Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#55651 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

ExNihilo wrote: 21/11/2021 12:08 Džimi, ja sam te podržavao kad si bio nezaposlen, zovi u ZS. :lol:
Može ljudino, zvat ćemo i dystopiu :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55652 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Jimmy McNulty wrote: 21/11/2021 14:13
ExNihilo wrote: 21/11/2021 12:08 Džimi, ja sam te podržavao kad si bio nezaposlen, zovi u ZS. :lol:
Može ljudino, zvat ćemo i dystopiu :lol:
Ma kakva dystopija, bez nje nama dvojici ostane više, a ZS je svakako Mos Eisley i nije za ženska. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55653 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

channel10 wrote: 21/11/2021 13:55 Opet ti Fuada branis...

Ne zavisi od nas kolika ce biti temperatura u stanovima nego od njih jer je to njihova obaveza. Nemoj spina majke ti.
Jes', branim ga tako sto sam napisao da je SDA okot, da ga boli kurac je li gradjanima hladno i imaju li novca da plate racune za vodu, da ga nije briga za gradjane itd. Ne daj boze da tebe neko ovako brani, ne bi valjalo. :-D

Ako ces otvoreno, za mene je nova toplana spas. Nema 400 tona uglja dnevno da razvaljuje pluca meni i mojim mladim članovima porodice. Nova toplana nije zaduzila grad a tako ni mene. Grijem se na konvektore. Dakle, ako gledam sebicno, ovo je fenomenalan dil za mene.

Kao drustveno odgovorna osoba, koja nema osjecaj pakosti jer su nekome radijatori hladni, spreman sam sa svima vama izaci na proteste i jebati mater vakufskom cobanu. Pa neka on onda pritisce Mehtu i sudove.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#55654 Re: Zeničani

Post by muhafuca »

Kikibombona wrote: 21/11/2021 14:16
channel10 wrote: 21/11/2021 13:55 Opet ti Fuada branis...

Ne zavisi od nas kolika ce biti temperatura u stanovima nego od njih jer je to njihova obaveza. Nemoj spina majke ti.
Jes', branim ga tako sto sam napisao da je SDA okot, da ga boli kurac je li gradjanima hladno i imaju li novca da plate racune za vodu, da ga nije briga za gradjane itd. Ne daj boze da tebe neko ovako brani, ne bi valjalo. :-D

Ako ces otvoreno, za mene je nova toplana spas. Nema 400 tona uglja dnevno da razvaljuje pluca meni i mojim mladim članovima porodice. Nova toplana nije zaduzila grad a tako ni mene. Grijem se na konvektore. Dakle, ako gledam sebicno, ovo je fenomenalan dil za mene.

Kao drustveno odgovorna osoba, koja nema osjecaj pakosti jer su nekome radijatori hladni, spreman sam sa svima vama izaci na proteste i jebati mater vakufskom cobanu. Pa neka on onda pritisce Mehtu i sudove.
ma pusti ba, ne mozes sa ovim botovima SDA na kraj izac, dok ne pocnes hvalit SDA

sve ispod toga je za njih "podrska Kasumovicu"
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#55655 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

nKrkan wrote: 19/11/2021 15:05 Imal u Bajri šta osim roštilja ,npr gulaš?
Ima u Tapasu dobra vrilica :lol:
Last edited by Sydnor on 21/11/2021 15:08, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55656 Re: Zeničani

Post by channel10 »

muhafuca wrote: 21/11/2021 14:22
Kikibombona wrote: 21/11/2021 14:16

Jes', branim ga tako sto sam napisao da je SDA okot, da ga boli kurac je li gradjanima hladno i imaju li novca da plate racune za vodu, da ga nije briga za gradjane itd. Ne daj boze da tebe neko ovako brani, ne bi valjalo. :-D

Ako ces otvoreno, za mene je nova toplana spas. Nema 400 tona uglja dnevno da razvaljuje pluca meni i mojim mladim članovima porodice. Nova toplana nije zaduzila grad a tako ni mene. Grijem se na konvektore. Dakle, ako gledam sebicno, ovo je fenomenalan dil za mene.

Kao drustveno odgovorna osoba, koja nema osjecaj pakosti jer su nekome radijatori hladni, spreman sam sa svima vama izaci na proteste i jebati mater vakufskom cobanu. Pa neka on onda pritisce Mehtu i sudove.
ma pusti ba, ne mozes sa ovim botovima SDA na kraj izac, dok ne pocnes hvalit SDA

sve ispod toga je za njih "podrska Kasumovicu"
Kako izlazite sami na cistac sa takvim postovima ;)

A ti se samo vrati na predizborne postove pa vidi "za koga" sam "shiljio" ;)
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#55657 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Kikibombona wrote: 21/11/2021 12:45
channel10 wrote: 21/11/2021 12:31Nema nista od toga. Narod ce sve istrpiti i niko se nece pobuniti.

