Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#38001 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

black_adrian wrote: 08/11/2021 18:14 Drug, pun PiK čeličnih 15-ki.
Zeza ga raspon rupa i et
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38002 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Jes' vala, za gnojfa 5 baš zajeban raspon šErafa i ET vanzemaljac. :-)
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38003 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Jutros sjednem u auto kad razbijena zadnja sajba. Imate li preporuku kod koga da odem da zamijenim?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38004 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

EasyMan wrote: 09/11/2021 11:47 Jutros sjednem u auto kad razbijena zadnja sajba. Imate li preporuku kod koga da odem da zamijenim?
Mostarsko kod Penija.
Za manje od sat ce biti sve gotovo.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38005 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
Formula1994
Posts: 2
Joined: 09/11/2021 15:26

#38006 Auto se gasi

Post by Formula1994 »

Dobar dan!
Ovako, kad auto ne palim 2,3 i vise dana na malo nizoj temperaturi slabo pali. U pitanju je golf 5 1.9 77 kw, pokusam da upali sastavi i odma se ugasi ako ne drzim gas. Kad se auto ugasi, pokusam ponovo da upalim, vergla al nema sanse da sastavi, akumulator nije, onda sam ga na kablove palio jedno 20 ak min, sta bi moglo biti, mozda dovod goriva?
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#38007 Re: Auto se gasi

Post by Iker C »

Mozda su dizne, trza li u voznji?
Formula1994
Posts: 2
Joined: 09/11/2021 15:26

#38008 Re: Auto se gasi

Post by Formula1994 »

Ne trza, i ne gasi se u voznji, kasnije pali normalno, sve ok.
Da li moze biti nepovratni ventil na filteru goriva ili pumpq od goriva, moze li se to kako ispitati
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38009 Re: Auto se gasi

Post by Optimist »

Ukoliko ne pali nakon sto stoji 2-3 dana, mogu biti i gumice dizni.
Imas tu vise potencijalnih uzrocnika.
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#38010 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lajkujMe »

Pozz, ima li iko broj ovih momaka sto rade umjesto Edvina na Stupu?
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#38011 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

EasyMan wrote: 09/11/2021 12:40 Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
preporuka za Autoglas 505
https://www.google.com/maps/place/Autog ... 18.3600265
adnan899
Posts: 67
Joined: 21/12/2020 15:43

#38012 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adnan899 »

noviclan wrote: 08/11/2021 18:27
black_adrian wrote: 08/11/2021 18:14 Drug, pun PiK čeličnih 15-ki.
Zeza ga raspon rupa i et
Slabo znam oko tih stvari pa zato pitam
Znaci svejedno je koje uzmem?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38013 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

ima li preporuka za nekog ko radi ovo? poliranje il zamjena ovog stakla na multimediji, kako god.... nije duboka parnica nit se vidi uzivo ovoliko koliko na kameri al mene bode u oci..
Spoiler
Show
Image
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#38014 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

black_adrian wrote: 09/11/2021 17:21 ima li preporuka za nekog ko radi ovo? poliranje il zamjena ovog stakla na multimediji, kako god.... nije duboka parnica nit se vidi uzivo ovoliko koliko na kameri al mene bode u oci..
Spoiler
Show
Image
Meni je na mobitelu pomoglo ono zastitno staklo, e sad ako i folija zastitna djeluje tako mozes nju prelijepiti ima se sigurno nabavit kolika ti velicina treba.
DylanD
Posts: 173
Joined: 02/04/2017 21:04

#38015 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DylanD »

EasyMan wrote: 09/11/2021 12:40 Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
Meni su sajbu za 40min postavili
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38016 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

avijon wrote: 09/11/2021 17:23 Meni je na mobitelu pomoglo ono zastitno staklo, e sad ako i folija zastitna djeluje tako mozes nju prelijepiti ima se sigurno nabavit kolika ti velicina treba.
Izmjerit cu onda ekran i pokusati sa njom, hvala ti :thumbup:

Nego kad smo kod multimedije. Ova moja il nije RNS315 kako stoji u knjizici il treba neki modul ili sta vec. Znaci ne mogu povezati mobitel ma da ima ta opcija, kad krenem povezat izbaci mi na mobitelu ime uređaja al je uvijek neuspjelo povezivanje. Isto tako nema pola opcija kao sto ima u prirucniku. Je li treba neki modul il se treba resetovati, kako vec?

