Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50276 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by salik79 »

daddy-kool wrote: 15/09/2021 09:08
salik79 wrote: 15/09/2021 09:01

Potpuno isto misljenje o njemu ima i dr. Judy Mikovits (naravno, youtube cenzura):
https://en.wikipedia.org/wiki/Judy_Mikovits

Judy Anne Mikovits (born 1957 or 1958) is an American former research scientist who is known for her discredited medical claims, such as that murine endogenous retroviruses are linked to chronic fatigue syndrome. As an outgrowth of these claims, she has engaged in anti-vaccination activism, promoted conspiracy theories, and been accused of scientific misconduct. She has made false claims about vaccines, COVID-19, and chronic fatigue syndrome (CFS), among others.

As research director of CFS research organization Whittemore Peterson Institute (WPI) from 2006 to 2011, Mikovits led an effort that reported in 2009 that a retrovirus known as xenotropic murine leukemia virus-related virus (XMRV) was associated with CFS and might have a causal role. However, following widespread criticism, the paper was retracted on December 22, 2011, by the journal Science. In November 2011, she was arrested and held on charges that she stole laboratory notebooks and a computer from WPI, but she was released after five days and the charges were later dropped.

In 2020, Mikovits promoted conspiracy theories about the COVID-19 pandemic via the internet video Plandemic, which made claims that are either false, or not based on scientific evidence.
Cream of the crop, ne zna se ni kad je rođena?!
Ma ja, ravnozemljasica... Nego, da prvo pogledas dokumentarac? Ili da procitas clanak koji postavih iznad?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#50277 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

salik79 wrote: 15/09/2021 09:11
daddy-kool wrote: 15/09/2021 09:08



Cream of the crop, ne zna se ni kad je rođena?!
Ma ja, ravnozemljasica... Nego, da prvo pogledas dokumentarac? Ili da procitas clanak koji postavih iznad?
Ova je to po definiciji. Klasična ludača. A da ti malo čitaš nešto normalno? :mrgreen:
Her arguments also began to spill over into the real world, including her baseless assertion that “wearing the mask literally activates your own virus.

Dr. Mikovits has attacked Dr. Fauci online since at least 2018. But her claims did not gain much traction until this year, when the narrative that Dr. Fauci was secretly plotting to undermine and discredit the president started spreading.

Dr. Mikovits says Dr. Fauci’s attacks on her work date back to the 1980s, when she contributed research to the National Cancer Institute as a graduate student. In the video being shared, Dr. Mikovits alleges that Dr. Fauci intercepted her research on H.I.V. to make money off patents, threatened her and then took undeserved credit for moving the field of H.I.V. treatment forward.
She also ties her professional downfall to Dr. Fauci. In 2009, Dr. Mikovits published research in the journal Science claiming to show that a mouse retrovirus caused chronic fatigue syndrome and other illnesses. That research gained significant media attention, but it was discredited a couple of years later, including with a retraction by the journal. Dr. Mikovits was briefly jailed in California on charges of theft made by Whittemore. The charges were later dropped.
Dr. Mikovits has sought to reframe the scandal as part of a broader campaign of persecution, aimed at silencing her work questioning the safety of vaccines.
There is no evidence that Dr. Fauci and Dr. Mikovits interacted.
BadBoy
Posts: 8195
Joined: 01/11/2005 21:55

#50278 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

daddy-kool wrote: 15/09/2021 09:08
salik79 wrote: 15/09/2021 09:01

Potpuno isto misljenje o njemu ima i dr. Judy Mikovits (naravno, youtube cenzura):
https://en.wikipedia.org/wiki/Judy_Mikovits

Judy Anne Mikovits (born 1957 or 1958) is an American former research scientist who is known for her discredited medical claims, such as that murine endogenous retroviruses are linked to chronic fatigue syndrome. As an outgrowth of these claims, she has engaged in anti-vaccination activism, promoted conspiracy theories, and been accused of scientific misconduct. She has made false claims about vaccines, COVID-19, and chronic fatigue syndrome (CFS), among others.

