Iko ista?prankster wrote: ↑16/12/2021 03:12 Peugeot 308 2012. godina, problem sa navigacijom iznenada. Ne moze naci satelite i locirati tacnu poziciju na mapi. Uredjaj je WipNav RT6, mape su updated. Doskora radilo. Jedino sto mi pada na pamet zasad jest da je mozda do nekog ABS senzora, pa mu pravi pometnju u kretanju (jer sam nedavno handrio nesto oko prednjeg tocka i skidao i senzor i sve) ili je do antene. Nisam trenutno u mogucnosti odvesti auto na dijagnostiku.
Da li neko zna do cega bi jos moglo biti?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#38701 Re: Pitamo Mehanicare ?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38702 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakve veze abs senzor ima sa navigacijom. da ti abs senzor ne radi ne bi ni abs ni esp.
ja bi tu provjerio gps antenu
ja bi tu provjerio gps antenu
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38703 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sigurno do abs senzora to nijeprankster wrote: ↑16/12/2021 14:22Iko ista?prankster wrote: ↑16/12/2021 03:12 Peugeot 308 2012. godina, problem sa navigacijom iznenada. Ne moze naci satelite i locirati tacnu poziciju na mapi. Uredjaj je WipNav RT6, mape su updated. Doskora radilo. Jedino sto mi pada na pamet zasad jest da je mozda do nekog ABS senzora, pa mu pravi pometnju u kretanju (jer sam nedavno handrio nesto oko prednjeg tocka i skidao i senzor i sve) ili je do antene. Nisam trenutno u mogucnosti odvesti auto na dijagnostiku.
Da li neko zna do cega bi jos moglo biti?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38704 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma 220KM mi je i EGR i DPF napolje sa popustom preko poznanstva. Ne isplati mi se sad da prodam i uzmem nešto u šta ću uložit koju hiljadu, a već sam za ovog odradio kvačilo, kupio gume, sad će i registracija,.. kad budem spreman na to potrošit uzet ću il Passata 8 il Audi A4. Gledao sam nekakve A4 jednakog godišta i Passate B7 al nije mi neki značajan skok iskreno da ti kažem.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Navodno je neki, po savjetima kako regenerisati DPF, vozio sa obrtajima u crvenom. Motor totalka, logično.avijon wrote: ↑16/12/2021 13:45 Oko 2000 i 10-15 minuta konstantne brzine rjesava posao za svako auto sigurno.
Ne mozes ti njega tjerat 4000 obrtaja i mislis da si ga procepio a ustvari smjesa ostaje ista ako je ispravno auto. Motor tj ecu podesi smjesu uz pomoc "leptira" na bogatiju i tako se digne temperatura.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
yoyoyo96
- Posts: 316
- Joined: 01/06/2018 13:57
#38707 Re: Pitamo Mehanicare ?
sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38708 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako auto ne drzi temperaturu onda termostat. Sad zavisi koje auto neki imaju 2 3.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jučer nadjem uputstvo za citroen C5 1.6 hdi,..servisni intervali, i sva cuda..i tamo fap filter zivotni vijek, 160 000 km..Optimist wrote: ↑16/12/2021 14:12Sam sebe zavaras jel ulazes u nesto sto je odradilo svoj eksploatacioni vijek.black_adrian wrote: ↑16/12/2021 13:31
![]()
![]()
znam da vam je želja, al ovaj put se to neće desiti hehe... auto bez check enginea nije auto![]()
Edit:
Kupi A3 2012to god, 2.0 i uzivaj.
-
yoyoyo96
- Posts: 316
- Joined: 01/06/2018 13:57
#38710 Re: Pitamo Mehanicare ?
passat b7, a prije toga audi a4 b6avijon wrote: ↑16/12/2021 15:40Ako auto ne drzi temperaturu onda termostat. Sad zavisi koje auto neki imaju 2 3.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Termostat.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
Ostao otvoren i gradskom ti se auto može zagrijati jer nema velike brzine i nema hlađenja nekog, čim izađeš na otvorenu pičiš brže, više vjetra naprijed tj. bolje hlađenje i spadne temperatura, logika
P.S Temperatura mora biti na 90c i smije varirati +- 2-3 stepena
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#38713 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://youtu.be/gp6vsbNv51sOptimist wrote: ↑16/12/2021 14:11Ako na 2000 okretaja treba 10 min, da li voznjom na 4000 okretaja moze za 5 min?avijon wrote: ↑16/12/2021 13:45 Oko 2000 i 10-15 minuta konstantne brzine rjesava posao za svako auto sigurno.
Ne mozes ti njega tjerat 4000 obrtaja i mislis da si ga procepio a ustvari smjesa ostaje ista ako je ispravno auto. Motor tj ecu podesi smjesu uz pomoc "leptira" na bogatiju i tako se digne temperatura.
Odgovor na tvoje pitanje je na 12;14
Probaj trcati sa zacepljenim nosom
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#38714 Re: Pitamo Mehanicare ?
