Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#55276 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Point. wrote: 19/11/2021 19:49
cassius wrote: 19/11/2021 18:32 ma pusti ga, ovaj šved , ne zna jel pošo ili došo. :D Za njega je validna struka samo ona s kojom se njegovo misljenje slaže. Ostali nisu baš stručni. Džaba diplome itd :D
Nestorović, koji tvrdi da su Marsovci karali žene na Zemlji i tako stvorili plavooke i plavokose ljude, može biti struka za slične moždane kapacitete.

Diplome su imali i Karadžić, Šešelj, Tuđman. Što ih ne čini uračunljivim osobama.
I Mengele je imao diplomu.
User avatar
aveos
Posts: 1683
Joined: 28/02/2012 08:42

#55277 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aveos »

Hercegovinu ne zanima pravilo ”cijepljen-testiran-prebolio”

19. studenoga 2021.


“Uvođenje obaveznih potvrda Vlade Federacije BiH nije razmatrano na sjednicama Stožera civilne zaštite ŽZH. S obzirom da je još uvijek na snazi stanje nesreće na području naše županije, takvu odluku može donijeti samo Stožer civilne zaštite ŽZH. Situacija se i dalje svakodnevno prati, ali trenutna je procjena kako nema potrebe za dodatnim mjerama”, kazao je za Bljesak.info glasnogovornik županijskog stožera Stipan Zovko.

Mjere se neće pooštravati ni u HNŽ-u.

”Epidemiološke mjere koje su trenutno na snazi se, za sada, neće pooštravati”, rekli su za medije iz Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a.

Podsjetimo, u dijelovima BiH tek od narednog mjeseca na snazi će biti nova epidemiološka pravila po kojima će svi zaposleni u javnim službama morati imati dokaz da su cijepljeni ili da su preboljeli covid-19, a ako ga nemaju morat će se testirati o svom trošku.

Bljesak.info
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#55278 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by homer2go »

Primjećujem da na forumu svakim danom jača struja

RAVNOZEMLJAŠA VAXERA

Bravo, svaka čast :thumbup: :bih: :bih:

Bravo i za Austriju, obavezno vakcinisanje je trebalo uvesti odmah kad su došle vakcine, na žalost niko nije imao kohonesa a niti vjere u nauku i vakcine.

Znači, establishment i svjetske elite su začetnici antivaxerskog pokreta u službi dodatne podjele društva. :D :D :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47423
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#55279 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

Zasto u BiH komplikuju oko testiranja.

U Engleskoj po supermarketima besplatno dijele lateral flow testove, regisutrujes rezultat preko internet i to je to.
Ako hoces PCR posalju ti postom, jedino ne mozes koristiti za putovanje, taj test moras platiti.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#55281 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by meridiyan »

homer2go wrote: 19/11/2021 20:26 Primjećujem da na forumu svakim danom jača struja

RAVNOZEMLJAŠA VAXERA

Bravo, svaka čast :thumbup: :bih: :bih:

Bravo i za Austriju, obavezno vakcinisanje je trebalo uvesti odmah kad su došle vakcine, na žalost niko nije imao kohonesa a niti vjere u nauku i vakcine.

Znači, establishment i svjetske elite su začetnici antivaxerskog pokreta u službi dodatne podjele društva. :D :D :D
Naravno da treba biti obavezno vakcinisanje, jer zasto bi nevakcinisani zauzimao krevet na intenzivnoj nekome ko se dva-tri puta vakcinisao! :D
splinter
Posts: 7542
Joined: 08/10/2011 12:28

#55282 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Edin H. wrote: 19/11/2021 20:39 Zasto u BiH komplikuju oko testiranja.

U Engleskoj po supermarketima besplatno dijele lateral flow testove, regisutrujes rezultat preko internet i to je to.
Ako hoces PCR posalju ti postom, jedino ne mozes koristiti za putovanje, taj test moras platiti.
Pa nismo Engleska jbg :-D .
Kod nas se lateral flow testovi mogu kupiti u apotekama za nekih 7,5 KM il' tako nešto.
Ja uzeo prije desetak dana 6 komada. Prošle sedmice ukućani bili nešto bolešljivi, testirao ih pa na kraju i sebe testirao. Svi rezultati bili negativni.
Za 2 dana urađena i PCR testiranja u domu zdravlja i rezultati isto bili negativni. Izgleda da su dosta pouzdani.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#55283 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by meridiyan »

War in Rotterdam

Live







biglebovski
Posts: 3186
Joined: 02/11/2005 16:43

#55284 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

splinter wrote: 19/11/2021 21:49
Edin H. wrote: 19/11/2021 20:39 Zasto u BiH komplikuju oko testiranja.

