Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#55351 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 19:36 Nova Zenica, uvijek blizu toplog krila majke željezare. :D
Ja cu se preselit u Londzu, da popravim prosjek. :D
anex wrote: 01/11/2021 19:48 Nemoj da vam naplatne kučice postavim kod Verdia..... :D
:lol:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55352 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:02
kamberovica polje wrote: 01/11/2021 19:57

Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.
hvala, da, citava sarajevska je bila preko raspotocja dalje sva od kaldrme.... steta je... sta znam.... :|
Naravno da je šteta, osim što je lijepa i otporna je, pravili su je od granitnih kocki. Jbg. kad je kod nas sve to za kurac.
Last edited by kamberovica polje on 01/11/2021 20:19, edited 1 time in total.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55353 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55354 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Istina. Nova Zenica je bila u centru dešavanja nekad, utrke motora itd, ali to je bilo davno davno prije, dok mi je stari bio balavi klinjo.
Kako god, volim taj dio grada. Moj je. :)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55355 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nema plina nema grijanja.

Neka neko javi Indijcima da su stigle zalihe iz Srbije

Il naloži čumura :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55356 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 20:23
oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Istina. Nova Zenica je bila u centru dešavanja nekad, utrke motora itd, ali to je bilo davno davno prije, dok mi je stari bio balavi klinjo.
Kako god, volim taj dio grada. Moj je. :)
nema ljepseg dijela grada kad zazeleni - oni parkovi u apartmanskim naseljima s obe strane Juraja Najdharta....nenadjebivi.... najbolji stanovi u gradu....
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#55357 Re: Zeničani

Post by Bobi »

oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Tamo su bili pornići :mrgreen: i u Centralu :D.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55358 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

Bobi wrote: 01/11/2021 20:33
oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:19 ja sam odrasto u Novoj Zenici - sta sam puta isao u Metalurg na filmove ko dijete.... eh..... ovi sad ne mogu okrecit sta je bravar pravio
Tamo su bili pornići :mrgreen: i u Centralu :D.
zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijete :lol:

bio je "matinee" i u 29om :mrgreen: od 10-11 navece :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55359 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:37
Bobi wrote: 01/11/2021 20:33

Tamo su bili pornići :mrgreen: i u Centralu :D.
zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijete :lol:

bio je "matinee" i u 29om :mrgreen: od 10-11 navece :mrgreen:
Jes' okreno glavu i zažmirio? :D
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55360 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 20:40
oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 20:37

zajbo sam se jednom otiso ko klinac da gledam film - ja redovno gledo i ceko akcije - dzeki can i to - kad u mdjuvremenu promijenili plakat - pornic neki talijanski bio - vidim nesto nema raje - a gledaju me cudno - kad ono poce taslacina - al bio je lajt - bio mi blam jbg vaspitano dijete :lol:

bio je "matinee" i u 29om :mrgreen: od 10-11 navece :mrgreen:
Jes' okreno glavu i zažmirio? :D
pa sta znam - bilo mi neprijatno - sjecam se scene da je bila zegacina u vozu :lol: i tad je bilo moderno da su zene rutave dole i ispod pazuha :mrgreen:
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55361 Re: Zeničani

Post by addiction »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 19:57
oruzana_pobuna wrote: 01/11/2021 19:55

pola evrope cuva makadam - a mi smo ga povadili - a sva zenica bila u makadamu - moglo se to fino renovirat.....
Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.
Zivim u Novoj Zenici i ljetos neka se rupa stvorila na ulici i iz dosade pridjem da vidim sta je kad fali sloj asfalta al’ kaldrma stoji kako stoji, ma da mislim da su je iz Aska Borica povadili prije par godina.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55362 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

addiction wrote: 01/11/2021 21:06
kamberovica polje wrote: 01/11/2021 19:57

Zamijenio si makadam i kaldrmu. Kaldrme još ima, skrivena je ispod slojeva asfalta i još se to da iskoristit, samo da je pameti.
Zivim u Novoj Zenici i ljetos neka se rupa stvorila na ulici i iz dosade pridjem da vidim sta je kad fali sloj asfalta al’ kaldrma stoji kako stoji, ma da mislim da su je iz Aska Borica povadili prije par godina.
U Aska Borića je više nema, ali mislim da je i dalje u većini cesta koje su okomito na AB.
Neidhartova je sigurno sva pod kaldrmom, mislim i da je fra Grge Martića, Teslina i možda Masarykova, za ostale nisam siguran.
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55363 Re: Zeničani

