Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38301 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče. 
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38302 Re: Pitamo Mehanicare ?
bio u banovicima na protestima mjesec danablack_adrian wrote: ↑30/11/2021 19:01dje si leptir, nema te odavno![]()
ja sam se malo raspitao za varenje plastike, al covjek mi kaze da se ne isplati i izaci ce me skuplje jer nemam dijelova koji su otpali.. tako da mi ne gine zamjenska il sa otpada.. najnizu ponudu imam 100KM za te plastike.. ne znam, meni to zvuči puno za običnu plastiku.. možda da naguram kakve pur pjene, novina il stiropora.. možda i izolacija bude bolja![]()
ne fakat... rekao mi lik da te plastike pucaju ko ledenice kad zaledi.. a bilo je -5 tako da..
jbg mene peltir jednom jebo a tebe taj vjetar jebe svako malo
to varenje se isplati po meni jedino kad ti sam to "varis"
u biti to je topljenje plastike na plastiku i pravis taj dio ili popunjavas rupu i sl
zamjenske palstike su jeftinije al je kvalitet upitan a treba vidjeti i ovlastene koliko su te plastike jer nekad se zna desiti da je ista cijena kao i polovna sa otpada
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38303 Re: Pitamo Mehanicare ?
foxlife wrote: ↑30/11/2021 19:07 bio u banovicima na protestima mjesec dana
jbg mene peltir jednom jebo a tebe taj vjetar jebe svako malo
to varenje se isplati po meni jedino kad ti sam to "varis"
u biti to je topljenje plastike na plastiku i pravis taj dio ili popunjavas rupu i sl
zamjenske palstike su jeftinije al je kvalitet upitan a treba vidjeti i ovlastene koliko su te plastike jer nekad se zna desiti da je ista cijena kao i polovna sa otpada
jebeee dok ga ne prodam... necu jos, dobar je za sad.. fino se druzimo
e ne znam majke mi... eto makar sam uspio odledit da vidim u cemu je problem.. pitat cu i ovlasteni i sve, pa ako nista ne bude povoljno, izvadit cu kakve plastike iz motora i zakucat
ne daju mi se sad na plastiku pare, sad ce i registracija, mali servis.. a jos malo i veliki
Ma mene strah zbog korozije.. znas kakvi su Passati 6 po pitanju toga... ako nije do sad pohrdjo nece ni sad vala, ne dam mu.... moram poskidat dole i ocistit to pa da zastitim bilo cime samo voda da ne ulazi.. perem ga pred svako uvlacenje u garazu ko bebicukonektovan wrote: ↑30/11/2021 19:04 Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče.![]()
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38304 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čim vidim da se čovjek sikira oko ove plastike, znam da je auto u dobrom stanju.
Nekom pukne far, vozi sa razbijenom šoferšajbom i sve 5, nema sikiracije, a o zamjeni se i ne razmišlja.
Nekom pukne far, vozi sa razbijenom šoferšajbom i sve 5, nema sikiracije, a o zamjeni se i ne razmišlja.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38305 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas plan servisa u knjizici sta se kad radi.
Sto se tice filtera benzina, koliko znam, u pitanju je tzv. "lifetime" filter. Ne daj da te "kupaju".
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38306 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da se nisi upiski(o)la od straha kad ti je taksista svir'o sto si mu oduze(o)la prvenstvo i uvalila se bez gledanja preko pune u zutu traku.
Last edited by NediM17 on 30/11/2021 20:12, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38308 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kod tebe plastikaner, ne hrdja, ne mere mu so nista.konektovan wrote: ↑30/11/2021 19:04 Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče.![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38309 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato i ne popravljam.NediM17 wrote: ↑30/11/2021 20:16Ma kod tebe plastikaner, ne hrdja, ne mere mu so nista.konektovan wrote: ↑30/11/2021 19:04 Meni se isto desilo kao i tebi,..od snijega pukla plastika, tj. dio unutrasnjeg blatobrana...ja to ćeram tako evo vwc 2 godine. Taman ima prostora i za mačku, da se fino provuče.![]()
![]()
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#38310 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na volvu je to nitnama ucvrsceno, fabricki 
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38311 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uadio sam mali servis i prednje diskove/plocice na audiju.
Evo ispod dijelova i njihovih cijena.
Majstora znam, reko je da je stavio dijelove ko seb ali mi prvi put radi nesto na autu pa đe Interesuje generalno kako sam prosao sa cijenama i kvalitetom dijelova.
Za ruke mi je uzeo30 KM i za mali servis i kocnice sto je ok
Ulje je castrol 5w40 sintetika sa 505.01 VW oznakom.
Buni me sto na netu kaze da je ulje za PD motore a kod mene je 2011 CR.