As research director of CFS research organization Whittemore Peterson Institute (WPI) from 2006 to 2011, Mikovits led an effort that reported in 2009 that a retrovirus known as xenotropic murine leukemia virus-related virus (XMRV) was associated with CFS and might have a causal role. However, following widespread criticism, the paper was retracted on December 22, 2011, by the journal Science. In November 2011, she was arrested and held on charges that she stole laboratory notebooks and a computer from WPI, but she was released after five days and the charges were later dropped.

In 2020, Mikovits promoted conspiracy theories about the COVID-19 pandemic via the internet video Plandemic, which made claims that are either false, or not based on scientific evidence.
Cream of the crop, ne zna se ni kad je rođena?!
Doslovno sve i jedan od ovih "diskreditovanih nobelovaca" se davno prije COVID-a izofir'o. Al to ovim likovima nije važno, oni pričaju šta ovi žele čuti. Majke mi treba na ovakvim počet uzimat pare i prodavati im kreme protiv 5G zračenja, ulja protiv COVID-a. Bio bih bogat čovjek.
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#50279 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

BadBoy wrote: 15/09/2021 09:19
daddy-kool wrote: 15/09/2021 09:08



Cream of the crop, ne zna se ni kad je rođena?!
Doslovno sve i jedan od ovih "diskreditovanih nobelovaca" se davno prije COVID-a izofir'o. Al to ovim likovima nije važno, oni pričaju šta ovi žele čuti. Majke mi treba na ovakvim počet uzimat pare i prodavati im kreme protiv 5G zračenja, ulja protiv COVID-a. Bio bih bogat čovjek.
:mrgreen:
https://interestingengineering.com/scam ... lly-buy-it
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18652
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50280 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

armin071 wrote: 15/09/2021 06:42
Strašno jebote ismijavaju se ljudi koji se jave nakon dokazanih nuspojava poslije vakcinisanja. Vala ako je i od američke brigade puno je. Nadam se da će moderator ovo obrisati jer je u najmanju ruku degutantno….
Lik je samo dokazao da je glup, nista vise, sem ako odmor u Gradcu ne smatras “dokazanom nuspojavom”…
Last edited by GandalfSivi on 15/09/2021 09:30, edited 1 time in total.
BadBoy
Posts: 8195
Joined: 01/11/2005 21:55

#50281 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

laik1981 wrote: 15/09/2021 09:22
BadBoy wrote: 15/09/2021 09:19

Doslovno sve i jedan od ovih "diskreditovanih nobelovaca" se davno prije COVID-a izofir'o. Al to ovim likovima nije važno, oni pričaju šta ovi žele čuti. Majke mi treba na ovakvim počet uzimat pare i prodavati im kreme protiv 5G zračenja, ulja protiv COVID-a. Bio bih bogat čovjek.
:mrgreen:
https://interestingengineering.com/scam ... lly-buy-it
Ko se ovoga sjetio za mene je nobelovac :D
User avatar
Point.
Posts: 28157
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#50282 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Point. »

GandalfSivi wrote: 15/09/2021 09:30
armin071 wrote: 15/09/2021 06:42
Strašno jebote ismijavaju se ljudi koji se jave nakon dokazanih nuspojava poslije vakcinisanja. Vala ako je i od američke brigade puno je. Nadam se da će moderator ovo obrisati jer je u najmanju ruku degutantno….
Lik je samo dokazao da je glup, nista vise, sem ako odmor u Gradcu ne smatras “dokazanom nuspojavom”…
Ovi koji misle svojom glavom, gledaju stvari iz više uglova, nisu ovce, sabiraju dva i dva ne gledaju kako se datumi i priča ovog lika ne poklapa nikako. 28 augusta je uredno bio na moru a po priči je trebao da se rastaje sa dušom u bolnici. Prije 4 dana je postavio sliku sa sjebanom rukom, znači 11 septembra, po priči uzeo je vakcinu par dana prije i to mu se desilo. Također ima na jednoj slici postavljenoj 28 augusta sa mora jedna slika gdje se vidi da je ruka sjebana. Timeline se ne uklapa nikako.

