Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38602 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedan primjer pumpa vis. Pritiska pred crkvanje pa opiljke ubacuje i ode kroz dizne.vjeshalica wrote: ↑10/12/2021 13:47 Ostaje mi nepoznanica zasto i poslije reparacije nakon nekog perioda ili odmah se opet javljaju problemi![]()
Ako imas vec masine za stelovanje, mora negdje biti slus u reparaciji,jer i ako promjenis bitan dio npr ulozak ili sta vec se sve moze zavisno koja je u pitanju,promjeniti,sto se javljaju opet problemi,da li je nestrucnost ili opcenitno nemogucnost da se ona uopce popravi/reparira nekim novim dijelom?
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38603 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hmmm meni je npr moj majstor rekao da su crkle jer su parametri 2 dicne u minusu a 2 u plusu. Kad radi motor malo ti parametri odstupaju al ne znacajno od nule. Drugi opet kazu da treba tako, tacnije 4 majstora koja su gledala rad na VCDS dijagnostiKi,a nemaju veze jedan sa drugim, a meni su obrtaji varirali u voznji sami od sebe,zatitrali kao, a tandem pumpa mi je curila, auto vrlo malo kilometara ima predjenih, popravljena tandem pumpa to igranje se vise ne javlja. Dakle, da sam se upustila u popravak dicni mozda bi sad bila totalna steta na motoru.....emotivac wrote: ↑10/12/2021 14:28 Ne znam šta je u vezi dizni, al' znam da su 99% "loše" jer je na dijagnostici pokazalo da bacaju goriva više nego što trebaju, na VCDS u parametrima stoji 1.30 (normala je "kao" od -2.80 do +2.80), trebaju biti oko 0.00..
Zato mi treba neko pouzdan da ih ispita i da otkrije šta je problem na diznama![]()
![]()
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38604 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa pretpostavimo da je to nije slucaj, ostaje mi nejasno da se dicne ne mogu reparirati ili debosi ne znaju, iako imaju masine adekvatne za to ili joj se stvarno po crkavanju mora uciti tehvidavijon wrote: ↑10/12/2021 16:12Jedan primjer pumpa vis. Pritiska pred crkvanje pa opiljke ubacuje i ode kroz dizne.vjeshalica wrote: ↑10/12/2021 13:47 Ostaje mi nepoznanica zasto i poslije reparacije nakon nekog perioda ili odmah se opet javljaju problemi![]()
Ako imas vec masine za stelovanje, mora negdje biti slus u reparaciji,jer i ako promjenis bitan dio npr ulozak ili sta vec se sve moze zavisno koja je u pitanju,promjeniti,sto se javljaju opet problemi,da li je nestrucnost ili opcenitno nemogucnost da se ona uopce popravi/reparira nekim novim dijelom?
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38605 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lakše je promijeniti majstora nego dizne. A često i više pomogne.black_adrian wrote: ↑10/12/2021 13:39upravo.. a ako ti je majstor k'o iz topa mlatno da treba reparirat/mijenjat dizne, onda mijenjaj majstoravjeshalica wrote: ↑10/12/2021 13:38
Moras prvo utvrditi jesul dicne, mozda je potrebno promjeniti ulozak dizne, zavisno sta imas, ove gumice,bakarna plocica to nije skupo...![]()
Mnogi bi samo mijenjali redom dijelove dok ne ubodu. Vrhunski dijagnostičari.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38606 Re: Pitamo Mehanicare ?