Sve je funkcionalno, samo sto kad odem u opcije nit ima.BT podesavanja ni nista oko toga. Jedino sto ima je podesavanje oko estetike, tj. jacina slova, obavijest kad se aktivira klima koliko traje itd. Uostalom to me nesto puno i ne zanima, samo mi je bitno da napravim to povezivanje sa mobitelom, da ne koristim bezveze transmiter kad ima opcija fabricka za povezivanje mobitela sa uređajem u autu.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38017 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

DylanD wrote: 09/11/2021 17:59
EasyMan wrote: 09/11/2021 12:40 Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
Meni su sajbu za 40min postavili
Zavrsio danas kod njih, otprilike 30-40 minuta posla. Imali na stanju toniranu, dok su drugi imali samo obicnu. Djeluje mi da je dobro uradjeno.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#38018 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by azdralovic »

black_adrian wrote: 09/11/2021 18:35
avijon wrote: 09/11/2021 17:23 Meni je na mobitelu pomoglo ono zastitno staklo, e sad ako i folija zastitna djeluje tako mozes nju prelijepiti ima se sigurno nabavit kolika ti velicina treba.
Izmjerit cu onda ekran i pokusati sa njom, hvala ti :thumbup:

Nego kad smo kod multimedije. Ova moja il nije RNS315 kako stoji u knjizici il treba neki modul ili sta vec. Znaci ne mogu povezati mobitel ma da ima ta opcija, kad krenem povezat izbaci mi na mobitelu ime uređaja al je uvijek neuspjelo povezivanje. Isto tako nema pola opcija kao sto ima u prirucniku. Je li treba neki modul il se treba resetovati, kako vec?

Sve je funkcionalno, samo sto kad odem u opcije nit ima.BT podesavanja ni nista oko toga. Jedino sto ima je podesavanje oko estetike, tj. jacina slova, obavijest kad se aktivira klima koliko traje itd. Uostalom to me nesto puno i ne zanima, samo mi je bitno da napravim to povezivanje sa mobitelom, da ne koristim bezveze transmiter kad ima opcija fabricka za povezivanje mobitela sa uređajem u autu.
i kada nemas bluetoth modul, i dalje imas opcije na ekranu...tako da mozda nije u tvojoj opremi
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#38019 Re: Auto se gasi

Post by S4mpion »

Po čemu ovo nije akumulator?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38020 Re: Auto se gasi

Post by emotivac »

Čekaj da pogledam u grah, il' kašike, šta mi bude pri ruci :lol: :lol:
PRVO otiđi na dijagnostiku. :izet:
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#38021 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzadelibasic »

Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.

Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?

Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#38022 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

mirzadelibasic wrote: 11/11/2021 14:13 Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.

Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?

Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
Provjeri akumulator, možda su stezaljke popustile.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#38023 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mirzadelibasic »

S4mpion wrote: 11/11/2021 14:25
mirzadelibasic wrote: 11/11/2021 14:13 Maloprije mi se desila jedna situacija i ne znam sta da radim. Upalim auto i on se nakon par sekundi ugasi. Nakon toga sam pokusao dva puta upaliti i on je verglao i nije upalio. Nakon toga treci i cetvrti put dam kontakt i kada okrenem kljuc on jedva zavergla jednom i onda mi kazaljka od goriva pocne igrati. Kada sam dao kontakt primijetio sam da je upaljena rezerva, a znam da ima pola rezervoara jer sam jucer sipao gorivo.

Zna li ko o cemu se radi? Do cega bi moglo biti?

Auto je nissan qhasqhai 2.0, 2011 godiste.
Provjeri akumulator, možda su stezaljke popustile.
I ako u autu sve radi sto se tice elektronike?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38024 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

DylanD wrote: 09/11/2021 17:59
EasyMan wrote: 09/11/2021 12:40 Kakvi su MX? Kod njih mi je jeftinije nego u Bensonu? Kako se zovu ti na mostarskom?
Meni su sajbu za 40min postavili
Koliko je para zamjena šajbe?

I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#38025 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by S4mpion »

mirzadelibasic wrote: 11/11/2021 14:44
S4mpion wrote: 11/11/2021 14:25

Provjeri akumulator, možda su stezaljke popustile.
I ako u autu sve radi sto se tice elektronike?
I u tom slučaju.
Post Reply