Čudi me da to otvarači očiju nisu primjetili.
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50283 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vranic- ... /210915029
Vranić poručio građanima: Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom

"Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom, da ne iscrpljujemo zdravstveno osoblje, smanjimo smrtnost i postkovidne komplikacije", kazao je ministar Vranić, naglašavajući i važnost pridržavanja svih preporučenih epidemioloških mjera.

Iznio je podatak da se u SAD-u, gdje također prednjači Delta varijanta Corona-19 virusa, 0,01 posto vakcinisanih ipak zarazi virusom Corona-19 što je izuzetno malen broj, te je to dobar razlog da se nastavi sa vakcinisanjem.
Kaze 0,01 posto vakcinisanih se zarazi :lol:

Ne kontam cemu ovakvi navodi, cak i zvanicne studije za alpha soj koje treba uzeti sa rezervom kazu da je efikasnost (phizer) oko 95% sto znaci da se oko 5% moze zaraziti, o kavih 0,01% on prica, jos sad delta soj :-) ? Ok da podstices ljude da se vakcinisu, ali ne na ovakav nacin.
Naslovnica
Posts: 28486
Joined: 20/03/2013 15:38

#50284 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Ateista wrote: 15/09/2021 10:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vranic- ... /210915029
Vranić poručio građanima: Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom

"Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom, da ne iscrpljujemo zdravstveno osoblje, smanjimo smrtnost i postkovidne komplikacije", kazao je ministar Vranić, naglašavajući i važnost pridržavanja svih preporučenih epidemioloških mjera.

Iznio je podatak da se u SAD-u, gdje također prednjači Delta varijanta Corona-19 virusa, 0,01 posto vakcinisanih ipak zarazi virusom Corona-19 što je izuzetno malen broj, te je to dobar razlog da se nastavi sa vakcinisanjem.
Kaze 0,01 posto vakcinisanih se zarazi :lol:

Ne kontam cemu ovakvi navodi, cak i zvanicne studije za alpha soj koje treba uzeti sa rezervom kazu da je efikasnost (phizer) oko 95% sto znaci da se oko 5% moze zaraziti, o kavih 0,01% on prica, jos sad delta soj :-) ? Ok da podstices ljude da se vakcinisu, ali ne na ovakav nacin.
Postoje 3 opcije.
Ili su novinari pogrešno prenijeli, ili lik ne zna šta priča, ili laže (slučajno ili namjerno).
Treća opcija ne postoji.
splinter
Posts: 7549
Joined: 08/10/2011 12:28

#50285 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by splinter »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 10:26
Ateista wrote: 15/09/2021 10:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vranic- ... /210915029



Kaze 0,01 posto vakcinisanih se zarazi :lol:

Ne kontam cemu ovakvi navodi, cak i zvanicne studije za alpha soj koje treba uzeti sa rezervom kazu da je efikasnost (phizer) oko 95% sto znaci da se oko 5% moze zaraziti, o kavih 0,01% on prica, jos sad delta soj :-) ? Ok da podstices ljude da se vakcinisu, ali ne na ovakav nacin.
Postoje 3 opcije.
Ili su novinari pogrešno prenijeli, ili lik ne zna šta priča, ili laže (slučajno ili namjerno).
Treća opcija ne postoji.
On i Drljević nisu smislene rečenice sastavili od početka pandemije, pa ne treba ništa iznenaditi.
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#50286 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

Ateista wrote: 15/09/2021 10:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vranic- ... /210915029
Vranić poručio građanima: Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom

"Pomozite nam da nastavimo s normalnim životom, da ne iscrpljujemo zdravstveno osoblje, smanjimo smrtnost i postkovidne komplikacije", kazao je ministar Vranić, naglašavajući i važnost pridržavanja svih preporučenih epidemioloških mjera.