Pored toga me interesuje kakvi su filteri u pitanju? Mogu de naci na netu po kataloskom broju, neki magneti mareli filteri.
https://ibb.co/LQ3x0Lq
https://ibb.co/bHbq8sh
Evo ispod dijelova i njihovih cijena.
Majstora znam, reko je da je stavio dijelove ko seb ali mi prvi put radi nesto na autu pa đe Interesuje generalno kako sam prosao sa cijenama i kvalitetom dijelova.
Za ruke mi je uzeo30 KM i za mali servis i kocnice sto je ok
Ulje je castrol 5w40 sintetika sa 505.01 VW oznakom.
Buni me sto na netu kaze da je ulje za PD motore a kod mene je 2011 CR.
Pored toga me interesuje kakvi su filteri u pitanju? Mogu de naci na netu po kataloskom broju, neki magneti mareli filteri.
https://ibb.co/LQ3x0Lq
https://ibb.co/bHbq8sh
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38312 Re: Pitamo Mehanicare ?
dobar neki majstor ,jeftin pravo 
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38313 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kare je poskup men se cini sa dijelovima ali moze se solidan kvalitet naci za i ne tako losu cijenu
- motachjointa
- Posts: 856
- Joined: 27/06/2007 00:49
#38314 Re: Pitamo Mehanicare ?
zna li neko kako se podesava smjer prskalice za vodu za sofersajbu na golf 6, da li se moze iglicom usmjeriti, ima i neki kao mali imbus pored one rupice da li se mozda sa tim steluje?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8007
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38315 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma iglicom najnormalnije.motachjointa wrote: ↑01/12/2021 10:37 zna li neko kako se podesava smjer prskalice za vodu za sofersajbu na golf 6, da li se moze iglicom usmjeriti, ima i neki kao mali imbus pored one rupice da li se mozda sa tim steluje?
Pravo me nerviraju likovi koji voze ispred mene i upale prskalice, više od pola te tečnosti završi na mom staklu. I nije problem kad je i kod mene auto prljavo, ali kad je tek s pranja, dođe mi da popizdim.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38316 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima razlog zasto kad auto stoji ili sporo vozi prskalice prscu iznad sofersajbe nego je normalno da prsce na sredinuDzontra_Volta wrote: ↑01/12/2021 11:38Ma iglicom najnormalnije.motachjointa wrote: ↑01/12/2021 10:37 zna li neko kako se podesava smjer prskalice za vodu za sofersajbu na golf 6, da li se moze iglicom usmjeriti, ima i neki kao mali imbus pored one rupice da li se mozda sa tim steluje?
Pravo me nerviraju likovi koji voze ispred mene i upale prskalice, više od pola te tečnosti završi na mom staklu. I nije problem kad je i kod mene auto prljavo, ali kad je tek s pranja, dođe mi da popizdim.
kad auto na autoputu ide velikom brzinom onda tecnost savrseno prska po sredini sajbe zbog jer zbog strujanja vazduha mlaz pada na sajbu perfektno dok bi u suprotnom tek malo pri dnu prskalo da je normalno prskanje kad stoji
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38317 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je normalno da napon pada sa 14v na 12,5v prilikom motanja volana? Elektricna je servo pumpa. Akumulator je nov.
Izgleda da se nesto desava sa alternatorom ili reglerom. Kada se prvi put ujutro upali auto napon bude 14,4v bez ukljucenih potrosaca. Kada se popale jaci potrosaci padne na 14v, dok kada je auto hladno, motanje volana obori napon na 13,5v. Kada se auto ugrije na radnu temperaturu napon padne na 13,8v bez potrosaca, a sa upaljenim potrosacima na 13,5-13,6v, a motanje volana ga obori i na 12,5v.
Slomi se trazeci po netu ali nigdje ne mogu da nadjem koliko je normalna voltaza koju daje alternator prilikom punog opterecenja..
Radi se o astri z14xe za koju sam neki dan pitao u vezi abs lampice.. Ipak nije uspio rijesiti problem. Sad se nekad javi i greska air baga, pored abs-a. Radi sve normalno nakon prvog jutarnjeg paljenja dok se auto ne ugrije, a onda pocne da brljavi..
Ovaj pad na 12,5v se desi u trenutku kada se pocne motati, a zatim se vrati na 13,5-13,6v do sledeceg motanja.
Izgleda da se nesto desava sa alternatorom ili reglerom. Kada se prvi put ujutro upali auto napon bude 14,4v bez ukljucenih potrosaca. Kada se popale jaci potrosaci padne na 14v, dok kada je auto hladno, motanje volana obori napon na 13,5v. Kada se auto ugrije na radnu temperaturu napon padne na 13,8v bez potrosaca, a sa upaljenim potrosacima na 13,5-13,6v, a motanje volana ga obori i na 12,5v.
