Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3051 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by escobar__ »

duh_sa_sjekirom wrote: 09/11/2021 11:07
A_A_AKCIJA wrote: 09/11/2021 09:40
Jasno mi je to, ali opet stara zamka. Ne računaš na 1.5 miliona stanovnika te BiH koji se ipak malo više pitaju. Nadaš se da ćeš uspjeti u onome što nije pošlo za rukom bijelcima u Južnoj Africi, Englezima u Indiji...

Drugo, kako se ne nađe neko normalan, pa uradi analizu rezultata te politike? Odoše ljudi vani i uskoro će bit relevantni kao Hrvati u RS, nikako.

Tu kontrolu mogu postići samo ratom i silom, a to je ogromna kocka, jer turizam Hrvatskoj nosi i do 20% GDP-a. Preskakanje jedne godine znači deset godina unazad. Preskupa kocka da bi usrećio šačicu ekstremista.
Rješavanje "muslimanskog pitanja" u BiH nema cijenu...
Ako treba, i deset turističkih sezona žrtvovati, popišati se po žrtvama velikosrpske agresije, poljubiti Dodika u guzicu na sred Pantovčaka itd ništa nije problem samo da se "muslimanska bagra" u tor stavi, na bilo koji način.
Tolika zatrovanost i mržnja prema Bošnjacima i muslimanima, koja se uzgaja na hercegbosanskim medijskim sredstvima, nije viđena još od šagolja i dijane čuljak.
Čak i na ovom forumu imaš dežurne kanalizacijske pacove i plivače u septičkim jamama koji ne propuštaju priliku da okrive muslimane čak i za obilnu kišu, ili otvoreno prizivaju i nadaju se novoj agresiju Srbije ali da se ovaj put muslimanima ne dozvoli izlazak preko Hrvatske te da se definitivno dokrajče...
Tačno 100%. Imao sam prilike čitat naslađivanje "uljudbenih" na Škutor-Bosna forumu za vrijeme zagađenja zraka u Sarajevu. Na isto tako enormno zagađenje u Zagrebu mudro šute.

Ko nije imao prilike vidjeti o kakvom nesoju je tu riječ zaista mu je teško objasniti kakvi su to bolesnici.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5428
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3052 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

escobar__ wrote: 09/11/2021 11:11 Tačno 100%. Imao sam prilike čitat naslađivanje "uljudbenih" na Škutor-Bosna forumu za vrijeme zagađenja zraka u Sarajevu. Na isto tako enormno zagađenje u Zagrebu mudro šute.

Ko nije imao prilike vidjeti o kakvom nesoju je tu riječ zaista mu je teško objasniti kakvi su to bolesnici.
Zamisli, npr da nekog srpskog političara iz Hrvatske, koji javno negira zločine srpske vojske u Vukovaru i koristi nazik "katolici" umjesto "Hrvati" , primi Džaferović u Predsjedništvu BiH i kaže kako je on super čovjek sa kojim se dogovoriš za 10 min?
Lug
Posts: 3156
Joined: 09/02/2009 15:27

#3053 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lug »

A_A_AKCIJA wrote: 09/11/2021 09:15 Thorgerson wrote: ↑07/11/2021 23:32
O cemu ba pisete, pa u Hrvatskoj ozbiljni ljudi su vec rekli da bi ponovni rat u BiH najvise iskihala Hrvatska.

Mi, srbija, crna gora i ostala bagra smo ekononski u qrcu svakako.

Hrvati i nisu toliko.

Neki sukob rat, bi unistio turizam u hrvatskoj. Pa ko lud bi dole ljetovao?

Pa ljudi otkazivali Antalijsku regiju zbog Sirije koja jr 800km udaljena. E sad zamislite da idete da ljetujete a rat bijesni na 30-40km. Ne kazem, bice takvih. Ali o nekim turistickim sezonama kakve su imali zaboravite.

Dakle, ako ikome ne odgovara sukob, rat. To je upravo Hrvatska.
Ovo je apsolutno tačno i zato mi nikada neće biti jasno zašto Hrvatska radi to što radi.
Zato, jer tako zeli Rusija. Cijelom ekonomijom Hrvatske upravlja Rusija.
User avatar
escobar__
Posts: 9985
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3054 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by escobar__ »

duh_sa_sjekirom wrote: 09/11/2021 11:15
escobar__ wrote: 09/11/2021 11:11 Tačno 100%. Imao sam prilike čitat naslađivanje "uljudbenih" na Škutor-Bosna forumu za vrijeme zagađenja zraka u Sarajevu. Na isto tako enormno zagađenje u Zagrebu mudro šute.

