Zeza ga raspon rupa i et
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#38001 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38002 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jes' vala, za gnojfa 5 baš zajeban raspon šErafa i ET vanzemaljac. 
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38003 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jutros sjednem u auto kad razbijena zadnja sajba. Imate li preporuku kod koga da odem da zamijenim?
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38005 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
-
Formula1994
- Posts: 2
- Joined: 09/11/2021 15:26
#38006 Auto se gasi
Dobar dan!
Ovako, kad auto ne palim 2,3 i vise dana na malo nizoj temperaturi slabo pali. U pitanju je golf 5 1.9 77 kw, pokusam da upali sastavi i odma se ugasi ako ne drzim gas. Kad se auto ugasi, pokusam ponovo da upalim, vergla al nema sanse da sastavi, akumulator nije, onda sam ga na kablove palio jedno 20 ak min, sta bi moglo biti, mozda dovod goriva?
Ovako, kad auto ne palim 2,3 i vise dana na malo nizoj temperaturi slabo pali. U pitanju je golf 5 1.9 77 kw, pokusam da upali sastavi i odma se ugasi ako ne drzim gas. Kad se auto ugasi, pokusam ponovo da upalim, vergla al nema sanse da sastavi, akumulator nije, onda sam ga na kablove palio jedno 20 ak min, sta bi moglo biti, mozda dovod goriva?
-
Iker C
- Posts: 3006
- Joined: 04/07/2010 11:48
#38007 Re: Auto se gasi
Mozda su dizne, trza li u voznji?
-
Formula1994
- Posts: 2
- Joined: 09/11/2021 15:26
#38008 Re: Auto se gasi
Ne trza, i ne gasi se u voznji, kasnije pali normalno, sve ok.
Da li moze biti nepovratni ventil na filteru goriva ili pumpq od goriva, moze li se to kako ispitati
Da li moze biti nepovratni ventil na filteru goriva ili pumpq od goriva, moze li se to kako ispitati
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38009 Re: Auto se gasi
Ukoliko ne pali nakon sto stoji 2-3 dana, mogu biti i gumice dizni.
Imas tu vise potencijalnih uzrocnika.
Imas tu vise potencijalnih uzrocnika.
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#38010 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz, ima li iko broj ovih momaka sto rade umjesto Edvina na Stupu?
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#38011 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
adnan899
- Posts: 67
- Joined: 21/12/2020 15:43
#38012 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38013 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima li preporuka za nekog ko radi ovo? poliranje il zamjena ovog stakla na multimediji, kako god.... nije duboka parnica nit se vidi uzivo ovoliko koliko na kameri al mene bode u oci..

Spoiler
Show

-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38014 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je na mobitelu pomoglo ono zastitno staklo, e sad ako i folija zastitna djeluje tako mozes nju prelijepiti ima se sigurno nabavit kolika ti velicina treba.black_adrian wrote: ↑09/11/2021 17:21 ima li preporuka za nekog ko radi ovo? poliranje il zamjena ovog stakla na multimediji, kako god.... nije duboka parnica nit se vidi uzivo ovoliko koliko na kameri al mene bode u oci..
SpoilerShow
-
DylanD
- Posts: 173
- Joined: 02/04/2017 21:04
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38016 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izmjerit cu onda ekran i pokusati sa njom, hvala ti
Nego kad smo kod multimedije. Ova moja il nije RNS315 kako stoji u knjizici il treba neki modul ili sta vec. Znaci ne mogu povezati mobitel ma da ima ta opcija, kad krenem povezat izbaci mi na mobitelu ime uređaja al je uvijek neuspjelo povezivanje. Isto tako nema pola opcija kao sto ima u prirucniku. Je li treba neki modul il se treba resetovati, kako vec?
Sve je funkcionalno, samo sto kad odem u opcije nit ima.BT podesavanja ni nista oko toga. Jedino sto ima je podesavanje oko estetike, tj. jacina slova, obavijest kad se aktivira klima koliko traje itd. Uostalom to me nesto puno i ne zanima, samo mi je bitno da napravim to povezivanje sa mobitelom, da ne koristim bezveze transmiter kad ima opcija fabricka za povezivanje mobitela sa uređajem u autu.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38017 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavrsio danas kod njih, otprilike 30-40 minuta posla. Imali na stanju toniranu, dok su drugi imali samo obicnu. Djeluje mi da je dobro uradjeno.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#38018 Re: Pitamo Mehanicare ?
i kada nemas bluetoth modul, i dalje imas opcije na ekranu...tako da mozda nije u tvojoj opremiblack_adrian wrote: ↑09/11/2021 18:35Izmjerit cu onda ekran i pokusati sa njom, hvala ti![]()
Nego kad smo kod multimedije. Ova moja il nije RNS315 kako stoji u knjizici il treba neki modul ili sta vec. Znaci ne mogu povezati mobitel ma da ima ta opcija, kad krenem povezat izbaci mi na mobitelu ime uređaja al je uvijek neuspjelo povezivanje. Isto tako nema pola opcija kao sto ima u prirucniku. Je li treba neki modul il se treba resetovati, kako vec?
Sve je funkcionalno, samo sto kad odem u opcije nit ima.BT podesavanja ni nista oko toga. Jedino sto ima je podesavanje oko estetike, tj. jacina slova, obavijest kad se aktivira klima koliko traje itd. Uostalom to me nesto puno i ne zanima, samo mi je bitno da napravim to povezivanje sa mobitelom, da ne koristim bezveze transmiter kad ima opcija fabricka za povezivanje mobitela sa uređajem u autu.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38019 Re: Auto se gasi
Po čemu ovo nije akumulator?
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38020 Re: Auto se gasi
Čekaj da pogledam u grah, il' kašike, šta mi bude pri ruci
PRVO otiđi na dijagnostiku.
PRVO otiđi na dijagnostiku.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#38021 Re: Pitamo Mehanicare ?
Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.
Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?
Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?
Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38022 Re: Pitamo Mehanicare ?
Provjeri akumulator, možda su stezaljke popustile.mirzadelibasic wrote: ↑11/11/2021 14:13 Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.
Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?
Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#38023 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ako u autu sve radi sto se tice elektronike?S4mpion wrote: ↑11/11/2021 14:25Provjeri akumulator, možda su stezaljke popustile.mirzadelibasic wrote: ↑11/11/2021 14:13 Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.
Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?
Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38025 Re: Pitamo Mehanicare ?
I u tom slučaju.
