Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

drug_profi wrote: 26/12/2021 20:26
muha_sa wrote: 26/12/2021 19:56 Kako znam za sebe alnaser zovem alnaserom :D sad uveli nekakvu novotariju pa me ispravljaju--nije alnaser vec aNlaser :D
Šta kažu mehanicari :?

Nemojte govorit starter jer me pojam starter ne zanima :D
anlaser jbg, kao i bobina, felga....
Sad i felgu zovu felNa :D jebe lud zbunjenog :lol:
Nikad me niko ispravio nije za alnaser do oviJEh noviJEh vremena i novogovora :-) mog ficolinija stari Šandor održavo i on mi cetkice u aLnaseru mjenjo--nije u aNlaseru vec u aLnaseru jebem ti aNlaser :lol:
Tako mi se smiju kad kažem da sam cuclao bonbonu --kažu, cuj cucla :-) boba se pijuće :lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65433
Joined: 16/07/2012 16:00

#38952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Većina naziva vuče korijen iz njemačkog pa je onda taj oblik jedini pravilan. Sve ostalo je iskrivljen govor.
jbg švabe su nas prve učile tehnici.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

muha_sa wrote: 26/12/2021 19:56 Kako znam za sebe alnaser zovem alnaserom :D sad uveli nekakvu novotariju pa me ispravljaju--nije alnaser vec aNlaser :D
Šta kažu mehanicari :?

Nemojte govorit starter jer me pojam starter ne zanima :D
https://kakosepise.com/rec/alnaser-ili-anlaser/

Alnaser je nešto drugo:

https://alnasser.net/english/
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Naši su anlaser prepravili u alnaser jer se lakše izgovara, valjda. Elektropokretač je predugo, puno slova.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

može li "e-pe"?
zvuči najlakše
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Je li pravilno boMbina ili bLoMbina? :run:
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Hvala na odgovorima :) Ipak cu ja ostat pri onom što me cjeli život ljuljalo :D ne mjenjo ja rjecnik po stare dane--ALNASER i tačka :D

Sad da se uozbiljim :) nemam vala nikakvih problema sa radom auta-al u prici s jaranom on mi rece da je u svoje auto sipo aditiv za ciscenje dizni benzina. Vidjela žaba da se konji potkivaju pa i ona nogu digla :lol:
Hajmo mehanicari--trebam li i ja nasut taj nekakav aditiv :? aVto je punoljetno :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Tim koji pobjedjuje se ne mijenja.
Ne cackaj mecku u p... u. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

NediM17 wrote: 26/12/2021 21:06 Tim koji pobjedjuje se ne mijenja.
Ne cackaj mecku u p... u. :D
Isto kontam, al me on ubjedjuje da je to potrebno cisto preventive radi :-)

Ja ga 10 godina vozam i nikad ništa osim benzina i plina nasuo nisam--jebla ga preventiva :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 26/12/2021 21:00 Je li pravilno boMbina ili bLoMbina? :run:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#38961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ja uz svako sipanje bemzina (ćepiranje jednom u nekoliko mjeseci), strovalim aditiv za dizne, jbjga.
Neće ga zaboljeti, ko mu jm.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#38962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AtillaS »

Dva-tri puta godišnje, što da ne? Ja to radim.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja samo eteef sipam ,litar mjesecno,kazu najbolji je za dizne :thumbup:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#38964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

muha_sa wrote: 26/12/2021 21:09
NediM17 wrote: 26/12/2021 21:06 Tim koji pobjedjuje se ne mijenja.
Ne cackaj mecku u p... u. :D
Isto kontam, al me on ubjedjuje da je to potrebno cisto preventive radi :-)

Ja ga 10 godina vozam i nikad ništa osim benzina i plina nasuo nisam--jebla ga preventiva :lol:
Ja sam nedavno sebi i drugu u Sloveniji, nekih aditiva kupio. Dizel je doduše. Imao sam Mannol, Wynns, LM, Comma... I dan danas nađem kod nas pa kupim i naspem najčešće kada vozim dalji put. Nema negativnih pojava, a što se tiče pozitivnih, može biti jedino placebo na fazon, tiši motor, bolje prima gas, glatko ubrzava bla bla... :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja jedino svako 2-3000 hiljadarke naspem pola litra ulja,..za ne daj Bože..
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38966 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 26/12/2021 21:13 Ja uz svako sipanje bemzina (ćepiranje jednom u nekoliko mjeseci), strovalim aditiv za dizne, jbjga.
Neće ga zaboljeti, ko mu jm.
Kad sam ga kupio kod našeg HAVANE nasuo pun rezervoar benzina i pun plina--kad zapišti da je nestalo plina odmah trk na puNpu i naspem pun plina i dospem benzina--tako da mi je benzin bajat 10 godina :lol:

Plašim se da ako naspem šta ne zajebem :-) staro auto, taj neki aditiv može da povuce svu prljavštinu i belaj mi napravi :-)
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/12/2021 21:14 ja samo eteef sipam ,litar mjesecno,kazu najbolji je za dizne :thumbup:
a dvotaktol
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

black_adrian wrote: 26/12/2021 21:37

a dvotaktol
samo u kosilicu :thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38969 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:mrgreen: :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35467
Joined: 20/03/2013 15:38

#38970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 26/12/2021 21:18
Naslovnica wrote: 26/12/2021 21:13 Ja uz svako sipanje bemzina (ćepiranje jednom u nekoliko mjeseci), strovalim aditiv za dizne, jbjga.
Neće ga zaboljeti, ko mu jm.
Kad sam ga kupio kod našeg HAVANE nasuo pun rezervoar benzina i pun plina--kad zapišti da je nestalo plina odmah trk na puNpu i naspem pun plina i dospem benzina--tako da mi je benzin bajat 10 godina :lol:

Plašim se da ako naspem šta ne zajebem :-) staro auto, taj neki aditiv može da povuce svu prljavštinu i belaj mi napravi :-)
Ja ga do lampice svučem pa ćepiram.
Boli puno više nego to kako ti točiš. :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 26/12/2021 22:16
muha_sa wrote: 26/12/2021 21:18

Kad sam ga kupio kod našeg HAVANE nasuo pun rezervoar benzina i pun plina--kad zapišti da je nestalo plina odmah trk na puNpu i naspem pun plina i dospem benzina--tako da mi je benzin bajat 10 godina :lol:

Plašim se da ako naspem šta ne zajebem :-) staro auto, taj neki aditiv može da povuce svu prljavštinu i belaj mi napravi :-)
Ja ga do lampice svučem pa ćepiram.
Boli puno više nego to kako ti točiš. :lol:
:lol:

Zato sam ja na vakat skonto kako da ne izlijecem puno love--pun plina i par litara benzina i elham :lol:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/12/2021 21:38
black_adrian wrote: 26/12/2021 21:37

a dvotaktol
samo u kosilicu :thumbup:
U mene mi kosilica 4T, cist beMzin.
Dvotaktol samo u motorku.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 26/12/2021 22:22
U mene mi kosilica 4T, cist beMzin.
Dvotaktol samo u motorku.
moja je prijeratna honda sljivik jedan toćka pet
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo Briggs & Stratton. :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83495
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 26/12/2021 21:13 Ja uz svako sipanje bemzina (ćepiranje jednom u nekoliko mjeseci), strovalim aditiv za dizne, jbjga.
Neće ga zaboljeti, ko mu jm.
Koji aditiv
Post Reply