Iznio je podatak da se u SAD-u, gdje također prednjači Delta varijanta Corona-19 virusa, 0,01 posto vakcinisanih ipak zarazi virusom Corona-19 što je izuzetno malen broj, te je to dobar razlog da se nastavi sa vakcinisanjem.
Kaze 0,01 posto vakcinisanih se zarazi :lol:

Ne kontam cemu ovakvi navodi, cak i zvanicne studije za alpha soj koje treba uzeti sa rezervom kazu da je efikasnost (phizer) oko 95% sto znaci da se oko 5% moze zaraziti, o kavih 0,01% on prica, jos sad delta soj :-) ? Ok da podstices ljude da se vakcinisu, ali ne na ovakav nacin.
Upravo radi ovakvih nebuloza im niko ne vjeruje i kad kazu nesto smisleno.. Jer ako slazes jedno, zasto da ti vjerujem u ostatak.. Al to je Vranic.. Vise smo i oguglali na njegove budalastine..
laik1981
Posts: 13293
Joined: 05/12/2012 13:04

#50287 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

splinter wrote: 15/09/2021 10:29
Naslovnica wrote: 15/09/2021 10:26
Postoje 3 opcije.
Ili su novinari pogrešno prenijeli, ili lik ne zna šta priča, ili laže (slučajno ili namjerno).
Treća opcija ne postoji.
On i Drljević nisu smislene rečenice sastavili od početka pandemije, pa ne treba ništa iznenaditi.
A upravljaju krizom u KS jos malo pa godinu dana..
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50288 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

Naslovnica wrote: 15/09/2021 10:26
Ateista wrote: 15/09/2021 10:18 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vranic- ... /210915029



Kaze 0,01 posto vakcinisanih se zarazi :lol:

Ne kontam cemu ovakvi navodi, cak i zvanicne studije za alpha soj koje treba uzeti sa rezervom kazu da je efikasnost (phizer) oko 95% sto znaci da se oko 5% moze zaraziti, o kavih 0,01% on prica, jos sad delta soj :-) ? Ok da podstices ljude da se vakcinisu, ali ne na ovakav nacin.
Postoje 3 opcije.
Ili su novinari pogrešno prenijeli, ili lik ne zna šta priča, ili laže (slučajno ili namjerno).
Treća opcija ne postoji.
To je to, nema trece, ali ko smo mi da preispitujemo sta struka kaze, suti i vjeruj svemu sto ti se kaze, oni su ucili skolu a mi ucimo iz YT videa.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3109
Joined: 14/04/2011 23:41

#50289 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by amidzazeher »

Kopiram 👍

Vakcinisao sam se protiv Covida. I ne, nemam pojma što je u vakcini, niti u svim onima koje sam dobio kao dijete, kao što nemam pojma ni šta sve zapravo ima u lijekovima poput Brufena, Paracetamola, Nimulida ili Andola koje uzmem kada glava zaboli ili skoči temperatura, niti šta je u drugim tretmanima - anesteziji prilikom operacije ili najobičnije popravke zuba, antibiotiku protiv upale, niti u vakcini protiv tetanusa, gripa, ili u vakcinama za djecu. Vjerujem svom doktoru kad kaže da je potrebno.

Takođe, ne znam tačno ni pouzdano šta je sve u kroasanu, bureku ili ćevapima. Nemam pojma ni šta je sve u drugoj hrani koju pojedem, piću kojeg popijem...

Ne znam ni svaki sastojak mog sapuna, ili šampona, ili dezodoransa. Ne znam dugoročni učinak korišćenja mobilnog telefona, niti da li su u kafiću, u kom sam upravo popio espreso zaista korištene čiste šoljice i da li je osoblje opralo ruke.

Uglavnom...
Puno je stvari koje ne znam i nikada ih neću znati. Znam samo da je život kratak, jako kratak, a ja i dalje želim da radim nešto drugo, osim da sjedim kod kuće. I dalje želim da izlazim, da se družim i putujem, da grlim ljude bez straha i pronađem onaj osjećaj života "od ranije".

