Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#38901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

Koja je brzina auta tacnija,ona u autu ili gps na mobitelu,danasmii u autu pokazuje da vozim 60 a gps 57,kome vjerovati?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

GPS, laže brzinomjer u autu vazda malo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
konektovan
Posts: 51451
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Herr Flick wrote: 24/12/2021 14:34 Koja je brzina auta tacnija,ona u autu ili gps na mobitelu,danasmii u autu pokazuje da vozim 60 a gps 57,kome vjerovati?
Gps
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#38905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

konektovan wrote: 24/12/2021 17:43
Herr Flick wrote: 24/12/2021 14:34 Koja je brzina auta tacnija,ona u autu ili gps na mobitelu,danasmii u autu pokazuje da vozim 60 a gps 57,kome vjerovati?
Gps
To je onda jedino dobro za radare :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 24/12/2021 10:17 Ma već sam to utvrdio. Pali se samo na plinu i to ponekad.
Jutros na malom gasu prilikom kretanja sa semafora.
Ugasice se nakon nekog vremena.
Vec sam zvao servis i kazu da treba ostaviti auto cijeli dan. E jebiga reko, sta cu po Vitezu raditi cijeli dan.
Neka ga sad ovako, pa kad dođe lijepo vrijeme...
Sto cijeli dan?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Herr Flick wrote: 24/12/2021 18:41 To je onda jedino dobro za radare :D
ja sam sebi na Waze namjestio da pišti kad pređem 20km/h preko ograničenja, tako da bar ostane vozačka ako ima kakav radar u sumnjivom naselju :mrgreen:
User avatar
r00tf
Posts: 111
Joined: 21/11/2019 16:46

#38908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by r00tf »

Jel ko mijenjao modul na absu golf 6, fali mi hill hold pa sam gledao samo modul da zamijenim a da moja pumpa ostane ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2021 18:44
drug_profi wrote: 24/12/2021 10:17 Ma već sam to utvrdio. Pali se samo na plinu i to ponekad.
Jutros na malom gasu prilikom kretanja sa semafora.
Ugasice se nakon nekog vremena.
Vec sam zvao servis i kazu da treba ostaviti auto cijeli dan. E jebiga reko, sta cu po Vitezu raditi cijeli dan.
Neka ga sad ovako, pa kad dođe lijepo vrijeme...
Sto cijeli dan?
Navodno da istestiraju i utvrde da li je mapa problem ili nesto drugo.
Nije mi to objasnjenje sjelo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 24/12/2021 21:07
_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2021 18:44

Sto cijeli dan?
Navodno da istestiraju i utvrde da li je mapa problem ili nesto drugo.
Nije mi to objasnjenje sjelo.
Boras? Landi Renzo?
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

yup
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Idi kod Opancica u Jukicevoj.
all-in
Posts: 9
Joined: 15/12/2021 20:48

#38913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by all-in »

all-in wrote: 19/12/2021 22:32 Pozdrav,
zna li neko sta pokreće ove grijače?
Image

Skinuo i provjerio grijače, svi su ispravni, međutim topao zrak krene puhati tek kad se motor dobro ugrije.
U pitanju je seat leon 2002 godište sa digitalnom klimom.
Niko ne zna? :cry:
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2021 21:30 Idi kod Opancica u Jukicevoj.
Šta, i on radi Landi Renzo? :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 24/12/2021 21:37
_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2021 21:30 Idi kod Opancica u Jukicevoj.
Šta, i on radi Landi Renzo? :?
Nije vise ovlasteni, ali sve moze zavrsiti. Dobar majstor, zna znanje :thumbup:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#38916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

A kad je bio ovlasteni za bilo sta, nikad.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83502
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Eto nek nije nikad. Nebitna stavka za druga profija skroz. Ono sto mu je bitno je da moze problem rijesiti bez da vazdan čami po Vitezu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

all-in wrote: 24/12/2021 21:31
all-in wrote: 19/12/2021 22:32 Pozdrav,
zna li neko sta pokreće ove grijače?
Image

Skinuo i provjerio grijače, svi su ispravni, međutim topao zrak krene puhati tek kad se motor dobro ugrije.
U pitanju je seat leon 2002 godište sa digitalnom klimom.
Niko ne zna? :cry:
struja ih pokrece
User avatar
drug_profi
Posts: 65437
Joined: 16/07/2012 16:00

#38919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 24/12/2021 22:17 Eto nek nije nikad. Nebitna stavka za druga profija skroz. Ono sto mu je bitno je da moze problem rijesiti bez da vazdan čami po Vitezu.
Prolazim skoro svaki dan tuda.
Svratiću da upitam. :thumbup:
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#38920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

@foxlife

Software je RNEG 2.60.F.1
Koliko sam upratio, ovo nije najnoviji software (jer ima i verzija 2.80). Mozes li me uputiti kako da rijesim ovaj problem sa nepronalazenjem satelita? Veceras sam primijetio jos jednu stvar, na displeju vise ne pokazuje ni temperaturu u gornjem lijevom cosku, vec samo crticu i oznaku za Celzijus. :D
all-in
Posts: 9
Joined: 15/12/2021 20:48

#38921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by all-in »

bitanga_sa_otesa wrote: 24/12/2021 22:35
all-in wrote: 24/12/2021 21:31

Niko ne zna? :cry:
struja ih pokrece
Nemoj zajebavati, ja mislio voda i da se time puni akumulator :shock:

A sad ozbiljno, da li neko zna koji je relej zaduzen za ovo i kako ove grijace climatronic aktivira, jer na internetu nema nista o ovome, a kod mene se nikad ne pale, ni na najvecim minusima.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

all-in wrote: 25/12/2021 11:09
Nemoj zajebavati, ja mislio voda i da se time puni akumulator :shock:

A sad ozbiljno, da li neko zna koji je relej zaduzen za ovo i kako ove grijace climatronic aktivira, jer na internetu nema nista o ovome, a kod mene se nikad ne pale, ni na najvecim minusima.
prvi rezultat na guglu ,mogao si to saznati za 3.5 sec umjesto da cekas na forumu da ti neko odgovori...
The 3 Auxiliary Coolant Glow Plugs use two (underhood) relays which are monitored and controlled by the ECU. During a cold start, the vehicle's interior temperature selector switch helps the ECU choose one of three modes depending on the amount of heat required to warm-up the coolant.

For example, Coolant Glow Plug #1 can be selected to operate all by itself, or #2 and #3 can operate together as a two-some, or lastly, all three glow plugs can form a triple source of heat for maximum enhancement of engine warm-up time.

After the engine is completely warmed up and the thermostat is open, the Coolant Glow Plugs normally shut-off and remain off unless the (thermally efficent) engine cools down sufficiently to have the computer signal them to come back on to keep the engine and cabin air warm. Extensive idling times at stop lights or in the driveway are scenarios where these glow plugs are most likely to recycle on and off.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#38923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Eh, sad nema o cemu vise pisati, sve si mu rijesio.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

A hocel mi neko objasnit ulogu toga? Brze se grije auto ili?
Jel to imaju svi ili?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#38925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Brze ugrije rashladnu tekucinu i grijanje brze podje raditi. Zanimljiv izum iskreno.
Post Reply