Gdje, kolko je
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#19803 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da li je samo XH90 dobio update za VRR ili i X90J (za EU)?
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#19804 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nisam siguran ali lahko je provjeriti na sony stranici gdje im se nalazi firmware. Takodjer imas i na redditu temu sa informacijama.
Ipak provjeri i na sony stranici jer zna nekada biti da nije azurirano na redditu.
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#19805 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Trazio sam na Sony stranici i Redditu i nisam vidio za X90J, pa sam upitao mozda neko ima taj model pa zna.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#19806 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
stavite automatski update i tv kad dobije sam uradi update
ne znam cemu trazenje update-a
ne znam cemu trazenje update-a
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#19807 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sinoc je on air došao novi update za XH90, ne vidim ništa novo, vjerovatno samo optimizacija VRR i ostalog.
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#19808 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ja iskljucio bt. ne volim da me zraci jbg. i dalje sve funkcioniše perfektno. @Sehro probaj preko mobitela, tj google daljinskog na mobu, pa vidi jel funkcioniše sve.vatrogasac wrote: ↑18/12/2021 16:21Pisao sam nekoliko stranica prije da se slično dešava na X90J pošto je povezivost preko BT. Poveži ga ponovo.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#19809 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nema kod mene nista, vjerovatno je od neki dan ona verzija 6.1554?AnonymousBIH wrote: ↑21/12/2021 17:45 Sinoc je on air došao novi update za XH90, ne vidim ništa novo, vjerovatno samo optimizacija VRR i ostalog.
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#19810 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Može on 'šaltat' i preko IR, ali sve oko mene je preko BT od miša do slušalica pa neću sebi uskratiti ćejf zbog zračenja da mogu ispod pokrivača upravljat tv-om.spree wrote: ↑22/12/2021 09:01ja iskljucio bt. ne volim da me zraci jbg. i dalje sve funkcioniše perfektno. @Sehro probaj preko mobitela, tj google daljinskog na mobu, pa vidi jel funkcioniše sve.vatrogasac wrote: ↑18/12/2021 16:21
Pisao sam nekoliko stranica prije da se slično dešava na X90J pošto je povezivost preko BT. Poveži ga ponovo.
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#19811 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Je, to je ta. Do sada sam ubacio usb-om software, ovo je prvi put sam da se updateuje. Sta je novo konkretno?arnes_king wrote: ↑22/12/2021 10:11Nema kod mene nista, vjerovatno je od neki dan ona verzija 6.1554?AnonymousBIH wrote: ↑21/12/2021 17:45 Sinoc je on air došao novi update za XH90, ne vidim ništa novo, vjerovatno samo optimizacija VRR i ostalog.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#19812 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Mislim da su na 6.1553 imali neku gresku jer su je povukli sa sajta odmah nakon sto su postavili i nije se mogla instalirati te je sad dosla ova. Ja sam bio na 6.1553 jer sam je odmah rucno skinuo i instalirao i nisam primjetio probleme, ali vjerovatno je neki problem bio cim su samo EU link povukli i samo za EU izbacili novu verziju koja ima isti changelog.AnonymousBIH wrote: ↑22/12/2021 11:33Je, to je ta. Do sada sam ubacio usb-om software, ovo je prvi put sam da se updateuje. Sta je novo konkretno?arnes_king wrote: ↑22/12/2021 10:11
Nema kod mene nista, vjerovatno je od neki dan ona verzija 6.1554?
- spree
- Posts: 8674
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#19813 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ma znam, probao sam sve, ali eto nekako malo pazim barem na bt. kupio smartwatch sa opcijom da se moze iskljuciti, na slusalicama ukinuo i samo preko kabla povezujem. mozda je malo paranoicno, ali jbg kad vec imam izbor, a nije mi previse zahmetli da na ovaj nacin. ir na daljinskom radi fantasticno, jedini problem moze biti sto ne mozes koristiti asistenta bez upaljenog bt. ja imam google nest, a i telefon je uvijek blizu, tako da mi ne treba. također vise prebacujem preko telefona, a i onog telemachovog daljinskog. moze i glasom, tako ne treba btvatrogasac wrote: ↑22/12/2021 11:03Može on 'šaltat' i preko IR, ali sve oko mene je preko BT od miša do slušalica pa neću sebi uskratiti ćejf zbog zračenja da mogu ispod pokrivača upravljat tv-om.Mislim da je nešto malo sporije preko BT, ali zato možeš ga pojačavati i smanjivati ili pauzirati iz druge prostorije, a zna nekada i to zatrebati.
