Kad ti sebi kupiš, znaj da ja googlam samo recenzije o Philipsu.
TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
#19676 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#19677 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kad mi crkne Sony, kupujem Phillips....vatrogasac wrote: ↑12/12/2021 15:22Kad ti sebi kupiš, znaj da ja googlam samo recenzije o Philipsu.Godinama kupujem samo Philipsove trimere za bradu. Braun je davno izgubio u tome korak sa njima.
![]()
Znaci nikad
- vatrogasac
- Posts: 10078
- Joined: 24/04/2006 21:33
- mc-twin
- Posts: 4421
- Joined: 18/04/2009 23:47
#19679 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Cojku je fora il mu se svidja tako i neka mu.
- arnes_king
- Posts: 7655
- Joined: 01/03/2011 00:43
- Location: Bosna
#19680 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zna li ko zbog cega se stavljaju one folije na rubovima ekrana? Ne izgledaju mi kao da bi mogle nesto zastititi, a dok se skidaju ljepilo podosta vuce ekran, i sto je najgore od tog ostanu najgori masni, ljepljivi tragovi koji je jako tesko ocistiti.
-
razuman_covjek
- Posts: 320
- Joined: 23/09/2016 21:15
#19681 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sta kupiti za jedno 1500 a da je velicina 65"?
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19682 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
samsungaši
kako ste povezali tv i pc (ako ste naravno)
i to samo da može cast, tj da se može fodlerima pristupiti i gledati sadržaj
probao sam sa samsung smart view, ma nikako ih ne mogu uvezati, iako su i pc i tv na istoj mreži samo piše no tv found
probao sam i kablom, i preko wifi, probao 2 različita kompjutera, ma neće nikako
mijenjao mjesta u ruteru, resetovao, setingse po tvu čačkao
vrtio forume, reddit, tražio rješenja, čačkao setingse u windowsu, sve je namješteno kako treba i opet neće
jbg postoji li neka alternativa neka druga aplikacija?
lg aplikacija je na ovom isotm setupu radila bez ikakvih problema (naravno lg tv je bio, modem i pc su isti kao i sada)
kako ste povezali tv i pc (ako ste naravno)
i to samo da može cast, tj da se može fodlerima pristupiti i gledati sadržaj
probao sam sa samsung smart view, ma nikako ih ne mogu uvezati, iako su i pc i tv na istoj mreži samo piše no tv found
probao sam i kablom, i preko wifi, probao 2 različita kompjutera, ma neće nikako
mijenjao mjesta u ruteru, resetovao, setingse po tvu čačkao
vrtio forume, reddit, tražio rješenja, čačkao setingse u windowsu, sve je namješteno kako treba i opet neće
jbg postoji li neka alternativa neka druga aplikacija?
lg aplikacija je na ovom isotm setupu radila bez ikakvih problema (naravno lg tv je bio, modem i pc su isti kao i sada)
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19683 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Plex ili emby najbolje rjesenje ja vec preko godine koristim na samsungu,na pcu instaliras server verziju i oznacis koji folder da ti bude vidljiv za filmove, serije itd, a na tvu instaliras app povezes...
Automatski ti skida titlove ako sve fino podesis znaci kao da imas netflix
Automatski ti skida titlove ako sve fino podesis znaci kao da imas netflix
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19684 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
zahvaljujem, evo odmah ću probati, valjda nema reklama da prekidaju filmplayer_ wrote: ↑14/12/2021 20:31 Plex ili emby najbolje rjesenje ja vec preko godine koristim na samsungu,na pcu instaliras server verziju i oznacis koji folder da ti bude vidljiv za filmove, serije itd, a na tvu instaliras app povezes...
Automatski ti skida titlove ako sve fino podesis znaci kao da imas netflix![]()
ma tako sam prije i koristio, povezao pc i tv, odabrao folder, i unutra trpao šta mi se gleda.
probao preko te samsungove aplikacije, ma pošteno se napatio neće, a daleko od toga da sam informatički nepismen
a probao sam 2 kompjutera, jedna win 10 drugi 8.1 i ni najednom nije htjelo
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19685 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Probaj prvo sa plex aplikacijom posto je imas u samsung store na tvu...
Emby nema svoj app za nase trziste na samsung tv pa se mora rucno instalirat preko usba...
I da obje aplikacije su bez reklama...emby ima ponekad kad pritisnes play odbrojava ti 10sec da kupis pro i to je to gledas bez prekida cijeli film, dok na plexu nisam ni to primjetio...
Emby nema svoj app za nase trziste na samsung tv pa se mora rucno instalirat preko usba...
I da obje aplikacije su bez reklama...emby ima ponekad kad pritisnes play odbrojava ti 10sec da kupis pro i to je to gledas bez prekida cijeli film, dok na plexu nisam ni to primjetio...
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19687 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
evo izgleda radi plex, stavio sam dva foldera, sve je iz njih prepoznaoplayer_ wrote: ↑14/12/2021 21:30 Probaj prvo sa plex aplikacijom posto je imas u samsung store na tvu...
Emby nema svoj app za nase trziste na samsung tv pa se mora rucno instalirat preko usba...