U Engleskoj po supermarketima besplatno dijele lateral flow testove, regisutrujes rezultat preko internet i to je to.
Ako hoces PCR posalju ti postom, jedino ne mozes koristiti za putovanje, taj test moras platiti.
Pa nismo Engleska jbg :-D .
Kod nas se lateral flow testovi mogu kupiti u apotekama za nekih 7,5 KM il' tako nešto.
Ja uzeo prije desetak dana 6 komada. Prošle sedmice ukućani bili nešto bolešljivi, testirao ih pa na kraju i sebe testirao. Svi rezultati bili negativni.
Za 2 dana urađena i PCR testiranja u domu zdravlja i rezultati isto bili negativni. Izgleda da su dosta pouzdani.
I mi smo te lateral flow, poslala sestra kamaru iz inostranstva ljetos, mi mislili da ne valjaju, žena se stalno nešto testirala, i mene, vazda negativni, kad uhvati neki dan punca, potvrdiše pozitivan. Kad naleti val vjerujem da bi pomoglo što više ljudi istestirati, uhvatitli bi dosta, dosta ljudi bi kući ostalo, smanjilo aktivnosti.
User avatar
Ateista
Posts: 47065
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#55285 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

ja71 wrote: 19/11/2021 17:20
Ateista wrote: 19/11/2021 16:28 Sta je sa onima koji ne smiju iz zdravstvenih razloga da se vakcinisu?
naravno da ce ti ljudi biti izuzeti iz tog pravila
Mogu ti sa sigurnoscu reci da to nije tacno, bar kod nas, imam uvjerenje od ljekara da se ne savjetuje druga doza zbog nuspojava i ne daju mi potvrdu da mogu normalno putovati vani, nego i dalje mi ostaje opcija da rizikujem zdravlje i primim drugu. Ne znam kako je u drugim drzavama.
Sociolog
Posts: 4386
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#55286 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Sociolog »

Evo izbacise podatke za USA, na metrics.
Amerika, nakon duze vremena preko 70.000 zarazenih. :-?
User avatar
Ateista
Posts: 47065
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#55287 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

ProgramskiJezik wrote: 19/11/2021 17:09
Ateista wrote: 19/11/2021 16:28

Sta je sa onima koji ne smiju iz zdravstvenih razloga da se vakcinisu?
Tih ljudi je malo, otprilike mozda maximalno 5% u drustvu, ako se vakcinise 95% raje ne vjerujem da ce tim bit puno lose :) Uglavnom imali bi dovoljno intenzivnih kreveta za takve ljude i ne bi bila pandemija..
Onda tim ljudima (i meni nedju njima) treba dati potvrdu bez vakcinacije, a ne daju. Za posao mi je neophodna.
User avatar
Ateista
Posts: 47065
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#55288 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Edin H. wrote: 19/11/2021 19:41
Ateista wrote: 19/11/2021 16:28

Sta je sa onima koji ne smiju iz zdravstvenih razloga da se vakcinisu?
Kao npr.? Ja koliko vidim u UK preporucuju vakcinaciju bez ogranicenja.
Kao na primjer ja koji iako sam bio potpuno zdrav, najebo sam od prve doze i ne smijem drugu primiti. Znam za slucajeve ljudi koji imaju neke autoimune bolesti kojima su doktori savjetovali da se ne vakcinisu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47423
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#55289 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Edin H. »

splinter wrote: 19/11/2021 21:49
Edin H. wrote: 19/11/2021 20:39 Zasto u BiH komplikuju oko testiranja.

U Engleskoj po supermarketima besplatno dijele lateral flow testove, regisutrujes rezultat preko internet i to je to.
Ako hoces PCR posalju ti postom, jedino ne mozes koristiti za putovanje, taj test moras platiti.
Pa nismo Engleska jbg :-D .
Kod nas se lateral flow testovi mogu kupiti u apotekama za nekih 7,5 KM il' tako nešto.
Ja uzeo prije desetak dana 6 komada. Prošle sedmice ukućani bili nešto bolešljivi, testirao ih pa na kraju i sebe testirao. Svi rezultati bili negativni.
Za 2 dana urađena i PCR testiranja u domu zdravlja i rezultati isto bili negativni. Izgleda da su dosta pouzdani.
7,5 KM za jedan? Previše je to. To je cijena za koju ipak pomisliš da li da kupiš ili ako imaš da li da potrošiš test.
Ovi testovi su dosta pouzdani, morala bi ih država davati besplatno. Cilj je da se više raje testira, da se pozitivni izoluju.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#55290 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hadzinicasa »