Post by addiction »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 21:10
addiction wrote: 01/11/2021 21:06

Zivim u Novoj Zenici i ljetos neka se rupa stvorila na ulici i iz dosade pridjem da vidim sta je kad fali sloj asfalta al’ kaldrma stoji kako stoji, ma da mislim da su je iz Aska Borica povadili prije par godina.
U Aska Borića je više nema, ali mislim da je i dalje u većini cesta koje su okomito na AB.
Neidhartova je sigurno sva pod kaldrmom, mislim i da je fra Grge Martića, Teslina i možda Masarykova, za ostale nisam siguran.
Ne većini već sve koje nisu obuhvaćene radovima iz 2013, kakav je to potencijal za turisticki mrtav grad. Teslina mislim da nije jer su i nju radili a za ove ostale sam manje vise siguran da leze. Masaykovu sad vec polako ciste a na presjeku tla kad su kopali se jasno moglo vidjeti kako je radjena kaldrma, kristalno jasno su uocljiva ona kamenja koja su poredana jedna do drugih i granitne kocke. Preporucujem ti ako nastave ovaj drugi dio Masarykove raditi da prodjes kad budu radili jasno se vidi taj presjek, a ako se sjetim uslikat cu.
addiction
Posts: 158
Joined: 19/10/2021 19:16
Grijem se na: ze toplana ba ze

#55364 Re: Zeničani

Post by addiction »

Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55365 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

jez dobra slika - glaj torasa 8-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55366 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

Not My Idea wrote: 01/11/2021 15:03
anex wrote: 01/11/2021 13:28 Sinoć na istoj lokaciji kao i ja, udaren biciklista...
Zao mi je sto si dozivio sta si dozivio,al de mi reci jesil ti isao pješke il si pješački prelazio na biciklu? I taj sinoc isto...


Pitam jer je sekunda falila da u subotu udarim momka na pjesackom,izletio je kao metak ni pogledao nije imal igdje ista,pa nije stigao ni pogledati kad je jurio ko lud preko pješačkog. Koliko znam dužni su na pješačkom sic sa bicikla i prec pješke.

Isto mi se desilo prije mjesec dana kod bosanke,isla sam od bulevara a momak je izletio na električnom romobilu iza Gardena i pravo na pješački. Preletio je prema uglovnici i ni okrenuo se nije
Ne branim ja tog sto je tebe udario,al kako se prelaze pješački prelazi, čudo je da svaki dan nema pregazenih
Bez namjere da kritikujem tvoj stav koji je u biti ispravan, ispred svakog pjesackog treba malo usporiti i sagledati sta je ispred i sa strane. I ja se znam zaletiti preko pjesackog a to nije bas dobro i pametno.

Mene je dva puta zveknulo auto na pjesackom. Prvo su me opalila neke cure dok je napolju bilo nevrijeme, nigdje zive duse. Zurio, bjezao od haosa, niti sam vidio auto niti one mene. Bez kocenja po nogama. Nikako mi nije jasno kako nista nije puklo mada su bile pofine modrice. Ne krivim ih mada su mogle ici sporije. :D

Drugi put me opalio majmun na sred pjesackog kod BP. Uocavam perifernim vidom da se auto ne zaustavlja iako ide polako. Pogledah u vozaca a on gleda prema stadionu. Krenuh bjezati ali me stize na prvom koraku. :evil: :D Nije me narocito ostetio ali je malo falilo da ga ubijem namrtvo, sve mu jebem. :evil: :D

Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55367 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Kikibombona wrote: 01/11/2021 21:57
Not My Idea wrote: 01/11/2021 15:03

Zao mi je sto si dozivio sta si dozivio,al de mi reci jesil ti isao pješke il si pješački prelazio na biciklu? I taj sinoc isto...