Mittal, Grijanje I gradonacelnik ce na sve mogu nacine pokusati smanjiti period od 7 godina koji su sami donijeli, a u vezi iste cijene grijanja tokom tog perioda.

Nivelisanje ce odraditi na nacin da ce umanjiti grijanje dok su cijene plina visoke, tako da cemo imati grijanje u skladu sa trenutnom cijenom plina.

Nakon odredjenog perioda, kad istekne period od minus 7 godina i kad povise cijene grijanja, tada ce narod poceti napustati ovaj vid grijanja i preci na nesto drugo.

Realno, lik je lopov jbg(gradonacelnik) jer cim mu se ugroze prihodi, odnosno ulaz, on je spreman na sve pa i vodjenje firme u stecaj samo da je skine sa sebe.
Cim sam ugrozi poslovanje svoje firme onda ide poskupljenje usluge da se to dovede u red i tu se vidi da ga boli qrc za bilo kim osim za sebe. Nikakav on nije ekonomski mag...
Kasumovic je potpisao odlican ugovor sa Mittalom, najbolji za Zenicu od rata naovamo. Mittal je dnevno u staroj toplani, u zimskom periodu, przio izmedju 400 i 500 tona uglja dnevno. Ne treba govoriti kakva je to katastrofa za nasa pluca. Uz to, stara toplana je bila gotova, na korak od potpunog raspada i trajnog gasenja.

Dakle, za mala ulaganja grad je dobio novu toplanu. Da je mi sami pravimo koštala bi 50+ miliona uz brutalne cijene prirodnog plina sto bi bilo neizdrživo za grad i gradjane.

Ovako imamo novu toplanu i odlican ugovor na 7 godina. Valjda ova drzava ima kakvu takvu vladu i sudove da se pobrinu za interese grada i gradjana ako vec gradonacelnik ne bude htio... Ili, valjda u ovom gradu ima jedna pametna glava koja ce uciniti sto je potrebno da se ugovor postuje. Ako nema niko pametan i dobronamjeran, onda bolje da nas nema.
Potpisao je Fujdo svašta nešto. Kvaka je što njegov potpis njemu ništa ne znači, a ne nekom drugom. Čovjek koji je spreman javno dati svoj lični stav pa se onda popišati po istom. Čovjek koji je za rukav doveo Olguna i javno se hvalio time i predstavljao se kao spasilac, pa onda za govornicom rekao da se mora ispitati ko je doveo tog Olguna. Čovjek koji javno kaže i zakune se za toplanu, pa fijasko pravda riječima kako MU podmeću i kao tobože njemu nešto ne daju. Čovjek koji kao gradonačelnik Zenice, nikad nije prošetao gradom. Čovjek koji kaže da šta god GV u kojem ima većinu, odluči, on neće poštovati… Pa kako vas nije stid i dalje stajati uz njega? SDA je do njega bilo najveće zlo u gradu, ali 25 godina njihovog karanja je NULA za ovo što je on uradio u nepuna dva mandata. Sjeme mu se zatrlo!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55658 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 21/11/2021 14:15
Jimmy McNulty wrote: 21/11/2021 14:13

Može ljudino, zvat ćemo i dystopiu :lol:
Ma kakva dystopija, bez nje nama dvojici ostane više, a ZS je svakako Mos Eisley i nije za ženska. :lol:
Obratite paznju na temu Sarajevo shopping :per:
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#55659 Re: Zeničani

Post by doff »

Kikibombona wrote: 21/11/2021 12:45

Kasumovic je potpisao odlican ugovor sa Mittalom, najbolji za Zenicu od rata naovamo.
Mittal je dnevno u staroj toplani, u zimskom periodu, przio izmedju 400 i 500 tona uglja dnevno. Ne treba govoriti kakva je to katastrofa za nasa pluca. Uz to, stara toplana je bila gotova, na korak od potpunog raspada i trajnog gasenja.

Dakle, za mala ulaganja grad je dobio novu toplanu. Da je mi sami pravimo koštala bi 50+ miliona uz brutalne cijene prirodnog plina sto bi bilo neizdrživo za grad i gradjane.