Kao dijete i kao odrasla osoba vakcinisao sam se svim vakcinama iz kartona obavezne vakcinacije . Moji roditelji i ja smo vjerovali nauci i nikada nismo oboljevali niti prenosili bilo koju od zaraznih bolesti protiv kojih smo vakcinisan.

Vakcinisao sam se, ne zato jer vlada kaže da to tako treba, nego:
* da se ne razbolim i ne umrem od Covida-19,
* da ne zarazim svoje najbliže i najdraže, ali i one malo manje bliske i drage, pa čak i one potpuno nepoznate,
* da ne zauzimam bolnički krevet ako se razbolim i oduzme to jesto nekome kome je zbog akutnog oboljenja i životne ugroženosti taj krevet mnogo potrebniji,
* da zagrlim svoje najdraže,
* da ne moram da radim PCR ili antigenske testove da bih otišao u bioskop, na koncert, u kafić ili restoran, na putovanje itd, * da živim svoj život,
* da bi Covid-19 konačno postao stara i loša uspomena, * da nas zaštitim, SVE NAS.

PS: ako se slažete, onda kopirajte ovo i stavite na svoj profil. A ako se ne slažete, onda barem razmislite o ovome što ste upravo pročitali.
Ne znam da li je bilo ali sam do sada kontao da imam koliko toliko pametnije ljude kao prijatelje na fb koji ne dijele svakakve gluposti po svojim profilima ali sam ocigledno bio u zabludi!

Koja patetika majko mila!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8422
Joined: 25/05/2013 23:49

#50290 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by apsidejzi »

Svedska je danas izbacila jednu zanimljivu statistiku vezano za koronu. Zelim da je ovdje iznesem pa neka svako onaj ko misli da je spreman preuzeti rizik, i ne zastiti se vakcinom, zna situaciju sa terena. Mislim da je tako najbolje. Imamo vakcinu, nemamo mjere, zivot tece dalje. Do sada je dato 5,79 milijardi vakcina u svijetu. BIlo je nekih nus pojava ali ni priblizno koliko su se antivakseri bojali ili cak prizeljkivali. Ljudi ne umiru masovno, zene postaju trudne, muskarci nisu izgubili fertilitet. Sve one stvari koje su se kao mogle desiti, nisu se desile. Samo plod maste ljudi zeljnih paznje.

Posto se u praksi pokazalo da i nema nekih strasnih nus pojava vakcinacijom, hajde da vidimo sta kaze zvanicna statistika jedne od najotvorenijih drzava na svijetu kada je vodjenje statistike u pitanju. Ovo su rizici za one koji obole od korona virusa. Na 1000 oboljelih:

* 6 umre
* 40 zavrsi na intenzivnoj
* 10 ima posljedice korona virusa duze od 3 mjeseca tzv dugorocni covid gdje imas probleme sa disanjem, kretanjem i ostalim kognitivnim sposobnostima, koncentracijom, snom. Ovo su ljudi koji MORAJU uzeti bolovanje i imati u najbolju ruku skraceno radno vrijeme jer su postali invalidi.

Dakle, i dalje vecina prodje bez ikakvih posljedica. To je nekih 94%, dok 6% ljudi nastrada na ovaj ili na onaj nacin. Ako mislis da ti i tvoji bliznji niste u tih 6% onda neka tako bude. Ja to gledam kao na ruski rulet. Uzmi 99 svojih poznanika i clanova uze i sire porodice. Ako svi vi dobijete koronu, 94 ce se oporaviti bez ikakvih problema. Jedno ce umrijeti, 4 biti na intenzivnoj i mozda na respiratoru a 1 ce imati dugorocne posljedice. Problem je sto ne mozes birati ko ce biti u kojoj kategoriji. Virus ce to izabrati.