bi debilni majstori,a finansijeri popravaka u nedogled su u stanju očaja,realno,nema ništa gore od levatanja ljudi, ili znaš ili ne znaš posaoLaplace wrote: ↑10/12/2021 17:50Lakše je promijeniti majstora nego dizne. A često i više pomogne.black_adrian wrote: ↑10/12/2021 13:39
upravo.. a ako ti je majstor k'o iz topa mlatno da treba reparirat/mijenjat dizne, onda mijenjaj majstora![]()
Mnogi bi samo mijenjali redom dijelove dok ne ubodu. Vrhunski dijagnostičari.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#38607 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam kupio novu gumu prsten oko drzaca gepeka, te je ista zamjenjena, ali sam ustanovio da sada jos vise ulazi voda u gepek nego prije. Na poslu uzmem skinem skroz tapacirung sa desne straney izvadim pod gepeka, izvadim sve sto se moglo izvadit... Poljeevam vodom i voda evidentno ulazi izmedju lima i malog oduška/odvoda koji je bio na slici vec prije spominjan... Uzmem diht masu neku stavim po njoj, isto uradim i iznutra, i sada skoorz manje ulazi ali jos uvijek koja kap tu i tamo sklizne niz drenazno crijevo... Poludio sam drama jer nemam nacin tj. Ne znam da skinem taj odusak... Djeluje kao da je iz jednog uglavljen i nema sanse ga izvuci i fino zadihtovati... Ima li iko iskustva da je ovo radio? Ne trebaju mi savjeti onih koji se nisu sa ovim susretali uz postovanje duzno...avijon wrote: ↑03/12/2021 23:54evo ovo sam poslao spreci u pp tad, ako ti moze sta pomoc
evo ako znas engleski ovaj je napravio ovako.
well first of all I adjusted the boot catch down to ensure a tighter fit against the seals of the boot (trunk) lid.
next I found a weld that visibly was perfect but had a pin hole due to the crash that let in some water, silicone sealed this.
I replaced the other boot hinge rubber gromit properly and bingo job done.
So for any other Passat owners who get useless body shops or main dealers trying to blame design faults or crash damage its all fixable if you are methodical.
This means taking all the linnings out of the boot, about 30 minutes of careful work as you need to remove the plastic cover to the the rear of the boot where the catch that locks the boot lid is first.
Just pull it upwards it will come out easily.
Next carefully remove the 4 wall plug like pins in each boot liner side and the one twisty clip
then you pull them out unclip the electrics on one side, light and power point.
then get someone to put a hose over the back of the car while you lie inside the boot and use a torch to see where the water is coming in.
my tip is tighten down the boot and check all the rubbers are secure if not replace them as they are cheap and quick to clip around the hinges before bedding down.
https://forums.vwvortex.com/showthread. ... me-problem
Hvala, pozz
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38608 Re: Pitamo Mehanicare ?
najavljuju obilnije padavine iducih dana...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38609 Re: Pitamo Mehanicare ?
Btw. Garant nije originalni keder, ja sam to mijenjao na astri od starog, doduse od vrata...samo oem, nista motorex ili peny keder...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38610 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje kupiti sondu? U kojoj prodavnici?
Samo ne Motorex.
Samo ne Motorex.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38611 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi kontaktirao Autodijelovi Marjanović, Doboj ? Povoljni su, pisao sam već za njih ovdje
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38613 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zanima me ako neko ima iskustva da se izjasni sa provjerenim informacijama..
BOSCH ili MANN filteri?
Mobil1 5W30 ili Castrol 5W30 ili original VW ulje 0W30?
Sve mi je tu negdje cijenom. Zadnji put sam Mobil1 ESP formula ulje kupio i MANN filtere. Ima li potrebe prelaziti na gore navedene ili da opet uzmem Mobil1 i MANN filtere?
BOSCH ili MANN filteri?
Mobil1 5W30 ili Castrol 5W30 ili original VW ulje 0W30?
Sve mi je tu negdje cijenom. Zadnji put sam Mobil1 ESP formula ulje kupio i MANN filtere. Ima li potrebe prelaziti na gore navedene ili da opet uzmem Mobil1 i MANN filtere?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38614 Re: Pitamo Mehanicare ?
ti kako pises rekao bi covjek da si tek prije godinu dana poceo da vozis
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38615 Re: Pitamo Mehanicare ?
još vozim na potvrdu, tek mi trebaju izdat vozačku 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38617 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma samo castrol jer je fauwe napisO na cepu 
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38618 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta pise na mazdinom cepu? Total?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38619 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38620 Re: Pitamo Mehanicare ?
