Politika Hrvata u BiH

Locked
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#3576 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by animus »

Citav svijet funkcionise na nacin da vecina namece svoju volju. To je princip demokratije. Da to ne bi bilo zloupotrijebljeno imaju instituti koji stite manjine. Ali volja vecine mora postojati kao princip inace se gubi smisao vlasti. U suprotnom bi se svi borili da budu manjina.
Nacionalna prava se moraju zastititi i to niko ne moze sporiti ali zna se u kojim slucajevima. Ne moze postojati situacija da 15% naroda u jednom entitetu blokira 85% stanovnistva i da moramo gledati nesposobne ministre vec 7 godina, da nemamo Ustavni sud F BiH, da nema nikakve odgovornosti prema gradjanima itd.
Demokratski je da se ti kocnicari kazne i da im se oduzme taj mehanizam blokiranja. Sami trazili pa ce to sami i dobiti.
User avatar
lerdi
Posts: 3485
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#3577 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by lerdi »

I naslov ove teme je najblaže rečeno zlonamjeran prema čitavom jednom narodu. Od početka teme se nameće da je HNS/HDZ politika ustvari politika čitavog jednog naroda što ne da nije tačno nego je klasični HNS/HDZ pamflet. Kad se pogleda ko je pokretač teme nije mi čudno ali jeste mi čudno da moderacija ovo dopušta i da ne koriguje ovakve stvari. Možemo pričati od HNS politici u BiH na ovaj način, ali ako ćete pričati o politici Hrvata onda se mora pričati i o drugim Hrvatima koji imaju potpuno drugačije političke stavove od stavova HNS-a i koji te svoje političke stavove i politički put pokušavaju kreirati kroz druge stranke. Ovako samo dopuštate forsiranje jedne matrice o tri stranke koje predstavljaju tri naroda. Hajd da je hb.org u pitanju razumio bih, ali s obzirom da je klix ne vidim zaista što se ovakve stvari dopuštaju.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3578 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by daddy-kool »

@lerdi komentar je na mjestu
LSD
Posts: 27434
Joined: 24/07/2007 08:26

#3579 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by LSD »

Novak20 wrote: 21/12/2021 14:48

Hrvati u BiH jednostavno nemaju razloga da nekome pomažu za interes koji nije isključivo njihov.
:lol: :lol:
A Bošnjaci bi trebali imati, jel :-) pa dobro si ti skonto :gunjastajl:
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3580 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

Jedini legitiman nacin da bi se ustanovilo da li ne Hrvati glasaju za npr. Komsica je da na glasackom listicu bude i izjasnjavanje. Pa cemo onda lako prebrojati koliko je ko dobio cijih glasova. Ako se je Covic mogao preobratiti u Hrvata zasto to neko drugi ne moze uraditi. Ja ne znam da je to zabranjeno bilo kakvom presudom.
DonieBrasco
Posts: 16114
Joined: 31/08/2016 16:09

#3581 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by DonieBrasco »

Elektrnsko glasanje, ali zna se ko je protiv.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3582 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by BHCluster »

Ja ovakog virtualnog šamaranja legitimniH nisam odavno vidio. :lol:
Novak20
Posts: 14044
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3583 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

lerdi wrote: 21/12/2021 15:48 I naslov ove teme je najblaže rečeno zlonamjeran prema čitavom jednom narodu. Od početka teme se nameće da je HNS/HDZ politika ustvari politika čitavog jednog naroda što ne da nije tačno nego je klasični HNS/HDZ pamflet. Kad se pogleda ko je pokretač teme nije mi čudno ali jeste mi čudno da moderacija ovo dopušta i da ne koriguje ovakve stvari. Možemo pričati od HNS politici u BiH na ovaj način, ali ako ćete pričati o politici Hrvata onda se mora pričati i o drugim Hrvatima koji imaju potpuno drugačije političke stavove od stavova HNS-a i koji te svoje političke stavove i politički put pokušavaju kreirati kroz druge stranke. Ovako samo dopuštate forsiranje jedne matrice o tri stranke koje predstavljaju tri naroda. Hajd da je hb.org u pitanju razumio bih, ali s obzirom da je klix ne vidim zaista što se ovakve stvari dopuštaju.
:shock:

Ne znam što vidiš zlonamjerno u naslovu teme na forumu ? Čuj, zlonamjeran naslov teme prema jednom narodu ? Zar i to ima ? :lol:

Pa nije ovo naslov poput onog o etničkom čišćenju u Neumu od strane Hrvata i slično.

Umjesto da kršiš pravila foruma kritikujući moderaciju, de nam ti napiši koju pametnu o tim drugim Hrvatima sa drugim stavovima i u drugim strankama. Možeš pisati o HSP, HSS, Lijanovićima, a Boga mi i o SDP.

