Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36701 Re: Pitamo Mehanicare ?
Inace je 1.9 tdi 77kw iz 2007. 
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#36702 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne sipam nikake hapove ni u jedno auto, nabijem rejbanke i žimpr ga hajvejom.
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36704 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36705 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izbacilo mi Castrol EDGE 5W40, ali gdje god ga ukucam na njemu oznaka turbo diesel. Ima li ovo ulje za benzinca posebno ili moze i ovo sa oznakom turbo diesel?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36706 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo ti ulje za japanca
https://eneoseurope.com/products/eneos- ... lti-5w-30/
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36708 Re: Pitamo Mehanicare ?
oba za dizel cim je dexos2 
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36709 Re: Pitamo Mehanicare ?
Unesem vozilo Astra K 1.6 cdti i izbaci mi ulje specifikacije 0w-20.
Jel fkt to ide u ove opel motore?
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36710 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne. Ako je turbo motor. mislim da ide 5-30, a ako nije 5-40 ili 10-40
Sintetika.
To 0-20 jedino ako ces po Rusiji i skandinaviji zimi.
5-30 generalno paše i da je Dexos 2, obavezno.
Sintetika.
To 0-20 jedino ako ces po Rusiji i skandinaviji zimi.
5-30 generalno paše i da je Dexos 2, obavezno.
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uzeo sam sa autodoc Bosch filter ulja, piše na njemu Made in Poland. Kutija je ista kao i na netu koliko sam vidio, ali mi je izgled filtera sumnjiv, vidi se na slikama razlika mog i slike sa interneta:


Ja kontam da je možda kopija?


Ja kontam da je možda kopija?
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36712 Re: Pitamo Mehanicare ?
Unitrade tito i partija....za 5 minuta zamjenjen stabilizator, a danima pokušavam kod "svojih" majstora da to zavrsim, te guzva, te ne radi dizalica....i na kraju nazovem unitrade, dogovorim termin i zavrsim, jeftinije nego kod house majstora ..

-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znas li provjereno gdje ga ima kupiti?Evolution_IV wrote: ↑11/09/2021 16:58evo ti ulje za japanca, kakav castrol i 5w40...
https://eneoseurope.com/products/eneos- ... lti-5w-30/
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36715 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://japanauto.ba/EasyMan wrote: ↑11/09/2021 23:11Znas li provjereno gdje ga ima kupiti?Evolution_IV wrote: ↑11/09/2021 16:58
evo ti ulje za japanca, kakav castrol i 5w40...
https://eneoseurope.com/products/eneos- ... lti-5w-30/
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36718 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ljudi imam pitanje, imam problem koji se pojavio prije par dana, vozim od punca auto koji nije moj ford escort 98.god, nabija visoku temperaturu samo kad idem jako sporo kolona stani kreni, i kad stojim u leru, kad idem, 3,4,5 normalna je temperatura, kad je u leru,1,2 odlazi blizu crvenog i pocinje se dimit iz haube, uskoro ide na tehnicki za regu, sta bi to moglo bit
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36719 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pali ti ventilator hladnjaka, vjerovatno zatvoren termoprekidač. Meni je nekad davno tako bilo na fiesti, promijenio termoprekidač i problem riješen.Marinkica wrote: ↑12/09/2021 08:49 Ljudi imam pitanje, imam problem koji se pojavio prije par dana, vozim od punca auto koji nije moj ford escort 98.god, nabija visoku temperaturu samo kad idem jako sporo kolona stani kreni, i kad stojim u leru, kad idem, 3,4,5 normalna je temperatura, kad je u leru,1,2 odlazi blizu crvenog i pocinje se dimit iz haube, uskoro ide na tehnicki za regu, sta bi to moglo bit
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbg gdje si kupio, tvoj je poljak radio a filter sa neta radio tunizanin
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#36721 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pogledaj kakav je termostat, meni su u unitradeu prodali felerican termostat nabijao temperaturu nabijao zamijenim hladnjak dzaba i na kraju kaze pa nije ti skroz otvarao termostat od 8kmMarinkica wrote: ↑12/09/2021 08:49 Ljudi imam pitanje, imam problem koji se pojavio prije par dana, vozim od punca auto koji nije moj ford escort 98.god, nabija visoku temperaturu samo kad idem jako sporo kolona stani kreni, i kad stojim u leru, kad idem, 3,4,5 normalna je temperatura, kad je u leru,1,2 odlazi blizu crvenog i pocinje se dimit iz haube, uskoro ide na tehnicki za regu, sta bi to moglo bit
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36722 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jucer hladan motor upalim auto odvozim 20-setak kilometara podigao temperaturu kak kof forda ima lijevo bijeli kvadraticpa pise NORMAL i onda desno crveni kvadratic digo do slova R sve u redu iso cca 80,90, stao ide vlak za par min ode izmedu slova L i crvenog kvadratica i pocne se pusit, krenem opet na vecu brzinu spusti opet na R normalnu temperaturu,
Last edited by Marinkica on 12/09/2021 10:23, edited 2 times in total.
-
BorisKV
- Posts: 21
- Joined: 27/08/2016 10:46
#36724 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupio na autodoc.de, nije problem što je Poljska, ima Bosch i tamo fabrike, problem je što se drastično razlikuje, u ovom mom nema ventila, šta je već ovo unutra. A i zadnja strana se razlikuje onako.
- drug_profi
- Posts: 65445
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Termoprekidac najvjerovatnije kao sto ti laplace rece.Marinkica wrote: ↑12/09/2021 08:49 Ljudi imam pitanje, imam problem koji se pojavio prije par dana, vozim od punca auto koji nije moj ford escort 98.god, nabija visoku temperaturu samo kad idem jako sporo kolona stani kreni, i kad stojim u leru, kad idem, 3,4,5 normalna je temperatura, kad je u leru,1,2 odlazi blizu crvenog i pocinje se dimit iz haube, uskoro ide na tehnicki za regu, sta bi to moglo bit