Ko nije imao prilike vidjeti o kakvom nesoju je tu riječ zaista mu je teško objasniti kakvi su to bolesnici.
Zamisli, npr da nekog srpskog političara iz Hrvatske, koji javno negira zločine srpske vojske u Vukovaru i koristi nazik "katolici" umjesto "Hrvati" , primi Džaferović u Predsjedništvu BiH i kaže kako je on super čovjek sa kojim se dogovoriš za 10 min?
Zapravo mi je žao što nemamo političara tog kalibra koji sa kaubojima zna na takav - kaubojski - način.
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3055 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

escobar__ wrote: 09/11/2021 11:39
duh_sa_sjekirom wrote: 09/11/2021 11:15
Zamisli, npr da nekog srpskog političara iz Hrvatske, koji javno negira zločine srpske vojske u Vukovaru i koristi nazik "katolici" umjesto "Hrvati" , primi Džaferović u Predsjedništvu BiH i kaže kako je on super čovjek sa kojim se dogovoriš za 10 min?
Zapravo mi je žao što nemamo političara tog kalibra koji sa kaubojima zna na takav - kaubojski - način.
Ne valjaju nam imena, Da ovo radi neki Meho umjesto krkanopulosa davno bi bio bivši i u nekom novom gvatanamu mardeljo
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#3056 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Prije mjesec ili vise dana bio je u EU parlamentu neki razgovor o BiH, pominjao se Dodik i ovo njegovo divljanje kao i utjecaj Vucica na njega u smislu da sve dolazi iz Beograda. Opet su se hrvati nesto pametni pravili u toj istoj prici, naravno stali na kontra stranu...itd.

Najavljena je neka rasprava sad u novembru opet, zna li se nesto vise o ovome ne mogu nigdje da nađem ?
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3057 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

DonieBrasco wrote: 09/11/2021 12:25 Prije mjesec ili vise dana bio je u EU parlamentu neki razgovor o BiH, pominjao se Dodik i ovo njegovo divljanje kao i utjecaj Vucica na njega u smislu da sve dolazi iz Beograda. Opet su se hrvati nesto pametni pravili u toj istoj prici, naravno stali na kontra stranu...itd.

Najavljena je neka rasprava sad u novembru opet, zna li se nesto vise o ovome ne mogu nigdje da nađem ?
Bolje ne traži--unaprijed se zna da ce bit kamara šupljaka kao i do sad :-)
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#3058 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Bas me zanima jer se neka nova rezolucija pominje, ovaj put da se Dodik i Vucic obuzdaju jer jasno je da sve ide preko Rusa > Beograd > Dodiik, a hrvati se prave pametni jos malo nece ni skrivati da su na istoj strani.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3059 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by daddy-kool »

spavas li mirno hristijane smite?
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3060 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by muha_sa »

DonieBrasco wrote: 09/11/2021 12:31 Bas me zanima jer se neka nova rezolucija pominje, ovaj put da se Dodik i Vucic obuzdaju jer jasno je da sve ide preko Rusa > Beograd > Dodiik, a hrvati se prave pametni jos malo nece ni skrivati da su na istoj strani.
Zar skrivaju :?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#3061 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Kolinda »

:lol:

Što reći na ovih par komentara iznad osim " ljudi moji da li je to mogućeeeeee" :lol: :lol: , neprijatelj no.1 Bosne i Hercegovine je Hrvatska :lol: :lol:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#3062 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nikad_vise »

Hrvatska nije nista manji neprijatelj BiH od Srbije.Jedni osudjeni za genocid i negiraju ga a usput slave i zlocince,a drugi osudjeni za udruzeni zlocinacki poduhvat i negiraju ga a uz to i slave te iste sto su ga uradili.Jedni imaju genocidni brlog preko kojeg na svaki moguci nacin pokusavaju da protjeraju i obesprave Bosnjake,a drugi su na zalost pokusali u ratu ali i poslije rata da sebi naprave taj isti brlog i da na isti nacin postupaju sa Bosnjacima.Jedini razlog zasto to nisu uspjeli je taj sto im je tad Srbija bila veci neprijatelj pa su im trebali i Bosnjaci da zajedno sa njima ratuju protiv Srbije jer im je ona bila puno veca prijatnja od Bosnjaka.Danas tu istu politiku demonstrira Hrvatska gdje nastoji uz pomoc onih koji su genocidom dobili etnicki cist teritorij da i sebi osiguraju jedan takav teritorij uz pritisak iz Hrvatske i Srbije i kontantnim blokadama BiH institucija.

Al otom potom..stanje je trenutno takvo da se vise Bosnjaka rodi u Sandzaku nego sto se Hrvata rodi u BiH,i svakim danom ce taj broj sve vise padati dok vam Bosnjaci ne pocnu birati i @legitimne Hrvate po Mostaru,Posavini,Srednjoj BiH i ostalim kantonima gdje ste demografski pukli.

