Ja cu se preselit u Londzu, da popravim prosjek.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#55351 Re: Zeničani
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55352 Re: Zeničani
Naravno da je šteta, osim što je lijepa i otporna je, pravili su je od granitnih kocki. Jbg. kad je kod nas sve to za kurac.oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:02hvala, da, citava sarajevska je bila preko raspotocja dalje sva od kaldrme.... steta je... sta znam....kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 19:57
Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.![]()
Last edited by kamberovica polje on 01/11/2021 20:19, edited 1 time in total.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55353 Re: Zeničani
ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55354 Re: Zeničani
Istina. Nova Zenica je bila u centru dešavanja nekad, utrke motora itd, ali to je bilo davno davno prije, dok mi je stari bio balavi klinjo.oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Kako god, volim taj dio grada. Moj je.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#55355 Re: Zeničani
Nema plina nema grijanja.
Neka neko javi Indijcima da su stigle zalihe iz Srbije
Il naloži čumura
Neka neko javi Indijcima da su stigle zalihe iz Srbije
Il naloži čumura
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55356 Re: Zeničani
nema ljepseg dijela grada kad zazeleni - oni parkovi u apartmanskim naseljima s obe strane Juraja Najdharta....nenadjebivi.... najbolji stanovi u gradu....kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 20:23Istina. Nova Zenica je bila u centru dešavanja nekad, utrke motora itd, ali to je bilo davno davno prije, dok mi je stari bio balavi klinjo.oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Kako god, volim taj dio grada. Moj je.![]()
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#55357 Re: Zeničani
Tamo su bili pornićioruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55358 Re: Zeničani
zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijeteBobi wrote: ↑01/11/2021 20:33Tamo su bili pornićioruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravioi u Centralu
.
bio je "matinee" i u 29om
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55359 Re: Zeničani
Jes' okreno glavu i zažmirio?oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:37zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijete
bio je "matinee" i u 29omod 10-11 navece
![]()
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55360 Re: Zeničani
pa sta znam - bilo mi neprijatno - sjecam se scene da je bila zegacina u vozukamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 20:40Jes' okreno glavu i zažmirio?oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 20:37
zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijete
bio je "matinee" i u 29omod 10-11 navece
![]()
![]()
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55361 Re: Zeničani
Zivim u Novoj Zenici i ljetos neka se rupa stvorila na ulici i iz dosade pridjem da vidim sta je kad fali sloj asfalta al’ kaldrma stoji kako stoji, ma da mislim da su je iz Aska Borica povadili prije par godina.kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 19:57Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.oruzana_pobuna wrote: ↑01/11/2021 19:55
pola evrope cuva makadam - a mi smo ga povadili - a sva zenica bila u makadamu - moglo se to fino renovirat.....
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55362 Re: Zeničani
U Aska Borića je više nema, ali mislim da je i dalje u većini cesta koje su okomito na AB.addiction wrote: ↑01/11/2021 21:06Zivim u Novoj Zenici i ljetos neka se rupa stvorila na ulici i iz dosade pridjem da vidim sta je kad fali sloj asfalta al’ kaldrma stoji kako stoji, ma da mislim da su je iz Aska Borica povadili prije par godina.kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 19:57
Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.
Neidhartova je sigurno sva pod kaldrmom, mislim i da je fra Grge Martića, Teslina i možda Masarykova, za ostale nisam siguran.
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
#55363 Re: Zeničani
Ne većini već sve koje nisu obuhvaćene radovima iz 2013, kakav je to potencijal za turisticki mrtav grad. Teslina mislim da nije jer su i nju radili a za ove ostale sam manje vise siguran da leze. Masaykovu sad vec polako ciste a na presjeku tla kad su kopali se jasno moglo vidjeti kako je radjena kaldrma, kristalno jasno su uocljiva ona kamenja koja su poredana jedna do drugih i granitne kocke. Preporucujem ti ako nastave ovaj drugi dio Masarykove raditi da prodjes kad budu radili jasno se vidi taj presjek, a ako se sjetim uslikat cu.kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 21:10U Aska Borića je više nema, ali mislim da je i dalje u većini cesta koje su okomito na AB.
Neidhartova je sigurno sva pod kaldrmom, mislim i da je fra Grge Martića, Teslina i možda Masarykova, za ostale nisam siguran.
