono, što me nervira kod te njemačke "know how", je onaj komfort modul ispod patosica vozača :-? Nije li se moglo naći bolje mjesto za njega?
Prvo se nije htio zaključati daljinski, sad sva vrata otključa ali ne i od vozača, osim par puta klik na daljinski. Odem do majstora, on veli da je ušla voda iz prostora ispod šoferšajbne, tamo gdje je akumulator... on kao presušio to, vratio, ljetos sve fino, sad se okišalo i opet problem. Podignem onaj lim i pogledam u prostor gdje bude akumulator - nema lokve, prohodna ona rupa na sredini, sa gumenim odvodom... a čini mi se da i na suvozačevoj strani nekad bude malo vode! :-x
Nem' zaista ideju šta da se radi. Razmišljam da izvadim onaj modul, nabavim drugi i umotam ga u kakvu kesu i "zavarim" na neki način, da ne može voda unutra, pa nek' pliva... baš mi piči po živcima. Koliko košta ovaj modul i da li je neko našao rješenje za ovo? Hvala.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#39183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ne mozes modul stavljati u kesu jer ces kondenz stvarat u najlonu zavisno od vremenskih oscilacija tj temperaturnih
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#39184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Nikad ne treba dobro zaštopan dpf/fap pokušavati " pročistiti " na autoputu sa jačom vožnjom. Povećava se pritisak jer je izduvna grana začepljena i dovodi do raznih ozbiljnih problema. Zbog toga je taj Pežo u safe modu koji mu ne dozvoljava preko 3000 obrtaja. Treba auto voziti na servis :wink:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

vjeshalica wrote: 07/01/2022 01:11 Ne mozes modul stavljati u kesu jer ces kondenz stvarat u najlonu zavisno od vremenskih oscilacija tj temperaturnih
nek stavi u fišek
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ako može preporuka, nije za mene :mrgreen:
Gdje kupiti Continental set za veliki servis? U pitanju je Golf 5 1.9 TDI 66kw.

Pitao sam AutoMarjanovic Doboj, samo SKF ima koliko sam ja shvatio. Nekoliko radnji u Sarajevu obišao, i oni SKF prodaju.

Ako mogu zamoliti da ne pišete i SKF je dobar, nije za mene, osoba hoće Continental i ja ne ulazim u to.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

black_adrian wrote: 07/01/2022 11:53 Ako može preporuka, nije za mene :mrgreen:
Gdje kupiti Continental set za veliki servis? U pitanju je Golf 5 1.9 TDI 66kw.

Pitao sam AutoMarjanovic Doboj, samo SKF ima koliko sam ja shvatio. Nekoliko radnji u Sarajevu obišao, i oni SKF prodaju.

Ako mogu zamoliti da ne pišete i SKF je dobar, nije za mene, osoba hoće Continental i ja ne ulazim u to.
Balkanol na Ilidži jučer je nudio Continental set za Peugeot 2.0 HDI, 180 KM ja mislim. Vidi imaju li za 5icu
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Pitat ću, hvala ti.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

black_adrian wrote: 07/01/2022 12:00 Pitat ću, hvala ti.
Javi ako budu imali, da znamo onda vjerovatno imaju i za druga auta :-D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:thumbup:

Pitao, javim kad odgovore.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

black_adrian wrote: 07/01/2022 11:53 Ako može preporuka, nije za mene :mrgreen:
Gdje kupiti Continental set za veliki servis? U pitanju je Golf 5 1.9 TDI 66kw.

Pitao sam AutoMarjanovic Doboj, samo SKF ima koliko sam ja shvatio. Nekoliko radnji u Sarajevu obišao, i oni SKF prodaju.

Ako mogu zamoliti da ne pišete i SKF je dobar, nije za mene, osoba hoće Continental i ja ne ulazim u to.
Zgodic :thumbup:

Na svoje sam ugradio njihov kais i pk, ostalo je ina i pumpa pierburg...

Tesko ces bas onaj set u kutiji naci...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Zahvaljujem :thumbup:

Sad ću im se javiti.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#39193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by veliki_ah »

Treba mi dobar elektricar u sarajevu i okolini, mada moze i dalje ako je dobra preporuka. U audiju iz 2018 godine je potrebno zamijeniti MMI multimediju, a uzeo sam polovnu jer je nova preskupa. Sada bi to trebalo mehanicki zamijeniti, a onda i reprogramirati sta je potrebno. Zanima me da li neko zna nekoga ko se time bavi, pa bih se cuo s majstorom i pojasnio detalje.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Odvuci u ovlasteni, zahvalit ces mi kasnije :thumbup:

Kazes da vec imas to sto treba mijenjat i samo platis ruke i reprogramiranje...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

logično
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#39196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Pitanje je hoce li se ovlasteni baktati sa tim polovnim stvarima.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#39197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

A drugo je pitanje moze li se samo multimedija promijeniti da nemas gresku i da sve radi, jer obicno kad oni to stave u paket sa raznim sranjima...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#39198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma, meni u ovlastenom nisu htjeli na autu koje je izaslo iz garancije zamijeniti ulja, filtere i antifriz koje sam kupio, kazu rade samo sa svojim materijalom i dijelovima.
Malo im uzeti samo na rukama, trebaju te uzeti i na materijalu i dijelovima.
Kazu takva im poslovna politika, ok, postujem, vas zijan.
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#39199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by veliki_ah »

Pricao sam vec sa ovlastenim i rekli su da oni ne mogu vrsiti zamjenu tog dijela, ali ako mi neko zamijeni da mi mogu kodirati sta treba. Pitanje je koliko bi to naplatili, nisu znali reci. Plus traze racun i broj sasije od polovnog dijela, a to sve nemam.
Zato bih volio nekoga ko se razumije u to da mi sve zavrsi, jer sam siguran da ima sposobnih ljudi koji znaju.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

A zasto bi to radili.
Prvo ne znaju da li dijelovi koje kupis odgovaraju na tvoje vozilo
Ne mogu ti dati garanciju na rad i dijelove, sutra da bude sta ...
Zamisli tako kada bi svi donosili, ipak dosta njihove zarade je i u dijelovima.
Evo npr. dio ne odgovara, zauzimas im dizalicu dok se ti skontas kako ces sta ces...
I jos da izgube licenicu zbog toga....


Ovlasteni ti trazi racun i broj sasije, zato sto to sto si kupio ima aktiviranu zastitu. - Zele se ograditi od toga na nisi kupio ukradeni dio.
Last edited by kabal1337 on 07/01/2022 16:53, edited 1 time in total.
Post Reply