I da obje aplikacije su bez reklama...emby ima ponekad kad pritisnes play odbrojava ti 10sec da kupis pro i to je to gledas bez prekida cijeli film, dok na plexu nisam ni to primjetio...
vidim i doda odmah cover za svaki, i info o filmu kao da je netflix
odmah je prepoznao pc i tv i uvezao, dok sam se sa samsungovom aplikacijom pošteno namučio i na kraju nisam uspio
ima li još neki setinga da namjestim, nešto?
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19688 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Na samsungu kad otvoris plex app dobijes pin kod koji ukucas na pcu da se uvezu, ostale postavke manje vise mozes u hodu stimat i carkat ima stvarno puno postavki...
Mozes stavit prioritet koje titlove da ti skida i ako nadje ono ce ti automatski i skinut i titl e sad. Ne mora znacit da ce uvijek odgovarati...
Mozes stavit prioritet koje titlove da ti skida i ako nadje ono ce ti automatski i skinut i titl e sad. Ne mora znacit da ce uvijek odgovarati...
- hopi
- Posts: 7260
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#19689 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma Skontao sam to odmah sam ih uvezao, sve ok prošlo, hvala ti. Namjestio i library da mi odmah pokazuje, foldere i tako to.
Šteta što nisam odmah pitao, pošteno sam se naumucio s ovom samsungovom aplikacijom, koja je uporno pokazivala da tv i pc nisu na istoj mreži, ali s ovom plex je odmah prošlo, tako da je očigledno do vrsnih samsungovih inženjera.
Šteta što nisam odmah pitao, pošteno sam se naumucio s ovom samsungovom aplikacijom, koja je uporno pokazivala da tv i pc nisu na istoj mreži, ali s ovom plex je odmah prošlo, tako da je očigledno do vrsnih samsungovih inženjera.
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#19690 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
plex je dobar, ali meni se za te stvari puno bolji pokazao 'serviio', bolja podrška za titlove, stabilniji playback težih fajlova i općenito bolje korisničko iskustvo..
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19692 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne znam da serviio moze na samsung tv odnosno tizen os...typeOnegative wrote: ↑15/12/2021 11:18 plex je dobar, ali meni se za te stvari puno bolji pokazao 'serviio', bolja podrška za titlove, stabilniji playback težih fajlova i općenito bolje korisničko iskustvo..
Plex i emby uz 5g wifi sam uspijevao pustiti i fajlove od cca 50gb bez stopanja...
A sve je integrisano znaci samo napunis folder sadrzajem server sve odradi sam covere titlove i lijep je novi graficki ui pogotovo plexa nakon updejta...
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#19693 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Posto vidim da CooK-a nema na forumu(da li je napustio forum ili nije, ne znam), preporucite mi neki kvalitetan nosac tv-a.
TV je Samsung Q556FN i cini mi se da je tezak 17,2kg.
Htio bih nesto bas kvalitetno da mi ne bi sutra tv sletio sa zida
i pukao tek tako.
TV je Samsung Q556FN i cini mi se da je tezak 17,2kg.
Htio bih nesto bas kvalitetno da mi ne bi sutra tv sletio sa zida
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#19694 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ne bih rekao da je napustio, uziva u novokupljenom ps4 pro
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#19695 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
-
player_
- Posts: 1326
- Joined: 30/11/2013 21:56
- Location: Sarajevo
#19696 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ma kupi neki malo skuplji kako vidim po ovim radnjicama sve je to u pet deka, ja sam dva tv doduse manja 40 i 43 inc montirao na nosace od 15-20km i evo nista im stoje na mjestu 
Eh da montiram ovaj svoj od 55 mozda je pametno uzet ovaj zglobni mislim da je neko vec preporucivao radi pristupacnosti oni oko 100km izadju cini mi se i vjerovatno su i kvalitetniji...
Eh da montiram ovaj svoj od 55 mozda je pametno uzet ovaj zglobni mislim da je neko vec preporucivao radi pristupacnosti oni oko 100km izadju cini mi se i vjerovatno su i kvalitetniji...
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#19697 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Bio je zglobni u zeki oko 65 KM.
I nece ti bas seltiti, ako si dobro zavrnuo izbusio. Imas i one koji se zaključavajui i ne moze spasti, niti skinuti se tv bez da se otključa.
I nece ti bas seltiti, ako si dobro zavrnuo izbusio. Imas i one koji se zaključavajui i ne moze spasti, niti skinuti se tv bez da se otključa.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#19698 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
https://imtec.ba/rasprodaja-20/33927-sb ... -3644.html
meni su ovdje ovaj preporucili i za sada sluzi ok
meni su ovdje ovaj preporucili i za sada sluzi ok
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#19699 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
može, viđao sam ga i na samsung tv-ima. Aplikacija kao aplikacija i ne postoji, pojavi se serviio media server u unutar media playera televizora, a library puniš kao i na plexu tj dodaš foldere sa sadržajima. Sto se Bitratea i puštanja velikih fajlova tiče, ni tu nema problema, jer samo takve i gledam. Nema problema ni sa 70 80 ili više GB naslovima.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#19700 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nisam mislio bas sletiti, ali da ne pukne pod tezinom i zato bih uzeo neki koji je dosta kvalitetniji od prosjeka.
Kako mislite zglobni, moze se podizati i spustati i pomjerati lijevo/desno? Dajte barem neku preporuku da li se gleda po tezini tv-a ili nesto drugo?
Dosad je bio na nogarama, ali eto sad ce na zid pa sta bude
Last edited by channel10 on 15/12/2021 15:20, edited 1 time in total.