-
addiction
- Posts: 158
- Joined: 19/10/2021 19:16
- Grijem se na: ze toplana ba ze
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55365 Re: Zeničani
jez dobra slika - glaj torasa 
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#55366 Re: Zeničani
Bez namjere da kritikujem tvoj stav koji je u biti ispravan, ispred svakog pjesackog treba malo usporiti i sagledati sta je ispred i sa strane. I ja se znam zaletiti preko pjesackog a to nije bas dobro i pametno.Not My Idea wrote: ↑01/11/2021 15:03Zao mi je sto si dozivio sta si dozivio,al de mi reci jesil ti isao pješke il si pješački prelazio na biciklu? I taj sinoc isto...
Pitam jer je sekunda falila da u subotu udarim momka na pjesackom,izletio je kao metak ni pogledao nije imal igdje ista,pa nije stigao ni pogledati kad je jurio ko lud preko pješačkog. Koliko znam dužni su na pješačkom sic sa bicikla i prec pješke.
Isto mi se desilo prije mjesec dana kod bosanke,isla sam od bulevara a momak je izletio na električnom romobilu iza Gardena i pravo na pješački. Preletio je prema uglovnici i ni okrenuo se nije
Ne branim ja tog sto je tebe udario,al kako se prelaze pješački prelazi, čudo je da svaki dan nema pregazenih
Mene je dva puta zveknulo auto na pjesackom. Prvo su me opalila neke cure dok je napolju bilo nevrijeme, nigdje zive duse. Zurio, bjezao od haosa, niti sam vidio auto niti one mene. Bez kocenja po nogama. Nikako mi nije jasno kako nista nije puklo mada su bile pofine modrice. Ne krivim ih mada su mogle ici sporije.
Drugi put me opalio majmun na sred pjesackog kod BP. Uocavam perifernim vidom da se auto ne zaustavlja iako ide polako. Pogledah u vozaca a on gleda prema stadionu. Krenuh bjezati ali me stize na prvom koraku.
Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#55367 Re: Zeničani
Nisi SDAovce spomenuo!?Kikibombona wrote: ↑01/11/2021 21:57Bez namjere da kritikujem tvoj stav koji je u biti ispravan, ispred svakog pjesackog treba malo usporiti i sagledati sta je ispred i sa strane. I ja se znam zaletiti preko pjesackog a to nije bas dobro i pametno.Not My Idea wrote: ↑01/11/2021 15:03
Zao mi je sto si dozivio sta si dozivio,al de mi reci jesil ti isao pješke il si pješački prelazio na biciklu? I taj sinoc isto...
Pitam jer je sekunda falila da u subotu udarim momka na pjesackom,izletio je kao metak ni pogledao nije imal igdje ista,pa nije stigao ni pogledati kad je jurio ko lud preko pješačkog. Koliko znam dužni su na pješačkom sic sa bicikla i prec pješke.
Isto mi se desilo prije mjesec dana kod bosanke,isla sam od bulevara a momak je izletio na električnom romobilu iza Gardena i pravo na pješački. Preletio je prema uglovnici i ni okrenuo se nije
Ne branim ja tog sto je tebe udario,al kako se prelaze pješački prelazi, čudo je da svaki dan nema pregazenih
Mene je dva puta zveknulo auto na pjesackom. Prvo su me opalila neke cure dok je napolju bilo nevrijeme, nigdje zive duse. Zurio, bjezao od haosa, niti sam vidio auto niti one mene. Bez kocenja po nogama. Nikako mi nije jasno kako nista nije puklo mada su bile pofine modrice. Ne krivim ih mada su mogle ici sporije.![]()
Drugi put me opalio majmun na sred pjesackog kod BP. Uocavam perifernim vidom da se auto ne zaustavlja iako ide polako. Pogledah u vozaca a on gleda prema stadionu. Krenuh bjezati ali me stize na prvom koraku.![]()
Nije me narocito ostetio ali je malo falilo da ga ubijem namrtvo, sve mu jebem.
![]()
![]()
Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#55368 Re: Zeničani
A jebes ga, i oni su ziva bica, makar bili hinjavi i pokvareni...kamberovica polje wrote: ↑01/11/2021 22:05Nisi SDAovce spomenuo!?Kikibombona wrote: ↑01/11/2021 21:57Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
![]()
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#55369 Re: Zeničani
Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#55371 Re: Zeničani
Haj sve, ali pjesaka koji hoda ulicom i ima slusalice u usima bih sa merakom odlezaophillie wrote: ↑01/11/2021 22:14 Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55372 Re: Zeničani
lajk dobar slikenz
da mi je vako otprintat al da slika ima svijetlece fosforescentne boje .... eh....
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#55373 Re: Zeničani
Uvijek su mi drage ove slike povodom svih svetih. Dado Ruvic svake godine postavi par dobrih ali nisam vidio da je nesto jucer postavljao.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#55375 Re: Zeničani
NKOTB hahahahahahha