Neko ce reci da je ovo licemjerno od Bosnjaka.Ja cu reci da je ovo jedini nacin da se za sva vremena razbije osovina Cvetkovic/Macek,Milosevic/Tudman,Covic/Dodik.Historija ce se jednostavno konstantno ponavljati dok Hrvati ne izgube politicku i demografsku moc u BiH i kad san o komadanju BiH i pripajanju Hrvatskoj postane samo iluzija. :thumbup:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3063 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Guadalajara »

nikad_vise wrote: 10/11/2021 22:54 Hrvatska nije nista manji neprijatelj BiH od Srbije.Jedni osudjeni za genocid i negiraju ga a usput slave i zlocince,a drugi osudjeni za udruzeni zlocinacki poduhvat i negiraju ga a uz to i slave te iste sto su ga uradili.Jedni imaju genocidni brlog preko kojeg na svaki moguci nacin pokusavaju da protjeraju i obesprave Bosnjake,a drugi su na zalost pokusali u ratu ali i poslije rata da sebi naprave taj isti brlog i da na isti nacin postupaju sa Bosnjacima.Jedini razlog zasto to nisu uspjeli je taj sto im je tad Srbija bila veci neprijatelj pa su im trebali i Bosnjaci da zajedno sa njima ratuju protiv Srbije jer im je ona bila puno veca prijatnja od Bosnjaka.Danas tu istu politiku demonstrira Hrvatska gdje nastoji uz pomoc onih koji su genocidom dobili etnicki cist teritorij da i sebi osiguraju jedan takav teritorij uz pritisak iz Hrvatske i Srbije i kontantnim blokadama BiH institucija.

Al otom potom..stanje je trenutno takvo da se vise Bosnjaka rodi u Sandzaku nego sto se Hrvata rodi u BiH,i svakim danom ce taj broj sve vise padati dok vam Bosnjaci ne pocnu birati i @legitimne Hrvate po Mostaru,Posavini,Srednjoj BiH i ostalim kantonima gdje ste demografski pukli.

Neko ce reci da je ovo licemjerno od Bosnjaka.Ja cu reci da je ovo jedini nacin da se za sva vremena razbije osovina Cvetkovic/Macek,Milosevic/Tudman,Covic/Dodik.Historija ce se jednostavno konstantno ponavljati dok Hrvati ne izgube politicku i demografsku moc u BiH i kad san o komadanju BiH i pripajanju Hrvatskoj postane samo iluzija. :thumbup:
Bravo :thumbup:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3064 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

nikad_vise wrote: 10/11/2021 22:54 Hrvatska nije nista manji neprijatelj BiH od Srbije.Jedni osudjeni za genocid i negiraju ga a usput slave i zlocince,a drugi osudjeni za udruzeni zlocinacki poduhvat i negiraju ga a uz to i slave te iste sto su ga uradili.Jedni imaju genocidni brlog preko kojeg na svaki moguci nacin pokusavaju da protjeraju i obesprave Bosnjake,a drugi su na zalost pokusali u ratu ali i poslije rata da sebi naprave taj isti brlog i da na isti nacin postupaju sa Bosnjacima.Jedini razlog zasto to nisu uspjeli je taj sto im je tad Srbija bila veci neprijatelj pa su im trebali i Bosnjaci da zajedno sa njima ratuju protiv Srbije jer im je ona bila puno veca prijatnja od Bosnjaka.Danas tu istu politiku demonstrira Hrvatska gdje nastoji uz pomoc onih koji su genocidom dobili etnicki cist teritorij da i sebi osiguraju jedan takav teritorij uz pritisak iz Hrvatske i Srbije i kontantnim blokadama BiH institucija.

Al otom potom..stanje je trenutno takvo da se vise Bosnjaka rodi u Sandzaku nego sto se Hrvata rodi u BiH,i svakim danom ce taj broj sve vise padati dok vam Bosnjaci ne pocnu birati i @legitimne Hrvate po Mostaru,Posavini,Srednjoj BiH i ostalim kantonima gdje ste demografski pukli.

