Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53976 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Casual's wrote: 02/09/2021 13:38
-Chesterfield- wrote: 02/09/2021 13:36
To bi trebalo upumpati u općinske budžete. Načelnici i gradonačelnici znaju gdje su najveći prioriteti za utrošak tih sredstava.
Da. Valja napraviti put do Poratja za vikendice, i cvijeće na mostove.
Vidi, moglo bi se to raspodijeliti po pola za dvije kantonalne bolnice.
Mislim da će ova lova biti upumpana u biračka mjesta gdje vlast kantona ima zavidan broj glasova na proteklim izborima.
Problem je što se tačno zna gdje je koja stranka dobila veliki broj glasova.
Na osnovu tog podatka se vrši diskriminacija gtađana/seljaka.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53977 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

-Chesterfield- wrote: 02/09/2021 13:36
Nivelacija wrote: 02/09/2021 13:13 32 miliona Granta Zeničkom kantonu prebaceno od onih 400 miliona sto je FBIH dobila od MMF..Konacno postena raspodjela.

32 miliona su ozbiljna sredstva za projekte, da vidimo gdje ce ih Ramo HDZ i SDA potrositi.
To bi trebalo upumpati u općinske budžete. Načelnici i gradonačelnici znaju gdje su najveći prioriteti za utrošak tih sredstava.
Upumpali smo alkosu 300 miliona pa ih nema nigdje.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53978 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

TRG BIH Zenica 2021 godina
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53979 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Potrebno uraditi restauraciju.

Image

Potrebno izmijeniti prijeratne struhle planove grada.

Grobaru uradi nesto osim pecenja rakije i okretanja zivine na raznju
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53980 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ove planove je postavila Turisticka agencija Ze-Do kantona, pise na njima :D, njima se obrati :D.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#53981 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Nivelacija wrote: 02/09/2021 16:37 Image

TRG BIH Zenica 2021 godina
Da li je besplatan parking ovdje?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53982 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote: 02/09/2021 17:19 Ove planove je postavila Turisticka agencija Ze-Do kantona, pise na njima :D, njima se obrati :D.
Oni su tu otkako znam za sebe. A nisam bas mlad :D
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53983 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Bobi wrote: 02/09/2021 17:19 Ove planove je postavila Turisticka agencija Ze-Do kantona, pise na njima :D, njima se obrati :D.
Nema te agencije jako dugo.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53984 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bobi wrote: 02/09/2021 17:19 Ove planove je postavila Turisticka agencija Ze-Do kantona, pise na njima :D, njima se obrati :D.
Ovo kad je postavljeno kantona nije ni bilo, drugaciji su ti na koje ti mislis..
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53985 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Nivelacija wrote: 02/09/2021 17:37
Bobi wrote: 02/09/2021 17:19 Ove planove je postavila Turisticka agencija Ze-Do kantona, pise na njima :D, njima se obrati :D.
Ovo kad je postavljeno kantona nije ni bilo, drugaciji su ti na koje ti mislis..
Evo gledam, piše likvidirana :D, fakat a ti drugi kako misliš da su drugačiji, manje-više zardjali :D ?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53986 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bobi wrote: 02/09/2021 18:06
Nivelacija wrote: 02/09/2021 17:37

Ovo kad je postavljeno kantona nije ni bilo, drugaciji su ti na koje ti mislis..
Evo gledam, piše likvidirana :D, fakat a ti drugi kako misliš da su drugačiji, manje-više zardjali :D ?
Image

Evo ti poslijeratni na koje ti mislis koje je turistička zajednica Zeničkog kantona postavila prije 15 tak godina..i oni su otisli..
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53987 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Taj plan grada kod lamele je razbijen kada je bila tekma Čelik-Željo.
Te noci razbijen i Centrotrans u gradu.
Metalurg nije bio renoviran, kamenjalo se iz bivse baste i ispod one zalosne vrbe sto je bila na mjestu Mimoze.
Razbijen taj plan, izvaljen semafor pored.
Te noci me priveli :mrgreen:
Mada je tada sve sto je hodalo, privodjeno u gradu.
Ludilo noc vala... hhahaha
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#53988 Re: Zeničani

Post by notsure »

Kabadahija, kabadahija, ze-kabadahija. U pješačkoj zoni, na zelenoj površini.
Sportista, isak-ze-karatista, ali na trening ne dolazi pješke, da se ne prehladi nakon treninga, da ga ne uhvati promaha u povratku kući.
Fuj!

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53989 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 02/09/2021 20:29 Taj plan grada kod lamele je razbijen kada je bila tekma Čelik-Željo.
Te noci razbijen i Centrotrans u gradu.
Metalurg nije bio renoviran, kamenjalo se iz bivse baste i ispod one zalosne vrbe sto je bila na mjestu Mimoze.
Razbijen taj plan, izvaljen semafor pored.
Te noci me priveli :mrgreen:
Mada je tada sve sto je hodalo, privodjeno u gradu.
Ludilo noc vala... hhahaha
Haha sjecam se te noci, ludnica je bila. Razbise zeljovcima zadnju sajbu na puntu kod intera :skoljka:

Jesu tad prebili onog momka sto je kasnije preminuo?

