Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#36601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

@Continental bilo je pranje motora onaj Finish line sad vidi na piku il fejsu ima li gdje to, oko 10 KM je bilo. Kako rade ne znam..
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 29/08/2021 23:25
drug_profi wrote: 29/08/2021 21:30 To me podsjeti kako je moj poslodavac popizdio kad je vidio da nam je neko uflekao parking. Ono bas vidljiva fleka i svaki dan novo mjesto uflekano.
naredio da se opere (imamo cak i uljni separator na kisnoj kanalizaciji) i da se nađe kome ulje curi.
A nije da su nam plate loše i da se nema za servisa. Vozni park je solidan.
I na kraju se ispostavilo da je njegov auto puštao ulje?
Eh, kod njega je sve uvijek pod konac. Auta samo vrhunska. I niko od nas nikad nije pomislio nista lose. Placas me posteno, dabogda jos bolji kupio sebi.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Gledaj na to pozitivno, mali servis ne moras raditi. Samo doljevas novo ulje.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Da li neko zna kako funkcionise senzor pritiska u gumama na VW grupaciji, konkretno golf 7 i skoda oktavija 2015-2020 god?

Da li u felgama ima TMPS ili cita preko ABSa?
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#36605 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rahmetli dedo »

Ne znam kako funkcioniše, ali znam sgurno da u felgama nema nikakav senzor.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Sto ce reci da vjerovatno cita preko ABSa. Hvala. :thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#36607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Ako možeš provjeriti na bordu trenutne vrijednosti pritiska u svakoj gumi, onda je preko senzora pritiska u gumama. Ukoliko se ne može očitati pritisak u svakoj gumi, već sistem može samo upozoriti na pad pritiska u gumama, onda ide preko abs-a. Serijski za EU tržište ide preko abs-a, kao doplata preko senzora. Preko abs-a ukoliko je mali gubitak pritiska treba mu nešto duže vremena da obavijesti oko 20 minuta vožnje, za veći gubitak pritiska prije će obavijestiti na tabli. Jednostavno taj sistem ima svoje limite, a najveći je da ako guma preko noći izgubi pritisak, prilikom polaska sa autom on neće odmah obavijestiti.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#36608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 29/08/2021 23:38 @Laplace

Je li kod tebe 1.7 opel i koliko kw?
Jeste,81 kW.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:thumbup: :thumbup:
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#36610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

STARx wrote: 30/08/2021 01:50 Gledaj na to pozitivno, mali servis ne moras raditi. Samo doljevas novo ulje.
:lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#36611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Šuti, još će neko mislit da to tako može.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Optimist wrote: 30/08/2021 08:13 Da li neko zna kako funkcionise senzor pritiska u gumama na VW grupaciji, konkretno golf 7 i skoda oktavija 2015-2020 god?

Da li u felgama ima TMPS ili cita preko ABSa?
Cita preko ABSa 100%
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#36613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

moze li na PP kontakt dobrog majstora za Ford, Mostar i okolina , moze i Sarajevo...hvala :? :?
Free Spirit
Posts: 410
Joined: 03/02/2014 20:01

#36614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Free Spirit »

Ako ima neko preporuku majstora za Opel, na Zafiri 2009 potrebno zamijeniti nosače motora i ono gumeno crijevo od klime. Može Sarajevo i okolina, eventualno Breza-Visoko.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#36615 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

artur morgan wrote: 30/08/2021 09:24 Ako možeš provjeriti na bordu trenutne vrijednosti pritiska u svakoj gumi, onda je preko senzora pritiska u gumama. Ukoliko se ne može očitati pritisak u svakoj gumi, već sistem može samo upozoriti na pad pritiska u gumama, onda ide preko abs-a. Serijski za EU tržište ide preko abs-a, kao doplata preko senzora. Preko abs-a ukoliko je mali gubitak pritiska treba mu nešto duže vremena da obavijesti oko 20 minuta vožnje, za veći gubitak pritiska prije će obavijestiti na tabli. Jednostavno taj sistem ima svoje limite, a najveći je da ako guma preko noći izgubi pritisak, prilikom polaska sa autom on neće odmah obavijestiti.
RagibUzoriti wrote: 30/08/2021 14:45
Cita preko ABSa 100%
Hvala obojici. :thumbup:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?

Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

black_adrian wrote: 30/08/2021 17:21 Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?

Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
Neki auto detailing..kruno, cube...stickerana.
Esmer Visoko za presvlačenje, a ima i Kosovac iz Sarajeva, Kenan aerodromsko..
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#36619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

black_adrian wrote: 30/08/2021 17:21 Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?

Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
https://www.olx.ba/profil/ksmodel

ako imaju vec gotov, skinu tvoj i stave novi na licu mjesta
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#36620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

STARx wrote: 30/08/2021 19:17 Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
Kako si vozio bez volana? Kombinirke? :D

#nećuviše
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

e hvala svima puno..

javio sam se ks-u na PiKu, javit će mi sutra da li ima volan dok provjeri al misli da ima..
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#36622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

Laplace wrote: 30/08/2021 20:20
STARx wrote: 30/08/2021 19:17 Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
Kako si vozio bez volana? Kombinirke? :D

#nećuviše
:shock:

Garant ljudi imaju zamjenski volan.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36623 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Laplace wrote: 30/08/2021 20:20
STARx wrote: 30/08/2021 19:17 Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
Kako si vozio bez volana? Kombinirke? :D

#nećuviše
2 auta
User avatar
konektovan
Posts: 51456
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#36624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

-Chesterfield- wrote: 30/08/2021 20:34
Laplace wrote: 30/08/2021 20:20

Kako si vozio bez volana? Kombinirke? :D

#nećuviše
:shock:

Garant ljudi imaju zamjenski volan.
Takoe..i Esmer ima za dosta vozila.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#36625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Laplace wrote: 30/08/2021 20:20
STARx wrote: 30/08/2021 19:17 Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
Kako si vozio bez volana? Kombinirke? :D

#nećuviše
Vozio sa guvernalom umjesto volana... :bih:
Post Reply