Neko ce reci da je ovo licemjerno od Bosnjaka.Ja cu reci da je ovo jedini nacin da se za sva vremena razbije osovina Cvetkovic/Macek,Milosevic/Tudman,Covic/Dodik.Historija ce se jednostavno konstantno ponavljati dok Hrvati ne izgube politicku i demografsku moc u BiH i kad san o komadanju BiH i pripajanju Hrvatskoj postane samo iluzija. :thumbup:
Upravo zbog takvih stavova, koji nažalost postoje, daje se opravdanje da Srbi i Hrvati se ''bore'' protiv buduće Islamske države.
Ne brini, sele, a i selit će masovno Bošnjaci, jer nema veće bijede u pojedinim dijelovima Bosne.
Kada se otvore granice, bez radnih dozvola, brojčano biti ćemo tu negdje.
Od kad je rat stao, likovi poput tebe maštaju o dominaciji, a ta dominacija je sve dalja, i dalja, a Europa lagano shvaća u čemu je problem tj. da nije problem samo u Srbima i Hrvatima kada je BiH u pitanju.
Sa takvom taktikom, za sada ste ujedinili razmišljanja u Hrvatskoj, pa i Sloveniji, a jača desnica u Europi, Austrija već analizira stanje u BiH....HM....
Unitaristima i islamskim fanaticima....ne piše se dobro.
Da se razumijemo, ne piše se ni hrvatskim ekstremistima i srpskim ekstremistima dobro...
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#3065 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 10/11/2021 23:05
Upravo zbog takvih stavova, koji nažalost postoje, daje se opravdanje da Srbi i Hrvati se ''bore'' protiv buduće Islamske države.
Ne brini, sele, a i selit će masovno Bošnjaci, jer nema veće bijede u pojedinim dijelovima Bosne.
Kada se otvore granice, bez radnih dozvola, brojčano biti ćemo tu negdje.
Od kad je rat stao, likovi poput tebe maštaju o dominaciji, a ta dominacija je sve dalja, i dalja, a Europa lagano shvaća u čemu je problem tj. da nije problem samo u Srbima i Hrvatima kada je BiH u pitanju.
Sa takvom taktikom, za sada ste ujedinili razmišljanja u Hrvatskoj, pa i Sloveniji, a jača desnica u Europi, Austrija već analizira stanje u BiH....HM....
Unitaristima i islamskim fanaticima....ne piše se dobro.
Da se razumijemo, ne piše se ni hrvatskim ekstremistima i srpskim ekstremistima dobro...
Ovo je stav covjeka kojem je puna kapa vaseg sranja i licemjerja.BiH je bila i ostat ce jedinstvena i po cijenu da bude Islamska ako treba ali ce ljudi koji ovdje zive uciniti sve da ona ostane u ovim granicama jer je to nasa matica i ako neko misli da moze genocidom istrijebit i odnijeti kosti nasih predaka sirom BiH iz ove drzave grdno se vara.

Borili ste se i u doba Cvetkovic/Macek protiv islamske drzave,borili ste se u doba Karadzica i Milosevica protiv Islamske drzave,danas se opet borite protiv islamske drzave.Svakih 50ak godina Bosnjake pokoljete a ovu zemlju u dogovoru nastojite da podijelite i to sve u ime /ISLAMSKE DRZAVE.
Ljudi u ovoj drzavi imaju svoju drzavu zadnjih 1000 godina a isto toliko godina historije traju pretenzije Srbije i Hrvatske na ovu drzavu i njenu teritoriju.I u svakoj historijskoj epohi ste imali dobro opravdanje zasto bi je dijelili i zasto ste poklali Bosnjake.

Svaki Bosnjak koji iole ima pameti zna da je svaki pregovor i ustupak Hrvatima i Srbima jednostavno slabljenje drzave BiH jer njihovi zahtjevi idu upravo uvijek u tom smijeru.A onda kad se drzava dovoljno razvlasti i dovoljno oslabi Bosnjacka pozicija,onda ce opet probati ono sto su pokusavali i zadnjih nekoliko desetina i stotina godina kad god im se ukazala prilika.

Bosnjaci ce se iseljavati,ali ce se i ostali iseljavati.Bosnjaci za razliku od druga dva naroda nemaju svoju rezervnu domovinu i kad tad ce se neki i vracati,neki drugi Bosnjaci ce se iz regiona doseljavati,Hrvati i Srbi ce se godinama asimilirati,migranti ce se asimilirati..Preko noci ce se radjati nove Lane Pudar,Lana Prlic,Vojin Mijatovic,i mnogi drugi.

Za Bosnjake ova drzava nema alternativu i svaki Bosnjak koji se bavi politikom treba da zna da se uvijek i u pozadini svakog pregovora sa Covicem i Dodikom ali i bilo kojim drugim Srpskim politicarom krije jedna te ista matrica,a to je da se svaki put nanovo pokusa ono sto se vec pokusalo nekoliko puta u raznoraznim epohama.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#3066 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nikad_vise »

