Ovo je vesa 400x400, a cini mi se da meni treba vesa 200x200....Bar sam to vidio u specifikacijama za Q55 6FNmadesa wrote: ↑15/12/2021 15:01 https://imtec.ba/rasprodaja-20/33927-sb ... -3644.html
meni su ovdje ovaj preporucili i za sada sluzi ok![]()
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#19701 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19702 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Onda je plex ili emby kompletnije rjesenje...typeOnegative wrote: ↑15/12/2021 15:12 može, viđao sam ga i na samsung tv-ima. Aplikacija kao aplikacija i ne postoji, pojavi se serviio media server u unutar media playera televizora, a library puniš kao i na plexu tj dodaš foldere sa sadržajima. Sto se Bitratea i puštanja velikih fajlova tiče, ni tu nema problema, jer samo takve i gledam. Nema problema ni sa 70 80 ili više GB naslovima.
-
Madrid
- Posts: 2302
- Joined: 16/08/2010 17:18
#19703 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ja na plexu imam problem sa nekim dolby vision naslovima, svako malo buferuje, nebitno koja je velicina videa 
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#19704 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
svakom njegovo, ne namećem nikome i neka svako koristi sto želi, ali po čemu je bolji? što ima aplikaciju za skinuti?player_ wrote: ↑15/12/2021 15:52Onda je plex ili emby kompletnije rjesenje...typeOnegative wrote: ↑15/12/2021 15:12 može, viđao sam ga i na samsung tv-ima. Aplikacija kao aplikacija i ne postoji, pojavi se serviio media server u unutar media playera televizora, a library puniš kao i na plexu tj dodaš foldere sa sadržajima. Sto se Bitratea i puštanja velikih fajlova tiče, ni tu nema problema, jer samo takve i gledam. Nema problema ni sa 70 80 ili više GB naslovima.
probao sam plex, tj koristio neko vrijeme i mogu reći da ne može serviiu vode donijet... Po meni,plex jedino ima ljepši interfejs, u stabilnosti, brzini i svemu drugom zaostaje debelo...
Jednostavnost i koliko malo vremena treba za sve postaviti neću ni spominjati
@madrid... preporuka za serviio, nema problema ni sa DV/HDR. niti traži transkodiranje,sinoć gledao novi JB izdanje od 68GB, ni stucnuo nije
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19705 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
@typeOnegative Na kojem tvu koristis serviio?
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#19706 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
LG UH8507 iz 2016..
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19707 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
za blek frajdej se mogao 65inčova x80j kupiti za 1500KM, pa eto provrti možda sada naleti opet kakva akcija oko nove godine i to
i još je bilo 5 godina garancije na sony
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19708 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
ja sam kupio nosač u domodu, po preoruci tamochannel10 wrote: ↑15/12/2021 15:19Ovo je vesa 400x400, a cini mi se da meni treba vesa 200x200....Bar sam to vidio u specifikacijama za Q55 6FNmadesa wrote: ↑15/12/2021 15:01 https://imtec.ba/rasprodaja-20/33927-sb ... -3644.html
meni su ovdje ovaj preporucili i za sada sluzi ok![]()
možda glupo zvuči ali nosač koji je bio najveći tj ima najveći ram, i najveću nosivost i podržava najveću dijagonalu tv-a je bio najjeftiniji, oko 25KM
i evo sasvim je ok, drži tv od 27kg
meni nije trebao zglobni, tj prije postavljanaj tva na zid prikopčaj mu sve priključke, pa i one koji ti ne trebaju da ako ti zatrebaju u budućnosti da ih možeš iskoristiti bez skidanja tva
tj ovisno o modelu tva, ako su mu priključci nazad tj idu prema zidu onda češ možda trebati zglobni, a ako izlaze sa strane onda može i fiksni
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#19709 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bice tako...Uzeti veci i jaci nosac i onda miran.
Sa zglobnim se moze tv-u podesavati visina i moze pomjerati lijevo-desno?
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19710 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Taj tv ima podrsku za vecinu codeca zato ti i ne radi transcoding, ti bi vecinu fajlova moga otvoriti i bez serviia samo sa serovanim folderom na pcu...
Belaj je sa nama samsungovcima nema dolby vision nema dts na novijim mozda cak i jos poneki codec jer samsung stedi na tom polju..