Zar ti to u demokraciji netko brani ?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3584 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

BHCluster wrote: 21/12/2021 16:37 Ja ovakog virtualnog šamaranja legitimniH nisam odavno vidio. :lol:
Koliko vidim, virtalno se šamara samo BiH,za koju će mnogi reći da je "propala" država.
Ja vidim jedan jad i čemer od države na koju pljuje tko god stigne, dok se mi ovdje natežemo tko je šta rekao,i za koga je rekao.

Imamo tutora u vidu VP, a tutor se postavlja poslovno nesposobnoj osobi.
No, "rahat patnja" traje..,...
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3585 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@lerdi tko god nešto napiše nešto što je kontra "sarajevskoj čaršiji" a pri tome se pozove na Ustav i sl., biti će označen kao "čovićevac" ,"HDZ-ovac", pa onda slijedi spika kako radiš za sendviče i sl.
Naziv teme je OK,jer politika Hrvata je 95% zajednička,kada je u pitanju BiH.
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3586 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 17:14 @lerdi tko god nešto napiše nešto što je kontra "sarajevskoj čaršiji" a pri tome se pozove na Ustav i sl., biti će označen kao "čovićevac" ,"HDZ-ovac", pa onda slijedi spika kako radiš za sendviče i sl.
Naziv teme je OK,jer politika Hrvata je 95% zajednička,kada je u pitanju BiH.
Kojih Hrvata???
User avatar
House
Posts: 47037
Joined: 17/03/2010 15:36

#3587 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by House »

preimenovati topic u "politika srba u bih"
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3588 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

House wrote: 21/12/2021 17:18 preimenovati topic u "politika srba u bih"
Ili : "politika svih osim Bošnjaka"
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#3589 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Hajvan »

"svih manjina u bosni"
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3590 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 17:11
BHCluster wrote: 21/12/2021 16:37 Ja ovakog virtualnog šamaranja legitimniH nisam odavno vidio. :lol:
Koliko vidim, virtalno se šamara samo BiH,za koju će mnogi reći da je "propala" država.
Ja vidim jedan jad i čemer od države na koju pljuje tko god stigne, dok se mi ovdje natežemo tko je šta rekao,i za koga je rekao.

Imamo tutora u vidu VP, a tutor se postavlja poslovno nesposobnoj osobi.
No, "rahat patnja" traje..,...
Tutor je tu i neka ga. Ovaj jad i čemer od države ste napravili vi, po tvom mišljenju 95% Hrvata, zajedno sa Srbima i SDA+sateliti Bosnjacima.
Ali očekivati od Bošnjaka da dopuste izbor čovjeka koji ih je izuzimao iz logora za svoje privatne poduhvate je ludost. Pored toga palamuditi da je to iskorak naprijed, prema budućnosti BiH a ovaj će istovremeno opravdavati Praljke, Kordice, Herceg Bosne i slične gadosti je u najmanju ruku vrijedjanje.
Pored toga te molim te da mi daš jedan zakonski kriterij po kojem se utvrdjuje ko je Hrvat a ko nije.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3591 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

@kakabanja213 da Čović ke problem svih problema,kad ode Čović sve će biti riješeno,i sve će se pokrenuti.
Šupljak
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3592 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

ako te pitaju wrote: 21/12/2021 17:38 @kakabanja213 da Čović ke problem svih problema,kad ode Čović sve će biti riješeno,i sve će se pokrenuti.
Šupljak
Čović je samo poster politike u kojoj smo najveci gubitnici mi svi. Sprida a i sazad Covica ima njih puno koji ne mogu da shvate da balije nisu u Neretvi.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3593 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Kolinda »

kakabanja213 wrote: 21/12/2021 17:35
ako te pitaju wrote: 21/12/2021 17:11

Koliko vidim, virtalno se šamara samo BiH,za koju će mnogi reći da je "propala" država.
Ja vidim jedan jad i čemer od države na koju pljuje tko god stigne, dok se mi ovdje natežemo tko je šta rekao,i za koga je rekao.

Imamo tutora u vidu VP, a tutor se postavlja poslovno nesposobnoj osobi.
No, "rahat patnja" traje..,...
Tutor je tu i neka ga. Ovaj jad i čemer od države ste napravili vi, po tvom mišljenju 95% Hrvata, zajedno sa Srbima i SDA+sateliti Bosnjacima.
Ali očekivati od Bošnjaka da dopuste izbor čovjeka koji ih je izuzimao iz logora za svoje privatne poduhvate je ludost. Pored toga palamuditi da je to iskorak naprijed, prema budućnosti BiH a ovaj će istovremeno opravdavati Praljke, Kordice, Herceg Bosne i slične gadosti je u najmanju ruku vrijedjanje.
Pored toga te molim te da mi daš jedan zakonski kriterij po kojem se utvrdjuje ko je Hrvat a ko nije.
U političkom smislu Hrvate može predstavljati svatko onaj tko ima većinski podršku hrvatskog naroda, a ne tamo neka osoba koja kaže da je Hrvat a bira ga Kalesija i Goražde gdje Hrvata uopće nema ili pak ima ali jednoznamenkasti broj...to je tako reko i US u presudi Ljubić....a valjda poštuješ najviši sud u svojoj državi....
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3594 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