Ovako imamo novu toplanu i odlican ugovor na 7 godina. Valjda ova drzava ima kakvu takvu vladu i sudove da se pobrinu za interese grada i gradjana ako vec gradonacelnik ne bude htio... Ili, valjda u ovom gradu ima jedna pametna glava koja ce uciniti sto je potrebno da se ugovor postuje. Ako nema niko pametan i dobronamjeran, onda bolje da nas nema.
A đe je taj Ugovor, zašto nam je svima nedostupan? Hajde što je nama nedostupan, ali zašto je i vijećnicima?

Daj molim te, obznani ga ti, kad već znaš da je odličan....
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55660 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Zaitsev wrote: 21/11/2021 16:41Potpisao je Fujdo svašta nešto. Kvaka je što njegov potpis njemu ništa ne znači, a ne nekom drugom. Čovjek koji je spreman javno dati svoj lični stav pa se onda popišati po istom. Čovjek koji je za rukav doveo Olguna i javno se hvalio time i predstavljao se kao spasilac, pa onda za govornicom rekao da se mora ispitati ko je doveo tog Olguna. Čovjek koji javno kaže i zakune se za toplanu, pa fijasko pravda riječima kako MU podmeću i kao tobože njemu nešto ne daju. Čovjek koji kao gradonačelnik Zenice, nikad nije prošetao gradom. Čovjek koji kaže da šta god GV u kojem ima većinu, odluči, on neće poštovati… Pa kako vas nije stid i dalje stajati uz njega? SDA je do njega bilo najveće zlo u gradu, ali 25 godina njihovog karanja je NULA za ovo što je on uradio u nepuna dva mandata. Sjeme mu se zatrlo!
A znaci li potpis SDA pravosudju? U kojem kurtonu od drzave mozes ignorisati potpis ili ugovor? U normalnim drzavama sudovi degradiraju predsjednike i premijere a kod nas ne mogu pisljivog gradonacelnika?

Zenica zasluzuje Kasumovica i mozda goreg od njega. U ovom gradu nema nijedan intelektualac koji ce podici glas protiv losih poteza vlasti. Grad od 100k bez ijednog intelektualca (jedino, eto, Lemeš), hejjj? :-) Na proteste za poskupljenje vode izadje 8 ljudi sve sa organizatorima. Sutra da se Kasumovic sa pilom pojavi u nekoj od mahala prvi bi mu ruku pruzali oni sto su ga najvise pljuvali, da se malo uvuku ili makar uslikaju... a da izroni janje u supak bi ga ljubili.

SDA sistem vrijednosti je UBIO mentalitet naroda. Smece narod zasluzuje govno gradonacelnika. A sve ovo sto imamo danas je POSLJEDICA nakaradne vjersko-lopovske SDA ideologije.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55661 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

doff wrote: 21/11/2021 18:35A đe je taj Ugovor, zašto nam je svima nedostupan? Hajde što je nama nedostupan, ali zašto je i vijećnicima?

Daj molim te, obznani ga ti, kad već znaš da je odličan....
Ne znam druze, ali imam nove informacije... doduse od radnika sa drugog pogona u Mittalu, tako da ne mogu reci da je 100% provjereno.

Stara toplana je ugasena, to je info iz prve ruke. Dakle, danas prema gradu i Mittalu gura iskljucivo nova toplana.

...

On mi je rekao, a njemu neko iz toplane (uzeti sa dozom rezerve), da ovo vrijeme gura manja turbina... nije mi znao reci koje snage. Ove sad sedmice pokrecu novu turbinu koja je, kako on kaze, trostruko jaca. I rekao mi je da nova toplana ima tri kotla, ali da trenutno rade dva. Na ovoj temi se u par navrata pisalo da treceg kotla nema nikako. E sad, nisam siguran sta je istina. Saznat ce se... ali si generalno u pravu da je ovom projektu falilo transparentnosti.

...

Ako se ispostavi da imaju mnogo jacu turbinu, veceg kapaciteta, koja ce potpuno zadovoljiti potrebe grada, Kasumovicu treba dici spomenik. To Ce se pokazati kao ubjedljivo najbolji projekat u gradu od sticanja nezavisnosti BiH. Uskoro ćemo sve saznati, vece za mjesec dana kada slozi minus...
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55662 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

On mi je rekao, a njemu neko iz toplane (uzeti sa dozom rezerve)
:lol:
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#55663 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Moze li neko sumirati i nabrojati sve jarane od kikija 😂

Ja mislim da je po informisanosti drustva rame uz rame sa DP 😎
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55664 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

veliki_ah wrote: 22/11/2021 09:51 Moze li neko sumirati i nabrojati sve jarane od kikija 😂

Ja mislim da je po informisanosti drustva rame uz rame sa DP 😎
Upravo suprotno, ja sam totalno neiformisan. Moguce je da najslabije poznajem politicke prilike u Zenici kao i danasnje ugledne Zenicane od svih forumasa. Recimo, na ovoj temi sam cuo za Percu, nemam blage veze kako covjek izgleda, a po komentarima ovdje lik je prvi do Fude.