Slomi se trazeci po netu ali nigdje ne mogu da nadjem koliko je normalna voltaza koju daje alternator prilikom punog opterecenja..
Radi se o astri z14xe za koju sam neki dan pitao u vezi abs lampice.. Ipak nije uspio rijesiti problem. Sad se nekad javi i greska air baga, pored abs-a. Radi sve normalno nakon prvog jutarnjeg paljenja dok se auto ne ugrije, a onda pocne da brljavi..
Ovaj pad na 12,5v se desi u trenutku kada se pocne motati, a zatim se vrati na 13,5-13,6v do sledeceg motanja.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8007
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38318 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mlaz je toliko jak da teško da brzina na cesti tu može puno uticati. A i brisači uvijek počinju svoj rad odozdo prema gore, tako da tečnost svejedno rasporede po vjetrobranu.foxlife wrote: ↑01/12/2021 11:57ima razlog zasto kad auto stoji ili sporo vozi prskalice prscu iznad sofersajbe nego je normalno da prsce na sredinuDzontra_Volta wrote: ↑01/12/2021 11:38
Ma iglicom najnormalnije.
Pravo me nerviraju likovi koji voze ispred mene i upale prskalice, više od pola te tečnosti završi na mom staklu. I nije problem kad je i kod mene auto prljavo, ali kad je tek s pranja, dođe mi da popizdim.
kad auto na autoputu ide velikom brzinom onda tecnost savrseno prska po sredini sajbe zbog jer zbog strujanja vazduha mlaz pada na sajbu perfektno dok bi u suprotnom tek malo pri dnu prskalo da je normalno prskanje kad stoji
Pored toga, češće se vozi polako, pa bi logičnije bilo da se prskalice postave za češće nego rjeđe slučajeve.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38319 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja ti govorim zasto je takoDzontra_Volta wrote: ↑01/12/2021 12:09Ma mlaz je toliko jak da teško da brzina na cesti tu može puno uticati. A i brisači uvijek počinju svoj rad odozdo prema gore, tako da tečnost svejedno rasporede po vjetrobranu.foxlife wrote: ↑01/12/2021 11:57
ima razlog zasto kad auto stoji ili sporo vozi prskalice prscu iznad sofersajbe nego je normalno da prsce na sredinu
kad auto na autoputu ide velikom brzinom onda tecnost savrseno prska po sredini sajbe zbog jer zbog strujanja vazduha mlaz pada na sajbu perfektno dok bi u suprotnom tek malo pri dnu prskalo da je normalno prskanje kad stoji
Pored toga, češće se vozi polako, pa bi logičnije bilo da se prskalice postave za češće nego rjeđe slučajeve.
da li je opravdano je druga prica
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38320 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko vidim fabricki belaj, ti mozes provjerit remen, ocistit minuselaik1981 wrote: ↑01/12/2021 12:05 Da li je normalno da napon pada sa 14v na 12,5v prilikom motanja volana? Elektricna je servo pumpa. Akumulator je nov.
Izgleda da se nesto desava sa alternatorom ili reglerom. Kada se prvi put ujutro upali auto napon bude 14,4v bez ukljucenih potrosaca. Kada se popale jaci potrosaci padne na 14v, dok kada je auto hladno, motanje volana obori napon na 13,5v. Kada se auto ugrije na radnu temperaturu napon padne na 13,8v bez potrosaca, a sa upaljenim potrosacima na 13,5-13,6v, a motanje volana ga obori i na 12,5v.
Slomi se trazeci po netu ali nigdje ne mogu da nadjem koliko je normalna voltaza koju daje alternator prilikom punog opterecenja..
Radi se o astri z14xe za koju sam neki dan pitao u vezi abs lampice.. Ipak nije uspio rijesiti problem. Sad se nekad javi i greska air baga, pored abs-a. Radi sve normalno nakon prvog jutarnjeg paljenja dok se auto ne ugrije, a onda pocne da brljavi..
Ovaj pad na 12,5v se desi u trenutku kada se pocne motati, a zatim se vrati na 13,5-13,6v do sledeceg motanja.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38321 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne razumijem se u to al mi nema logike da samo okretanjem volana napon padne na 12 ili koliko vec
jel kad vratis volan i napon se vrati na 13 ili koliko vec je prije okretanja?
jel kad vratis volan i napon se vrati na 13 ili koliko vec je prije okretanja?
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38322 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad ne motas nikako napon 13,6. I to je nisko po meni. Kada pocnes motati ima peakove pada cak i na 12,2v. Ja mislim da bi trebao konstantno da drzi sa upaljenim potrosacima oko 14v, al ne mogu nigdje da nadjem neke granicne vrijednosti za ovaj alternator..
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38323 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kaze onaj Mido u Nedzaricima da su ovi padovi normalni. Kazu da je dobar autoelektricar..