Edin H. wrote: 19/11/2021 23:37
splinter wrote: 19/11/2021 21:49

Pa nismo Engleska jbg :-D .
Kod nas se lateral flow testovi mogu kupiti u apotekama za nekih 7,5 KM il' tako nešto.
Ja uzeo prije desetak dana 6 komada. Prošle sedmice ukućani bili nešto bolešljivi, testirao ih pa na kraju i sebe testirao. Svi rezultati bili negativni.
Za 2 dana urađena i PCR testiranja u domu zdravlja i rezultati isto bili negativni. Izgleda da su dosta pouzdani.
7,5 KM za jedan? Previše je to. To je cijena za koju ipak pomisliš da li da kupiš ili ako imaš da li da potrošiš test.
Ovi testovi su dosta pouzdani, morala bi ih država davati besplatno. Cilj je da se više raje testira, da se pozitivni izoluju.
Ti bas ono… „kod nas u SveCkoj“…
Dobro da ih po 50 ne naplacuju. Opce dobro u BiH? Nema ta pita.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#55291 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zabac kermit »

Sociolog wrote: 19/11/2021 23:16 Evo izbacise podatke za USA, na metrics.
Amerika, nakon duze vremena preko 70.000 zarazenih. :-?
sta je to na 300 miliona stanovnika?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#55292 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by spinel_ »

Vidimo da su u Austriji uvedene mjere SVIMA.
Dakle i poslusni vakseri ispastaju bez obzira sto ih je vise od 70% cijepljeno. Sta ono rekose na pocetku kad se cijepi toliko kraj je, vraca se zivot u normalu. A eno ovih dana u Portugalu ne znaju koga vise da cijepe a radikalne mjere 'moraju' poduzeti :izet: Sto znaci da su opet poslusni vakseri najebali.
Sto kaze sivi za njega vise ne postoji lockdown, zakljucavanje, zivi normalan zivot. Ili sto kaze onaj swed suza suzu goni za brigom u dalekoj Austriji i jos daljoj Australiji. :izet:
Cekamo da 'demokratija' dodje i na vasa vrata. Poslusni vakseri i dalje ce smatrati da treba jos koja doza da se stanje vrati u normalu :izet:
Nisu svjesni da kraja bez ozbiljne pobune naroda nema. A kako ce biti kad imamo poslusne vaksere. Za nadati se da im dodje iz guzice. Mada tesko. Sto vise doza to su poslusniji.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#55293 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by saint_mirad »

spinel_ wrote: 20/11/2021 00:13 Sto vise doza to su poslusniji.
vakcine imaju duhovnu komponentu koja radi upravo ovo.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#55294 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nadzornik »

KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 13:05

U međuvremenu u 80% cijepljenoj Danskoj :D

https://www.twobirds.com/en/news/articl ... eg-om-test

Shvatite, nemoguće je uvesti takav zakon za obavezno cijepljenje cjepivom za koje nisu legalno odgovorni farmaceuti.
Kad je vanredno stanje,zakoni koji vrijede u normalnim okolnostima vise ne vaze.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#55295 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

Nadzornik wrote: 20/11/2021 00:43
KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 13:05

U međuvremenu u 80% cijepljenoj Danskoj :D

https://www.twobirds.com/en/news/articl ... eg-om-test

Shvatite, nemoguće je uvesti takav zakon za obavezno cijepljenje cjepivom za koje nisu legalno odgovorni farmaceuti.
Kad je vanredno stanje,zakoni koji vrijede u normalnim okolnostima vise ne vaze.
A ko je to proglasio vanredno stanje? I bez obzira na to, niko nema pravo da "gazi" nečija prava.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#55296 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Vidi ovih holandjana, kakvi glupani, nesto se bune...Slusajte Bosnju, on sagne glavu i slusa i Fadila i B0kira i struku . Samo nek se ne puca.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#55297 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by KraljicaIzJajca »

Nadzornik wrote: 20/11/2021 00:43
KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 13:05

U međuvremenu u 80% cijepljenoj Danskoj :D

https://www.twobirds.com/en/news/articl ... eg-om-test

Shvatite, nemoguće je uvesti takav zakon za obavezno cijepljenje cjepivom za koje nisu legalno odgovorni farmaceuti.
Kad je vanredno stanje,zakoni koji vrijede u normalnim okolnostima vise ne vaze.
Zašto države sa visokom razinom cjepljenja i dalje imaju problema?

Pandemija uvijek traje dvije ili tri godine, a ova će trajati do kraja 2023 godine.
splinter
Posts: 7542
Joined: 08/10/2011 12:28

#55298 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

cassius wrote: 20/11/2021 07:47 Vidi ovih holandjana, kakvi glupani, nesto se bune...Slusajte Bosnju, on sagne glavu i slusa i Fadila i B0kira i struku . Samo nek se ne puca.


Pa gdje ćeš u Rotterdamu sprovoditi ove mjere :-D
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#55300 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

Copper wrote: 20/11/2021 10:10
U pm sta bi od onakvih demokratskih drzava... Da mi samo hoce neko objasniti logicno koji kurac vise uvode mjere u državama gdje je 70% i vise ljudi vakcinisano, i to tako glupe mjere. Doslovno je postalo izivljavanje nad narodom
Locked