Jedine informacije koje sam ovdje ikada iznio su vezane za toplanu. I te informacije su 100% tacne jer su dobijene od ozbiljnog covjeka, moga visdecenijskog poznanika. Detalj sa trecim kotlom i jacom turbinom mi je rekao lik koji ne radi tamo, ali zna covjeka koji radi. I zato sam rekao da info treba uzeti sa rezervom.

i to su jedine informacije o Zenici koje sam ja iznio u ovih 7-8 godina forumskog bitisanja.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55665 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Nivelacija wrote: 21/11/2021 21:20
On mi je rekao, a njemu neko iz toplane (uzeti sa dozom rezerve)
:lol:
Pričala tetka od havera, čija sestra se druži s jednom što šiša dijete poznanika koje ide u razred sa djetetom glavnog inžinjera u toplani.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55666 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 22/11/2021 13:08
Nivelacija wrote: 21/11/2021 21:20

:lol:
Pričala tetka od havera, čija sestra se druži s jednom što šiša dijete poznanika koje ide u razred sa djetetom glavnog inžinjera u toplani.
Izguglao sam, bruka vise postavljati pitanja covjeku, moze pomisliti da imam skrivene namjere :lol:

...

Nova Toplana ima dva turbogeneratora, snage 25MW i 7MW

https://zenica.arcelormittal.com/~/medi ... %20bos.pdf

Dakle, covjek mi je rekao da je radila manja a da ove sedmice startaju vecu, od 25MW, sto ce biti vise nego dovoljno za potrebe grada, ako Mittal ne bude stedio na plinu, a ipak ne vjerujem da mogu biti tako bahati. :thumbup:

Saznat cemo vec ove sedmice, pa se javite kakvo je grijanje.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55667 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 22/11/2021 14:19
kuglanje_ze wrote: 22/11/2021 13:08
Pričala tetka od havera, čija sestra se druži s jednom što šiša dijete poznanika koje ide u razred sa djetetom glavnog inžinjera u toplani.
Izguglao sam, bruka vise postavljati pitanja covjeku, moze pomisliti da imam skrivene namjere :lol:

...

Nova Toplana ima dva turbogeneratora, snage 25MW i 7MW

https://zenica.arcelormittal.com/~/medi ... %20bos.pdf

Dakle, covjek mi je rekao da je radila manja a da ove sedmice startaju vecu, od 25MW, sto ce biti vise nego dovoljno za potrebe grada, ako Mittal ne bude stedio na plinu, a ipak ne vjerujem da mogu biti tako bahati. :thumbup:

Saznat cemo vec ove sedmice, pa se javite kakvo je grijanje.
Kod nas u Sarajevu grijanje je sjajno. Po kući uglavnom hodam u šorcu i majici kratkih rukava.
Hvala na pitanju
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55668 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 22/11/2021 15:50Kod nas u Sarajevu grijanje je sjajno. Po kući uglavnom hodam u šorcu i majici kratkih rukava.
Hvala na pitanju
Sjajno je kada vlada KS, koja ima veci budzet nego ZDK, TK i SBK zajedno (SDA sektaska politika 'sve pare u Sarajevo'), subvencionise kupovinu plina. I opet su duzni do guse.

Da niste povlasteni u odnosu na druge gradjane BiH placali bi duplo vece racune za grijanje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#55669 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pravni- ... /211122142

Je l' se to nije imalo para da se naprave 3D grbovi pa se isprintalo u boji u kopirnici preko puta, zalijepilo na zid, i nazvalo projektom?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#55670 Re: Zeničani

Post by phillie »

ExNihilo wrote: 22/11/2021 22:09 https://www.klix.ba/vijesti/bih/pravni- ... /211122142

Je l' se to nije imalo para da se naprave 3D grbovi pa se isprintalo u boji u kopirnici preko puta, zalijepilo na zid, i nazvalo projektom?
Puno bolja ideja ovo sa 3D grbovima (ako se ne varam, na Masinstvu su radili neke 3D grbove), a ovi grbovi su rucno radjeni. Jaran mi pricao :D

PS. Al - projekat? pa jbg,
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#55671 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Kikibombona wrote: 22/11/2021 19:29
kuglanje_ze wrote: 22/11/2021 15:50Kod nas u Sarajevu grijanje je sjajno. Po kući uglavnom hodam u šorcu i majici kratkih rukava.
Hvala na pitanju
Sjajno je kada vlada KS, koja ima veci budzet nego ZDK, TK i SBK zajedno (SDA sektaska politika 'sve pare u Sarajevo'), subvencionise kupovinu plina. I opet su duzni do guse.