Ako se svi vakcinisete desice vam se kao sto se meni desilo. Bio na zabavi prije 20 dana sa jos 7 ljudi. Jedan se razbolio dan kasnije i ispostavilo se da je imao koronu. Posto si najzarazljiviji dan prije prvih simptoma ja sam rekao: jbg, evo korone i kod mene. Medjutim, posto sam i ja i svi ostali ucesnici te zabave (osim ovog antivakserskog pionira) bili vakcinisani, niko se nije razbolio u ovih 20 dana i sto je najbolje, niko od nasih ukucana se nije razbolio. Vrijedi napomenuti da su i svi ukucani vakcinisani. To se zove grupni imunintet. Ja smijem garantovati da je virus usao u mene, usao i u moje ukucane ali je docekan na koplja nasih T celija i antitijela i taj klaster je izumro. Da nije ovako bilo, sad bismo imali ruski rulet jer nas 7 bi sigurno zarazili cca 100 ljudi u okruzenju i neko bi umro, neko bio na intenzivnoj a neko bi imao dugorocni covid.

Statistika je tu, pa ko hoce rizikovat, bujrum. Za mene je 6% veliki rizik. Ajd zdravo.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7580
Joined: 16/01/2007 23:38

#50291 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Holandsko istraživanje uzroka smrti kod mladih, prethodno zdravih osoba.
Zaključak je da su imali rijetke genetske poremećaje zbog kojih njihova tijela nisu bila u stanju lučiti interferone. Greške su pronađene samo na muškim hromozomima. Pretpostavlja se da oko 4% hospitalizovanih ima taj problem.

Da li bi to moglo biti objašnjenje i onih slučajeva u Bugojnu i gdje već, kad su očevi i sinovi umirali?

https://jamanetwork.com/journals/jama/f ... le/2768926
Last edited by banjaluka078 on 15/09/2021 11:44, edited 1 time in total.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#50292 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by cassius »

Okej doktore. Garantujes eto ti.
User avatar
konektovan
Posts: 41537
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#50293 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by konektovan »

Da li ce se ove izolacije, sa suludih 14 dana, smanjiti na 10, 9, 8 ili 7 dana????
Fakat, nikakvih simptoma kod ljudi, pcr negativan..i osudjeni na zatvor...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18652
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50294 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

BadBoy wrote: 15/09/2021 09:30
Ko se ovoga sjetio za mene je nobelovac :D
Kako sam ja glup lik, nikada mi ne bi ovo palo na pamet, a bulvalno nakon svih ovih rapsrava, ideja mi je bila na izvolite…
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50295 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

amidzazeher wrote: 15/09/2021 11:08
Kopiram 👍

Vakcinisao sam se protiv Covida. I ne, nemam pojma što je u vakcini, niti u svim onima koje sam dobio kao dijete, kao što nemam pojma ni šta sve zapravo ima u lijekovima poput Brufena, Paracetamola, Nimulida ili Andola koje uzmem kada glava zaboli ili skoči temperatura, niti šta je u drugim tretmanima - anesteziji prilikom operacije ili najobičnije popravke zuba, antibiotiku protiv upale, niti u vakcini protiv tetanusa, gripa, ili u vakcinama za djecu. Vjerujem svom doktoru kad kaže da je potrebno.

Takođe, ne znam tačno ni pouzdano šta je sve u kroasanu, bureku ili ćevapima. Nemam pojma ni šta je sve u drugoj hrani koju pojedem, piću kojeg popijem...

Ne znam ni svaki sastojak mog sapuna, ili šampona, ili dezodoransa. Ne znam dugoročni učinak korišćenja mobilnog telefona, niti da li su u kafiću, u kom sam upravo popio espreso zaista korištene čiste šoljice i da li je osoblje opralo ruke.

Uglavnom...
Puno je stvari koje ne znam i nikada ih neću znati. Znam samo da je život kratak, jako kratak, a ja i dalje želim da radim nešto drugo, osim da sjedim kod kuće. I dalje želim da izlazim, da se družim i putujem, da grlim ljude bez straha i pronađem onaj osjećaj života "od ranije".