Kolinda wrote: 21/12/2021 17:42
kakabanja213 wrote: 21/12/2021 17:35
Tutor je tu i neka ga. Ovaj jad i čemer od države ste napravili vi, po tvom mišljenju 95% Hrvata, zajedno sa Srbima i SDA+sateliti Bosnjacima.
Ali očekivati od Bošnjaka da dopuste izbor čovjeka koji ih je izuzimao iz logora za svoje privatne poduhvate je ludost. Pored toga palamuditi da je to iskorak naprijed, prema budućnosti BiH a ovaj će istovremeno opravdavati Praljke, Kordice, Herceg Bosne i slične gadosti je u najmanju ruku vrijedjanje.
Pored toga te molim te da mi daš jedan zakonski kriterij po kojem se utvrdjuje ko je Hrvat a ko nije.
U političkom smislu Hrvate može predstavljati svatko onaj tko ima većinski podršku hrvatskog naroda, a ne tamo neka osoba koja kaže da je Hrvat a bira ga Kalesija i Goražde gdje Hrvata uopće nema ili pak ima ali jednoznamenkasti broj...to je tako reko i US u presudi Ljubić....a valjda poštuješ najviši sud u svojoj državi....
Zbog cega misliš da trenutno u Kalesiji ne živi bar 90% Hrvata.
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3595 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

Kolinda wrote: 21/12/2021 17:42
kakabanja213 wrote: 21/12/2021 17:35
Tutor je tu i neka ga. Ovaj jad i čemer od države ste napravili vi, po tvom mišljenju 95% Hrvata, zajedno sa Srbima i SDA+sateliti Bosnjacima.
Ali očekivati od Bošnjaka da dopuste izbor čovjeka koji ih je izuzimao iz logora za svoje privatne poduhvate je ludost. Pored toga palamuditi da je to iskorak naprijed, prema budućnosti BiH a ovaj će istovremeno opravdavati Praljke, Kordice, Herceg Bosne i slične gadosti je u najmanju ruku vrijedjanje.
Pored toga te molim te da mi daš jedan zakonski kriterij po kojem se utvrdjuje ko je Hrvat a ko nije.
U političkom smislu Hrvate može predstavljati svatko onaj tko ima većinski podršku hrvatskog naroda, a ne tamo neka osoba koja kaže da je Hrvat a bira ga Kalesija i Goražde gdje Hrvata uopće nema ili pak ima ali jednoznamenkasti broj...to je tako reko i US u presudi Ljubić....a valjda poštuješ najviši sud u svojoj državi....
Naravno da poštujem sud. Ali koliko znam taj sud je,po najvlažnijim slovima Hrvata sa papirima, rekao da samo Hrvati mogu birati Hrvata. Taj sud se nijednim slovom nije izjasnio ko su Hrvati sa papirima, gdje zive i da su rezultati popisa iz 2013 godine mislim validan dokaz da nam kazu koliko je Hrvata bilo u Kalesiji ili Gorazdu 2018. godine ili koliko će ih biti 2022.
U protivnom Covic Dragan kao Jugosloven, svojevremeno ne bi smio ni pomisliti da se kandiduje za predstavnika Hrvata.
Last edited by kakabanja213 on 21/12/2021 17:54, edited 1 time in total.
Novak20
Posts: 14044
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3596 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Novak20 »

Ja mislim da je Hrvat onaj čovjek koji zbog neke fotelje neće potpisati da je Bošnjak ili Ostali. :lol:

Da neće potpisati da je Srbin, tu nisam baš siguran. :D
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3597 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Osmica i Esad su najveći Hrvati i trebaju predstavljati hrvatski narod u BiH!
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3598 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by ako te pitaju »

Osmica i Esad iz Goražda su najveći Hrvati i trebaju predstavljati hrvatski narod u BiH!
Gornja Maoča treba biti centar hrvatske kulture u BiH!
kakabanja213
Posts: 2157
Joined: 10/12/2012 22:16

#3599 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by kakabanja213 »

Novak20 wrote: 21/12/2021 17:54 Ja mislim da je Hrvat onaj čovjek koji zbog neke fotelje neće potpisati da je Bošnjak ili Ostali. :lol:

Da neće potpisati da je Srbin, tu nisam baš siguran. :D
Npr jedan kriterij bi mogao biti, ako si spreman promijeniti tok rijeke, naravno zbog dobrobiti svoga naroda, kojeg si ti legitiman predstavnik onda mozes biti pravi Hrvat.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3600 Re: Politika Hrvata u BiH

Post by Login77777 »

Esad iz Gorazda je stanovnik FBiH i ima pravo da glasa za predstavnike iz FBiH.
Locked