Pitam jer je sekunda falila da u subotu udarim momka na pjesackom,izletio je kao metak ni pogledao nije imal igdje ista,pa nije stigao ni pogledati kad je jurio ko lud preko pješačkog. Koliko znam dužni su na pješačkom sic sa bicikla i prec pješke.

Isto mi se desilo prije mjesec dana kod bosanke,isla sam od bulevara a momak je izletio na električnom romobilu iza Gardena i pravo na pješački. Preletio je prema uglovnici i ni okrenuo se nije
Ne branim ja tog sto je tebe udario,al kako se prelaze pješački prelazi, čudo je da svaki dan nema pregazenih
Bez namjere da kritikujem tvoj stav koji je u biti ispravan, ispred svakog pjesackog treba malo usporiti i sagledati sta je ispred i sa strane. I ja se znam zaletiti preko pjesackog a to nije bas dobro i pametno.

Mene je dva puta zveknulo auto na pjesackom. Prvo su me opalila neke cure dok je napolju bilo nevrijeme, nigdje zive duse. Zurio, bjezao od haosa, niti sam vidio auto niti one mene. Bez kocenja po nogama. Nikako mi nije jasno kako nista nije puklo mada su bile pofine modrice. Ne krivim ih mada su mogle ici sporije. :D

Drugi put me opalio majmun na sred pjesackog kod BP. Uocavam perifernim vidom da se auto ne zaustavlja iako ide polako. Pogledah u vozaca a on gleda prema stadionu. Krenuh bjezati ali me stize na prvom koraku. :evil: :D Nije me narocito ostetio ali je malo falilo da ga ubijem namrtvo, sve mu jebem. :evil: :D

Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
Nisi SDAovce spomenuo!? :cry:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#55368 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 22:05
Kikibombona wrote: 01/11/2021 21:57Uglavnom, treba paziti. Bilo bi mi zao udariti psa ili macku, a kamoli covjeka... ili ne daj boze dijete.
Nisi SDAovce spomenuo!? :cry:
A jebes ga, i oni su ziva bica, makar bili hinjavi i pokvareni... :D
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#55369 Re: Zeničani

Post by phillie »

Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#55370 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83381
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#55371 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

phillie wrote: 01/11/2021 22:14 Hvala Bogu, nisam imao ovakvih slucajeva ni kao pjesak ni kao vozac, ali koliko sam primjetio pjesaci imaju kurcobolju kada i kako prelaze pjesacki. Znam da je na vozacima najveca odgovornost i otvorim cetvere oci, ali jbm mater, ako sam ja autom na metar dva od pjesackog, zasto pjesak koji ide u istom smjeru kao i ja mota ulijevo pod uglom od 90 stepeni i bez naznake smanjenja brzine i zaustavljanja, a kamoli da baci pogled ulijevo..nastavlja svoj put. Jos kad vidim slusalice u usima ili mobitel u rukama, izasao bih i u ... mu ga ugurao.
Haj sve, ali pjesaka koji hoda ulicom i ima slusalice u usima bih sa merakom odlezao :twisted:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55372 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

kamberovica polje wrote: 01/11/2021 22:26 Image
lajk dobar slikenz :evil: :thumbup: pravi Sin City :evil: :mrgreen:

da mi je vako otprintat al da slika ima svijetlece fosforescentne boje .... eh.... :oops:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#55373 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Uvijek su mi drage ove slike povodom svih svetih. Dado Ruvic svake godine postavi par dobrih ali nisam vidio da je nesto jucer postavljao.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#55374 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

:(
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#55375 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

NKOTB hahahahahahha
Post Reply