Kao dijete i kao odrasla osoba vakcinisao sam se svim vakcinama iz kartona obavezne vakcinacije . Moji roditelji i ja smo vjerovali nauci i nikada nismo oboljevali niti prenosili bilo koju od zaraznih bolesti protiv kojih smo vakcinisan.

Vakcinisao sam se, ne zato jer vlada kaže da to tako treba, nego:
* da se ne razbolim i ne umrem od Covida-19,
* da ne zarazim svoje najbliže i najdraže, ali i one malo manje bliske i drage, pa čak i one potpuno nepoznate,
* da ne zauzimam bolnički krevet ako se razbolim i oduzme to jesto nekome kome je zbog akutnog oboljenja i životne ugroženosti taj krevet mnogo potrebniji,
* da zagrlim svoje najdraže,
* da ne moram da radim PCR ili antigenske testove da bih otišao u bioskop, na koncert, u kafić ili restoran, na putovanje itd, * da živim svoj život,
* da bi Covid-19 konačno postao stara i loša uspomena, * da nas zaštitim, SVE NAS.

PS: ako se slažete, onda kopirajte ovo i stavite na svoj profil. A ako se ne slažete, onda barem razmislite o ovome što ste upravo pročitali.
Ne znam da li je bilo ali sam do sada kontao da imam koliko toliko pametnije ljude kao prijatelje na fb koji ne dijele svakakve gluposti po svojim profilima ali sam ocigledno bio u zabludi!

Koja patetika majko mila!
Jasta je nego patetika. Najbolje mi je ovo "da bi Covid-19 konačno postao stara i loša uspomena", neki jos misle da vakcina moze zaustaviti pandemiju.
BadBoy
Posts: 8195
Joined: 01/11/2005 21:55

#50296 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

GandalfSivi wrote: 15/09/2021 14:05
BadBoy wrote: 15/09/2021 09:30

Ko se ovoga sjetio za mene je nobelovac :D
Kako sam ja glup lik, nikada mi ne bi ovo palo na pamet, a bulvalno nakon svih ovih rapsrava, ideja mi je bila na izvolite…
Najbolje od svega je što se marketing radi sam; pun forum salika i inih koji bi ovo talili jedni drugima....
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50297 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ateista »

:!:
apsidejzi wrote: 15/09/2021 11:32 Svedska je danas izbacila jednu zanimljivu statistiku vezano za koronu. Zelim da je ovdje iznesem pa neka svako onaj ko misli da je spreman preuzeti rizik, i ne zastiti se vakcinom, zna situaciju sa terena. Mislim da je tako najbolje. Imamo vakcinu, nemamo mjere, zivot tece dalje. Do sada je dato 5,79 milijardi vakcina u svijetu. BIlo je nekih nus pojava ali ni priblizno koliko su se antivakseri bojali ili cak prizeljkivali. Ljudi ne umiru masovno, zene postaju trudne, muskarci nisu izgubili fertilitet. Sve one stvari koje su se kao mogle desiti, nisu se desile. Samo plod maste ljudi zeljnih paznje.

Posto se u praksi pokazalo da i nema nekih strasnih nus pojava vakcinacijom, hajde da vidimo sta kaze zvanicna statistika jedne od najotvorenijih drzava na svijetu kada je vodjenje statistike u pitanju. Ovo su rizici za one koji obole od korona virusa. Na 1000 oboljelih:

* 6 umre
* 40 zavrsi na intenzivnoj
* 10 ima posljedice korona virusa duze od 3 mjeseca tzv dugorocni covid gdje imas probleme sa disanjem, kretanjem i ostalim kognitivnim sposobnostima, koncentracijom, snom. Ovo su ljudi koji MORAJU uzeti bolovanje i imati u najbolju ruku skraceno radno vrijeme jer su postali invalidi.