Da niste povlasteni u odnosu na druge gradjane BiH placali bi duplo vece racune za grijanje.
Preseli u Sarajevo pa budi i ti povlašten. Šta cviliš više, mantraš u krug istu priču, aktiviraj se u politici i mjenjaj stvari...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83379
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55672 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 22/11/2021 22:09 https://www.klix.ba/vijesti/bih/pravni- ... /211122142

Je l' se to nije imalo para da se naprave 3D grbovi pa se isprintalo u boji u kopirnici preko puta, zalijepilo na zid, i nazvalo projektom?
Joj kako je ovom mentolu Huseinspahicu vuna sto nema price o drzavnosti bez crvene zvijezde :kiss:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#55673 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Bolje bi bilo da se smanje upisne kvote na pravnom, trenutno je oko 450 pravnika na birou. Zasto se forsira nesto od cega mlad covjek kada zavrsi nece imati siguran posao u struci niti ce sebi osigurati egzistenciju?
Pod hitno je potrebno promijeniti upisnu politiku i podstaknuti mlade da studiraju nesto od cega ce sutra moci zivjeti i baviti se time. Otvaranje softverskog inzinjerstva je pun pogodak.
Potrebno je sistemski obilaziti sve srednje skole u kantonu te predstaviti uceniku cetvrte godine realnost trzista rada, dati mu smjernice i savjete sta da studira ako ga studiranje zanima, a ne da se hvata za glavu kad zavrsi ovaj fakultet ili neki slican njemu. Ohrabriti mlade da upisuju tehnicka zanimanja, smanjiti cijene studija i povecati upisne kvote, pogotovo za medicinski fakultet tj. opcu medicinu. Mnogi srednjoskolci upsiuju ovaj faks jer nema matematike, upravo tu treba reagovat i objasnit mladom covjeku da moze sve savladat svojom voljom i da nije tragedija ako studira i par godina duze jer ce mu se isplatiti.
Mozda da se odobre od strane kantona dodatni besplatni casovi fizike/matematike za sve studeente koji imaju problema s istim, time ces ga ohrabrit da upise tehnicki fax i ako je uporan mora zavrsit, jer je puno korisniji drustvu :bih: nego da sjedi na birou sa prakticno diplomom koja ga nevodi nicemu. Samo ga tjeras da se prekvalifikuje i ode iz ove drzave.

Dovoljno je 40 ili cak 30 pravnika godisnje da se odobri za upis, a da se mene pita ja bih ga smanjio na 10. Ako vec srednjoskolac planira upisati pravo bez roditelja ili rodbine koji nisu notari/advokati ili imaju firmu gdje moze nastaviti raditi, ili eventualno nekoga ko ce politickom linijom da ga zaposli u javni sektor, predstaviti mu brojke sa biroa a ne da ih postane svjestan kada diplomira. Koliko se samo mojih kolega hvata za glavu sada kada su ovo zavrsili.

Bolje je medicinu studirati 10 godina i poslije imati siguran i stabilan posao nego ovo gdje samo par svrsenika uspije pronaci posao u struci i zivjeti od njega. Pa jedan od te dvojice momaka koji su to napravili je godinu ipo na birou i jos mu obecano radno mjesto na fakultetu s prosjekom malo iznad 8, bar tako se hvalio. I onda neko od mojih kolega koji imaju 9 i vise sa poveljama dekana koji zele konkurisat cuju to :run:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2848
Joined: 14/02/2013 14:11

#55674 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Ko je ubijen danas u Babinoj?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55675 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kuglanje_ze wrote: 23/11/2021 11:23
Kikibombona wrote: 22/11/2021 19:29

Sjajno je kada vlada KS, koja ima veci budzet nego ZDK, TK i SBK zajedno (SDA sektaska politika 'sve pare u Sarajevo'), subvencionise kupovinu plina. I opet su duzni do guse.

Da niste povlasteni u odnosu na druge gradjane BiH placali bi duplo vece racune za grijanje.
Preseli u Sarajevo pa budi i ti povlašten. Šta cviliš više, mantraš u krug istu priču, aktiviraj se u politici i mjenjaj stvari...
Uopste ne cvilim. U stanu mogu napraviti saunu ako mi qrcu ceif. Kukaju ljudi kojima su hladni radijatori a ne ja kojem su vreli.

Ti se pohvali da gologuz hodas stanom a ja ti objasnih zasto je tako.
Post Reply