Azijska kantica,... 
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38621 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sa francuskim srcem. 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38622 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa koje god da naspes pomijesat ce ga s vodom
-
BijesniPuz
- Posts: 172
- Joined: 05/07/2020 08:13
#38623 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedno pitanje..
Vec neki period imam problem sa rezervoarom goriva.. kada ga napunim punog.. curi gorivo ispod auta..
Kod mehanicara sam radio redovni servis i rekoh da pogleda to sta je u pitanju..
Kaze da su cijevi koje vode do rezervoara pohrdjale i da na njih istice gorivo..
E sad.. problem je sto kaze da te 2 cijevi (cijev za dovod goriva do rezervoara i cijev za odusak) kostaju 300 Eura.. sto je bas malo previse.
Pitanje.. da li je to realna cijena ili ne??
U pitanju je mercedes B clasa 2007 godina. B200
Vec neki period imam problem sa rezervoarom goriva.. kada ga napunim punog.. curi gorivo ispod auta..
Kod mehanicara sam radio redovni servis i rekoh da pogleda to sta je u pitanju..
Kaze da su cijevi koje vode do rezervoara pohrdjale i da na njih istice gorivo..
E sad.. problem je sto kaze da te 2 cijevi (cijev za dovod goriva do rezervoara i cijev za odusak) kostaju 300 Eura.. sto je bas malo previse.
Pitanje.. da li je to realna cijena ili ne??
U pitanju je mercedes B clasa 2007 godina. B200
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38624 Re: Pitamo Mehanicare ?
izmjeri vanjski promjer cijevi, provjeri sa nekim postenijim mehanicarem (mada ovo m oze bilo ko) - koji je vanjski promjer te cijevi - kupi gumenu sa unutrasnjim istim pozeljno manjim promjerom koji milimetar radi stezanja - odrezi zahrdjali dio -kupi adekvatnu duzinu gumene cijevi - kupi 2-4 selne i zdravo..... kakvih bolan 300 eura....BijesniPuz wrote: ↑11/12/2021 13:01 Jedno pitanje..
Vec neki period imam problem sa rezervoarom goriva.. kada ga napunim punog.. curi gorivo ispod auta..
Kod mehanicara sam radio redovni servis i rekoh da pogleda to sta je u pitanju..
Kaze da su cijevi koje vode do rezervoara pohrdjale i da na njih istice gorivo..
E sad.. problem je sto kaze da te 2 cijevi (cijev za dovod goriva do rezervoara i cijev za odusak) kostaju 300 Eura.. sto je bas malo previse.
Pitanje.. da li je to realna cijena ili ne??
U pitanju je mercedes B clasa 2007 godina. B200
desilo mi se isto na dovodu goriva u motor - odrezo korodirani dio - nabacio dobro crijevo zatego selnom i vozi misko
druga alternativa je da nadjes komad savitljive podatne gume - omotas oko kriznog mjesta odakle curi - uzmes 3-4 selne osarafis i ne bi trebalo pustat
treca alternativa bi bilo nanosenje neke epoksidne mase ili silikon tipa protupozarnog koji se nanosi kao dihtung - pa da zakrpi taj dio s tim da tad ne smije da curi nista ako mislis dobit neki efekat....
-
Riki1996
- Posts: 4
- Joined: 04/12/2021 20:36
#38625 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, imam Leona 2006 1.9 tdi 77 kw, kad je auto zagrijan cuje se lupkanje. Ali kad stisnem kvacilo ne cuje se, pa me zanima je li do plivajuceg zamajca? Gledao sam u jednoj trgovini Luk set kvacila sa plivajucim 530 km.