![]()
-
Sehro
- Posts: 1838
- Joined: 25/09/2008 14:46
#19814 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Daljinski preko moba je extra, hvala na preporuci. Meni skoro bolje i radi kad isključim BT.spree wrote: ↑22/12/2021 09:01ja iskljucio bt. ne volim da me zraci jbg. i dalje sve funkcioniše perfektno. @Sehro probaj preko mobitela, tj google daljinskog na mobu, pa vidi jel funkcioniše sve.vatrogasac wrote: ↑18/12/2021 16:21
Pisao sam nekoliko stranica prije da se slično dešava na X90J pošto je povezivost preko BT. Poveži ga ponovo.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19815 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Cesto mi se desi npr ujutro, kad upalim tv , odmah se ugasi. Tek drugi put kad upalim, ostane upaljen.
Ne predstavlja ni neki problem, ali da li je moguce da ce nesto riknut?
Ne predstavlja ni neki problem, ali da li je moguce da ce nesto riknut?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38013
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#19816 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da slučajno dvaput ne pritisneš na daljinskom, hoce to kod starijih ljudiskafiskafsnjak wrote: ↑23/12/2021 10:50 Cesto mi se desi npr ujutro, kad upalim tv , odmah se ugasi. Tek drugi put kad upalim, ostane upaljen.
Ne predstavlja ni neki problem, ali da li je moguce da ce nesto riknut?![]()
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19817 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bobi de ne zahebavajBobi wrote: ↑23/12/2021 10:53Da slučajno dvaput ne pritisneš na daljinskom, hoce to kod starijih ljudiskafiskafsnjak wrote: ↑23/12/2021 10:50 Cesto mi se desi npr ujutro, kad upalim tv , odmah se ugasi. Tek drugi put kad upalim, ostane upaljen.
Ne predstavlja ni neki problem, ali da li je moguce da ce nesto riknut?![]()
.
U tom slucaju bi se gasio uvijek
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38013
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#19818 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa ujutro dok si joh mahmuran nerazbudjen, meni se isto to dešava..Sony je, nije mu ništa
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19819 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma nije to...da je do daljinskog , desavalo bi se i poslijepodne npr.
Desava se samo ujutro, znaci kad bude malo duze ugasen.
Kad mi ne bude mrsko, kontaktirat cu servis..imam jos 3 i po godine garancije
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38013
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#19820 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma drhte ti prsti ujutro, nema ništa drugo 
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
-
katil_92
- Posts: 151
- Joined: 20/05/2020 01:56
#19822 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pozdrav,
Interesuje me preporuka za tv 43" sa IPS panelom, do nekih 800 KM. Sony je preskup, pa mi se čini da su realan izbor LG, PHILIPS, možda HISENSE ili nešto sasvim četvrto?
P.S. Da li je Samsung štancao ove godine išta sa IPS panelom?
Zahvaljujem
Interesuje me preporuka za tv 43" sa IPS panelom, do nekih 800 KM. Sony je preskup, pa mi se čini da su realan izbor LG, PHILIPS, možda HISENSE ili nešto sasvim četvrto?
P.S. Da li je Samsung štancao ove godine išta sa IPS panelom?
Zahvaljujem
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#19823 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ti rece u proslim postovima da TV sa IPS tj. ADS panelom sto je isto otpadaju a sad trazis TV sa IPS panelom...
Samsung ima samo Q80A sa ADS panelom i nikome ga ne bih preporucio i slika mu izgleda kao ova dolje desno kao primjer
razlike izmedju AV i IPS panela:
VA vs IPS panel

-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#19824 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bas je lijepa slika na desnom tv-u. 
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