p.s.Dok desnica zavlada Evropom,vas nece ni biti u BiH.
Bosnjaci samo treba da izaberu jednu sposobnu politicku garnituru koja ce dovoljno ojacati ovu drzavu ekonomski i smanjiti odlazak ljudi na zapad,a usput i neke od njih vratiti sa zapada a u medjuvremenu neke nove dovesti sa Kosova,iz Makedonije,Sandzaka,Crne Gore,dijaspore. :izet:
Od 17 najboljih čapljinskih srednjoškolaca čak 16 će na fakultete izvan BiH Svoje studije najbolji čapljinski srednjoškolci nastavit će na fakultetima u Splitu i Zagrebu - Pročitajte više na: https://www.bljesak.info/sci-tech/obraz ... bih/352501
Ovo su historijske i epohalne promjene u ovoj drzavi i ovom drustvu i ovo je nesto sto vi mozete eventualno usporiti ali nikako zaustaviti.Bosnjaci kao narod godinama nisu imali izgradjenu svijest o drzavnosti,o nacionalnosti,na raznorazne nacine su manipulisani i razjedinjavani i danas kad je Bosnjak ono sto mu se osporavalo cijelo vrijeme kroz historiju,kad prica jezik koji mu se osporavao cijelo vrijeme kroz historiju,znat ce i koja mu je matica za sada i ubuduce.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3067 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

nikad_vise wrote: 10/11/2021 23:25 p.s.Dok desnica zavlada Evropom,vas nece ni biti u BiH.
Bosnjaci samo treba da izaberu jednu sposobnu politicku garnituru koja ce dovoljno ojacati ovu drzavu ekonomski i smanjiti odlazak ljudi na zapad,a usput i neke od njih vratiti sa zapada a u medjuvremenu neke nove dovesti sa Kosova,iz Makedonije,Sandzaka,Crne Gore,dijaspore. :izet:
Slabo znaš povijest, Hrvati i Bošnjaci nisu nikad međusobno ratovali do 1993 godine.
Kolio vidim plan ti je ''poislamiti'' Bosnu i Hercegovinu sa Muslimanima/Bošnjacima sa Kosova,Makedonije, Crne Gore.......

Pa onda daješ opravdanje Dodiku da ispravno postupa, jer DODO svo vrijeme pokušava objasniri da se bori protiv '' Islamske države ''.
Dakle osta 49% teritorija BiH, onda tu misliš naseliti ove sa Kosova, Crne Gore, Makedonije možda i ove iz Afganistana? Jesam li dobro skužio?
Već vidim u Međugorju uskoro prvu džamiju.

Moram priznati, da je šteta što ljudi koji poput tebe razmišljaju, to ne ističu javno, onako da se kaže DA TO JENAŠ PLAN, a ne hinjski.

Tako da imaj jedan veliki RESPECT od mene
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3068 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »


Ovo su historijske i epohalne promjene u ovoj drzavi i ovom drustvu i ovo je nesto sto vi mozete eventualno usporiti ali nikako zaustaviti.Bosnjaci kao narod godinama nisu imali izgradjenu svijest o drzavnosti,o nacionalnosti,na raznorazne nacine su manipulisani i razjedinjavani i danas kad je Bosnjak ono sto mu se osporavalo cijelo vrijeme kroz historiju,kad prica jezik koji mu se osporavao cijelo vrijeme kroz historiju,znat ce i koja mu je matica za sada i ubuduce



Malo si se samo preračunao, zaboravio si da 4 000 000 Hrvata živi uz BiH, a da Europa baš i ne simpatiše radikalne islamiste odnosno stvaranje '' muslimanske ''države u srcu Europe , zato se i bore da BiH opstane ovakva kakva jeste.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3069 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

ako te pitaju wrote: 10/11/2021 23:39
Ovo su historijske i epohalne promjene u ovoj drzavi i ovom drustvu i ovo je nesto sto vi mozete eventualno usporiti ali nikako zaustaviti.Bosnjaci kao narod godinama nisu imali izgradjenu svijest o drzavnosti,o nacionalnosti,na raznorazne nacine su manipulisani i razjedinjavani i danas kad je Bosnjak ono sto mu se osporavalo cijelo vrijeme kroz historiju,kad prica jezik koji mu se osporavao cijelo vrijeme kroz historiju,znat ce i koja mu je matica za sada i ubuduce



Malo si se samo preračunao, zaboravio si da 4 000 000 Hrvata živi uz BiH, a da Europa baš i ne simpatiše radikalne islamiste odnosno stvaranje '' muslimanske ''države u srcu Europe , zato se i bore da BiH opstane ovakva kakva jeste.
3,9 mil., stanovnika kako znam ima Hrvatska i 0,4 mil., ne-Hrvata. Staro stanovnistvo ima, kao i Srbija. Mislis da ce i jedni i drugi napustit komfor svoj i doc u Bosnu kosti ostavljat. Izivljavat ce se nad nama vasi Rafali i Migovi, paravojske vjerovatno kao i uvijek dosad.