Koje je to godine moglo biti? 2004. tako nesto.

Sjecam se vrbe gdje je sad Mimoza :D
notsure wrote: 02/09/2021 20:47 Kabadahija, kabadahija, ze-kabadahija. U pješačkoj zoni, na zelenoj površini.
Sportista, isak-ze-karatista, ali na trening ne dolazi pješke, da se ne prehladi nakon treninga, da ga ne uhvati promaha u povratku kući.
Fuj!

Image
Ne konam poentu dizanja na travu kad je vec tu parkirao :skoljka:
Daft Haruki
Posts: 333
Joined: 05/04/2019 14:18

#53990 Re: Zeničani

Post by Daft Haruki »

Nivelacija wrote: 02/09/2021 16:37 Image

TRG BIH Zenica 2021 godina
Meni zanimljivo kako na slici par metara salje poplocano (zona politike) dok na slici zona umjetnosti u stanju sa slike...mada budetalije su obadvje institucije ali ovi prvi su blize oltaru...
User avatar
N.N.
Posts: 3541
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#53991 Re: Zeničani

Post by N.N. »

@_BataZiv_0809

Da da, te noci je preminuo Aner Kasapovic.
Moguce da je ta godina. Davno bijase jebem li ga.
Ipak 2005. godina kako vidim...

E iza te vrbe :mrgreen: frajko baci kamen na muriju i razbi pano grada..hahaha

Bjezalo se iza Metalurga i kroz Postu pa gore u Masarykovu.

Majmuni razbise Centrotrans, Borovo... Ko je kasnije te noci prosao gradom, bez pitanja je dobio po bubrezima :mrgreen:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53992 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Nivelacija wrote: 02/09/2021 16:37 Image

TRG BIH Zenica 2021 godina
Tražili rekonstrukciju, dobili odgovor da će se sve urediti kad se bude gradila nova zgrada gradske uprave... U prevodu nikad.
doff
Posts: 2582
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#53993 Re: Zeničani

Post by doff »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2021 21:22
Ne konam poentu dizanja na travu kad je vec tu parkirao :skoljka:
Polenta je dokazati da moze napraviti dva preksaja a da mu niko ništa ne smije, zelena površina i pjesacka staza.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53994 Re: Zeničani

Post by Casual's »

N.N. wrote: 02/09/2021 21:31 @_BataZiv_0809

Da da, te noci je preminuo Aner Kasapovic.
Moguce da je ta godina. Davno bijase jebem li ga.
Ipak 2005. godina kako vidim...

E iza te vrbe :mrgreen: frajko baci kamen na muriju i razbi pano grada..hahaha

Bjezalo se iza Metalurga i kroz Postu pa gore u Masarykovu.

Majmuni razbise Centrotrans, Borovo... Ko je kasnije te noci prosao gradom, bez pitanja je dobio po bubrezima :mrgreen:
Da su sad te ekipe u gradu, vakufski konj ne bi zaš'o u ZDK.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53995 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Ako ništa makar je Salema Prolića nabio nogom i zabranio mu dolazak na stadion.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4101
Joined: 28/01/2012 11:38

#53996 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

N.N. wrote: 02/09/2021 20:29 Taj plan grada kod lamele je razbijen kada je bila tekma Čelik-Željo.
Te noci razbijen i Centrotrans u gradu.
Metalurg nije bio renoviran, kamenjalo se iz bivse baste i ispod one zalosne vrbe sto je bila na mjestu Mimoze.
Razbijen taj plan, izvaljen semafor pored.
Te noci me priveli :mrgreen:
Mada je tada sve sto je hodalo, privodjeno u gradu.
Ludilo noc vala... hhahaha
Te noći je interventna kosile pendrecima i staro i mlado. Nisam nikad brže od BP do Meokušnica došao. :mrgreen:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53997 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Sjećam se te noći, bio sam u Čelikovom dresu, mene i par još ljudi specijalci potjerali, hvala Bogu pa sam uvijek bio brz.

Samo čuješ onaj pendrek iza kako maše, jednog krupnijeg što nije baš najbrži su safatali i bijes na njemu iskalili.

Pobjego sam prema Biss Toursu u ulici Nikole Tesle i sva sreća tu mi stari bio sa kolegom sa posla i spasim se i pobjegnem kući.

Ujutru sam čuo da su baš sve redom marisali.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53998 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Divlja drzava bila, flix te nozem izbode kaze hajde pruzite ruke jedan drugom...nigdje nije bilo ni video nadzora niti ista niti zakona nit ista..tesko da bi se sada ijedna ekipa mogla tako ponasati jer danas zbog naljepnice na stub rasvjete provjeravaju kamere i salju prekrsajne prijave.

Ali da bi na migrantu bilo 10x veci pritisak i da se ne bi ovako zajebavao sa simbolom grada Čelikom slazem se.

Al opet haj znaj lud je i on na brlji..
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53999 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Image

Ista godina na ZEPS-u. Najposjećeniji stand 8)
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#54000 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2021 21:22 Image

Ne konam poentu dizanja na travu kad je vec tu parkirao :skoljka:
Da ne smeta. Covjek ima obraz!
Post Reply