A4 b8 i Passat b7 imaju slicnosti zbog toga sto dijele neke u biti iste stvari ali i razlika koje se vide i osjete u voznji. Nekome vise odgovara jedno, a nekom drugo autoblack_adrian wrote: ↑16/12/2021 15:05Ma 220KM mi je i EGR i DPF napolje sa popustom preko poznanstva. Ne isplati mi se sad da prodam i uzmem nešto u šta ću uložit koju hiljadu, a već sam za ovog odradio kvačilo, kupio gume, sad će i registracija,.. kad budem spreman na to potrošit uzet ću il Passata 8 il Audi A4. Gledao sam nekakve A4 jednakog godišta i Passate B7 al nije mi neki značajan skok iskreno da ti kažem.
- r00tf
- Posts: 111
- Joined: 21/11/2019 16:46
#38715 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li ima fina mehanicarska dusa da otkljuca jedan VW radio kod je zaboravljen nije ukradeno. Hvala unaprijed.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na SX4 nedavno otisao lezaj zadnjeg lijevog tocka.
Taj tocak je bio uvijek topliji od ostalih, ali poslije voznje na ap, mlak ili hladan.
Na najblazoj nizbrdici pustis kocnicu i auto ide.
Probana je reparacija klijesta, zamjena gumenih crijeva, razrada klizaca, ali uvijek isto.
U momentu sam pomislio da se grijao od lezaja, ali nije.
Odlucim se opet baviti tim problemom, i krenem opet od klijesta.
Kupim set za reparaciju u Japanautu i dam to jednom dobrom starom majstoru da spakuje.
I nakon toga problem kao rukom odnesen. A skoro dvije godine me zajebavala klijesta, reparirana u poznatom sarajevskom servisu za klijesta, a jos jedan poznati servis potvrdio da su ispravna.
E svaka cast svakome, ali nisu bila ispravna.
Klip je vracao, ali nedovoljno.
FAG lezaj 250KM, set za reparaciju 40KM, i plocice zadnje 50KM.
Taj tocak je bio uvijek topliji od ostalih, ali poslije voznje na ap, mlak ili hladan.
Na najblazoj nizbrdici pustis kocnicu i auto ide.
Probana je reparacija klijesta, zamjena gumenih crijeva, razrada klizaca, ali uvijek isto.
U momentu sam pomislio da se grijao od lezaja, ali nije.
Odlucim se opet baviti tim problemom, i krenem opet od klijesta.
Kupim set za reparaciju u Japanautu i dam to jednom dobrom starom majstoru da spakuje.
I nakon toga problem kao rukom odnesen. A skoro dvije godine me zajebavala klijesta, reparirana u poznatom sarajevskom servisu za klijesta, a jos jedan poznati servis potvrdio da su ispravna.
E svaka cast svakome, ali nisu bila ispravna.
Klip je vracao, ali nedovoljno.
FAG lezaj 250KM, set za reparaciju 40KM, i plocice zadnje 50KM.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38717 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je PSA HDI u pitanju kazu za njih je to normalno.yoyoyo96 wrote: ↑16/12/2021 15:34 sto se tice zagrijavanja na radnu temperaturu, meni se desava da auto digne temp na 90*(ugl 1-2 brzina) i kada se vozim otvorene do 2k obrtaja spadne na nekih 70*-75*. a cesto zna i ne dostici tih 90*.
u cemu bi mogao biti problem? sve uredno radi, a tako mi je bilo i na proslom autu i sluzilo 5 godina.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38719 Re: Pitamo Mehanicare ?
ovo moram zapisatiNediM17 wrote: ↑16/12/2021 20:40 Na SX4 nedavno otisao lezaj zadnjeg lijevog tocka.
Taj tocak je bio uvijek topliji od ostalih, ali poslije voznje na ap, mlak ili hladan.
Na najblazoj nizbrdici pustis kocnicu i auto ide.
Probana je reparacija klijesta, zamjena gumenih crijeva, razrada klizaca, ali uvijek isto.
U momentu sam pomislio da se grijao od lezaja, ali nije.
Odlucim se opet baviti tim problemom, i krenem opet od klijesta.
Kupim set za reparaciju u Japanautu i dam to jednom dobrom starom majstoru da spakuje.
I nakon toga problem kao rukom odnesen. A skoro dvije godine me zajebavala klijesta, reparirana u poznatom sarajevskom servisu za klijesta, a jos jedan poznati servis potvrdio da su ispravna.
E svaka cast svakome, ali nisu bila ispravna.
Klip je vracao, ali nedovoljno.
FAG lezaj 250KM, set za reparaciju 40KM, i plocice zadnje 50KM.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pametan pise, budala pamti. 
- konektovan
- Posts: 51450
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro te Sule izuo za ležaj....emotivne rane su još teže.. 
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pala muha na medvjeda.
Ima toga i za stoju, za suzija samo najbolje.
Ima toga i za stoju, za suzija samo najbolje.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38724 Re: Pitamo Mehanicare ?
To ide u kompletu, glavcina, lezaj, abs senzor.
Ima kineskog smeca za stoju.
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
FAG pakovanje, unutra japanski NTN.
Jedva sam nasao nesto kvalitetno, svi nude najjeftinije smece, prosto se iznenade kad zatrazis bolje i skuplje.
Ima kineskog smeca za stoju.
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
FAG pakovanje, unutra japanski NTN.
Jedva sam nasao nesto kvalitetno, svi nude najjeftinije smece, prosto se iznenade kad zatrazis bolje i skuplje.