Dobro ti covjek rece, i da, da nezaboravim Europa ide s 750 mil., stanovnika na 650 mil., mozda i manje, i kakva radikalna Islamska, Muslimanska drzava. :-)
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3070 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Kad se otvore granice za građane BiH, raznježat će se svi iz BiH kao rakova djeca.
Misliš da će onaj sa Kosova tražiti sreću BiH?
Glupost.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3071 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

ako te pitaju wrote: 10/11/2021 23:39
Ovo su historijske i epohalne promjene u ovoj drzavi i ovom drustvu i ovo je nesto sto vi mozete eventualno usporiti ali nikako zaustaviti.Bosnjaci kao narod godinama nisu imali izgradjenu svijest o drzavnosti,o nacionalnosti,na raznorazne nacine su manipulisani i razjedinjavani i danas kad je Bosnjak ono sto mu se osporavalo cijelo vrijeme kroz historiju,kad prica jezik koji mu se osporavao cijelo vrijeme kroz historiju,znat ce i koja mu je matica za sada i ubuduce



Malo si se samo preračunao, zaboravio si da 4 000 000 Hrvata živi uz BiH, a da Europa baš i ne simpatiše radikalne islamiste odnosno stvaranje '' muslimanske ''države u srcu Europe , zato se i bore da BiH opstane ovakva kakva jeste.
Meni je tacno preslatko kako se ovako "oklizne" u ovim raspravama pa se izbrblja nesto sto je notorni fasizam, sve za to vrijeme glumeci kozmopolitizam.

Dakle, ako nema "drugih" Bosnjaci jednostavno moraju potati radikalni. Jer, muslimani su, muslimani su radikali, Bosnjaci su radikali, ali krscani Hrvati, i hriscani Srbi im ne dozvoljavaju da se povampire.

Ovaj narativ je tako dominantan, i tako se lako da primjetiti. Pa ono jadno dijete sto je mislilo da su bosnje u mostaru crnje od hrvata nije na wikipediji to procitalo.

Nama treba tutor da ne postanemo teroristi. Hvala braco Hrvati. Hvala vam i sto ste uz bracu Srbe planski i predano reducirali broj terorista tako da Evropa moze mirno disati.

Predzidje krscanstva at its finest.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3072 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Chmoljo wrote: 11/11/2021 09:27
ako te pitaju wrote: 10/11/2021 23:39
Ovo su historijske i epohalne promjene u ovoj drzavi i ovom drustvu i ovo je nesto sto vi mozete eventualno usporiti ali nikako zaustaviti.Bosnjaci kao narod godinama nisu imali izgradjenu svijest o drzavnosti,o nacionalnosti,na raznorazne nacine su manipulisani i razjedinjavani i danas kad je Bosnjak ono sto mu se osporavalo cijelo vrijeme kroz historiju,kad prica jezik koji mu se osporavao cijelo vrijeme kroz historiju,znat ce i koja mu je matica za sada i ubuduce



Malo si se samo preračunao, zaboravio si da 4 000 000 Hrvata živi uz BiH, a da Europa baš i ne simpatiše radikalne islamiste odnosno stvaranje '' muslimanske ''države u srcu Europe , zato se i bore da BiH opstane ovakva kakva jeste.
Meni je tacno preslatko kako se ovako "oklizne" u ovim raspravama pa se izbrblja nesto sto je notorni fasizam, sve za to vrijeme glumeci kozmopolitizam.

Dakle, ako nema "drugih" Bosnjaci jednostavno moraju potati radikalni. Jer, muslimani su, muslimani su radikali, Bosnjaci su radikali, ali krscani Hrvati, i hriscani Srbi im ne dozvoljavaju da se povampire.

Ovaj narativ je tako dominantan, i tako se lako da primjetiti. Pa ono jadno dijete sto je mislilo da su bosnje u mostaru crnje od hrvata nije na wikipediji to procitalo.

Nama treba tutor da ne postanemo teroristi. Hvala braco Hrvati. Hvala vam i sto ste uz bracu Srbe planski i predano reducirali broj terorista tako da Evropa moze mirno disati.

Predzidje krscanstva at its finest.
Ja sam već iznosio svoje stavove da Bošnjake smatram Europskim narodom, i da nemaju veze sa ekstremnim dijelom Muslimana, i pri tome i dalje ostajem .

Međutim, tvrdnja, svi će te se iseliti, a mi ćemo naseliti muslimane sa Kosova, Makeodine, itd., i razmišljati u tom smjeru , nije ništa drugo nego stvaranje sutra nekog budućeg muslimanskog vilajeta.

I ne bi ništa bilo sporno da Hrvati odu za boljim životom, sporno je ako mu namećeš predstavnike, odlučuješ kontra interesa tog naroda da bi samo otišli. U tom smislu, tada postaje jasno da je ideja Herceg-Bosne bila ispravna.
Takvim stavovima, i taktikom, gradiš buduću HB
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3073 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Vidim kako ih smatras evropskim. Ako laze koza, ne laze rog. Pa je tako sasvim normalno da je bivsa savjetnica predsjednice Republike Hrvatske zalijegala na pod kad je prvi put cula ezan.