Dakle, i dalje vecina prodje bez ikakvih posljedica. To je nekih 94%, dok 6% ljudi nastrada na ovaj ili na onaj nacin. Ako mislis da ti i tvoji bliznji niste u tih 6% onda neka tako bude. Ja to gledam kao na ruski rulet. Uzmi 99 svojih poznanika i clanova uze i sire porodice. Ako svi vi dobijete koronu, 94 ce se oporaviti bez ikakvih problema. Jedno ce umrijeti, 4 biti na intenzivnoj i mozda na respiratoru a 1 ce imati dugorocne posljedice. Problem je sto ne mozes birati ko ce biti u kojoj kategoriji. Virus ce to izabrati.

Ako se svi vakcinisete desice vam se kao sto se meni desilo. Bio na zabavi prije 20 dana sa jos 7 ljudi. Jedan se razbolio dan kasnije i ispostavilo se da je imao koronu. Posto si najzarazljiviji dan prije prvih simptoma ja sam rekao: jbg, evo korone i kod mene. Medjutim, posto sam i ja i svi ostali ucesnici te zabave (osim ovog antivakserskog pionira) bili vakcinisani, niko se nije razbolio u ovih 20 dana i sto je najbolje, niko od nasih ukucana se nije razbolio. Vrijedi napomenuti da su i svi ukucani vakcinisani. To se zove grupni imunintet. Ja smijem garantovati da je virus usao u mene, usao i u moje ukucane ali je docekan na koplja nasih T celija i antitijela i taj klaster je izumro. Da nije ovako bilo, sad bismo imali ruski rulet jer nas 7 bi sigurno zarazili cca 100 ljudi u okruzenju i neko bi umro, neko bio na intenzivnoj a neko bi imao dugorocni covid.

Statistika je tu, pa ko hoce rizikovat, bujrum. Za mene je 6% veliki rizik. Ajd zdravo.
Sve stoji, samo za zadnji dio - ako se niste testirali ne mozete biti 100% sigurni da niste sirili virus, bar neko od vas, mozda samo niste imali simptome.
Ne mislim ni da ste trebali biti u izolaciji, vi ste svoje uradili.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#50298 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

https://www.businessinsider.com/cdc-cha ... hospital-1
CDC shares 8 new charts that show how powerful Pfizer's vaccine is against COVID-19 and the Delta variant

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18652
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#50299 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GandalfSivi »

daddy-kool wrote: 15/09/2021 15:04 https://www.businessinsider.com/cdc-cha ... hospital-1
CDC shares 8 new charts that show how powerful Pfizer's vaccine is against COVID-19 and the Delta variant

Image
Jok ba, jebo te chartove, zna Salik lika :lol:
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#50300 Re: Novi korona virus - velika opasnost ili ne ? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Trappist »

"Neredi zbog kovid mjera u Francuskoj, zaključavanje u Australiji, novi rekordi brojeva zaraženih u Evropi, a u Švedskoj je jedan broj pao na nulu.

Švedska je, podsjetimo, stavljena na stub srama u svjetskim medijima zbog labave anti-kovid politike. Britanski Gardijan je švedski pristup okarakterisao kao "katastrofu u najavi", dok je CBS Njuz izvještavao da je Švedska primjer kako ne treba rešavati kovid krizu.

Uprkos svim kritikama, Švedska i danas ima najlabavije epidemiološke mjere protiv koronavirusa, zemlja je puna turista, sve djelatnosti rade, ide se u školu i sve to bez gotovo ikakvih restrikcija.

Takođe, švedski zvaničnici ne samo da ne prijete uvođenjem restriktivnih mera, već ih ni ne preporučuju. I koji je rezultat?

Podaci za posljednjih sedam dana pokazuju da je broj preminulih od kovida 19 bio nula.

Dakle, zaključuje se u tekstu portala fee.org, i prije godinu dana bilo je jasno da su priče o "katastrofi u najavi" bez osnova i sada, godinu dana kasnije, ispostavilo se da je švedski pristup bio ispravan."

Nije ni cudo da je Mogy nestala, i ja bih se pokrio usima. Jedino ovaj daddy i zubi ostali koji su otvoreno pljuvali po švedskoj i njihovom pristupu a recimo hvalili Japan i Australiju. Sve hobi strucnjaci :izet:
Locked