Probam i serviio doduse da vidim kako se ponasa
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19711 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
možda glupo pitanje, instalirao sam serviio na pc, postavio folder, prepoznao je tv, ako kako pristupam tome sa tv-a?
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#19713 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Da, TV podržava sve živo , iako je malo stariji model dosta je dobro opremljen, nisam još naišao na codec koji ne može otvoriti . Btw petogodišnja garancija mu ističe za 12 dana , ekstra me je dobro poslužio, još malo pa valja tražiti nešto novijeplayer_ wrote: ↑15/12/2021 19:05Taj tv ima podrsku za vecinu codeca zato ti i ne radi transcoding, ti bi vecinu fajlova moga otvoriti i bez serviia samo sa serovanim folderom na pcu...
Belaj je sa nama samsungovcima nema dolby vision nema dts na novijim mozda cak i jos poneki codec jer samsung stedi na tom polju..
Probam i serviio doduse da vidim kako se ponasa![]()
Znam da samsung škrtari u tim stvarima , jbg probaj i serviio pa vidi koji ti bolje paše .... znam da su ljudi sa drugog foruma imali problema sa plexom i samsung televizorima pa su na preporuke drugih riješili većinu problema sa serviiom .
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
-
vojopd
- Posts: 1930
- Joined: 28/05/2018 18:14
#19716 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma da mozes prici kao covjek ako imas izlaze pozadi.
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19717 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma pokušavao sve živo opet neće da ga prepozna. Na pc mi uredno pokaže da je uvezan s tvom, čačkaj setingse, resetuj router neće I bog.
Htio sam probati preko serviio jer sam taman upalio tv, pokrenuo plex, namjestio se I vidim neće da prepozna mkv fajlove. Je li to to plexa ili do tva?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#19719 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ovo i mene interesuje da li radi, pa ako moze info kada probas.player_ wrote: ↑15/12/2021 19:05Taj tv ima podrsku za vecinu codeca zato ti i ne radi transcoding, ti bi vecinu fajlova moga otvoriti i bez serviia samo sa serovanim folderom na pcu...
Belaj je sa nama samsungovcima nema dolby vision nema dts na novijim mozda cak i jos poneki codec jer samsung stedi na tom polju..
Probam i serviio doduse da vidim kako se ponasa![]()
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
-
AnonymousBIH
- Posts: 1569
- Joined: 10/11/2014 14:20
#19721 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Selleri (npr. BestBuy) povlače TCL televizore iz prodaje zbog loših performansi. Zanimljivo.
-
ivannn
- Posts: 932
- Joined: 14/06/2008 19:25
#19722 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kupio jucer, ima dodatni popust od 10% na visu karticu, pa je bio 935.90, cekam dostavu sadaNadzornik wrote: ↑06/12/2021 22:10Ako nisu zahtjevni moze bilo koji TV u tom cijenovnom rangu ali kad vec dajes te pare red bi bio da za njih dobijes i najbolje
a od ovog za te pare boljeg nema:
https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Tel ... K000365651
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#19724 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Banovalo me djete sa mog xh90, drugi tv mi nije smart i samo je 32". Sad tu igram ps5, a na xh90 se gleda peppa pig i masha 
Kontam sta kupiti za dnevni a sony prebaciti u spavacu. A za dnevni ne bih nista posebno, 65" da ima android, da se pogleda yt, neki crtani eventualno film. Kontam kakav philips uzeti
Ne bih telefunken, vox, tesla
Kontam sta kupiti za dnevni a sony prebaciti u spavacu. A za dnevni ne bih nista posebno, 65" da ima android, da se pogleda yt, neki crtani eventualno film. Kontam kakav philips uzeti
Ne bih telefunken, vox, tesla
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#19725 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Pa da,kad ti dodju obicni gosti vodis ih u dnevni boravak da ih philipsov ambilight sto prije otjera a ove vaznije goste,kum,zirant itd. vodis unepass1 wrote: ↑17/12/2021 13:51 Banovalo me djete sa mog xh90, drugi tv mi nije smart i samo je 32". Sad tu igram ps5, a na xh90 se gleda peppa pig i masha
Kontam sta kupiti za dnevni a sony prebaciti u spavacu. A za dnevni ne bih nista posebno, 65" da ima android, da se pogleda yt, neki crtani eventualno film. Kontam kakav philips uzeti
Ne bih telefunken, vox, tesla
spavacu da ko ljudi mogu nesto pogledati na pravom TV uredjaju...