A a ja bih stvarno volio da mi navedes jednu odluku Zeljka Komsica koja je natjerala Hrvate da spakuju kofere i koja bi svakog razumnog natjerala to da uradi.

Onaj tamo pominje neke personifikacije. Pusti personifikacije, osim zakidanja imenovanja HDZ kadra u DKP mrezu, koje su to strasne odluke ZK napravile egzodus Hrvata.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2015
Joined: 20/09/2010 22:35

#3074 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by nikad_vise »

ako te pitaju wrote: 11/11/2021 13:33
Chmoljo wrote: 11/11/2021 09:27

Meni je tacno preslatko kako se ovako "oklizne" u ovim raspravama pa se izbrblja nesto sto je notorni fasizam, sve za to vrijeme glumeci kozmopolitizam.

Dakle, ako nema "drugih" Bosnjaci jednostavno moraju potati radikalni. Jer, muslimani su, muslimani su radikali, Bosnjaci su radikali, ali krscani Hrvati, i hriscani Srbi im ne dozvoljavaju da se povampire.

Ovaj narativ je tako dominantan, i tako se lako da primjetiti. Pa ono jadno dijete sto je mislilo da su bosnje u mostaru crnje od hrvata nije na wikipediji to procitalo.

Nama treba tutor da ne postanemo teroristi. Hvala braco Hrvati. Hvala vam i sto ste uz bracu Srbe planski i predano reducirali broj terorista tako da Evropa moze mirno disati.

Predzidje krscanstva at its finest.
Ja sam već iznosio svoje stavove da Bošnjake smatram Europskim narodom, i da nemaju veze sa ekstremnim dijelom Muslimana, i pri tome i dalje ostajem .

Međutim, tvrdnja, svi će te se iseliti, a mi ćemo naseliti muslimane sa Kosova, Makeodine, itd., i razmišljati u tom smjeru , nije ništa drugo nego stvaranje sutra nekog budućeg muslimanskog vilajeta.

I ne bi ništa bilo sporno da Hrvati odu za boljim životom, sporno je ako mu namećeš predstavnike, odlučuješ kontra interesa tog naroda da bi samo otišli. U tom smislu, tada postaje jasno da je ideja Herceg-Bosne bila ispravna.
Takvim stavovima, i taktikom, gradiš buduću HB
Nece niko naseliti Bosnjake Kosova,Sandzaka,Makedonije itd..,vec ce oni sami dolaziti kao sto su dolazili i dosada.Sandzaklija je recimo puna Bosna jer dolaze sami.Bosnjacki politicari samo treba da naprave od ove drzave jednu modernu i ekonomski stabilnu drzavu koja ce vracati te ljude.
Dino Žuđelović je rođen u Sarajevu 1985. godine. U ratu je, još kao dječak, izbjegao u Francusku. Njegova priča vraća vjeru u povratak mladih i uspješnih ljudi iz inozemstva u domovinu. Žuđelović danas živi i radi u Sarajevu, gdje se vratio sa suprugom i troje djece nakon gotovo dva desetljeća života u inozemstvu.

„Radio sam nekoliko godina u prodaji, gdje sam imao priliku surađivati s poznatim svjetskim brendovima. Vremenom sam stekao iskustvo konsaltinga u energetici i nisam više bio ovisan o lokaciji rada, te smo donijeli odluku da pokušamo i vratimo se u Bosnu“, prepričava nam Dino
.
Senad Šantić djetinjstvo je proveo u Švedskoj, nakon što je sa roditeljima izbjegao iz Mostara, a prije pet godina vratio se u rodni grad i otvorio firmu koja je danas jedna od najuspješnijih IT kompanija u zemlji. Riječ je o firmi koja se bavi izradom web i mobilnih aplikacija, uglavnom za švedsko tržište i koja u ovom trenutku zapošljava 50 mladih ljudi.
Jedan od takvih je i Suad Bešlić, inženjer mašinstva koji je 23 godine proveo u Njemačkoj. Vratio se prije nekoliko godina u Živinice, gdje je otvorio svoju firmu u kojoj proizvodi vatrogasna vozila.

Život u Njemačkoj je san većine Bosanaca, međutim, jedan od njih Suad Bešlić se odlučio za povratak u rodni kraj. Kaže, istinski uspjeh je ostvarivanje snova tamo gdje je srce na mjestu, a njegovo je ovdje
Dok je većini mladih u Bosni i Hercegovini želja odseliti u neku od zemalja Europske unije, 24-godišnji Benjamin Mešić odlučio se nakon tri godine boravka u Njemačkoj i uspješne karijere na području geodezije vratiti u Sarajevo. Osim obitelji koja je pružila punu podršku njegovoj odluci, većina prijatelja sa čuđenjem je gledala na njegov povratak u domovinu.

