Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36601 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Continental bilo je pranje motora onaj Finish line sad vidi na piku il fejsu ima li gdje to, oko 10 KM je bilo. Kako rade ne znam..
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36602 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh, kod njega je sve uvijek pod konac. Auta samo vrhunska. I niko od nas nikad nije pomislio nista lose. Placas me posteno, dabogda jos bolji kupio sebi.Laplace wrote: ↑29/08/2021 23:25I na kraju se ispostavilo da je njegov auto puštao ulje?drug_profi wrote: ↑29/08/2021 21:30 To me podsjeti kako je moj poslodavac popizdio kad je vidio da nam je neko uflekao parking. Ono bas vidljiva fleka i svaki dan novo mjesto uflekano.
naredio da se opere (imamo cak i uljni separator na kisnoj kanalizaciji) i da se nađe kome ulje curi.
A nije da su nam plate loše i da se nema za servisa. Vozni park je solidan.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36603 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gledaj na to pozitivno, mali servis ne moras raditi. Samo doljevas novo ulje.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36604 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li neko zna kako funkcionise senzor pritiska u gumama na VW grupaciji, konkretno golf 7 i skoda oktavija 2015-2020 god?
Da li u felgama ima TMPS ili cita preko ABSa?
Da li u felgama ima TMPS ili cita preko ABSa?
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#36605 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam kako funkcioniše, ali znam sgurno da u felgama nema nikakav senzor.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36606 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto ce reci da vjerovatno cita preko ABSa. Hvala. 
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36607 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako možeš provjeriti na bordu trenutne vrijednosti pritiska u svakoj gumi, onda je preko senzora pritiska u gumama. Ukoliko se ne može očitati pritisak u svakoj gumi, već sistem može samo upozoriti na pad pritiska u gumama, onda ide preko abs-a. Serijski za EU tržište ide preko abs-a, kao doplata preko senzora. Preko abs-a ukoliko je mali gubitak pritiska treba mu nešto duže vremena da obavijesti oko 20 minuta vožnje, za veći gubitak pritiska prije će obavijestiti na tabli. Jednostavno taj sistem ima svoje limite, a najveći je da ako guma preko noći izgubi pritisak, prilikom polaska sa autom on neće odmah obavijestiti.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#36608 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste,81 kW.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36611 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šuti, još će neko mislit da to tako može.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#36613 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze li na PP kontakt dobrog majstora za Ford, Mostar i okolina , moze i Sarajevo...hvala

-
Free Spirit
- Posts: 410
- Joined: 03/02/2014 20:01
#36614 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ima neko preporuku majstora za Opel, na Zafiri 2009 potrebno zamijeniti nosače motora i ono gumeno crijevo od klime. Može Sarajevo i okolina, eventualno Breza-Visoko.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36615 Re: Pitamo Mehanicare ?
artur morgan wrote: ↑30/08/2021 09:24 Ako možeš provjeriti na bordu trenutne vrijednosti pritiska u svakoj gumi, onda je preko senzora pritiska u gumama. Ukoliko se ne može očitati pritisak u svakoj gumi, već sistem može samo upozoriti na pad pritiska u gumama, onda ide preko abs-a. Serijski za EU tržište ide preko abs-a, kao doplata preko senzora. Preko abs-a ukoliko je mali gubitak pritiska treba mu nešto duže vremena da obavijesti oko 20 minuta vožnje, za veći gubitak pritiska prije će obavijestiti na tabli. Jednostavno taj sistem ima svoje limite, a najveći je da ako guma preko noći izgubi pritisak, prilikom polaska sa autom on neće odmah obavijestiti.
Hvala obojici.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36616 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?
Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36617 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rekoh ja, ne mozes kilometrazu auta sudit po volanu. Bilo koje abrazivno sredstvo ga nagrdi.. ja sam radio u visokom u ks-u. Ostavio im volan..
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36618 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neki auto detailing..kruno, cube...stickerana.black_adrian wrote: ↑30/08/2021 17:21 Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?
Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
Esmer Visoko za presvlačenje, a ima i Kosovac iz Sarajeva, Kenan aerodromsko..
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#36619 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.olx.ba/profil/ksmodelblack_adrian wrote: ↑30/08/2021 17:21 Preporuka za nekog ko radi reparaciju il presvlačenje volana?
Naprskao malo previše cockpit spreja preko volana i zaboravio prebrisat, spalio sam boju, izblijedila skroz k'o da je neko kiseline prosuo.
ako imaju vec gotov, skinu tvoj i stave novi na licu mjesta
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36621 Re: Pitamo Mehanicare ?
e hvala svima puno..
javio sam se ks-u na PiKu, javit će mi sutra da li ima volan dok provjeri al misli da ima..
javio sam se ks-u na PiKu, javit će mi sutra da li ima volan dok provjeri al misli da ima..
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36624 Re: Pitamo Mehanicare ?
Takoe..i Esmer ima za dosta vozila.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