„Za mene nije bilo dileme ostati u Njemačkoj ili vratiti se u Bosnu i Hercegovinu, te u svojoj zemlji primijeniti stečeno znanje i iskustvo. Nakon pune tri godine intenzivnog rada povratak u domovinu je uslijedio u travnju 2019. godine. Samo dva mjeseca bilo je potrebno da osnujem firmu za geodetske poslove pod nazivom GBM Group i već sada mogu reći da se nisam ni jednog momenta pokajao", kaže direktor firme Benjamin Mešić.
Amir Kurić je rođen u Bihaću gdje je završio osnovnu i srednju školu. U razdoblju nakon rata radio je kao turistički vodič, da bi se 2004. godine preselio u Nizozemsku, gdje je živio do 2018. godine. Amir se vratio na Unu, u svoj Bihać. Bez rijeke se ne može. Ni vrijeme pandemije ga nije pokolebalo na putu ispunjenja svog sna – da izgradi kuću i razvije jednu drugačiju turističku ponudu, vođen iskustvima stečenim tijekom života u inozemstvu.
Mehmedalija Đulović iz Suhe kod Živinica dokaz je da je ljubav prema domovini jača od svega. Iako je skoro 10 godina živio u Americi gdje je imao i posao vozača, nedostajalo mu je njegovo rodno mjesto zbog čega je odlučio sve napustiti i vratiti se. "Vrednija mi je jedna travka u mojoj Bosni nego ne znam koliko zemlje u Americi", kaže Đulović. -
Edo Kanlić: Vratio sam se u BiH da bih je mijenjao
Ovaj mladić, rođen 1994. godine u Goraždu, nakon završetka magisterija u inostranstvu, vratio se u Bosnu i Hercegovinu.

Sada radi na poziciji projektnog koordinatora u Fondaciji Boris Divković u Sarajevu i bori se da ostvari ideale u koje čvrsto vjeruje.
Vratio se u domovinu nakon 19 godina rada u inostranstvu: Solarna energija otvara svoja vrata u BiH
Sve je više proaktivnih primjera proizvodnje električne energije koristeći inovacije i nove tehnologije, a jedan od njih je firma EMT Solar i njen osnivač Ekrem Mušić
U vremenu kada diskusija o održivim izvorima energije i problematiziranju izgradnje mini-hidroelektrana postaje dijelom i javnog diskursa u Bosni i Hercegovini, sve je više i proaktivnih primjera proizvodnje električne energije koristeći inovacije i nove tehnologije. U Bosanskoj Otoci nas dočekuje Ekrem Mušić, stručnjak za solarnu energiju, koji se nakon 19 godina rada u inostranstvu vratio u domovinu
.
U moru primjera gdje bh. državljani mahom odlaze iz zemlje, nekolicina njih se po stečenom znanju vraća svojim korijenima. Jedan od njih je i Mirnes Hodžić, koji se po povratku u BiH odlučio na hrabar potez i otvorio firmu “ART TILE”, koja danas broji 10 zaposlenih.
Kao sto vidis,Bosnjaci danas sirom svijeta znaju gdje su svoji i na svome i nema potrebe da ih bilo ko planski naseljava jer ce se oni sami vracati i stvarati nove vrijednosti i bolje drustvo.Ono sto ti ne razumijes je taj historijski moment,gdje su snage koje drze ovu drzavu na okupu na 60% u ukupnom broju naseljenih u BiH,a medju zivorodjenim i vise od 63%.Snage koje desetljecima negiraju identitet ovom narodu su koncentrisane na perifernim dijelovima zemlje koji su vise podlozni iseljavanju a uz to im i matice Hrvatska i Srbija padaju sa stanovnistvom i imat ce sve vecu potrebu za Srbima i Hrvatima iz BiH.

Da ne govorim o tome koliko ce recimo migrantski porodica ostati u BiH pa ce kroz koju generaciju jednostavno da se asimiliraju u Bosnjake jer im je vezivno tkivo prije svega islam pa nece biti problem ni na laksu adaptaciju.Sto se tice nekih drugih koji dolaze u BiH,znaju da Bosnjaci nisu nikakvi talibani kakvim nas Hrvati i Srbi pokusavaju predstaviti pa se i oni doseljavaju i ABd kroz par godina ce biti vjerovatno pravi borci za gradjansku drzavu :D
https://www.klix.ba/vijesti/bih/svi-zel ... /210911098
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#3075 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by ako te pitaju »

Vidiš.... Ja se nadam da će ovakvih likova, koji se vraćaju, otvaraju firme, biti sve više i više jer će svima, pa i meni bolje.
Imaš čak likove koji su iz Istre došli u Srednju Bosnu i proizvode jahte.
Ja ne bih imao ništa protiv da Svi Bošnjaci, koji su napustili BiH, se vrate i otvore biznise i prenose svoja znanja.
I meni će biti bolje
Locked